Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Naneli je surovi profesionalac koji mnogo vodi racuna o svom telu koje mu zarađuje pare.

Dugo je u košarci i jasno zna da prepozna kad ima smisla da ide u “crveno” kad ne. I kada ide u “crveno” ide do visine ugovora, ne preko.

Protiv Makabija ga je Partizanština uzela pod svoje, igrao je na 120% i odbranu i napad. Da je ostao u četvrtoj završio bi na infuziji.

Link to comment
Share on other sites

Naneli je surovi profesionalac koji mnogo vodi racuna o svom telu koje mu zarađuje pare.

Dugo je u košarci i jasno zna da prepozna kad ima smisla da ide u “crveno” kad ne. I kada ide u “crveno” ide do visine ugovora, ne preko.

Protiv Makabija ga je Partizanština uzela pod svoje, igrao je na 120% i odbranu i napad. Da je ostao u četvrtoj završio bi na infuziji.
Za aba tekme da, ali u el pogotovo u areni Naneli igra brutalno, često ne igra prvih 6 7 min pa onda do kraja uopste ne izlazi.

Trifu isto treba pohvaliti nakon 50 dana pauze on je uspeo vrlo fizikalno da odigra 28 min, a celo drugo pol uopste ni nije izlazio dok je branio najbolje bekove Evrope.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2024 at 1:58 PM, pendulum said:

Ono što znam i na čemu Željko mora da radi je nedopuštanje onakvih padova u igri. Za Virtus u tom smislu nemam zamerki ali Real, Zadar, Zvezda, Fener...bukvalno kada kola krenu nizbrdo mi smo bez ispaljenog metka. Simptomatično je da se to ponavlja stalno na gostujućim parketima. Kod kuće se ekipa izvlačila valjda na energiju hale pa im se nije dopuštalo da padnu i uspevali su i posle većih minusa da okrenu utakmice. Željko mora da radi na tom pristupu. U redu tuku te, ne ide ti šut sve razumem ali onda hajde malo u kost, malo ulazak u dres, ne daj im da dišu. Imaš fizikalije da odgovoriš svakom EL timu, imaš dubok roster da rotiraš i održiš agresivnost i tu nema opravdanja.

 

Evo i mene iz Arene 😄

 

Nakon što sam se malo oporavio od tekme, da se vratim unazad i samocitiram. Opet smo gledali reprizu, u jednoj ekstremnijoj varijanti ovaj put, gde nam protivnik pravi 16:0 na domaćem terenu i to iz dva pasa kroz neki pik ostaju ili na kucanju ili na trojci sami kao duhovi. Meni potpuno neshvatljiv naš ulazak u utakmicu. Da je ovo bilo na gostovanju malo sutra bismo nadoknadili minus. Ovako, publika koja ne posustaje, igrači koji su se valjda probudili iz zimskog sna, protivniku ušla voda u uši...a zapravo Jaramaz iTrifa koji su uneli preko potrebnu energiju i zarazili ostale. Dakle, da ponovim - atletski jedna od najmoćnijih ekipa u EL. Bukvalno nema izgovora za šetkanje po terenu i malodušnost. Mogu da imaju šut za tri 20% i šut za dva ispod 40% ali hoću da vidim da se polome za svaku loptu jer jedino tako mogu da maštaju o F4 koji su u klubu stidljivo pominjali. I ne možeš da ne ispuniš bonus a da ti protivnik vodi 15+ razlike. Jebeno ne verujem da se te stvari ponavljaju 2 godine i da taj majndset koji zabranjuje pravljenje "taktičkih" faulova ili igranje preko granice faula, odnosno čuvanje od ličnih još nije iskorenjen. Imaš sasvim dovoljnu rotaciju da rasporediš faulove i maksimalno opteretiš protivnika i nateraš ga da se pomuči za svaki koš. Nadam se da će ovo konačno biti prekretnica i da ćemo dobiti onaj pravi balans između ubitačnog napada i korektne odbrane.

 

Danas veliki regionalni duel dva bivša evropska prvaka. Šteta što Cibona nije na nekadašnjem nivou ali navijam da se izdignu. Rasprodata hala. Verujem da i ljudima tamo ovo baš znači za malo pdizanje interesovanja no svakako očekujem pobedu. Ukoliko želimo da zadržimo taj promil šanse za prvo mesto to je pod moranjem, iako je taj brod verovatno otplovio sa porazima od Igokee i Mege. No, na stranu i raspored u ABA na kraju, bitno je održati malo sad taj pobednički niz.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Trifa od Mege kida, mislio sam da će ga povreda bas urnisati ali on je nastavio dobre partije da ima, pravi je vojnik u odbrani, koliko smo samo zivnuli s njim na 4 defanzivno.

Ali Jare I on kad su u el moraju biti zajedno sa 2 jaka spoljna igraca, odnosno Pj, kep ili Nan.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Trifunović danas uopšte nije bio toliko dobar. Tj u prvom poluvremenu baš očajan, posle malo popravio utisak.

Svima u glavi ostale ove odbrane na kraju, kada se stvarno dobro borio, ali generalno -2 sa njime na terenu, nikako ne može biti sjajno.

