Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

5 minutes ago, goldberg said:

Na kraju, najbolju ocenu ekipe je izneo jedan forumas koji je napisao da bi van 12 trebalo da budu Ivanovic, Raduljica i ne znam ko jos (Kuzmic?). To najbolje govori o ovom frankenstajnu od ekipe, kada tri igraca koja bi bila u vecini petorki timova ABA lige nama treba da sede na tribinama, a zato nemamo nikakav poseban kvalitet u 12. Meni se daleko vise svidjalo kad smo igrali sa 11 seniora, ali medju kojima su bili Kinsey, Miller, prime Jenkins, prime Jovic, prime Kuzmic, Kalina i takve igracine, a ne stakleni Nedovic, zbunjeni Adams, rupetine u vidu Petruseva i Raduljice i tome slicno.

Ne znam sta ovo treba da znaci, ali i ja bih da gledam Dzordana, Pipena, Kukuca, Rodmana...... i takve igracine, a ne staklenog Levina, Vucevica, Simonovica..... ?

Drago mi je da si siguran da ce nas Cedevita razmontirati. Sve je moguce, oni imaju odlican sastav, a mi dolazio posle 3 teske utakmice u 10 dana. Tako su neki ovde pisali i za Buducnost, a cini mi se da nije bilo mnogo tesko. Ruzno da, ali ne tesko. 

Link to comment
Share on other sites

Buducnost je trenutno napadacki izuzetno losa ekipa - ako je nama Adams trn u oku, sta reci za Bell Haynesa ili za predstave koje pruzaju Booth i White? Samo zato su izgubili, sa nekim bekom koji moze da pronadje put do kosa u kontinuitetu (tipa Ferrell, Cobbs) mi bi i ovo izgubili.

 

Ne samo da ce nas oni razmontirati, nego i svaka ekipa u EL koja dodje da se takmici (jer ima i otaljavanja i biranja meceva). Vec Radonjic moze lagano da nas sahrani za par dana, budemo li ovako lose igrali.

 

No, sve to je na treneru koji je dosao do genijalne ideje da mu treba 16 igraca u rotaciji. Sad neka ih rotira, sam ih je birao, sam neka bira cetvoricu koja ce da se suse.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

 

Adams se doslovno skrivao iza svog igrača da ovaj ni slučajno ne bi mogao da mu da loptu, ko Čarli Čaplin u onom čuvenom boks meču.

 

 

On sada uopšte ne šutira ovakvom mehanikom šuta kao na ovim situacijama na klipu. Da ga nije Luka savetovao?

Ona bacanja su bila mucna za gledati danas.Kao klinac imao odlicnu mehaniku suta.

34 minutes ago, Zvezda je emocija said:

Bagzi je izjavio da su Adamsa pratili duže vreme.

Nadam se duže od njegovog you tube highlights klipa 😉

Ja vec polako prestajem da ga pratim i pocinje da me plasi.😬

Link to comment
Share on other sites

Ni Efes nas nije bas rasrafio., no bez Nedovica, Dobrica i Markovica sve je moguce. Eto, ta utakmica ce biti biti ili ne biti za Deja. I on dolazi bez Vilijamsa i Voltersa. Ako izgubi, nisam siguran da mu to nece biti poslednja utakmica u Panati.

Nije ovo lose slozena ekipa da je Nedovic zdrav i da Adams nije ovoliko jalov. Po meni je najveci problem Ivanovic, jer ce tesko moci da iznese utakmice ove godine.

Ilic ce da igra. I on je sam rekao da je ova godina za ucenje i pripremu za sledecu.

 

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

Da li je neko bio ili ce ici na utakmicu Real - Crvena zvezda u Madridu. Posto sam slucajno u Madridu tog dana interesuje me za koju tribinu da kupim kartu, da bas ne budem usamljen medju navijacima reala.

 

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih gadjao neko mesto iza klupe gostujuceg tima. U svakom slucaju, nece ti nista biti ni ako si medju navijacima Reala, nisu to Srbi.

6 hours ago, Naša posla 2.1 said:

Sa dolaskom Nedovića, Holand i Adams će igrati smisleniju košarku….

 

Mnogo više otvorenih spot up šuteva…

 

Svaki sekund Raduljice na terenu pre Ilića je greh za ovaj lepi sport 🏀

 

3 hours ago, uini said:

raduljica i ilic u poredjenju imaju taman onoliko veze kao i adams i dobric na live temi.

 

Svaki minut Raduljice je minut manje Petruseva na petici, a to je minut manje Ilica na cetvorci. Nije covek ni rekao da imaju vez ta dva igraca, vec da Raduljica jede minute Ilica, sto je skroz tacno.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, klix said:

interesuje me za koju tribinu da kupim kartu, da bas ne budem usamljen medju navijacima reala.

