Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Just now, Guru said:

Jedino što je Vildoza manje plej i od Adamsa i od Ivanovića, al' taman bi onda mogli da ga dovedemo, pomerimo i njega na 2, a onda dovedemo još jednog praaavog pleja.

 

idealno bi bilo da dzoni nema dete pa da ga schilbujemo i da holins nije igrao euroleague za makabi pa da ga dovedemo da dobric igra manje ali moze vildoza kao backup opcija za prvu opciju 😕

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, uini said:

 

upravo sam stigao sa euroleague sajta, odeljak "rosters", preleteo broj igrača po ekipama.

najmanje igrača imaju monako i baskonija, po 13, alba ima 19, valensija 18, dok ostale ekipe, uključujući i žalgiris, pao, partizan, imaju po 15, poneka i 16.

 

valjda to nešto govori o aktuelnom kontekstu i trendu u evropskoj košarci?

 

Govori samo da si brojne juniore racunao kao legitimne EL opcije. Da ti pomognem, napisacu nekoliko ekipa i ko je sve kod njih van 12:

 

Zalgiris - Krivas (18 godina), Lelevicius (19 godina), Giedraitis (22 godine), u 12 su Kalnietis sa 36 godina i Lukosiunas koji ima iza sebe jednu EL sezonu.

Baskonia - Pape Sow (19 godina), u 12 su igraci poput Kurucsa, Raiestea, Sederkeskisa koji i nemaju neko EL iskustvo.

Monaco - Couture (20 godina), u 12 je igrac poput Makoundoua koji nema nikakvo EL iskustvo

Panathiaikos - Avdalas (16 godina), Samodourov (17 godina), Mantzoukas (19 godina), u 12 je jos Chougkaz od 22 godine.

Asvel - Risacher (17 godina), Noam (18 godina), oni imaju 13 seniorskih igraca

Olympiacos - Koloveros i Tsamis, imaju 13 seniorskih igraca sa Papasom

Alba - imaju 19 igraca na spisku, od cega su tu Ruf (17 godina), Rapieque (18 godina), Schulte (18 godina), Machowski (18 godina), Delow (21 godina), Procida (20 godina)

 

Dakle, vec sam naveo trecinu EL koja ima maksimum 12-13 igraca koji niti su placeni na EL nivou niti mogu da odigraju ista na EL nivou. Sad imamo KKCZ koja van 12 ima igraca koji je obarao rekorde po indeksu u ABA ligi, drugog koji je iskusan reprezentativni centar i treceg koji je prosle sezone bio bitan sraf kao rezervni centar.

 

9 hours ago, uini said:

nba sam pomenuo kao organizaciju koja ima iskustva u ovakvom broju tekmi koje evropske ekipe furaju, pri čemu imaju očigledne prednosti u novcu, znanju i fizikalijama igrača kojima raspolažu, da ne ponavljam od a do š post koji sam napisao dropkicku.

 

Nikakve veze nema izmedju 82 meca pre PO koji odigraju ekipe koje imaju stotine miliona na raspolaganju svake sezone, sa nekih 40ak jakih meceva koji odigra KKCZ koja nikada nece imati desetine miliona evra budzeta na raspologanju (niti bi bilo normalno da ima u ovako siromasnoj zemlji).

 

9 hours ago, uini said:

daklem, moje pominjanje nba timova je u kontekstu trenda koji očigledno i evropske ekipe prate, pri čemu od pojave korone, nba klubovi, zahvaljujući opciji 10odnevnih ugovora, propuste i 20ak igrača kroz roster.

 

To je sad vec spin u rangu nasih politicara - EL ekipe su uvek imale gomilu juniora u sastavu, ali i tada, kao i sada, one manje bogate ekipe bi u 12 morale da imaju 2-3 no name igraca u slucaju vise povreda.

