Jump to content

SEVERNA MAKEDONIJA - "večiti kandidat za EU" od BJRM do danas


Constantin

Recommended Posts

39 minutes ago, Constantin said:

Tako pričaše i za Kurtija, pa videsmo čudo. Znaš li nešto više o njemu i koja je razlika izmedju njega i Pendarovskog ?

Pendarovski je tu najnormalniji ali mu je moć tanka, uz to Makedonci se osećaju izigranim u raznim dogovorima pa im sad VMRO ostaje kao uteha i nada a tamo nema kvaliteta ni pameti.

Osmani je već ministar u Vladi Makedonije ima iskustva ima solidno znanje i ono najbitnije u ovoj situaciji moć da zakuva situaciju ako treba do tačke ključanja, i ono što je meni posebno zapalo za oko ne udvara se kosovskim medijima i tamošnjem diktatoru. 

Ovi što ih Kurti forsira oko taravarija su kao Srpska lista na Kosovu, poslušnici koji bi ušli i u koaliciju sa VMRO samo da skinu Osmanija tj Ahmetija njegovog vođu.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

zamisli da Srbi iz Gračanice pred neke izbore siđu na miting u Prištinu i marširaju sa srpskim zastavama

ono jeste to najveća demokratija na zapadnom Balkanu ali mrtvih bi bilo na stotine

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Perkos2 said:

Kod Albanaca bolji rezultat ostvario Osmani pa se pokazalo da stari lisac Ahmeti zna kako da ućutka i pobedi malog envera

Čekaj malo....nije valjda da u drugi krug mora jedan Makedoanc, jedan Albanac, nema mi to smisla, ali da otklonim dilemu ?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Constantin said:

Čekaj malo....nije valjda da u drugi krug mora jedan Makedoanc, jedan Albanac, nema mi to smisla, ali da otklonim dilemu ?

Ne mora - dva kandidata sa najvise glasova idu u drugi krug 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:

Znači u drugi krug Pendarovski 19,73% i Davkova 40,14%...gore-dole neki deo procenta, ali ne bitno.

Ako bi Albanci kompletno podržali Stevu to bi dovelo do borbe za svaki glas preostalih Makedonaca. Ovi sa levica neće sigurno sa VMRO ali zato ostali mogu na obe strane

Link to comment
Share on other sites

Davkova je na prošlim izborima izgubila od Steve, ali sada ima duplo više glasova. Može Stevo da uzme albanske glasove, ali bi cena bila visoka. Znaš li nešto više o Davkovoj i kakvih je afiniteta ?

Link to comment
Share on other sites

Iako je moja Ohridanka ne znam previše, pravnica, profesor. Čujem da je u Ohridu dobila duplo više od Steve a obično je pola-pola između vmro i sdsm u tom gradu. Očito da je dosta cene. VMRO je pretrpeo više puta kompletne promene rukovodstva a ona je uvek opstajala. Trebala bi da bude u dobrim odnosima sa Srbijom i Bugarskom a + je što je mali enver bukvalno mrzi.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Perkos2 said:

Iako je moja Ohridanka ne znam previše, pravnica, profesor. Čujem da je u Ohridu dobila duplo više od Steve a obično je pola-pola između vmro i sdsm u tom gradu. Očito da je dosta cene. VMRO je pretrpeo više puta kompletne promene rukovodstva a ona je uvek opstajala. Trebala bi da bude u dobrim odnosima sa Srbijom i Bugarskom a + je što je mali enver bukvalno mrzi.

Još ako se vakcinisala u Srbiji.....Moguće je da se dogodi izvesna nestabilnost ukoliko ona pobedi jer to, izgleda, nije po volji Albanaca ?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:

Još ako se vakcinisala u Srbiji.....Moguće je da se dogodi izvesna nestabilnost ukoliko ona pobedi jer to, izgleda, nije po volji Albanaca ?

mislim da ona nije problem nego Mickovski koji vodi Vmro, taj je poprilična bukva ali kao što već ranije rekoh običan narod je razočaran odavno pa se sad sveti Stevi i "komunjarama" a u stvari za sve je kriv Zaev

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je to to što se tiče glasova.... Na osnovu rezultata sa 91,56 % biračkih mesta, u drugi krug ide Stevo Pendarovski (za sada) sa 165.015 glasova, tj. 19,93% i Gordana Siljanovska Davkova sa 330.526 odnosno 39,92% glasova. Treći je, za sada, Bujar Osmani sa 112.806 tj. 13,62% glasova.

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Srbije bolje da pobedi neko iz VMRO-a, što se tiče unutrašnjeg stanja i ne baš. Iako mi ova žena deluje baš simpatično:

 

Ako može da se glasa u ambasadi u Bg, možda i odem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...