Jump to content

NFL - Season 2023


Recommended Posts

U teoriji i Maddenu da, ali mislim da nema coveka zaposlenog u NFL-u koji bi isao za 2 u tom slucaju.
Posledice po ljude i samo funkcionisanje fransize nakon gubitka SB-a zbog takve jedne odluke je nesto sto ne mozemo ni da zamislimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da nije problem opravdati takvu odluku kad je alternativa da daš Mahomesu fudbal, vremena koliko hoćeš i da mu je za pobedu dovoljan FG. Mislim ono....znam da sad kenjam i izvlačim nemoguće.... da je kojim slučajem Daniel Jones u pitanju a ne Mahomes, onda bih se složio sa tvojim argumentom. U principu, bolje igrati za dva pa kako bude, nego davati fudbal Mahomesu, Allenu, Burrow-u ili nekom od tih 5-6 konsenzus elitnih QB-ova. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Shanahan zasrao na kraju prvo playcallingom jer nije išao na trčanje  a onda u produžetku jer je izabrao da SF prvi napada umesto da se brani i tako ostavio prostor Chiefsima da stave situaciju pod svoju kontrolu. Iako odbrani možda jeste trebao predah, kad u produžetku imaš pravo da biraš, biraš uvek da protivnik prvi napada. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U regularnom delu sezone gde TD završava utakmicu, biraš posed. U PO važe drugačija pravila za produžetak, koja su na snazi od čuvene utakmice Bills@Chiefs konferencijsko finale, gde obe ekipe imaju zagarantovan jedan posed, pa tek onda ide sudden death...bolja varijanta je dati fudbal protivniku i onda u svom drajvu imati kontrolu situacije. 

Edited by Göbekli Tepe
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Göbekli Tepe said:

U regularnom delu gde TD završava utakmicu, biraš posed. U PO važe drugačija pravila za produžetak, koja su na snazi od čuvene utakmice Bills@Chiefs konferencijsko finale, gde obe ekipe imaju zagarantovan jedan posed, pa tek onda ide sudden death...bolja varijanta je dati fudbal protivniku i onda u svom drajvu imati kontrolu situacije. 

 

Naravno da je u overtime sa ovakvim pravilima uvek bolje dati prvi posed protivniku jer tako imaš kontrolu nad situacijom, pustiš protivnika pa šta god on uradio u prvom posedu ti onda nakon toga postavljaš taktiku prema tome. Recimo situacija 4th and 1 kod poseda lopte Kansasa, da su imali prvi posed lopte najverovatnije bi u takvoj situaciji puntovali , ali ovako su znali da im treba makar field goal i morali su da idu na realizaciju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:18:   :smiley58:   :18:

 

Kada sam poceo pratiti ovo uz Treci kanal pre dve decenije moja prva ljubas su bile Pekersi, ali nakon proterivanja Favra to vise nije bila apsolutna ljubav, mislim simpatisem ih do danas, ali bez eskluzive, oduvek su bili dragi i do dans ostali i Dzajantse i Sinsinati (ljudi prosto imaju najbolje dresove u ligi). I tokom svih tih godina sam tako delio interesovanje na vise strana, a onda se pojavio Mahoms i odjednom sam ponovo dobio tim za koji zaista navijam. I koliko su me nervirale Patriote (mislim na navijace istih kod nas) toliko sam srecan sto je sad moj brod na tom putu, bas prija kad "tvoji" postanu dinastija 🙂 

 

Bila je ovo prosecna sezona, kroz regularni deo tim je definitivno vukla odbrana za razliku od svih prethodnih godina, i sinoc su bili bolji deo tima, napad je delovao totalno impotentno, ali onda kad je bilo najbitnije isporucili su. Brka je stvanro legenda, jer koliko trenera bi istrpelo onaj potez Kelsa, a da nije ne bi bilo novog trofeja. Takodje u poslednjem napadu Valdes Skentling pravi tesku glupost kada se vratio unazad, pa umesto hvatanja od 4-5 jardi on belezi minus 4 :frusty: ali umesto da ga izbaci sa stadioniona sta radi? Prva sledeca akcija opet pas ka njemu :23:

 

Jedino ne razumem logiku zasto nije trazio tajmaut za poslednju akciju u produzetku? Da je uzeo isti imao bi tri pokusaja za TD i pobedu, ovako su imali samo 1, ok iskoristili su ga, ali sta bi bilo da nisu? Zasto se odreci 2 dodatna pokusaja, pogotovo sto nema negativne strane ako uzme taj TO?