 

9 hours ago, uini said:

ali eto, recimo da mašim poentu, imaš žalgiris x sve euroleague sastavi minus dva tima, gde se nalazi 15 ili više igrača.

možda ja ne pratim euroleague ali ti živiš u evropskoj prošlosti  : )

 

Sustina je da mene zanima samo sansa da klub ostvari uspeh u EL sa ogranicenim budzetom i to je to.

 

Alternative su:

 

1) Osvajanje ABA lige sa glomaznim rosterom na racun toga sto majka Srbija ima da daje profesionalnim kosarkaskim klubovima mnogo vise od regiona i blamiranje u EL

2) Krah na svim poljima

3) Dupliranje budzeta i imitiranje Reala, Maccabija, CSKA, Efesa ili Barcelone.

 

Od ove tri opcije smo prvu vec videli nekoliko puta i zaista ne zelim da je gledam, drugu verovatno niko ne zeli da gleda, a ako ce da uvedu trecu onda smo jedne ovce koje zasluzujemo da nas sisaju dok blejimo ispred TV zamisljajuci da smo pandan nekoj NBA fransizi.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Guru said:

Jedino što je Vildoza manje plej i od Adamsa i od Ivanovića, al' taman bi onda mogli da ga dovedemo, pomerimo i njega na 2, a onda dovedemo još jednog praaavog pleja.

Znas i sam da trenutno Adams i Ivanovic nisu bas nista a ne vise/bolji plejevi od Vildoze.Kod njega nije upitan ni kvalitet ni adaptacija i isporucio bi na 1 koliko treba.Pa ako Adams vaskrsne super,lako ce Vildoza na 2/1 posle.

Takodje i sam znas da ce jedan od Nedovica,Dobrica,Markovica skoro uvek biti 1 povredjen.Sigurno ima mesta za igraca poput Vildoze,ja bih rekao i pre za jednog takvog nego cistog pleja.

No,steta sto mi nemamo dometa da dovedemo takvog,eventualno ako je Baskonija vec odustala a Makabiji juri za vecom zverkom,dobice svi ex EL igraci otkaze tamo izgleda.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, UDresuKvinsiMilera said:

Znas i sam da trenutno Adams i Ivanovic nisu bas nista a ne vise/bolji plejevi od Vildoze.Kod njega nije upitan ni kvalitet ni adaptacija i isporucio bi na 1 koliko treba.Pa ako Adams vaskrsne super,lako ce Vildoza na 2/1 posle.

Takodje i sam znas da ce jedan od Nedovica,Dobrica,Markovica skoro uvek biti 1 povredjen.Sigurno ima mesta za igraca poput Vildoze,ja bih rekao i pre za jednog takvog nego cistog pleja.

No,steta sto mi nemamo dometa da dovedemo takvog,eventualno ako je Baskonija vec odustala a Makabiji juri za vecom zverkom,dobice svi ex EL igraci otkaze tamo izgleda.

Da samo sto ce Vildoza doci kao i Henri i Sabaz sto su..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

jao boze goldberzhe, svi imaju juniore do 22 godine starosti osim zvezde

 

 

@goldberg

 

ma idi bezi. stize 2008. godina

 

Slobodan si da mi nadjes statse ovih van 12 u drugim klubovima pa da uporedimo sa statistikom koju su imali i Ilic ili Petrusev u ABA ligi.

 

Inace, ako si propustio, obojica su trenutno u 12 dok njihovi pandani u drugim klubovima cekaju da neko odsustvuje pa da budu DNP na klupi. I to je tako, a ti bi mogao da smanjis dozivljaj pracenja NBA lige, zagovaranja sto vise stranaca naustrb domacih igraca i zivljenja u nekom svom svetu totalno odvaljenom od evroligaske realnosti.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Ne postoji nijedan racionalni razlog da KKCZ ima 15 igrača u rosteru, a kamoli više. ABA je tragikomično takmičenje, pola lige ima sklepane sirotinjske rostere koji nikako ne mogu da ugroze Zvezdu, jedini pravi konkurenti su Partizan, Cedevita Olimpija i možda kao Budućnost (mada teži slučaj), samim tim broj stvarno kompetitivnih utakmica u regularnom delu ABA je za nas verovatno jednocifren. Ovo rasipanje resursa na kao neku dubinu je teška glupost, za ove pare koje smo mi bacili na 15 igrača smo mogli da dovedemo dosta jake i skupe nosioce i par jeftinih komplementaraca koji bi ih lepo dopunjavali i rasterećivali na većini ABA utakmica.

