Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Istine radi,Pablu Covic jeste ponudio posao.

https://www.eurohoops.net/en/euroleague/1408854/pablo-laso-i-am-in-not-hurry-to-get-back-into-coaching/

Tvdio je tako i onaj novinar sportala(Marko Ljubomirovic),od njega sam i video da je Vildozin ugovor 750k i da je nazalost 1+1 player option.

 

Mala digresija,kaze da Naneli,Eksum,Papapetru svi igraju za oko milion godisnje,sto smo i znali.A Lesor za nesto manje od Vildozine sume.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, NikadProtivKaline said:

da li ga vidis?

ozbiljno pitam

ja ne vidim, vidim da su rotacije sve besmislenije, i da je kvota da se 2p raspadnemo 1,05

ali mozda sam ja slep i mracim

koji smo to napredak napravili od pocetka sezone?

koji to igrac igra bolje nego na pocetku?

Vidim. Svakako da smo nekonstantni, da imamo pad u 2 polivremenu. 

 

Meni se svidja kako Bentil igra i naravno Luka. Mislim da ce biti jos bolji sada kad su tu Vildoza i Nedovic. Nije nam pomoglo odsustvo Markovica jer koliko god da traje pljuvacina na forumu za njega on je true PG koji zna da poveze redove.

 

FMP za povratak samopouzdanja a Bajern je must win.

Edited by Miki28
typo
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

priznajem da mi ovo nije jasno od pocetka

covek igra ABA godinama unazad, uzlaznom linijom

u odbrani moze switch na skoro pa sve od 1 do 5

evo statsa od prosle sezone

BasFzKM.png

 

ok mi je da je zelen za EL, ali ocekivao sam da se i tu bori za neke minute, pre svega odbranom

a on je zbog suludog rostera tu prekobrojan, a u ABA se skida za svaku 3-4. tekmu?

doveli smo ga na poziciju borise, samo 4 godine kasnije?

 

meni je ovo skandal, skoro pa kao dovodjenje kampera na poziciju 5. centra

 

Pritom, Igokea nije ekipa koja je statirala, već se plasirala u plejin.

 

Uopšte mi logički nije jasno da postoji konsenzus u klubu da dečku ikako može da prija da presedi sezonu. Bačena godina za njega, ako tako ostane.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Decembarski said:

Ako ćemo pošteno Bentil.

bentil od pocetka igra dobro, i preko ocekivanja, pisao sam vec na tu temu

ono sto pak ne valja je da nam od bude go-to igrac, posebno sa idejom suludog zidanja na 6m od kosa

on jeste pozitivno iznenadjenje, ali od njega cemo najvise dobiti ako bude delovao iz 2. plana, a ne da ga koristimo kao jokica

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NikadProtivKaline said:

bentil od pocetka igra dobro, i preko ocekivanja, pisao sam vec na tu temu

ono sto pak ne valja je da nam od bude go-to igrac, posebno sa idejom suludog zidanja na 6m od kosa

on jeste pozitivno iznenadjenje, ali od njega cemo najvise dobiti ako bude delovao iz 2. plana, a ne da ga koristimo kao jokica

Zar stvarno mislis da ce niti go-to igrac pored Vildoze i Nedovica? 

Link to comment
Share on other sites

I meni se sve vise cini da bi zahvalnica Adamsu i Holandu donela vise dobrih nego losih posledica.

Jasno je da Adams ima potencijal da pegla El nivo, isto je tako jasno da ne igra nista trenutno, da mu je samopouzdanje u minusu i da ostavlja utisak momka koji pojma nema gde je dosao, ne kapira vaznost utakmice i pobede, sto je sve donekle i normalno za igrace kao sto je on.

Upravo taj njegov govor tela i strah mi daje za pravo da verujem da se nece ponoviti scenario Lorenco, odnosno da nece naprasno eksplodirati u postati kolovodja na El nivou.

Braun je u prvih par meseci bio los, gubio je lopte i masio zicere ali je i tada bio konkretan, za razliku od kengura. Subjektivni osecaj da je Braun u yo vreme masio zakucavanje i zicer po mecu, sto ga ipak nije sprecavalo da nastavi da pokusava, na sve to imao je visinu i atletiku da dominira u Evropi, nesto sto Adams nikad nece imati.