Ako ti nije skupo, najbolje uzmi kartu iza nase klupe, ako je preskupa uzmi neku tribinu, retko je njihova hala popunjena, narocito kad igraju sa 'donjim EL domom'. moci ces da se prikljucis nekim nasim navijacima Ili sa strane mirno da gledas utakmicu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sam B said:

Svaki minut Raduljice je minut manje Petruseva na petici, a to je minut manje Ilica na cetvorci. Nije covek ni rekao da imaju vez ta dva igraca, vec da Raduljica jede minute Ilica, sto je skroz tacno.

 

ma daj, to je solidna relativizacija basketaske igre. na taj nacin svaki igrac koji je u stanju da igra na dve ili vise pozicija steti minutima xy igraca.

recimo stefan lazarevic, decko brani makar tri do cetiri pozicije u dijapazonu od odlicno do solidno i jos ume da pogodi tricu kada je sam.

 

mislim, i to ima vise smisla nego isticanje kako raduljica jede minute ilicu.

 

ja sam napisao svoj stav oko tempiranja ilica u zvezdi ove sezone jos letos, onda je ilic bukvalno to iyjavio za medije ali mi cemo sad da spekulisemo koliko treci centar utice na minute visokog krila.

...

pri tome, istina je da su bentil i petrusev u rotaciji ispred ilica. nista neocekivano, iako ja nisam racunao da ce petrusev igrati i na PF

al veze nema sa raduljicom, na koncu

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da ima veze i da je Raduljica nepotrebno gomilanje igraca. 

 

Imas Hasana, Petruseva i Luku na petici

Imas Bentila i Ilica na cetvorci.

 

Cetvorku moze da odigra i Lazarevic, po potrebi. 

 

Umesto Raduljice, bilo je mnogo logicnije dovesti nekog na 4/3 ako se vec dovodi, jer cak i Bentil moze na 5 a imamo i Kuzmica.

 

Ilic treba da igra, nije klinac, ima 22 godine i jednu jako solidnu uzlaznu liniju u razvoju. Bezveze je da smo ga uzeli da sedi na klupi. Ako vec gubimo u Evroligi onda bar da znamo zasto gubimo. Ovako gubimo a prosek igraca na terenu 30 godina malte ne. Meni je to bezveze.

 

Dakle, umesto Raduljice, koji je bio odlican i sada je dobar ali nepotreban na ovaj roster, doveo bih nekog na 4/3 i to bi bilo to zapravo. Ovao ostalo bi moglo da se izrotira.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam,ja mislim da nam je igra skroz ok do dobra.I igrali smo dobro dok Ivanovic nije skroz usao u mode driblam loptu u mestu 20 sekundi,kad je bio konkretniji igra je tekla.Jednostavno najbolji napadi sa najboljim igracima ne bi izgledali dobro i ne bi bili produktivni ako ih pokrecu Ivanovic junior koji zapravo pokazuje samo onaj kampanjski trud i Adams koji toliko ne pojmi sta je divljanje ovde da je jednostavno prestao da radi bilo sta.Maksimalna alibi igra od njega,barem ne davi loptu 20sek,doduse onda Holand prenosi u gubi loptu.Ne zna se sta je gore.

Topic da je brzi u odbrani bio bi nam drugi plej iza Markovica.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Placebo Lone star said:

Jel su u Australiji kosevi na 2.05?Ovde Buttler lično....

 

Koji sam debil kad ponovo vracam ono sto sam gledao pre dva meseca.Kakvo sibicarenje ....

Ovakav klip mozes da napravis za bilo kojeg igraca. Nista nisam ovdje vidio.

Ovo za Lipovija mozes napraviti.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sam B said:

Ja mislim da ima veze i da je Raduljica nepotrebno gomilanje igraca. 

 

Imas Hasana, Petruseva i Luku na petici

Imas Bentila i Ilica na cetvorci.

 

Cetvorku moze da odigra i Lazarevic, po potrebi. 

 

Umesto Raduljice, bilo je mnogo logicnije dovesti nekog na 4/3 ako se vec dovodi, jer cak i Bentil moze na 5 a imamo i Kuzmica.

 

Ilic treba da igra, nije klinac, ima 22 godine i jednu jako solidnu uzlaznu liniju u razvoju. Bezveze je da smo ga uzeli da sedi na klupi. Ako vec gubimo u Evroligi onda bar da znamo zasto gubimo. Ovako gubimo a prosek igraca na terenu 30 godina malte ne. Meni je to bezveze.

 

Dakle, umesto Raduljice, koji je bio odlican i sada je dobar ali nepotreban na ovaj roster, doveo bih nekog na 4/3 i to bi bilo to zapravo. Ovao ostalo bi moglo da se izrotira.