 

Elem, iako sam mislio posle izgubljene lopte Paceka na pocetku da je to kraj, jer sa kilavim napadom takva greska se ne opratsta, kad ono konacno sam gledao mec gde se moj tim izvukao na saom kraju, mnogo lep osecaj 🙂

 

:smiley58:   :18:   :smiley58:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Romantik said:

:18:   :smiley58:   :18:

 

Kada sam poceo pratiti ovo uz Treci kanal pre dve decenije moja prva ljubas su bile Pekersi, ali nakon proterivanja Favra to vise nije bila apsolutna ljubav, mislim simpatisem ih do danas, ali bez eskluzive, oduvek su bili dragi i do dans ostali i Dzajantse i Sinsinati (ljudi prosto imaju najbolje dresove u ligi). I tokom svih tih godina sam tako delio interesovanje na vise strana, a onda se pojavio Mahoms i odjednom sam ponovo dobio tim za koji zaista navijam. I koliko su me nervirale Patriote (mislim na navijace istih kod nas) toliko sam srecan sto je sad moj brod na tom putu, bas prija kad "tvoji" postanu dinastija 🙂 

 

Bila je ovo prosecna sezona, kroz regularni deo tim je definitivno vukla odbrana za razliku od svih prethodnih godina, i sinoc su bili bolji deo tima, napad je delovao totalno impotentno, ali onda kad je bilo najbitnije isporucili su. Brka je stvanro legenda, jer koliko trenera bi istrpelo onaj potez Kelsa, a da nije ne bi bilo novog trofeja. Takodje u poslednjem napadu Valdes Skentling pravi tesku glupost kada se vratio unazad, pa umesto hvatanja od 4-5 jardi on belezi minus 4 :frusty: ali umesto da ga izbaci sa stadioniona sta radi? Prva sledeca akcija opet pas ka njemu :23:

 

Jedino ne razumem logiku zasto nije trazio tajmaut za poslednju akciju u produzetku? Da je uzeo isti imao bi tri pokusaja za TD i pobedu, ovako su imali samo 1, ok iskoristili su ga, ali sta bi bilo da nisu? Zasto se odreci 2 dodatna pokusaja, pogotovo sto nema negativne strane ako uzme taj TO?

 

Elem, iako sam mislio posle izgubljene lopte Paceka na pocetku da je to kraj, jer sa kilavim napadom takva greska se ne opratsta, kad ono konacno sam gledao mec gde se moj tim izvukao na saom kraju, mnogo lep osecaj 🙂

 

:smiley58:   :18:   :smiley58:

 

Kraj prvog produzetka nije kraj utakmice, igra se sve dok druga ekipa ne zavrsi svoj posed. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kad ga je Joe Shoen tagovao prošle godine rekao mu je da je to biznis i da to nije ništa lično. Kontam da SB sad može takođe da kaže da to nije ništa lično, nego samo bizniz. Lično kontam ja sve to, kontam i da hoćeš malo da ga otpozadi staviš GM-u za kog osećaš da nije postupio pošteno prema tebi, kontam ja i da se igrači tamo ne doživljavaju te stvari kao što doživljavaju fanovi, sve sve....ali ovo je priličan kurac u usta fanovima koji su ga bukvalno obožavali. Jebe se i GM-u i vlasniku gde si ti potpisao otprilike. Čitam po tviter komentarima da će biti paljenja dresova. Lako je njima spaliti dres, kako ću ja promeniti nick na lichess-u :classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

Btw...trejdovali smo za Burnsa iz Karoline. Sama cena trejda je više nego povoljna pošto je on bio tagovan s namerom da bude trejdovan, ali sumanuta količina para koje ćemo mu dati je otprilike kao da je dečko drugi dolazak  Lorensa Tejlora, Majkla Strahana i Osi Umenijore kombinovano. 

 

 

 

 

@L' Imperatore

 

Kakav je ovaj OL što nam dolazi iz Rejdersa, ( Jermaine Elumeunor ) hoćel'l biti upgrade posrnuloj OL Giantsa. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Göbekli Tepe said:

...

 

@L' Imperatore

 

Kakav je ovaj OL što nam dolazi iz Rejdersa, ( Jermaine Elumeunor ) hoćel'l biti upgrade posrnuloj OL Giantsa. 

 

Serviceable.

 

On je došao 2021 kao neki G/T depth linemen,. Ali je svake godine bio bolji i bolji i izborio se za mesto startera na desnoj strani. Ako se ne varam, dosta je bolji pass protector nego run blocker, što je verovatno jedan od glavnih razloga zašto nije ostao kod nas. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Usvojena promena pravila za sledeću sezonu u vezi kick-off-a. Jedva sam pohvatao, valjda neću pogrešiti u pisaniju:

 

I dalje se šutira sa svojih 35 jardi, ali kicking team se sada ređa na protivničkih 40 jardi umesto iza lopte, čime se eliminiše hvatanje zaleta.

Receiving team može da postavi dvojicu hvatača pozadi, ostatak tima mora biti između svojih 30 i 35 jardi.

Time će dve linije biti na 5-10 jardi razmaka, praktično blokiranje kao u igri, umesto sudari igrača u punom trku.