Mozda da je Adams sleteo u Baskoniju, mozda bi se uklopio, ovako mi se cini da ce njegova epizoda u Evropi biti kratka i neuspesna.

Sezona je duga ali mi nemamo prava na kiks kada dodje zavrsnica Abe. Kolilo god Dzoni imao nedostataka uvek cu njemu vise verovati kada je u pitanju jedan sut ili jedna utakmica u punom pioniru nego Adamsu koji nema onu stvar da izvuce ulaz do kraja nego baca povratne u bunar protiv random evroligasa.

Sto se Holanda tice on je koncepcijski promasaj od samog starta, dzaba se za njega crtaju akcije kad se on iz blokova probija sporije nego sto bi Davidovac. Nema to sto nam treba da bi bio 2, na krilu smo popunjeni, svoje nedostatke ne moze da nadomesti disciplinom i iq-om jer mu fale oba, mator je ker i nece nauciti nove trikove.

Jebiga nekako se stvara utisak da nam posle mesec dana vec treba cuveno zbijanje redova, a i Vlada ce se lakse snaci u skracenom rosteru buduci da je poceo da se gubi sa izmenama od drugog polugodja protiv pao-a pa naovamo. To se naravno i ocekivalo, trebace njemu vremena da vidimo hoce li postati trener na ovom nivou, ako je pametan i ima glavnu rec po pitanju rostera, olaksace sebi skracivanjem istog.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, NikadProtivKaline said:

da li ga vidis?

ozbiljno pitam

ja ne vidim

Iskreno, ja sam vrlo pozitivno iznenadjen napretkom u odnosu na ono sto smo gledali na pripremama, cak je ona utakmica sa Oly bila za tesku depresiju. Neke stvari su dosta bolje, skok I trcanje nazad u odbranu cak drasticno, sut za 3p je mozda za nijansu bolji, ali organizacija igre je I dalje kljucni problem gde je potrebno napraviti najozbiljniji napredak. Odbrana je jako solidna, svakako bolja nego na pripremama (ocekivano, naravno), ali je cesto ne kapitalizujemo kroz fast break I uopste tranzicijom iz odbrane u napad. Vildoza (pa I Nedovic) imaju mogucnost da to poprave, a pre svega Ilic kome se, kao I svi na forumu, nadamo sto pre u prvih 12.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

Zar stvarno mislis da ce niti go-to igrac pored Vildoze i Nedovica? 

ne znam, nadam se da nece

iz tekmi koje sam do sada gledao, cini mi se da coach vlada pripremi neke lepe akcije i napadacke setove

to krene lepo u 1, eventualno 2. cetvrtini

protivnik se prilagodi u poluvremenu, i onda do kraja gledamo dzonija kako tapka loptu + zidaj bentile

nesto bolje to izgleda sa pefijem, ali on mora biti okruzen sa 4 sutera da bi to imalo smisla

 

onaj neki potencijal da igramo vrlo dobru EL odbranu, koji par ljudi ovde potencira, priznajem da nisam video 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kad/ako se tim kompletira:

 

-vrlo kratki intervali u igri bez Vildoze i Nedovica, bar jedan on njih dvojice trebalo bi da bude u igri

 

-mozda nepopularno misljenje, jedino legitimno resenje za startera na 5 je Kuzmic...razlog, kontrolise skok, u odbrani ga ima svugde...njemu bih dao 10-tak min...cak i Martin pre Luke ..

 

-uloga Bentila ce biti neka kao u Armaniju, da siri, ponekad mozda zida i to je to...u principu sve je to dobro do sad radio osim onog pomracenja na pocetku 3/4 u Baskoniji...

 

to je to za pocetak, da resimo bar nesto...

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, NikadProtivKaline said:

onaj neki potencijal da igramo vrlo dobru EL odbranu, koji par ljudi ovde potencira, priznajem da nisam video 

 

U prva 4 kola EL smo dozvoljavali 1.023 poena po posedu, 15. odbrana u takmičenju... Više poena po posedu smo primali samo u sezoni kada nam je Alimpijević bio trener.

 

U napadu 0.851 poen po posedu, 16. u takmičenju... Nikada manje nismo imali od kada igramo EL.

