Jump to content

Euroleague 2023/24


Chaos Is Me

Recommended Posts

Just now, Kankkunen said:

 

 

Just now, elmulinho said:

 

 

IL ne funkcionise kad neko quotuje pa evo vam! :classic_biggrin:

S druge strane, sramota je sto se ucesce timova uslovljava politikom - sport treba ograditi od toga.

Link to comment
Share on other sites

Dakle, zakoracili smo u drugu polovinu meseca juna, a i dalje ne znamo ko ce da igra EL, za EC da ne pricamo.

 

Ovog Arisa ne treba uopste ni shvatati ozbiljno posle spekulacija u aprilu da Alba igra EL koje nicim nisu bile potkovane nego su na nivou "Trust me bro" sto se tice izvora te informacije.

 

Taj isti Eurohoops uopste nije ni preneo da je Moteiunas izjavio kako postoje pet kandidata za cetiri preostala mesta, ali su zato preneli informaciju kako ce KKP i KKCZ sigurno da igraju EL jer su dobili poziv da plate milion evra, a izostavili su deo u kojem se kaze da su svi klubovi kandidati za WC dobili taj poziv, dakle i Valencia i Virtus. Rec je o kosarkaskom pandanu naseg "Kurira" sa sve velicanjem atmosfere na mecevima u BG, pisanjem kako "KKP i KKCZ moraju da budu deo EL" i slicnom pricom koja se ne razlikuje od SNS/srpskih medija.

 

Sto se tice neke prognoze, ja bas i ne bih rekao da ce Valencia u EC - dogovaraju Sestinu, Costella, produzili su Jonesa i Ojeyelea. Virtus je 99% tu, Crvena zvezda se standardno povezuje sa skupim evroligaskim igracima. Ostaju samo Paris Basket, Alba i Partizan koji niti da su ikoga doveli, niti su nesto posebno aktivni na trzistu.

Link to comment
Share on other sites

Znam da objavljuje, ali objavljuju i za Valenciu i Albu.

 

Sto se tice kluba koji nece igrati EL sledece sezone, neka logika kaze:

 

Crvena zvezda - 99% su u EL, zele da plate WC, osvojili su ABA ligu i dovode skupa pojacanja.

Virtus - bilo je klimavo, ali su potpisali novi ugovor sa generalnim sponzorom, imace pristojan budzet na raspolaganju i EL zeli klub iz Bolonje u svom takmicenju.

Paris Basket - u slucaju da oni ostanu bez EL, sam EC postaje totalno besmislen, a EL onda bolje da dodeli visegodisnje licence svim postojecim klubovima, a da ostali predju kod FIBA. No, to onda znaci i da EL gubi neki smisao postojanja jer sve sto oni zele je da se prosire na glamoruzne lokacije po zapadnoj Evropi.

Alba - slican slucaj kao i Paris Basket, ne zele oni toliko u EL, koliko EL zeli njih u svom takmicenju, odnosno Berlin kao lokacija im je ekstremno vazna. Ako bismo gledali samo budzet, Alba ni u EC ne bi bila prvi favorit za osvajanje tog takmicenja i jasno je da im po finansijama i snazi rostera ni nije mesto u EL.

Valencia - rec je o prakticno jedinom klubu iz ACB lige koji zeli da igra EL, grade novu halu, imaju prebogatog vlasnika koji ulaze. Za njih bi sezona u EC bila potpuno besmisleno tracenje vremena, a i same vesti koje se vec dve sezone plasiraju kako bi oni jednu sezonu igrali EC, a onda se opet vratili u EL nemaju nekog smisla, osim ako taj sto plasira te vesti zeli da preseli Valenciu u EC.

Partizan - nisu imali dobru sezonu, nisu osvojili ABA ligu, bili su vec godinama van EL. Tu su jer ulazu nezamislive sume u plate igraca i strucnog staba, slicno kao i klubovi iz Rusije pre invazije na Ukrajinu.

 

Ako cemo da gledamo licne zelje vezane za EL (a sta drugo, niko nema informacije, nego se poturaju necije zelje kao informacije), svakako bih vise voleo da vidim Albu u EC nego Valenciu ili Paris Basket. Prosto, zelim da se nadam da bi i neki drugi klubovi mogli preko EC da dodju do EL, a ne da je ili Valencia 100% sigurna ili da je EC besmislen jer osvajac tog takmicenja ne igra EL.

Link to comment
Share on other sites

On 6/14/2024 at 1:55 PM, Chaos Is Me said:

Pennaroya i definitivno novi trener Barselone. Čudan izbor al očito da nisu mogli ili hteli do ovih nekih ozbiljnijih imena poput Pascuala, Itoudisa ili Scariola.

 

U sezoni 2022/23 Baskonija je pod njime na momente izgledala kao najbolja ekipa u EL. Te sezone su imali 2:0 protiv Reala, Efesa i Fenerbahčeta, na primjer. Jasno mi je da ne treba nikad suditi prema nečijim najboljim momentima, ali ti najbolji momenti su stvarno izgledali spektakularno dobro, pa nekako mislim da bi sa kompletnijim i dubljim rosterom to i u Barseloni moglo da izgleda opasno, ali ovog puta možda i čitavu sezonu. Još jedna stvar, Peñarroya je rođen i odrastao u Barseloni (odnosno u predgrađu Terrassa), njima to očito znači (uprkos tome što njegovo prezime, koje je kastiljansko, a ne katalonsko, vrlo plastično pokazuje razmjere zaumnosti lokalpatrijockog rezona)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...