  • Like 12
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

okej, svi imaju 12 igraca za takmicenje kada se izuzme omladina do 22 god, samo zvezda ima 16.

 

Omladina je do 19-20, jer se sa 18 godina potpisuje prvi profesionalni ugovor.

 

Takodje, KKCZ i jeste u boljem polozaju u odnosu na vecinu EL klubova jer su nasi igraci talentovaniji od Grka, Turaka, Rusa ili Spanaca (barem je tako bilo do sada).

 

Sustina je da su Ilic i Petrusev sasvim lepo placeni nakon dobrih sezona u ranijim klubovima i da nisu ludi da sede na klupi za sicu. Svi ostali igraci koje sam pomenuo u drugim klubovima su no-name igraci koji nemaju kvalitet ni za EC.

 

Veruj u sta zelis, ali ako zelis da se raspravljas uzmi ova imena koja sam pomenuo i izdvoji mi koji je to igrac ranga Petruseva/Dalibora Ilica. Ako ne mozes, onda lepo prestani da sve ubedjujes u svoje misljenje kao da si na tribinama, a ne na diskusionom forumu.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Guru said:

Ne postoji nijedan racionalni razlog da KKCZ ima 15 igrača u rosteru, a kamoli više. 

 

postoji zato sto se na svakoj tekmi ocekuje pobeda. pri tome, mi nemamo 16 ili 15 igraca koji moraju da igraju svaku tekmu.

 

daleko bilo da je jedini nacin ali je legitiman nacin. tebi se ne svidja, meni se svidja, goldberg samo hoce krv znoj suze. ali nije idiotizam kao sto se predstavlja.

7 minutes ago, goldberg said:

 Ako ne mozes, onda lepo prestani da sve ubedjujes u svoje misljenje kao da si na tribinama, a ne na diskusionom forumu.

 

u cemu je fora, ti smes da ubedjujes a ja ne smem? prosvetli me sveti covece iz 2008e.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za sada nam je Adams najveće iznenadjenje, pojačano ispadanjem Nedare do daljeg i povredom Pefija.

Ozbiljno su nam pobrkani lončići u inače zbrkanom rosteru.

Uprava je njegovim praćenjem i potpisom najzad skupila hrabrost da rizikuje na toj poziciji, shodno činjenici da su za nas izumrli kršteni a neskupi EL plejevi dodavači u punoj snazi, i umesto nekog podgojenog EL veterana  posegla je za čuvenom ''mačkom u džaku''...inače potez koji sam tada pozdravio shodno prethodnim iskustvima sa iskusnima...Roč, Kolom, Pefi...Lorenco i Lojd ipak ne rastu na grani.

Da se ne lažemo, mogli smo pored nikad skupljeg Nedare da zadužimo i Stefana ,,nie mi ništa'' Jovića pa bi nam verovatno trebalo još par doktora i kubik kobilje placente da ih namire tokom nikad duže sezone.

Ideja je verovatno bila da Adams bude prva petorka, slim Pefi bek-ap u EL, a nikad skuplji Džoni bi vido Evrope samo kada treba da nabere neki jeftin faul iz polaska u dribling, čim rival izadje iz bonusa a njega čuva teži i sporiji igrač, tačnije bilo koji igrač pa bi nam on i Radulja sa penala tako sakupili cirka 10-15 jeftinih poena. Ostale minute Džoni može da nagruva po ABA terenima jer od tog levela nažalost odmako nije.

