Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

1 hour ago, uini said:

 

nebitna je jer radonjić ima qrac-skor protiv albe, inače bi bila jako bitna i svi da daju ostavke.

 

Radonjić ima pozitivan skor protiv Albe: 11 pobeda i 10 poraza, ipak je on bio i trener Bajerna, osvajao titule tamo i tako... :default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ZvezdaJeZivot said:

Evo ja cu pokusati da ti objasnim zasto krilo. U modernoj kosarci krilni igracu su cesto prve violine svojih timova. Opasna krila sire odbranu, oslobadjaju prostor za igru u reketu i zbog svojih gabarita su cesto sekundarni organizatori napada, jer sa 2m visine mogu da udele lob pas prema centrima, mogu sa posta da napadnu, izuzetno su vazni u skoku, mogu da udvajaju u odbrani i bekove i centre, odbrana sa strane pomoci… Ova nasa trojica kad bi ih spojio u jednog igraca ne umeju ono sto je recimo radio Kalina prosle sezone. Jako smo limitirani i laki za citanje sa njima na parketu. Sa kvalitetnim krilom bi procvetali i bekovi i centri. Uostalom, ako nadjemo takvo krilo videces u prvoj utakmici zasto.

Sve tačno. Lazarević igra odlično na EL nivou što se tiče i 1-1 i timske odbrane i skoka, njemu nedostaje napadačka produkcija. Dobrić na tri se vraća u opanke.

Mi sad da dovedemo Šildsa Lazić bi igrao 20 minuta jer je jedini igrač koji može da juri igrače kroz blokove.

Link to comment
Share on other sites

Nemojte više o Joviću...mislim da nije ni u razmatranju nakon dolaska Duška koji ako ne želi da vodi ,,socijalnu ustanovu'' još manje je zainteresovan da bude načelnik rehabilitacionog centra. Ranijih sezona u ABA ligi imali smo luksuz peglanja rezultatskih propusta makar i u derbiju zbog razlike u kvalitetu...ali sada sve više spominjemo sreću i nadamo se nekim okolnostima na koje ne možemo uticati. Zaigrala mečka...

 

Jović tvrdi da nema problema sa ledjima još od Bajerna, ali sa ovom zadnjom rupturom i prevelikom pauzom je baš ispao iz priče za ovaj level. Daleko je od takmičarske forme i mi nemamo taj luksuz da sačekamo revitalizaciju injuri-prone 32-godišnjeg teškog beka, u timu koji je već tekmu minusa u borbi za ABA plejof poziciju domaćeg terena (a to možemo ubrzo i duplirati) i gde sigurno neće imati poštedu od jakih treninga. 

Mi već imamo dva bek-apa ''pleja'' koje neće niko u EL i na pozajmicu da ih ponudimo, a plata im je preterana za EC u odnosu na trenutni kvalitet i statse iz zadnje dve sezone.

Ja se nadam krilu sa praćkom koje nije spot up šuter...da ipak ume da spusti loptu na parket, jer kada pogledamo kako lopta ide spolja kod mid-class Baskonije, Albe, Partizana...mora se priznati da jako teško nateramo spoljnu liniju na preuzimanja pošto uvek imamo jedan čunj u napadu gde lopta zaglavi (Dobrić, Lazić, Lazarević, Holand...) ili je Pefi i Džoni zagrade dupetom dok ne smisle šta im je činiti dok čekaju Vildoza-Nedara konjicu da ih spase uručenjem.

Džoni je i protiv onog jangstera od 75kg gradio loptu u prenosu guženjem. To je baš bilo stresno za gledati i pored odlične partije ali Džoni ne ume da napravi višak driblingom kada zaigraju presing.

U pozicionom napadu na njega bespotrebno trošimo mnogo blokova (energije, sekundi) jer u pakao reketa ne ulazi. Mislim da je prestravljen scenariom u kojem ga neko poklapa u završnici na obruču. Kuz mu napravi dobar blok a on odnese loptu zajedno sa svojim čuvarom do Bentila u ugao i ovaj, šta će, šutne je udvojen jer nema prostora za dribling a ni vremena za izvlačenje odatle.