Cekaj,u jednom upisu se zalis sto Ilic nema minuta ali bi doveo jednog 4/3 igraca?Pa tek tad ne bi igrao.Raduljica nema veze sa minutazom Ilica.

Takodje dovodjenje igraca na 4/3 je jednako pretrpavanje kao i na centru,zapravo duplo gore jer je Kuz koristan samo protiv divova u EL,Raduljica kao ima neki smisao kao teski centar sa poenima protiv ABA boranije.Dakle Bentil,Petrusev,Ilic,Lazarevic,Dobric,Holand pa gde jos jednog 4/3 da stavimo?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Cekaj,u jednom upisu se zalis sto Ilic nema minuta ali bi doveo jednog 4/3 igraca?Pa tek tad ne bi igrao.Raduljica nema veze sa minutazom Ilica.

Takodje dovodjenje igraca na 4/3 je jednako pretrpavanje kao i na centru,zapravo duplo gore jer je Kuz koristan samo protiv divova u EL,Raduljica kao ima neki smisao kao teski centar sa poenima protiv ABA boranije.Dakle Bentil,Petrusev,Ilic,Lazarevic,Dobric,Holand pa gde jos jednog 4/3 da stavimo?

 

Nisi razumeo. Objasniću kad završim doručak.

 

E evo me. Dakle, ne treba nama ni cetvorka, ali i to je bolje nego li gomila petica.

 

Martin je 5, Luka je 5, Petrusev je 5/4, Raduljica je 5, Kuzmic je 5, Bentil je 4/5, Ilic je 4 a igrao je i 5. Znaci mi smo prenatrpani igracima koji u svim mogucim varijantama mogu da se rotiraju na petici.

 

Holand je 3/2 znaci nema veze sa cetvorkom. Dobric takodje. 

 

Mislim da nije dobro sto Petruseva stavljamo na 4. Posledica toga su i manje minuta za Ilica i Petrusev na poziciji na kojoj ne doprinosi maksimalno. Snaci ce se on, mora, ali to nije to. Ako smo vec zadrzali Kuzmica kao klasicnu peticu, Raduljica nije potreban. 

 

Mi ponovo imamo disbalans roster, sa nedovoljno jasnim ulogama pojedinaca plus posao prvog pleja dat coveku koji ce se neko vreme navikavati na evropsku kosarku, pa je sada prebacen na dvojku, gde takodje nema dobar instinkt jer su mu kretnje previse "plejmejkerovske" za razliku od Holanda recimo koji prelepo izlazi iz blokova na sut.

 

Kada je dovodjen Ilic meni je to bio neki znak da imamo odredjenu razvojnu ideju, ali onda sam video da bas i nije tako. 

Edited by Sam B
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Sam B said:

Ja mislim da ima veze i da je Raduljica nepotrebno gomilanje igraca. 

 

mozda nije najsrecniji trenutak za ovakav stav koji si izneo, pisto smo sinoc videli koliko brzo i jednostavno raduljica odlazi na liniju slobodnjaka, sto je otprilike wet dream svakog trenera.

 

naravno, pomogla je nedorasla centarska linija buducnosti ali ja od sinoc, do kada sam se krstio levo-dssno, umesto levom & desnom na taj potpis, moram da sacekam i neke euroleague tekme i jace aba posade, makar na centru, da bih imao stav da li je miroslav nepotreban ili je zapravo mali kamperski cheat code u kratkim vremenskim intervalima utakmice.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

mozda nije najsrecniji trenutak za ovakav stav koji si izneo, pisto smo sinoc videli koliko brzo i jednostavno raduljica odlazi na liniju slobodnjaka, sto je otprilike wet dream svakog trenera.

 

naravno, pomogla je nedorasla centarska linija buducnosti ali ja od sinoc, do kada sam se krstio levo-dssno, umesto levom & desnom na taj potpis, moram da sacekam i neke euroleague tekme i jace aba posade, makar na centru, da bih imao stav da li je miroslav nepotreban ili je zapravo mali kamperski cheat code u kratkim vremenskim intervalima utakmice.

Ne znam da li je cheat code, ali znam da nijedan game roster 2022. ne moze da sadrzi odnos 6/6 niskih i visokih igraca. Da ne pricam o 4 centra u 12, to je glupost epskih razmera. 
a posto vidim da je od tih 6 prvi za mesto iza kosa Ilic, znaci igracemo sa 1 cetvorkom i 4 centra. Suludo bukvalno.