Precenili smo ga i to skoro svi od reda...od najrekreativnijeg semenkara pa sve do Radonjić mu Dejana.

 

Naravno da Adams ne može biti ovoliko loš u nastavku ali raspored na početku EL sezone nam neće oprostiti ovo luksuziranje sa njegovim prilagodjavanjem jer smo npr fakira Lorenza čekali cirka mesec i po da se raskravi.

I Lojd je nešto lakši za svoju poziciju ali je atleta i sve mane je nadoknadjivao izuzetnom energijom i zalaganjem na obe strane. Tačnije, nakon Milera, teško da smo iz nekog ''2 ways'' stranca izvukli više u zadnjih desetak godina.

 

Verovatno uprava emizuje znatno niži stepen sikiracije za naš EL učinak ,,jer svi su se pojačali preterano u nikad jačoj Euroligi'' i zdravom Nedari, aklimatizovanom Adamsu, Kuzu iz ormana pa i renesansnom Radulji se nadaju tamo negde oko raspleta u ABA plej-ofu...a za iskorak u EL možemo da sačekamo dok se svi izduvaju.

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

postoji zato sto se na svakoj tekmi ocekuje pobeda. pri tome, mi nemamo 16 ili 15 igraca koji moraju da igraju svaku tekmu.

 

Svih 15 igraca moraju da igraju jer su fino placeni za to. Neke i nije toliko briga (tipa Kuzmica), neke itekako jeste (tipa Petruseva i Ilica kojima se verovatno svidja da presede na klupi pa onda pravac neki Bascesehir ili sta im Misko vec nadje).

 

5 minutes ago, uini said:

daleko bilo da je jedini nacin ali je legitiman nacin. tebi se ne svidja, meni se svidja, goldberg samo hoce krv znoj suze. ali nije idiotizam kao sto se predstavlja.

 

Legitiman nacin za sta? Za izivljavanje nad konkurencijom u ABA i blamiranje u EL?

 

5 minutes ago, uini said:

u cemu je fora, ti smes da ubedjujes a ja ne smem? prosvetli me sveti covece iz 2008e.

 

Ne, ja sam zainteresovan da udjem u raspravu, slobodan si da me ubedis statsima nekog Giedratisa ili Mantzoukasa da bi oni bili vrh pojacanje za 90% ABA ekipa kao Petrusev ili Ilic.

 

Ti si taj koji kaze svoje misljenje, pa delis etikete onima koji ga ne dele i ti si taj koji tumaci cinjenice onako kako tebi odgovara.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, uini said:

postoji zato sto se na svakoj tekmi ocekuje pobeda.

 

Očekuje se pobeda na svakoj utakmici ABA lige, a ne Endese. Znači Split, Cibona, Zadar, MZT, Borac, Studentski centar, FMP i slični - ako njih ne može da odradi druga petorka koja ti u EL igra 15 mpg, onda nešto definitivno ne radiš dobro sa tim budžetom.

 

15 minutes ago, uini said:

pri tome, mi nemamo 16 ili 15 igraca koji moraju da igraju svaku tekmu.

 

Nisam siguran šta ovo znači, po meni jedino Topić spada u kategoriju igrača koji ne mora da igra svaku tekmu, ostali i po reputaciji i po primanjima bi morali da budu u 12. A ni 11. i 12. igrač ne moraju baš da igraju svaku tekmu...

 

15 minutes ago, uini said:

daleko bilo da je jedini nacin ali je legitiman nacin. tebi se ne svidja, meni se svidja

 

Šta ti se konkretno sviđa, stvarno me zanima koji su argumenti za to da Zvezda ima roster od 15+ igrača? 

 

Edited by Guru
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ne znam zaista koliko slikovito mogu da objasnim to oko potrebe da bilo koji euroleague klub ima 15 igraca.

 

prekjuce smo videli da nam treba 15 igraca, posto nisu igrali nedovic, pefi i dobric. da smo imali 12, verovatno ne bi dobili tekmu u toj trunjavoj aba ligi.