Ako je za Duška redosled Asvel, Cibona bio dobar tajming za start sa novim klubom onda su za Džonija te dve tekme bile odlično iskorišćeni džokeri da se nametne novom treneru ali iskreno sumnjam da toga ima još u špilu.

Edited by Wingwalker
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

nije da ti nešto kontriram, nego, el tekme se dobijaju samo simbiozom odbrane i napada. nekada je napad feature a odbrana podnošljiva, nekada je odbran fokus ali bez probacivanja lopte kroz obruč 'leba nema ( :

Ma taman posla ti nekom da kontriras.. 😂

 

Salim se, uvek je dobro cuti kontra misljenje

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Milos 3.14 said:

Sve tačno. Lazarević igra odlično na EL nivou što se tiče i 1-1 i timske odbrane i skoka, njemu nedostaje napadačka produkcija. Dobrić na tri se vraća u opanke.

Mi sad da dovedemo Šildsa Lazić bi igrao 20 minuta jer je jedini igrač koji može da juri igrače kroz blokove.

Lazarevic sa Lazicevim sutem bi bio neki solidan bek ap igrac na poziciji 3. Ali bez suta on je igrac manje u napadu. Cak je Lazic korisniji jer ce bar dati neku trojku iz povratnog pasa. Dobric je zarobljen izmedju 2 i 3 i on ni u ludilu ne moze da cuva vrhunska krila. A od kreacije je operisan kao i od igre 1:1 kad ima iznadprosecnog defanzivca ispred. Aj da ne uzimam Kalinu u usta jer je on vanserijski krilni igrac na el nivou, ali se samo seti Perperoglua i bice ti jasno sta znaci ekipi kvalitetan krilni igrac. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja lično mislim da kombo bek dolazi umesto Holanda i to neko koga ne očekujemo. Kombo bek ili neki Pau Ribas, tako nešto.

Čišćenje pozicije tri kojem se svi nadamo godinama kreće od leta.

@ZvezdaJeZivot sve si u pravu i svestan sam i ja šta je pozicija tri, poenta je da na drugim mestima više škripi, ovo može da se krpi.

Inače, meni lično su omiljeni igrači u košarci generalno igrači na 3 i 4, zbog Kukoča sam zavoleo košarku, a ni Zvezda ni repka godinama nemaju top igrača na toj poziciji, odnosno igrača po mom ukusu, Kalina je top.

Edited by Milos 3.14
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ja lično mislim da kombo bek dolazi umesto Holanda i to neko koga ne očekujemo. Kombo bek ili neki Pau Ribas, tako nešto.

Čišćenje pozicije tri kojem se svi nadamo godinama kreće od leta.

@ZvezdaJeZivot sve si u pravu i svestan sam i ja šta je pozicija tri, poenta je da na drugim mestima više škripi, ovo može da se krpi.

Inače, meni lično su omiljeni igrači u košarci generalno igrači na 3 i 4, zbog Kukoča sam zavoleo košarku, a ni Zvezda ni repka godinama nemaju top igrača na toj poziciji, odnosno igrača po mom ukusu, Kalina je top.

Ma naravno. Mi ovde diskutujemo. Moje misljenje je da krilo goruci problem, ti imas drugacije vidjenje ovog rostera. Sve je to u redu. Kljucno je sta misli Dusko Ivanovic i videcemo gde on vidi da najvise skripi. 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pisao sam o očekivanim preklapanjima nekih ideja VJ i Duška. U ove dve utakmice posle smene trenera se videlo dosta sličnih ideja, objasnio sam i zašto je to normalno. Na stranu očigledna nesrazmera u stepenu autoriteta, osnovna razlika između njih dvojice će biti u vremenu koje im je potrebno da shvate da li neki igrač može na nekoj poziciji ili ulozi pružiti svoj maksimum, sa kim u petorci biti koristan timu. I naravno, da li neki igrač uopšte ima mesta u EL ekipi.

 

Jedno od takvih preklapanja je i Petrušev na poziciji 4.

Čitao sam dosta kritika oko ovoga dok je VJ bio trener, ali ni jedna nije bila argumentovana, osim ponavljanja rečenice da je Petrušev čista petica. Valjda je tako uklesano u kamenu. Zato nisam ni reagovao ovakvim postom, smatrao sam detalj oko Petruševa tek kao deo hajke na trenera koji nema pojma o košarci. Sada, kada imamo trenera koji valjda nešto zna o ovoj igri, kritike su usahnule, tek se ponegde stidljivo spominju iako Petrušev isključivo igra na toj poziciji.

