Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Ovi su na jednog pleja i par skokova bili blizu da dunu laganih 10ak razlike.

 

Bijemo to x2 u EL.

 

Strasno brine skok i ne vidim kako ce da se ispravi. Belog volim ko da mi je iz oka ali ovo je pakao. Tobi spava. Dzoel jos bez jasne uloge. Simonovic, za sada cu se uzdrzati ali...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kad se uzme da nije bilo Šabaza i Tea, napad je bio super. Djeluje da uvijek ima neke kreacije.

S druge strane, skok u odbrani je kriza, i tako je bilo i u ranijim utakmicama.

Nadam se da će kroz sezonu Bjelica moći nečim da doprinese, jer za sada ništa nije pružio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bjelica nije zaboravio košarke ali i kada se dotera biće prespor na četvorci sa ovom telesinom i godinom proizvodnje. Od njega možemo očekivati Luka - Deda prodavanje fora iz rukava tupsonima na niskom postu...nešto šuta spolja i defanzivni skok. Naš problem je što ni u naznakama nemamo prvu četvorku. Moraće to na kriške...seci uši, krpi dupe.
A za par meseci ako Filip bude dostupan ima da si grizemo jajca.

Link to comment
Share on other sites

Luka Mitrović - Doktor Košarke. Najinteligentniji visoki srpski igrač uz Nikolu Jokića. 

Mene nekako kreće polako Duško da zabrinjava... baš bi voleo da više slušam njegove TO. Ja znam da on nije krem de la krem Evropske košarke baš ali opet očekujem malo više neke njegove pečate 

Edited by StiviKivi
  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Bez Šabaza i Tea smo pružili napadački dobru partiju. Znači da imamo dosta kreacije i šuta. Sa njima dvojicom to bi mogao da bude jedan od najboljih napada u EL. Samo će izazov biti da se nađe balans između napada i odbrane. Hanga bi trebao da bude to ljepilo koje nam daje two-way dimenziju. Bolomboj ima najviše potencijala od unutrašnjh igrača za igru u oba pravca.

 

Pozicija četiri ostaje najveći problem ove ekipe. To smo odradili jako skromno. Ostaje nam da se nadamo da Bjelica može da uhvati neki ritam ili da će Simonović da poraste tokom sezone.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja ne mogu da se nerviram. Bar bi tako trebalo lajno. Od šuma na srcu koji sam operisao sa 5 godina do ugrađenog pejsmejkera sa 20. Šta nam bog da u novoj sezoni. Nisam toliko upućen kao neki da komentarišem konkretne finese u igri. Trudiću se od posla da pogledam tekme koje budu u Evroligi jer preko neta više gledam fudbal ostale strane lige. Odličan meč sa Makabijem i aktivan rezultat do poslednjeg minuta. Zvezdo volim te!

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Gorak ukus zbog poraza, nikako ne volim da izgubim posle ovolike borbe, jer to utice na pobednicki mentalitet.

Gedraitis igrao 38 minuta :classic_huh: 

dos santos imao 'vatreno krstenje' sa ozbiljnim EL pritiskom na organizatora i nije se bas snasao, ali izgleda kao neko ko uci i ima prostor za napredak, cak osam ass je odlicna brojka, na kraju sa onim pogodjenim bacanjima je mogao i do junaka utakmice.

inace, u najaboljoj formi od svih nasih igraca je Luka Mitrovic, neverovatno sa kojom lakocom igra, cini mi se da je neke svoje trade mark poteze dodatno unapredio, bas sam uzivao u njegovom 'plesu' danas.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, djura.net said:

Gorak ukus zbog poraza, nikako ne volim da izgubim posle ovolike borbe, jer to utice na pobednicki mentalitet.

Gedraitis igrao 38 minuta :classic_huh: 

dos santos imao 'vatreno krstenje' sa ozbiljnim EL pritiskom na organizatora i nije se bas snasao, ali izgleda kao neko ko uci i ima prostor za napredak, cak osam ass je odlicna brojka, na kraju sa onim pogodjenim bacanjima je mogao i do junaka utakmice.

inace, u najaboljoj formi od svih nasih igraca je Luka Mitrovic, neverovatno sa kojom lakocom igra, cini mi se da je neke svoje trade mark poteze dodatno unapredio, bas sam uzivao u njegovom 'plesu' danas.

Brat imao i 7 skoka i 5 asistencija, ako sam lepo video malo pre, večeras. Opet ću se samo nasmejati kolegama kao i pre par dana koji su ga stavljali van 12, i označili kao nepotrebnog.

Edited by StiviKivi
Link to comment
Share on other sites

Da se ne lazemo, ja sam zadovoljan, oni kompletni, mi bas i ne. Tobey i Davidovac su se pre dva dana upoznali sa saigracima te im ne mogu zameriti nista. Igrali smo bez Naipira i Teodosica a nesto nesigurniji danas je bio Jago, te je Hanga morao da pokriva poziciju pleja sto mislim da je radio fantasticno. Miran na lopti, pricao igracima gde treba da idu, sta trebaju da rade.

 

Odlicne akcije za sutere, floppy i motion ce nam biti zastitni znaci ove sezone, kao i iso za Mitrovica na postu a i pick and roll sa njim. Odlicna je bila i timska igra sto govore i asistencije. Ovaj tim ima ogroman potencijal i svi sutra u crkvu da zapalimo svecu za zdravlje Naipira i Tea jer oni drze kljuceve TOP 8 a mozda i neceg viseg. 
 

Sto se odbrane i defanzivnog skoka tice, sve ce to biti u redu, cetvrtu cetvrtinu i produzetke smo kontrolisali to, sve je do uigranosti, ocekujem da pocetkom novembra izgledamo bas brutalno. Sve u svemu, zadovoljan sam

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Primijetio sam kad je igrao za CG da Simonović ima velikih problema da završi pod kontaktom. I kad bi ostao u dobroj poziciji sa nižim igračem promašivao je zicere. Njega jedino vadi ga pogađa trojke u nekom dobrom %. Ima potencijal i da bude faktor u skoku, ali sve je to maglovito. 

Edited by Wake in Fright
Link to comment
Share on other sites

Milimetar nismo napredovali u odnosu na turnir u Minhenu u zagradjivanju i kontroli defanzivnom skoku koji nam je i tada bio najveci problem. 
Na to, na dve unutrasnje pozicije smo izrotirali 7 igraca. 
 

89-76 u sutevima ka kosu. 13 suteva su imali vise , jer su sve kupili pod nasim kosem. Velika razlika.
 

Napad i bez dva kljucna igraca, delovao bas obecavajuce i ako se videlo da Tobi i Deda tek hvataju kretnje u napadu.

Edited by Admiral
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što se skoka tiče...problem je možda i sistemski.

Branimo se faking iskakanjem što zahteva puno rotacije sa strane pomoći i neretko naši neatletični bekovi Nedović ili Yago, ostanu nakon rotacije sa visokim igračem koji rola ka košu.

Isto tako, stalno smo u rotaciji i close out-u pa nema ni čestitog box outa ako ćemo iskreno.

Ja bar tako vidim tu problematiku. Ista stvar je kad preuzimamo u odbrani.

Edited by Thor
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...