Edited by uini
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

ne znam zaista koliko slikovito mogu da objasnim to oko potrebe da bilo koji euroleague klub ima 15 igraca.

 

prekjuce smo videli da nam treba 15 igraca, posto nisu igrali nedovic, pefi i dobric. da smo imali 12, verovatno ne bi dobili tekmu u toj trunjavoj aba ligi.

 

Pa pokusao si da objasnis, tako sto si ponudio spisak svih igraca u EL, pa onda mi treba da proveravamo koliko je tu no name imena koja ne prave razliku.

0

Evo ti PAO na primer, prosli put su u sastavu imali 10 igraca + Chougkaz i Mantzokaz koji nisu ni ulazili u igru. U sastavu su im bili proverene opcije tipa Paris Lee, Williams, Ponitka, Grigonis, Papagiannis, Gudaitis, a tu su i EC igraci tipa brace Kalaitzakis i Andrews. Bez Williamsa ce imati 9 igraca u rotaciji uz trojicu bez nekog seniorskog iskustva.

 

Inace, ako se ne secas, Radonjic je tu Buducnost dobio ubedljivije bez Lazica, Zirbesa, Markovica, White-a i Hollinsa, dakle sa 8 igraca + Simon, ali Vladi J treba 15 seniorskih igraca. Pa to je ono o cemu sam i pisao, trose se pare jer satro moramo da igramo EL, a ustvari interesuje nas samo da pobedjujemo u ABA ligi. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

ne znam zaista koliko slikovito mogu da objasnim to oko potrebe da bilo koji euroleague klub ima 15 igraca.

 

prekjuce smo videli da nam treba 15 igraca, posto nisu igrali nedovic, pefi i dobric. sa smo imali 12, verovatno ne bi dobili tekmu u toj trunjavoj aba ligi.

 

Prekjuče smo igrali protiv jedne od retkih konkurentnih ekipa u ABA, a Kuzmić je bio van 12, Dalibor Ilić nije ulazio u igru, a Hasan Martin je iz nepoznatog razloga odigrao nepunih 5 minuta da bi rodie Yu grupe mogao da demonstrira svoju fizičku nadmoć nad Aleksom Ilićem. Tako da ja ipak nisam prekjuče video da nam je neophodno 15 igrača u rosteru.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

ne znam zaista koliko slikovito mogu da objasnim to oko potrebe da bilo koji euroleague klub ima 15 igraca.

 

prekjuce smo videli da nam treba 15 igraca, posto nisu igrali nedovic, pefi i dobric. da smo imali 12, verovatno ne bi dobili tekmu u toj trunjavoj aba ligi.

Tokom prošle sezone broj povređenih igrača u EL kretao se oko 40, prosečno ... trenutno ih ima preko 30.

Samo jedan detalj ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Guru said:

 

Prekjuče smo igrali protiv jedne od retkih konkurentnih ekipa u ABA, a Kuzmić je bio van 12, Dalibor Ilić nije ulazio u igru, a Hasan Martin je iz nepoznatog razloga odigrao nepunih 5 minuta da bi rodie Yu grupe mogao da demonstrira svoju fizičku nadmoć nad Aleksom Ilićem. Tako da ja ipak nisam prekjuče video da nam je neophodno 15 igrača u rosteru.

 

ti na ovaj nacin zauzimas poziciju trenera, pa pretpostavljas da bi martin izgurao ovu pobedu a da npr kuzmic ili raduljica nisu neophodni.

 

opet kazem, kao i juce, ja volim da gledam stvari u datom kontekstu a ne u tome sto bih u idealnoj situaciji trejdovao dobrica i dzonija makabiju za holinsa, jer, to se ne desava u realbom zivotu.

 

ti kazes da je bolje 12 junosa koji se retko ili nikada ne povredjuju. ko se ne bi slozio sa tom tezom?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...