 

Petruševu je 4 jedna od dve prirodne pozicije. Od trenera, njegovih ideja i uparivanja sa drugim visokim zavisi gde će više igrati. Pa nismo stavili Nedovića na krilnog centra, već pokretljivog igrača od 210cm sa šutem, koji je, ako se pogledaju moderne tendencije u košarci, bar podjednako dobar fit kao Bentil. Ben šutira fenomenalno za 3 do sada i to na solidnom uzorku (9/21 ili 42.9% u ABA, 13/29 ili 44.8% u EL, ukupno 22/50 ili 44%). Procenti Petruševa su još bolji, ali je uzorak daleko manji, pa se mora uzeti sa rezervom (3/9 ili 33.3% u EL, 4/5 ili 80% u ABA, ukupno 7/14 ili 50%), ali ipak su to procenti koji nam omogućavaju da probamo i njega kao strech4 opciju u nekim utakmicama. Voleo bih da vidim više pokušaja Petruševa za 3, jbg ako možemo da damo celu utakmicu Dobriću da izađe iz kanala, valjda možemo i Petruševu da uzme više trojki, pa da vidimo na čemu smo. Kod verzija picka, ne vidim jasnu prednost Bentila, štaviše. Petrušev je pokretljiviji i brži u odmotavanju i pogodniji i za alley-oop, pa i pop i ima bolje predispozicije za napadanje licem. Uz to je, po mom mišljenju, talentovaniji i raznovrsniji napadač, sa više poena u rukama. Nije da smo nešto mnogo koristili pick igru, što je svakako propust bivšeg trenera, pa nam ostaje da se nadamo da će novi trener uspeti da aktivira i implementira i tu opciju u napadu,

 

Na niskom postu bi zbog snage Bentil trebao da ima prednost, ali vidimo da za sada kod oba trenera akcije sa lakta ne donose ništa dobro. Da li će Duško to uspeti da popravi, pošto ga očigledno forsira kao neku stidljivu Point Forward opciju, videćemo. Njegova tehnika kod igre leđima 1 na 1 je upitna, deluje da ne koristi svoje telo kako treba, a rad nogu mu nije baš za pohvalu, pa sve dok to ne popravi i postane ozbiljna pretnja koja će sistemski zahtevati double team, od njegove kreacije za druge ćemo slabo šta videti. I pored toga, posle samo 2 meča i tek nekoliko treninga videle su se neke naznake poboljšanja u saradnji visokih igrača, gde je posebno Luka jako zahvalan, sa kim god od ove dvojice je na parketu.

 

Ni jedan ni drugi nemaju ne znam kakav BBIQ, slični su po uhvaćenim skokovima, a Ben je trenutno sa razlogom u prednosti jer igra bolju odbranu, čvršći je, ima više iskustva (pet godina je stariji od Filipa) i nametnuo se kao veća opasnost spolja. Kod obojice je ključno, posebno u odbrani, da shvate sistem kolektivne odbrane, naročito kod pika i pomaganja sa slabije strane i to je nešto ne čemu će se sigurno raditi kroz treninge. Meni deluje da su obojica generalno motivisani, gladni lopte, rada i igre, pa sa te strane ne vidim da će biti ikakvih problema, jer sada valjda imamo nekoga ko može da im objasni u detalje šta se od njih traži.

 

Sa Petruševim na 5, osim opcije strech5 sa izvlačenjem protivničkog centra van reketa (za šta treba da bude ozbiljna pretnja u šutu za 3) i otvaranja prostora za ulaze i utrčavanja, mi ništa drugo ne možemo da ponudimo. On trenutno ne može da brani ni dominantne visinom petice, ni one niže koji su snažni, pa bi to bilo brzo punjenje ličnim greškama i izbacivanje ovog igrača iz rotacije. Ili lagani poeni iz reketa. Zato je Kuz i vraćen u rotaciju, a pokušava se osposobljavanje Martina. Možda grešim, pa Duško već od sledeće utakmice zaigra sa Filipom na 5, ali mi se ipak čini da će se Petrušev i dalje gurati na 4.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...