Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

7 minutes ago, uini said:

 

(ako već nisam ranije razumeo) nisam ja ovu gilksmanovu priču shvatio kao potrebu da se dođe do utiska nezavisnosti i/ili pravde, već bukvalno da se kazni zvezda na način koji će ispasti najbolniji za klub i ambicije.

 

nismo mi u ujedinjenim nacijama 1963, već u svetu u kojem ako se kurčiš (a mi se kurčimo zbog državnih para) - moraš da imaš i pokriće za to kurčenje; da ti ne mogu ništa dok se kurčiš i slično. prosto k'o pasulj. ako želimo da igramo, igraćemo po EL pravilima, pa će nam možda i dozvoliti (da igramo). u suprotnom, eto fibe lige šampiona i šta sve.

 

ja to vidim isto kao ulazak u evropsku uniju; ne možeš ti da budeš egal sa nemačkom ili francuskom. možeš da napraviš odnos koji će ti doneti neki profit. 

imaš druge ideje? super, idi kojekude, gde ti te forice pale.

 

nije uopšte stvar ravnopravnosti, već poretka u kojem ili učestvuješ ili jok.

 

To upravo i jeste problem. Jedna je stvar kad je tako u politici, potpuno druga kada je sport u pitanju. To ne sme da bude tako i mora na pravni nacin da bude regulisano da ne bude tako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kontra said:

 

Da ne ostanem nedorečen, ja nikad ljudima nisam sudio na osnovu fizičkog izgleda, niti oblačenja. Otud moje čudjenje na tvoj pogled na Glikmana. Iskreno, potpuno mi je strano to.

 

Mada neki od tvojih istomišljenika ovo koriste kao običan argument ad hominem.

 

Potpuno se slazem sa tobom, samo mislim da se nismo razumeli.

 

Ja sam ovde akcenat stavila na "izgled" fizickog izgleda. Jednostavno meni, on izgleda neuredno.

 

Ovo me je podsetilo kad sam jednom bila u opstini, cekala neke papire da predam i dolazi covek samo u majici na brtele i na ulazu mu nisu dozvoli da udje. I on pocinje da se dere eto vam vasa EU 😀

 

Nebitno skroz, da se ne udaljavamo vise od teme, meni je to kod njega dosta uocljivo i zato sam prokomentarisala.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, srlepajce said:

Sad mi je Kampaco jos veci car ispao :heart:

 

 

Pa realno nije ni on lud. Zna se zasto Zvezda ne moze 3 meseca da registruje igrace. On je razlog. Da li je sve usmereno samo protiv njega, samo protiv Zvezde ili protiv oba, to je pitanje, ali ono sto je sigurno, razlog je Kampaco. Ima on svoju bitku sa Realom i shvatio je ovo sad vec kao rat. Nije podlegao tom pritisku i to je to. Sad ce neki reci, boli ga uvo, platu prima. Mogao je da nas odjavi, prima platu i skoluje po terenu sve ostale u nekom drugom klubu. Shvatio je ovo kao ucenu, nije je prihvatio i svaka mu cast. Voleo bih, osim zbog nas, da i zbog njega u narednih 6 meceva ne ispadnemo iz igre. Njegova motivacija, verujem da bi bila nikad veca u karijeri.

  • Like 15
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Horium said:

 

To upravo i jeste problem. Jedna je stvar kad je tako u politici, potpuno druga kada je sport u pitanju. To ne sme da bude tako i mora na pravni nacin da bude regulisano da ne bude tako.

 

naravno da sme. tako je i u tvom životu, zašto bi košarka bila izuzeta?

živimo u nekom imaginarnom svetu, možda je vreme da prihvatimo dešavanja oko sebe.

 

pri čemu ti ljud i institucije koje su nas kaznile, imaju potpuno pravo imho.

Link to comment
Share on other sites

Ako budemo skroz racionalni (a necemo) je EL ovde odlucila skroz ispravno i logicno.

Da se to vecem klubu ili klubu sa licencom ne bi dogodilo - ne bi.

Da se nikada nikome nije desilo - nije.

Da se nikada nikome nista slicno nece desiti - nece.


Tesko da ne izgleda kao prekomerna kazna uprkos cistoj situaciji i cinjenici da je rukovodstvo klubva reagovalo kao seoski odbor u senegalskoj pustinji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

naravno da sme. tako je i u tvom životu, zašto bi košarka bila izuzeta?

živimo u nekom imaginarnom svetu, možda je vreme da prihvatimo dešavanja oko sebe.

 

pri čemu ti ljud i institucije koje su nas kaznile, imaju potpuno pravo imho.

 

Nije stvar u mom/tvom i cijem god zivotu.

 

Stvar je u tome na kojim nacelima sport polaze i sta je sport uopste.

