Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

1 minute ago, Hroničar985 said:

Dobismo dve utakmice u prethodnom duplom kolu, svaki prosečni Ciganin je guglao smeštaj u Berlinu krajem maja,


Ja koliko sam ispratio većina je bila iznenadjena pobedama protiv Fenera i KKP ali da nam pobeda protiv Asvela potvrđuje da se nalazimo na pravom putu, tj. da smo uhvatili poslednji voz za neke takmičarske ambicije u ovogodišnjoj EL. Većina je takodje pisala da se utakmica protiv Cedolimpije žrtvuje zarad odmora ali nakon onakve predstave gde niti smo odmarali niti pobedili jasno je bilo da će pritiv Asvela biti vrlo teško. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ne mogu da čitam od sinoć naovamo upise, imam neki utisak da sam ih sve ionako pročitao odavno;

 

uglavnom, baš frustrirajuće, jer sam nakon one dobre igre u startu i valjda +8 (kol'ko uini??), mislio da možemo da ih držimo na distanci.

ipak, vrlo brzo su stupile na scenu sudije da oprave to, slično kao protiv fenera, samo još gore - onaj faul u napadu nedovića plus nekoliko srodnih situacija u par minuta je vratilo tekmu u egal.

trebalo je ponuditi entuzijazam i nadu asvelovim navijačima, jer, treći trener na pola sezone i ostalo.

 

za razliku od fenera, gde nismo gubili konce zbog toga, ovde smo se potpuno raspali u rekordnih 5mins, pre svega defanzivno a od tada kreće ono što lično zovem basketačkom predestinacijom:

svaka neizvesna lopta je njihova, svaki šut koji je bitan su ubacili sad pa ko zna kad. jebiga, takva smo, averidžara evroligaška ekipa, da je dovoljno da se  poklopi nekoliko stvari i mi nemam snage - rutine - znanja da se iz toga izvučemo.

 

završnicu nisam ni gledao zbog neke bitnije situacije u životu ali nije ni važno.

šteta, mogli smo da produžimo sebi kompetitivnost sa ovim, ja to gledam kao štetu zbog igrača i trenera, pa posredno i zbog jednog dela navijača.

 

šta je tu je, imali smo i veće poraze a siguran sam i da će biti većih od ovog.

idemo dalje, nema ništa od tugovanja. treba igrati svaku tekmu najbolje što se može.

  • Like 18
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Gidra je imao minutazu od 90 min fener, derbi, cede u 5 dana 

Od toga dva gostovanja, znaci putovanja 

 

Kakva nam je odbrana i da se gotovo malo njih trosi u istoj to nije zanemarljivo

 

Jbt on je protiv cedevite igrao 35 min i to manje od 48 sati od derbija

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam već kupio unuče da prebolim. Pijem sa sve i svašta. Pa i kad izgubimo. Naročito se slažem sa jednim forumašem. Kad god se digne hajp, razočaramo se. Srce mi je slabo, samo zato što sam operisan još sa 5 godina. A sa Zvezdom ne može bez sekiracije. Nadam se pojačanjima i ukoliko dozvolite, odlasku NČ.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NikadProtivKaline said:

na minus strani - fredi gilespi najbesmisleniji poDpis jos od covica jr-a

 

e jebiga sad

juce je odigrao jako lose ali je jasno sta on donosi kao neki osmi-deveti igrac rotacije

 

to sto nama trebaju puno bolji igraci na dve druge pozicije, ne znaci da je potez besmislen; covek je dosao kao zamena za simonovica i kuzmica, vrlo smisleno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

e jebiga sad

juce je odigrao jako lose ali je jasno sta on donosi kao neki osmi-deveti igrac rotacije

 

to sto nama trebaju puno bolji igraci na dve druge pozicije, ne znaci da je potez besmislen; covek je dosao kao zamena za simonovica i kuzmica, vrlo smisleno.