Osim šutera i hvatača, ni jedan drugi igrač ne sme da se pomeri dok hvatač ne uhvati loptu ili lopta ne padne na zemlju.

Zbog ovog pravila, onside kick od sledeće sezone mora da se najavi pre šuta.

 

Fair catch više ne postoji. Ako se lopta uhvati u "landing zone" između 20 jardi i gol linije, mora da se vraća.

Ako lopta padne na zemlju u landing zone i otkotrlja se u end zone, odbrana mora da je vraća ili da hvatač padne na koleno u end zone. Tad receiving team kreće sa 20 jardi.

Ako lopta padne direktno u end zone i hvatač padne na koleno ili se lopta odkotrlja u aut, receiving team kreće sa 30 jardi.

Kod šuta kraćeg od landing zone koji nije najavljen kao onside kick igra se prekida i receiving team kreće sa 40 jardi.

(Kako će sad izgledati onside kick ne mogu da zamislim)

 

Svrha svega ovoga je da se poveća broj vraćanja, a da u isto vreme bude bezbednije za igrače. Pravilo važi godinu dana, posle kraja sezone će se razmatrati treba li da ostane, da se nešto menja ili da se ukine. Kako će to na kraju izgledati, videćemo.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sve je to šminka i suštinski irelevantno Ono što je bitno je da se svake godine sve više i više olakšava napadačima a otežava odbrani. Ovo godine je zabranjen tzv hipdrop tackle. Em što će biti jako teško za suđenje, biće dosta proizvoljnosti i mogu da se kladim da će biti puno upitnih odluka po ovom pitanju. Takođe će postati nemoguće teklovati ako si iza igrača, što otprilike znači, ako te obiđe, puštaj ga da uđe u EZ jer jebiga NFL, gledanost, puno poena kurci palci. Do 2030 ima da stave zastavice za pojas pa udri. 

Edited by Göbekli Tepe
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Göbekli Tepe said:

mogu da se kladim da će biti puno upitnih odluka po ovom pitanju.

 

Biće teško za gledanje. Posebno ove neke sudijske ekipe koje nemaju nimalo osječaja, pa če se to svirati za svaki tackle koji nije frontalan. Hipdrop tackle bi morao biti sviran isključivo u situacijama kada defanzivac sa strane uhvati trkača za bokove, iskoristi ga da se zavrti oko njega, podigne noge i dupetom se baci  na njegove noge odpozadi. To je opasan tackle koji može da se izbegne, i zato bi morao biti kažnjiv. Naravno, kao što sam rekao, u praksi če biti svirano sve i svašta.

 

I slažem se naravno da je maltene svaka odluka NFL-a u pravcu player safetya samo šminka. Liga i franšize koje imaju toliko para bi mogle svakog vikenda da postave novu travu najboljeg kvaliteta. U praksi, 2/3 timova još uvek igra na onom betonu od umetne trave i gledaju kako pucaju ACL-ovi

Link to comment
Share on other sites

On 3/28/2024 at 11:32 AM, Göbekli Tepe said:

Sve je to šminka i suštinski irelevantno Ono što je bitno je da se svake godine sve više i više olakšava napadačima a otežava odbrani. Ovo godine je zabranjen tzv hipdrop tackle. Em što će biti jako teško za suđenje, biće dosta proizvoljnosti i mogu da se kladim da će biti puno upitnih odluka po ovom pitanju. Takođe će postati nemoguće teklovati ako si iza igrača, što otprilike znači, ako te obiđe, puštaj ga da uđe u EZ jer jebiga NFL, gledanost, puno poena kurci palci. Do 2030 ima da stave zastavice za pojas pa udri. 

 

Pa to je mentalitet američke publike, njih ne zanimaju odbrane, taktike i strategije, zanima ih da vide što više poena i atraktivnih poteza. Isto su i sa NBA napravili, da svaka druga utakmica izgleda kao All star nekada. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Da malo prokomentarišemo draft koji je za par dana. Iz navijačkog ugla...jel ima neko neki draft crush, neki igrač kog bi voleli, neki kog nikako ne bi voleli da vaš tim izabere.  

 

Jasno je da Caleb Williams ide prvi u Čikago  i  da verovatno Danijels ide drugi u Wash.  Voleo bih da moji trejduju sa Patsima ili eventualno Cardsima koliko god da traže, cena me ne zanima, i uzmu Drejka. Znam da je malo verovatno ali jebiga, čovek može da se nada. Ako se to ne ostvari, voleo bih jedan normalan draft, WR na 6 i neki inside OL ili CB u drugoj rundi. Devedeset posto mokova nam daje Nejbersa na no.6 , lično bih više voleo Odunzea. 

 

Ono što nikako ne bih voleo je Mekarti u bilo kojoj varijanti. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...