 

Mada jeste još uvek to premali uzorak, al' ovo što smo do sada prikazali blago rečeno ne obećava i to na obe strane terena.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Upravo, gledajuci intervjue pre el utakmica, suparnicki igraci uglavnom istaknu da smo cvrsta odbrambena ekipa (valjda je to vise utisak od prosle godine ili jednostavno to kazu zato sto moraju nesto da kazu) ali ja nisam bas video da smo mi neka krvava kolena ekipa, niti se po ovogodisnjem rosteru to moglo naslutiti.

Edited by nunilo
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

 

ali će zato džoni da cepa i drugu sezonu, pošto je sve bolji i bolji.

adams i ovakav nikakav zna da odigra odbranu. ako bi mu se vratilo samopouzdanje, pa time i šut, imali bi još jednog aduta za plejof duele protiv partizana.

 

al' dobro, prvo je važno da si domaći igrač, pa tek onda da li možeš da podigneš plafon ekipe.

Ivanović je prošlu sezonu počeo kao drugi, pa je onda bio drugi/treći plej. Nije kao da ga čekamo da bude prvi plej i da treba da bude nosilac narednih godina.

Prva stvar, statistički je prošle sezone bio najbolji naš bekap plej od svih naših sezona kako igramo EL. Bolji i od Jovića (kad je bio bekap), bolji od Voltersa (bekap), bolji od Micića. I po poenima i po indeksu, a ne baš od svih po asistencijama. 

Sva trojica jesu bolji igrači postali, ali su svi bili kod nas kao mladi i očigledno talentovaniji od njega i uloga drugog pleja je neki maksimum koji Ivanović može da iznese. Ostali su bili ili su i dalje starteri. 
Ovo jeste samo statistika i ne pokazuje generalni utisak, kojim nisam ni ja zadovoljan, ali govoriti o nekom čekanju dve godine je, za mene, glupost, jer je sve stvar individualnih očekivanja od pojedinca.

Ivanović (prošle sezone) je samo preneo brojke iz onih 10ak tekmi što je igrao u EL za Budućnost i ne znam ko je mislio da će sa 27 da isporuči nešto epohalno, s obzirom da u tim godinama skoro da nije igrao EL. 

 

Da, ove godine je tragičan i to najviše zbog toga što je dobio ulogu za koju nema kvalitet, niti će ga ikad imati. Zato, nema tu nikakvog čekanja 2 godine, jer smo dobili ono što on i može na ovom nivou, a to je 10-15 minuta maksimum, a ne preko 20 koliko igra sada. A svakako da može bolje i od prošle sezone, bar za 15-20%.

 

Druga stvar. Mi smo do sada šilbovali: Šilba, Mekela, Rajana Tompsona, OBrajanta...i ako sad to bude Adams, to će biti uvek igrači koji su projektovani za nosioce/startere. Jedino je, mislim, Radičević bio neko ko je otišao brzo, a da nije u toj grupi i Čović, znamo zašto. 

Tako da...nema to veze sa domaći/strani, već do zamišljene uloge. Da je Adams bio dobar, Vildoza ne bi dolazio. Nije on došao zato što Ivanović ne zna gde bije kao starter.

 

Za kraj, ne želim ni da zamislim kako bi izgledale sezone i naša igra da su tih prethodnih godina prvi plejevi bili Jović umesto Markusa, Volters umesto Jovića, Micić umeto Jovića, Enis umesto Ročestija, Felipe Čović umesto Lorenza, Lengston Hol umesto Voldena (mada je ta sezona bila skroz specifična i oko raspdele uloga). Siguran sam da bi bilo sličnosti sa ovim početkom sezone. Uostalom, verovatno onako kako je Mekel igrao.

 

I da, jesam subjektivan za Džonija, ali neke stvari su činjenice.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

@Dropkick Murphys, ti i mnogi drugi volite ivanovica, odnosno, to sto on donosi a ja ne, taj deo je "biased", sto kazu ameri.

 

ja razmisljam o opciji u kojoj bi mozda mogli da ukrademo partizanu aba titulu a u tom scenariju meni adama izgleda kao lik koji je za dve duzine ispred dzoni flexa. to je sve.

 

ova statistika je pojma nemam, meni iskreno nije vazna, jer gledam dovoljno dugo igraca koji je tu gde jeste.

..mislim, dzoni nije puno ili nista tragicniji ove godine nego sto je bio prosle.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nenad010 said:

I meni se sve vise cini da bi zahvalnica Adamsu i Holandu donela vise dobrih nego losih posledica.