necu se sloziti

ako imas krater bar na 2 pozicije a ti dovedes boloboja za siromasne, onda je to ultra besmislen potpis

simonovic i kuzmic nisu ni igrali, doveo si pojacanjezamenu za sedenje na klupi

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Suludo je opraštati se od bilo čega. Ako se dobije Armani dolazimo do skora 1/1  koji bi svako potpisao od nas pre ovog duplog kola. Na ruku nam idu i jučerašnji porazi svih konkurenata osim Milana. Ono što je meni opis ove sezone je što i pored još šansi za iskorak ovaj tim je toliko u stanju da nas emotivno isprazni i ubije u pojam na najgluplje moguće načine da je prosto neverovatno. Ove sezone smo skoro sve videli. Gubili utakmice na jednu loptu, gubili utakmice i pored vođstva od 15+ poena, gubili od fenjeraša, primili 100 poena od fenjeraša, mnoge career high protivnika ali i pobede nad Makabijem i Fenerom na gostima i demoliranje komšija kod kuće. Emotivni rolerkoster kao nikad do sada. I opet smo tu. Nama braćo i sestre ne preostaje ništa nego da spremimo lekiće i/ili alkohol pa da u stanju stondiranosti privedemo ovu sezonu kraju. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma previše se kuka na umor. Prvi put smo od početka sezone u Evroligi vezali dve pobede, malo više oznojili dupe nego obično i odmah kuku lele. U te dve utakmice bila je odlično raspoređena minutaža. Teodosić, Nedović, Hanga, svi u proseku po 20 minuta, Davidovac i Lazić manje od 15, Gidra i Bolomboj su jedini imali 30 minuta i to protiv Fenera, protiv Partizana manje. Nije za ono sinoć kriva ni utakmica u Ljubljani. Ništa novo sinoć nismo videli, videli smo iste probleme koje imamo tokom sezone. Prošle sezone menjali smo trenera, igrače, problemi sa registracijom igrača, ove sezone opet smena trenera, promašaji sa igračima i naravno da pored svih ovih brljotina ne možeš ni očekivati odličan rezultat. Ako si ozbiljan klub koji igra ozbiljna takmičenja, onda moraš i ozbiljno da radiš i pripremiš se za ta takmičenja. Znaš kakav je napor, smanji rizik od povreda, ne dovodi igrače kojima malo fali da se povrede, ne dovodi igrače koje i 20 minuta u Evroligi toliko izmori da su nesposobni i za 10 minuta košarke u ABA ligi. Posle prošle sada izgleda jedva čekamo da se i ova sezona završi, nadajući se opet da će se nešto promeniti. A neće, sve dok ne ode Čović i njegovi lakeji.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Čočo said:

Suludo je opraštati se od bilo čega. Ako se dobije Armani dolazimo do skora 1/1  koji bi svako potpisao od nas pre ovog duplog kola. Na ruku nam idu i jučerašnji porazi svih konkurenata osim Milana. Ono što je meni opis ove sezone je što i pored još šansi za iskorak ovaj tim je toliko u stanju da nas emotivno isprazni i ubije u pojam na najgluplje moguće načine da je prosto neverovatno. Ove sezone smo skoro sve videli. Gubili utakmice na jednu loptu, gubili utakmice i pored vođstva od 15+ poena, gubili od fenjeraša, primili 100 poena od fenjeraša, mnoge career high protivnika ali i pobede nad Makabijem i Fenerom na gostima i demoliranje komšija kod kuće. Emotivni rolerkoster kao nikad do sada. I opet smo tu. Nama braćo i sestre ne preostaje ništa nego da spremimo lekiće i/ili alkohol pa da u stanju stondiranosti privedemo ovu sezonu kraju. 

Ja sam se odlučio za ovo drugo. Danas sam već kupio unuče. Mada ako se izjednačimo sa Armanijem po pobedama zaboravio sam koliko su nas pobedili u Beogradu. Oko 20 ili manje čini mi se.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, NikadProtivKaline said:

necu se sloziti

ako imas krater bar na 2 pozicije a ti dovedes boloboja za siromasne, onda je to ultra besmislen potpis

simonovic i kuzmic nisu ni igrali, doveo si pojacanjezamenu za sedenje na klupi

 

simonovic je igrao 7ipo minuta u proseku, na 11 tekmi; kuymic nesto sitno na nesto sitno tekmi

gillespie igra na ove tri tekme u proseku 8ipo minuta, gde je odigrao 19 protiv partizana

 

daklem, dečko je očigledna zamena za dva treća centra, samo što sada imamo jednog, kao i svi

pokazao je da može vrlo dobro da se iskoristi kada mu ide. kada mu ne ide, nije frka, pošto je jel'te, treći centar