 

I Ovo je sve ako se pravimo da Kuzmic ne postoji. A postoji. Znaci nikakav cheat code od 4 minuta na svakoj trecoj utakmici ne opravdava ovakav sklop ekipe.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, uini said:

 

mozda nije najsrecniji trenutak za ovakav stav koji si izneo, pisto smo sinoc videli koliko brzo i jednostavno raduljica odlazi na liniju slobodnjaka, sto je otprilike wet dream svakog trenera.

 

naravno, pomogla je nedorasla centarska linija buducnosti ali ja od sinoc, do kada sam se krstio levo-dssno, umesto levom & desnom na taj potpis, moram da sacekam i neke euroleague tekme i jace aba posade, makar na centru, da bih imao stav da li je miroslav nepotreban ili je zapravo mali kamperski cheat code u kratkim vremenskim intervalima utakmice.

Ja mislim da je bas to kljuc transfera Raduljice,koliko ce ga koristiti.Mislim da je dobar potez ako bude igrao ovakve utakmice,kada su centri nesto slabiji i to pretezno u ABA ligi,stvarno sam skeptican kako ce on izgledati u EL, a Kuzmic da bude pravi teski centar za EL.Ako se bude preteralo i pokusavalo sa Raduljicom na Tavaresa,Fala i slicnih to nam pravi medvedju uslugu.MIslim ako uspe i sa njima da se rve evo ruke ali to je bas malo verovatno.

Smisleno rotiranje njega i Kuza bi bila bas postena opcija.Mogu reci i dosta pametan potez,malo luksuzan ali pametan.

 

Sto se tice Ilica,moramo biti realni,on verovatno ne nudi na treningu nista sta Vlada nema sada na 4.U preuzimanju od Martina nije bolji,od Petruseva mozda i jeste,ali samo mozda, jos je Petrusev znatno bolji ofanzivno.U Igokei je napadacki i bio smislen jer je imao i neke akcije za njega,da se kaci na obruc,ne znam koliko je realno da on nama bude opcija u napadu,tacnije nije realno.Ne samo u konkurenciji svih igraca u  ekipi nego ni na svojoj poziciji to ne zasluzuje.

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bosMan_jr said:

Ne znam da li je cheat code, ali znam da nijedan game roster 2022. ne moze da sadrzi odnos 6/6 niskih i visokih igraca. Da ne pricam o 4 centra u 12, to je glupost epskih razmera. 
a posto vidim da je od tih 6 prvi za mesto iza kosa Ilic, znaci igracemo sa 1 cetvorkom i 4 centra. Suludo bukvalno.

 

I Ovo je sve ako se pravimo da Kuzmic ne postoji. A postoji. Znaci nikakav cheat code od 4 minuta na svakoj trecoj utakmici ne opravdava ovakav sklop ekipe.

Ovo je realno sagledavanje stvari kad ne znamo kako je I sa kojom idejom sklapan tim. A bez obzira na utisak prosecnog forumasa, Tim jeste sklapan sa nekom idejom uz obavezne kompromise jer nemamo neogranicen budzet. Meni ne zvuci nemoguce da je Martinu obecano da skoro pa nece igrati u ABA utakmicama. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, djura.net said:

Ovo je realno sagledavanje stvari kad ne znamo kako je I sa kojom idejom sklapan tim. A bez obzira na utisak prosecnog forumasa, Tim jeste sklapan sa nekom idejom uz obavezne kompromise jer nemamo neogranicen budzet. Meni ne zvuci nemoguce da je Martinu obecano da skoro pa nece igrati u ABA utakmicama. 

Pa dobro evo, ja se nadam da nisam u pravu i da nam nece ovo sto govorim pokazati vec osakaceni PAO ove nedelje.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, bosMan_jr said:

Pa dobro evo, ja se nadam da nisam u pravu i da nam nece ovo sto govorim pokazati vec osakaceni PAO ove nedelje.

MIslim da potcenjujes sta znaci to da Drobnjak skoluje sve nase plejeve,jednog pa drugog pa treceg.Da njih 3ca za celu utakmicu postignu ukupno 2 poena i to sa penala u ABA ligi.

Vec vidim da gubimo lopte na prenosu kad krenu da stiskaju Lee i Ponitka.

Zvezda je trenutno u fazi prezivljavanja,dok god dobijamo dobro je.Pao bi nam pokazao tek ako puknemo 20 30 razlike ovako nista,jer je zaista upitno kako cemo se provesti u Laktasima recimo.Tu je i Radonja gubio i mucio se cesto sa sve zdravim rosterom plus igracima koje poznaje.

Naravno nisu nama muke pale sa neba totalno,ima povreda ali ima i toga sto cekamo Ivanovica na osnovu nicega fa proigra itd itd.Krivica je i na nama ali je situacija zaista takva da je dobro dok pobedjujemo.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...