 

A šta reći za Smajlija?  -6 indeks, tačno 0 poena, skokova, asistencija, ukradenih i blokada.

 

Ponitka - usudio bih se da kažem da je ono danas bilo blizu miniranja ekipe. Potpuno odsustvo želje da uradi bilo šta pozitivno. -12 sa njime na terenu za 5 minuta, potpuno sulud podatak.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Navalili ste na poljaka, ko ja na pj-a.  Meni on voljno ne deluje bezvoljno, al ne ide, ne ide. Nek on i zeljko to resavaju. 

 

Trifa, pre povrede, taman poco bocka one trice iz coska, ciji % uspesnosti ga je definisao, dal je 3&d, ili nista.  Videcemo sta ce sad bude s tim...

Edited by mipivi
Link to comment
Share on other sites

Trifunović danas uopšte nije bio toliko dobar. Tj u prvom poluvremenu baš očajan, posle malo popravio utisak.
Svima u glavi ostale ove odbrane na kraju, kada se stvarno dobro borio, ali generalno -2 sa njime na terenu, nikako ne može biti sjajno.
 
A šta reći za Smajlija?  -6 indeks, tačno 0 poena, skokova, asistencija, ukradenih i blokada.
 
Ponitka - usudio bih se da kažem da je ono danas bilo blizu miniranja ekipe. Potpuno odsustvo želje da uradi bilo šta pozitivno. -12 sa njime na terenu za 5 minuta, potpuno sulud podatak.
Od njega se u napadu i ne može mnogo ocekivati, ali mi kad smo defanzivno dobri i u napadu dolazi do produkcije, najveći problemi nam nastaju kad protivnik veze par napada, gde gotovo sigurno se neće posle zaustaviti i onda aba ekipe nas ubijaju sa realno vrlo tankim rosterima.

Bolje primiti 65,70p nego dati 110 u abi...

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Ma ne krivim ja njega, tu mi Žoc oduvek bio nejasan.

 

Hejlovali smo svi Jaramazovu i Trifunovićevu energiju protiv Makabija, nije to bilo ništa slabije i danas, ali oni moraju imati nekog lidera pored sebe. Protiv Makabija je to prvo bio Naneli, posle PJ, i onda su situacije kada oni moraju nešto da smisle, svedene na minimum.

 

Ovako, krenu Jaramaz, Trifa i Ponitka, šta će tu da se desi u napadu? Pa i Danilo posle, iako je on uspeo da dodje do šuteva.

Link to comment
Share on other sites

Ma ne krivim ja njega, tu mi Žoc oduvek bio nejasan.
 
Hejlovali smo svi Jaramazovu i Trifunovićevu energiju protiv Makabija, nije to bilo ništa slabije i danas, ali oni moraju imati nekog lidera pored sebe. Protiv Makabija je to prvo bio Naneli, posle PJ, i onda su situacije kada oni moraju nešto da smisle, svedene na minimum.
 
Ovako, krenu Jaramaz, Trifa i Ponitka, šta će tu da se desi u napadu? Pa i Danilo posle, iako je on uspeo da dodje do šuteva.
Trifa i Jare zajedno u el I ne smeju igrati, moraju uvek biti sa 2 klase, sad Aleksa kad se vrati i ti mecevi kad je u zoni to bas može biti značajno, podcenjuje se cinjenica da smo danas bili bez 3 vrlo bitna spolja igraca, a od Ponitke nema leba.

Ako je istina da sa Frenkom nema više čekanja, a Balsa nastavi da bude očajan u el nama treba pojačanje unutra, jer Alen em nije konstanta em je vrlo tanak u skoku plus te sitne povrede koje ga svako malo pogađaju.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, crni_bombarder said:

Ako je istina da sa Frenkom nema više čekanja
 

Odakle sad ovo, jel mozes nesto vise da napises ako imas informacije?

Jasno nam je svima da mu Zeljko ne veruje bas ali sam mislio da se trazi nacin kako da njegovo prisustvo na terenu ne bude bas toliki minus jer u napadu ipak ima sta da pokaze. Tesio sam se da mu protiv Makabija ne odgovara matchup, nemoguce da mu i sinoc nije odgovarao.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odakle sad ovo, jel mozes nesto vise da napises ako imas informacije?
Jasno nam je svima da mu Zeljko ne veruje bas ali sam mislio da se trazi nacin kako da njegovo prisustvo na terenu ne bude bas toliki minus jer u napadu ipak ima sta da pokaze. Tesio sam se da mu protiv Makabija ne odgovara matchup, nemoguce da mu i sinoc nije odgovarao.
 
To su pisanja raznih ,,insajdera" vrlo je moguće da nema tu istine, sad protiv Panate tek tu ga ne vidim na terenu jer Lesor igra i po 35 minuta, a ostalo pokupi Adetokumbo koji je sajla.


Iskreno Balsa ako može nogama da prati bolje i on nego Frenk, a deluje mi vrlo sposoban Balsa pri peuzimanjima, naravno i Alen je tu back up opcija za Bruna.


Beli tromi centri su prošlost u Evropi, kao i u Nba jednostavno ne mogu pratiti ritam i to je to, plus skok često sa takvim igračima je tanak.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...