 

to je tzv lateral move, u smislu onoga što nam treba za roster, tu se slažemo. ali nikako nije besmislen potez, jer nam rešava u datoj ulozi, neke od problema koje imamo od starta

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stella rossa di Belgrado said:

Jel davidovac jos nije ako vec ne moze da dobije otkaz dao otkaz da se vise ne blamira, a da, 700 k je ipak 700 k, taj decko ne bi sad mogao da zabofe ugovor ni u jednom evrokup timu, cak mislim ni da ga dejo ne bi uzeo u bahcesehir

Simonovic davidovac ilic je nama planirana rotacija na 4 pred pocetak sezone, pa da je dule vujosevic sastavljao vide bi milosti imao

Zabolelo me oko zbog relacije levo-desno pokusavajuci da shvatim sta si ti nama ovde rekao.

Link to comment
Share on other sites

Ja samo nemojte gledati raspored i praviti projekcije nakon onog sinoć... Ljubi vas brat... EL je ludo takmičenje svako svakoga može dobiti, svako od svakoga može izgubiti... al' mi smo nivo iznad, mi smo ekstrem te funkcije... 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, uini said:

 

e jebiga sad

juce je odigrao jako lose ali je jasno sta on donosi kao neki osmi-deveti igrac rotacije

 

to sto nama trebaju puno bolji igraci na dve druge pozicije, ne znaci da je potez besmislen; covek je dosao kao zamena za simonovica i kuzmica, vrlo smisleno.

 

Pričao je Janis pre njegovog potpisa da nećemo dovoditi nekog radi reda, već nekog ko će moći odmah da pomogne. Navodno neke koje smo želeli sa spiska nismo uspeli da privolimo da dođu kod nas, svi su nas odbili, i kako reče Janis od onoga što je ostalo izabrali smo najboljeg. Možemo misliti kakvi su bili ovi drugi kad je Gilespi najbolji. Može se od Gilespija napraviti pristojan evroligaški igrač. Svi pričaju kako je u derbiju sve dobio na tacni, ali i treba umeti ispratiti Teodosića, odmotavao se u pravom trenutku i odigrao dobru utakmicu. Ipak, mora se mnogo raditi sa njim, njegov problem je što u prethodnom klubu nije ni igrao, niti je izgleda trener imao živaca i volje da radi sa njim. Janis ima živce i volju, ponavljam ima materijala da se napravi pristojan igrač, samo treba vremena, a nama je trebao neko ko će odmah doneti korist.

Edited by Volter
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

simonovic je igrao 7ipo minuta u proseku, na 11 tekmi; kuymic nesto sitno na nesto sitno tekmi

gillespie igra na ove tri tekme u proseku 8ipo minuta, gde je odigrao 19 protiv partizana

 

daklem, dečko je očigledna zamena za dva treća centra, samo što sada imamo jednog, kao i svi

pokazao je da može vrlo dobro da se iskoristi kada mu ide. kada mu ne ide, nije frka, pošto je jel'te, treći centar

 

to je tzv lateral move, u smislu onoga što nam treba za roster, tu se slažemo. ali nikako nije besmislen potez, jer nam rešava u datoj ulozi, neke od problema koje imamo od starta

simon je, kada je igrao, guran na 4

nasa 3 centra su bolomboj, luka, tobi

doveli smo zamenu za 4. centra, umesto cetvorke, i zbog toga cemo i dalje luku morati da guramo na 4

to je meni definicija besmislenosti, i orginal covic modus operandi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, NikadProtivKaline said:

simon je, kada je igrao, guran na 4

nasa 3 centra su bolomboj, luka, tobi

doveli smo zamenu za 4. centra, umesto cetvorke, i zbog toga cemo i dalje luku morati da guramo na 4

to je meni definicija besmislenosti, i orginal covic modus operandi

 

doveden je zato što u odbrani može da preuzima bilo koga, zato što je prisutanna skoku u defanzivi i ofanzivi i zato što može da pohvata pasove za kucanje.

nekada će biti prvi centar, kao u tekmi protiv partizana, nekada četvrti,odnosno, neće ulaziti u igru

 

opet kažem, ne vidim njegovu akviziciju kao nešto što nas sprečava da dovedemo igrače na pozicijama gde nam očigledno gori, bilo od početka sezone (PF) ili od povrede topića, nakon odlaska napiera (kombo sg-pg)

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...