Jump to content

NFL - Season 2023

Recommended Posts

U teoriji i Maddenu da, ali mislim da nema coveka zaposlenog u NFL-u koji bi isao za 2 u tom slucaju.
Posledice po ljude i samo funkcionisanje fransize nakon gubitka SB-a zbog takve jedne odluke je nesto sto ne mozemo ni da zamislimo.

• Like 1

Ja mislim da nije problem opravdati takvu odluku kad je alternativa da daš Mahomesu fudbal, vremena koliko hoćeš i da mu je za pobedu dovoljan FG. Mislim ono....znam da sad kenjam i izvlačim nemoguće.... da je kojim slučajem Daniel Jones u pitanju a ne Mahomes, onda bih se složio sa tvojim argumentom. U principu, bolje igrati za dva pa kako bude, nego davati fudbal Mahomesu, Allenu, Burrow-u ili nekom od tih 5-6 konsenzus elitnih QB-ova. 

• Like 1

Shanahan zasrao na kraju prvo playcallingom jer nije išao na trčanje  a onda u produžetku jer je izabrao da SF prvi napada umesto da se brani i tako ostavio prostor Chiefsima da stave situaciju pod svoju kontrolu. Iako odbrani možda jeste trebao predah, kad u produžetku imaš pravo da biraš, biraš uvek da protivnik prvi napada. 

• Like 1

U regularnom delu sezone gde TD završava utakmicu, biraš posed. U PO važe drugačija pravila za produžetak, koja su na snazi od čuvene utakmice Bills@Chiefs konferencijsko finale, gde obe ekipe imaju zagarantovan jedan posed, pa tek onda ide sudden death...bolja varijanta je dati fudbal protivniku i onda u svom drajvu imati kontrolu situacije. 

Edited by Göbekli Tepe

8 minutes ago, Göbekli Tepe said:

U regularnom delu gde TD završava utakmicu, biraš posed. U PO važe drugačija pravila za produžetak, koja su na snazi od čuvene utakmice Bills@Chiefs konferencijsko finale, gde obe ekipe imaju zagarantovan jedan posed, pa tek onda ide sudden death...bolja varijanta je dati fudbal protivniku i onda u svom drajvu imati kontrolu situacije. 

Naravno da je u overtime sa ovakvim pravilima uvek bolje dati prvi posed protivniku jer tako imaš kontrolu nad situacijom, pustiš protivnika pa šta god on uradio u prvom posedu ti onda nakon toga postavljaš taktiku prema tome. Recimo situacija 4th and 1 kod poseda lopte Kansasa, da su imali prvi posed lopte najverovatnije bi u takvoj situaciji puntovali , ali ovako su znali da im treba makar field goal i morali su da idu na realizaciju. 

• Like 1

:18:   :smiley58:   :18:

Kada sam poceo pratiti ovo uz Treci kanal pre dve decenije moja prva ljubas su bile Pekersi, ali nakon proterivanja Favra to vise nije bila apsolutna ljubav, mislim simpatisem ih do danas, ali bez eskluzive, oduvek su bili dragi i do dans ostali i Dzajantse i Sinsinati (ljudi prosto imaju najbolje dresove u ligi). I tokom svih tih godina sam tako delio interesovanje na vise strana, a onda se pojavio Mahoms i odjednom sam ponovo dobio tim za koji zaista navijam. I koliko su me nervirale Patriote (mislim na navijace istih kod nas) toliko sam srecan sto je sad moj brod na tom putu, bas prija kad "tvoji" postanu dinastija 🙂 

Bila je ovo prosecna sezona, kroz regularni deo tim je definitivno vukla odbrana za razliku od svih prethodnih godina, i sinoc su bili bolji deo tima, napad je delovao totalno impotentno, ali onda kad je bilo najbitnije isporucili su. Brka je stvanro legenda, jer koliko trenera bi istrpelo onaj potez Kelsa, a da nije ne bi bilo novog trofeja. Takodje u poslednjem napadu Valdes Skentling pravi tesku glupost kada se vratio unazad, pa umesto hvatanja od 4-5 jardi on belezi minus 4 :frusty: ali umesto da ga izbaci sa stadioniona sta radi? Prva sledeca akcija opet pas ka njemu :23:

Jedino ne razumem logiku zasto nije trazio tajmaut za poslednju akciju u produzetku? Da je uzeo isti imao bi tri pokusaja za TD i pobedu, ovako su imali samo 1, ok iskoristili su ga, ali sta bi bilo da nisu? Zasto se odreci 2 dodatna pokusaja, pogotovo sto nema negativne strane ako uzme taj TO?

Elem, iako sam mislio posle izgubljene lopte Paceka na pocetku da je to kraj, jer sa kilavim napadom takva greska se ne opratsta, kad ono konacno sam gledao mec gde se moj tim izvukao na saom kraju, mnogo lep osecaj 🙂

:smiley58:   :18:   :smiley58:

• Like 1

2 hours ago, Romantik said:

:18:   :smiley58:   :18:

Kada sam poceo pratiti ovo uz Treci kanal pre dve decenije moja prva ljubas su bile Pekersi, ali nakon proterivanja Favra to vise nije bila apsolutna ljubav, mislim simpatisem ih do danas, ali bez eskluzive, oduvek su bili dragi i do dans ostali i Dzajantse i Sinsinati (ljudi prosto imaju najbolje dresove u ligi). I tokom svih tih godina sam tako delio interesovanje na vise strana, a onda se pojavio Mahoms i odjednom sam ponovo dobio tim za koji zaista navijam. I koliko su me nervirale Patriote (mislim na navijace istih kod nas) toliko sam srecan sto je sad moj brod na tom putu, bas prija kad "tvoji" postanu dinastija 🙂 

Bila je ovo prosecna sezona, kroz regularni deo tim je definitivno vukla odbrana za razliku od svih prethodnih godina, i sinoc su bili bolji deo tima, napad je delovao totalno impotentno, ali onda kad je bilo najbitnije isporucili su. Brka je stvanro legenda, jer koliko trenera bi istrpelo onaj potez Kelsa, a da nije ne bi bilo novog trofeja. Takodje u poslednjem napadu Valdes Skentling pravi tesku glupost kada se vratio unazad, pa umesto hvatanja od 4-5 jardi on belezi minus 4 :frusty: ali umesto da ga izbaci sa stadioniona sta radi? Prva sledeca akcija opet pas ka njemu :23:

Jedino ne razumem logiku zasto nije trazio tajmaut za poslednju akciju u produzetku? Da je uzeo isti imao bi tri pokusaja za TD i pobedu, ovako su imali samo 1, ok iskoristili su ga, ali sta bi bilo da nisu? Zasto se odreci 2 dodatna pokusaja, pogotovo sto nema negativne strane ako uzme taj TO?

Elem, iako sam mislio posle izgubljene lopte Paceka na pocetku da je to kraj, jer sa kilavim napadom takva greska se ne opratsta, kad ono konacno sam gledao mec gde se moj tim izvukao na saom kraju, mnogo lep osecaj 🙂

:smiley58:   :18:   :smiley58:

Kraj prvog produzetka nije kraj utakmice, igra se sve dok druga ekipa ne zavrsi svoj posed. 

• Like 1
  • Thanks 1