 

Oni su postupali legalno a nelegitimno, odnosno iskoristili su nepotpunost i neprecizan okvir norme. Zato i kazem treba da se pravni regulise odredjena diskreciona ovlascenja, i postave konkretniji pravni okviri.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Firga said:

 

Pa realno nije ni on lud. Zna se zasto Zvezda ne moze 3 meseca da registruje igrace. On je razlog. Da li je sve usmereno samo protiv njega, samo protiv Zvezde ili protiv oba, to je pitanje, ali ono sto je sigurno, razlog je Kampaco. Ima on svoju bitku sa Realom i shvatio je ovo sad vec kao rat. Nije podlegao tom pritisku i to je to. Sad ce neki reci, boli ga uvo, platu prima. Mogao je da nas odjavi, prima platu i skoluje po terenu sve ostale u nekom drugom klubu. Shvatio je ovo kao ucenu, nije je prihvatio i svaka mu cast. Voleo bih, osim zbog nas, da i zbog njega u narednih 6 meceva ne ispadnemo iz igre. Njegova motivacija, verujem da bi bila nikad veca u karijeri.

ujedno i prebacio lopticu na "nezavisno telo" 01.03.

apsolutno niko nije ocekivao da on ostane kod nas od Glikmana do Reala & co

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Nini3112 said:

Meni je cudan onaj deo intervjua da bi bilo dobro da MR. Kampaco porazgovara sa agentima jer su sve oko zabrane znali

Da, deluje, rekli bi neki, zlonamerno. 

 

Uglavnom, uprava je sigurno zaj.. a, a EL je ptivatna organizacija, pa kome se ne svidja, ne mora... Lični utisak nakon ovoga, sudjenja inače , pogotovo u poslednje vreme itd... Sto i nije neka novost

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Horium said:

 

Nije stvar u mom/tvom i cijem god zivotu.

 

Stvar je u tome na kojim nacelima sport polaze i sta je sport uopste.

 

Oni su postupali legalno a nelegitimno, odnosno iskoristili su nepotpunost i neprecizan okvir norme. Zato i kazem treba da se pravni regulise odredjena diskreciona ovlascenja, i postave konkretniji pravni okviri.

 

kao što rekoh, to je neka logika iz 1963.

ili zapali olimpijsku baklju (i ponašaj se u skladu s'tim :khm khm zvezda) ili prihvati da živiš cca 50ak+ godina u jednom tržišnom sistemu u kojem postoje pravila koja ne koriste te stavke koje navodiš u smislu dostizanja pravde.

 

mi smo u privatnoj ligi, čija pravila smo potpisali pristupom. vidi da li bi se neko žalio da smo oštećeni (neće, jer ne postoji stavka "a šta su drugi radili")

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sad nek Dusko izabere kojeg bi igraca volio da dovede a onda da i tog igraca registrujemo kada i Facua😀 dal ce drzava dat pare ili Novak nebitno je, kad se kurc... da se kurc... na nivou😀

2 minutes ago, Valensija said:

Dje su ta pravila?

Nema ih tj nije ih bilo a mozda su ih sad i napisala ali u wordu pa da brisu/ispavljaju/prepravljaju kako im odgovara.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Sad nek Dusko izabere kojeg bi igraca volio da dovede a onda da i tog igraca registrujemo kada i Facua😀 dal ce drzava dat pare ili Novak nebitno je, kad se kurc... da se kurc... na nivou😀

 

kurčiti se mora, to kaže jedan stari i mudar grafit iz bgda.

ono što je zvezdin i čovin problem - je priprema za to kurčenje, koja nije obavljena blizu idealnog.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

kurčiti se mora, to kaže jedan stari i mudar grafit iz bgda.

ono što je zvezdin i čovin problem - je priprema za to kurčenje, koja nije obavljena blizu idealnog.

Sad ima vremena Covke da se pripremi dobro pa jos ce da prodje i Nba trade deadline, bice u Nba rezanja a onda 01.03 kuc kuc na vrata EL i kaze here comes Facu+...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

kao što rekoh, to je neka logika iz 1963.

ili zapali olimpijsku baklju (i ponašaj se u skladu s'tim :khm khm zvezda) ili prihvati da živiš cca 50ak+ godina u jednom tržišnom sistemu u kojem postoje pravila koja ne koriste te stavke koje navodiš u smislu dostizanja pravde.

 

mi smo u privatnoj ligi, čija pravila smo potpisali pristupom. vidi da li bi se neko žalio da smo oštećeni (neće, jer ne postoji stavka "a šta su drugi radili")

 

Ma taj deo price je jasan, s tim sto bih ja dodao samo da u stvarnom zivotu (u nasem i evropskom pravu in general) vazi da autonomija volje (ovde predstavljena kao privatna liga) ne moze da prkosi javnoj zakonskoj regulativi.

 

Naravno, u ovom trenutku ne postoji takva regulativa u pogledu sporta, ali boze zdravlja ce u buducnosti biti i takve regulative, na makar kontinentalnom nivou, kako za sportski sektor tako i za odredjene druge sektore. 

 

To je samo jedan delic civilizacijskog iskoraka koji stoji kao izazov ispred modernog drustva.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nebojša, sledeći put pamet u glavu, pa kad budeš hteo da šalješ fejk dokumenta da skinu zabranu registracije, pobrini se da niko ne zna da imamo potpisan ugovor sa zverka igračem. 

Onda će da nam rebnu samo finansijsku kaznu i skinu zabranu posle par dana, a igrač debituje odmah, bez ikakvih problema. 

 

Samo da se nije znalo da imamo Kampaca, već protiv Reala bi bio u timu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako volim da vidim ovo kada se Uini inati a Keni mu lajkuje. 😄 

Kada bi EL imala pravila plus kada bi postojao neki zapisnik ili dokumentacija kazne pa da vidimo sta je to toliko strasno Zvezda uradila. Ovako ostaje da nagadjamo. EL da je stvarno htela da kazni klub oduzela bi nam bodove ili bi nas izbacili naglavacke sa zabranom ucestvovanja narednih par godina. Ovako da je Kampacao otisao u neki drugi klub, ni ove kazne ne bi bilo.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...