Jasno je da Adams ima potencijal da pegla El nivo, isto je tako jasno da ne igra nista trenutno, da mu je samopouzdanje u minusu i da ostavlja utisak momka koji pojma nema gde je dosao, ne kapira vaznost utakmice i pobede, sto je sve donekle i normalno za igrace kao sto je on.

Upravo taj njegov govor tela i strah mi daje za pravo da verujem da se nece ponoviti scenario Lorenco, odnosno da nece naprasno eksplodirati u postati kolovodja na El nivou.

Braun je u prvih par meseci bio los, gubio je lopte i masio zicere ali je i tada bio konkretan, za razliku od kengura. Subjektivni osecaj da je Braun u yo vreme masio zakucavanje i zicer po mecu, sto ga ipak nije sprecavalo da nastavi da pokusava, na sve to imao je visinu i atletiku da dominira u Evropi, nesto sto Adams nikad nece imati.

Mozda da je Adams sleteo u Baskoniju, mozda bi se uklopio, ovako mi se cini da ce njegova epizoda u Evropi biti kratka i neuspesna.

Sezona je duga ali mi nemamo prava na kiks kada dodje zavrsnica Abe. Kolilo god Dzoni imao nedostataka uvek cu njemu vise verovati kada je u pitanju jedan sut ili jedna utakmica u punom pioniru nego Adamsu koji nema onu stvar da izvuce ulaz do kraja nego baca povratne u bunar protiv random evroligasa.

Sto se Holanda tice on je koncepcijski promasaj od samog starta, dzaba se za njega crtaju akcije kad se on iz blokova probija sporije nego sto bi Davidovac. Nema to sto nam treba da bi bio 2, na krilu smo popunjeni, svoje nedostatke ne moze da nadomesti disciplinom i iq-om jer mu fale oba, mator je ker i nece nauciti nove trikove.

Jebiga nekako se stvara utisak da nam posle mesec dana vec treba cuveno zbijanje redova, a i Vlada ce se lakse snaci u skracenom rosteru buduci da je poceo da se gubi sa izmenama od drugog polugodja protiv pao-a pa naovamo. To se naravno i ocekivalo, trebace njemu vremena da vidimo hoce li postati trener na ovom nivou, ako je pametan i ima glavnu rec po pitanju rostera, olaksace sebi skracivanjem istog.

Holand je smislio ovu igru za onog blesana sa dredovima.Jel mozes da preciziras kvalitet viden kod adamsa?

-brzina???

-dribling???

-asistencije???

Covek ne moze jebenu loptu da prenese,ne krece se bez lopte a sa loptom jos teze.Ko je njega skautirao keva mu je tenkre...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

@Dropkick Murphys, ti i mnogi drugi volite ivanovica, odnosno, to sto on donosi a ja ne, taj deo je "biased", sto kazu ameri.

 

ja razmisljam o opciji u kojoj bi mozda mogli da ukrademo partizanu aba titulu a u tom scenariju meni adama izgleda kao lik koji je za dve duzine ispred dzoni flexa. to je sve.

 

ova statistika je pojma nemam, meni iskreno nije vazna, jer gledam dovoljno dugo igraca koji je tu gde jeste.

..mislim, dzoni nije puno ili nista tragicniji ove godine nego sto je bio prosle.

Ti gledaš Adamsa kroz prizmu Džonija, a ja ako gledam samo Adamsa, bez da ga upoređujem sa bilo kime - ne vidim ništa. Bukvalno nemam formirano mišljenje. 

Što se tiče titule, Ivanović je umeo baš nama da je ukrade i to kao jedan od glavih igrača. 

Ove sezone prilično lošiji nego prošle. 

 

Mada, ja ne bih šilbovao nikoga. Kad može 5 centara, može i 5 plejeva.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, uini said:

@Dropkick Murphys, ti i mnogi drugi volite ivanovica, odnosno, to sto on donosi a ja ne, taj deo je "biased", sto kazu ameri.

 

ja razmisljam o opciji u kojoj bi mozda mogli da ukrademo partizanu aba titulu a u tom scenariju meni adama izgleda kao lik koji je za dve duzine ispred dzoni flexa. to je sve.

 

ova statistika je pojma nemam, meni iskreno nije vazna, jer gledam dovoljno dugo igraca koji je tu gde jeste.

..mislim, dzoni nije puno ili nista tragicniji ove godine nego sto je bio prosle.

Kako si ti to video da je adams dve duzine ispred dzonija?

U kom segmentu?

Lik bukvalno apsolutno nista nije pokazao.

I nema naznaka da ce da se probudi iz kome.

Apaolutno nije uporedivo sa Lorencom, Djenkom ili Holinsom. Lorenco je proigrao solidno brzo, a druga dvojica su picili ozbiljan difens od starta.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Losmi17 said:

Kako si ti to video da je adams dve duzine ispred dzonija?

U kom segmentu?

Lik bukvalno apsolutno nista nije pokazao.

I nema naznaka da ce da se probudi iz kome.

Apaolutno nije uporedivo sa Lorencom, Djenkom ili Holinsom. Lorenco je proigrao solidno brzo, a druga dvojica su picili ozbiljan difens od starta.

 

u odbrani, u igri 2na2, u igri 1na1 a u sutu su verovatno egal.

 

ivanovic nije euroleague igrac, utakmice su to pokazale u godinuikusur dana. 

 

adams mozda nije ili mozda jeste. za to ili i gorepomenute stavke je bolja opcija od nikole.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lorenzo je u prve 4 EL utakmice imao 5.5 poena, 2.5 asistencije, 2.5 izgubljene lopte, 27.6% šut iz igre i prosečan indeks 3.8. Proigrao je od 5. kola, kada je počeo da igra po 25+, a često i 30+ minuta, odnosno kada je dobio jasno definisanu ulogu i svu slobodu u igri.

 

Adams je odigrao 3 EL utakmice i na četvrtoj već nije bio u 12...

 

4 minutes ago, uini said:

a u sutu su verovatno egal.

 

Adams je neuporedivo bolji šuter od Ivanovića, karijerno ima odlične procente za tri i to na velikom broju pokušaja (6-7 po meču).

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

u teoriji moze da bude puno puno  puno bolji.

ovo sam i ja mislio dok ga nisam pogledao u ovih 5-6-7 tekmi

sad samo mislim da moze bolje, posto gore od ovoga tesko

 

mislim ja nisam za silbovanje adamsa

neke sanse da proigra postoje

sa dzonijem to je sto je

 

opet, i dropkik je u pravu

dzoni je projektovan za backupa a adams za 50% 1-2 punch udarnog dua kumara-dzejlen

realnost je da i ovakav bedan dzoni je bolji fit za svoju (projektovanu) ulogu od adamsa

on bi morao da podigne igru za jedno 3 nivoa da bi bio to sto je zamisljeno

 

 

2 minutes ago, Guru said:

Adams je odigrao 3 EL utakmice i na četvrtoj već nije bio u 12...

Adams je neuporedivo bolji šuter od Ivanovića, karijerno ima odlične procente za tri i to na velikom broju pokušaja (6-7 po meču).

hajde ti si ga pratio solidno u ozi ligi...sta je tacno problem ovde?

ajde sut, ajde dosta cvrsca odbrana neko sto je navikao...ali gde su neka brzina i handle?

kako je to zaboravio da vodi loptu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ovo sam i ja mislio dok ga nisam pogledao u ovih 5-6-7 tekmi

sad samo mislim da moze bolje, posto gore od ovoga tesko

 

mislim ja nisam za silbovanje adamsa

neke sanse da proigra postoje

sa dzonijem to je sto je

 

opet, i dropkik je u pravu

dzoni je projektovan za backupa a adams za 50% 1-2 punch udarnog dua kumara-dzejlen

realnost je da i ovakav bedan dzoni je bolji fit za svoju (projektovanu) ulogu od adamsa

on bi morao da podigne igru za jedno 3 nivoa da bi bio to sto je zamisljeno

 

 

hajde ti si ga pratio solidno u ozi ligi...sta je tacno problem ovde?

ajde sut, ajde dosta cvrsca odbrana neko sto je navikao...ali gde su neka brzina i handle?

kako je to zaboravio da vodi loptu?

Nema on problem sa brzinom i handleom, ima problem što ne sme da krene u prodor jer nema poverenja u svoj inače odličan flouter i jer ne može da završi na obruču tako lako kako je navikao.

Adams je meni bolji igrač od Voltersa i defanzivno i napadački i plejmejkerski, treba vremena 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...