Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

18 minutes ago, Pero_Cameron said:

Ne svidja mi se ovaj hajp reprenzetativaca o svetskom, Bogdan,Bjelica i Sale govore kako se nece zadovoljiti srebrom i da napadaju zlato. Ne kazem da treba da se predaju  vec na startu, ali preveliki pritisak sami na sebe stavljaju, uvek se moze desiti neka Litvanija ili Grcka u 1/4 finalu da nas pretuku i sve pada u vodu.

 

 

Sale je to uvek govorio otkako je postao selektor.

 

Danas sam citao Bjelicin intervju gde smiruje "hajp",kaze nesto u fazonu daj prvo da se skupimo, pa da vidimo... Bogdana nigde nisam cuo.

Link to comment
Share on other sites

Evo gledam širi spisak Amera od 35 igrača, pola ih pregazilo vreme

 

Barns-propo

Kazins-propo

Hejvord-propo

Irving-propo

Džejms-propo

Džordan-propo

Lav-propo

Lauri-propo

Pol-propo

Tomas-propo

Vol-propo

Vestbruk-propo

 

Uz duzno postovanje, od Tarnera, Gordona, Bukera mi se ne tresu gaće pa čak ne ni drhtim nešto preterano od Bila, Konlija, Derozana, Dramonda, Herisa, Mekoluma, Midltona, Oladipa, Vokera pa ni Grifina da budem iskren.

 

Lenard nece igrati zbog Popovica, Tompsona staje sut ovoga leta i vise nikada nece biti onaj stari, Lilard odbija jer je iscrpljen od sezone, Kari isto, Grin povredjen, Batlera boli patka da dodje, Durent hoce da odmori ovu godinu, Dejvis igra, ali ne moze sam, Hardena mrzelo da se cima, Dzordz se raspada u finalu da ne uvredi zenu.

 

Jokic se izvlaci, ostavlja reket prazan, prima loptu i baca nou luk pas ka Simonu koji utrcava uz ceonu liniju i zakucava za pobedu.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne svidja mi se ovaj hajp reprenzetativaca o svetskom, Bogdan,Bjelica i Sale govore kako se nece zadovoljiti srebrom i da napadaju zlato. Ne kazem da treba da se predaju  vec na startu, ali preveliki pritisak sami na sebe stavljaju, uvek se moze desiti neka Litvanija ili Grcka u 1/4 finalu da nas pretuku i sve pada u vodu.
Zlato je nedostižno, srebro ostvarljiv cilj, sve ispod toga je neuspeh.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, threepwood said:

Naravno da je neuspeh. Ako si naleteo na Amere u 1/4, to znaci da neke stvari pre toga nisi odradio kako treba

 

Mi odigramo pre toga dobar turnir i naredjamo sve pobede do tog meca, a Ameri su ti koji su kiksnuli ili izkalkulisali pa nas zreb spoji u toj fazi turnira?

 

Naravno, ja se slazem da je plasman od 5 do 8 mesta neuspeh, medjutim potrebna je i doza srece da bi se izbegli ameri.

 

Seti se samo Inijanpolisa ...

Edited by kalistenika u rutini
Link to comment
Share on other sites



 
Mi odigramo pre toga dobar turnir i naredjamo sve pobede do tog meca, a Ameri su ti koji su kiksnuli ili izkalkulisali pa nas zreb spoji u toj fazi turnira?
 
Naravno, ja se slazem da je plasman od 5 do 8 mesta neuspeh, medjutim potrebna je i doza srece da bi se izbegli ameri.
 
Seti se samo Inijanpolisa ...


Navedi 1 put kada su Amerikanci gubili u grupi u poslednjih 15 godina.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bek said:

Evo gledam širi spisak Amera od 35 igrača, pola ih pregazilo vreme

 

Barns-propo

Kazins-propo

Hejvord-propo

Irving-propo

Džejms-propo

Džordan-propo

Lav-propo

Lauri-propo

Pol-propo

Tomas-propo

Vol-propo

Vestbruk-propo

 

Uz duzno postovanje, od Tarnera, Gordona, Bukera mi se ne tresu gaće pa čak ne ni drhtim nešto preterano od Bila, Konlija, Derozana, Dramonda, Herisa, Mekoluma, Midltona, Oladipa, Vokera pa ni Grifina da budem iskren.

 

Lenard nece igrati zbog Popovica, Tompsona staje sut ovoga leta i vise nikada nece biti onaj stari, Lilard odbija jer je iscrpljen od sezone, Kari isto, Grin povredjen, Batlera boli patka da dodje, Durent hoce da odmori ovu godinu, Dejvis igra, ali ne moze sam, Hardena mrzelo da se cima, Dzordz se raspada u finalu da ne uvredi zenu.

 

Jokic se izvlaci, ostavlja reket prazan, prima loptu i baca nou luk pas ka Simonu koji utrcava uz ceonu liniju i zakucava za pobedu.

 

 

   Zanimljivo vidjenje

 

   Znaci finale SP '19 u Kini, finale SERBIA-USA, sastavi

 

  SERBIA : 

 PG - Micic, Teodosic

 SG - B. Bogdanovic, M. Guduric

 SF - Lucic, Kalinic, Simonovic

 PF - Bjelica, Jelovac

 C - Jokic, Bobi, Milutinac

 

  USA : 
  
 PG - Irving, Lowry, DLo

 SG - Harden, Klay

 SF - Paul George, Gordon Hayward

 PF - ANthony Davis, Kevin Love

 C - Dray, DAJ

 

  Sta ti mislis kako bi se Micic i Teo proveli pored Irvingovih crossovera i koliko bi i im Lowry uzeo lopti i chargeva, DLo zasuo trojki u facu. Harden bi razneo i Bogija i Guduru, Klay tu kaznjava svaku pukotinu, Hejvord je nebitan, PG jede sva nasa krila, Dejvis i Lav da ne pricam, pod kosem samo drva da prave faulovi, tu su Srbi jaci. A da ne pricamo da Durant svakako moze da dodje kad se preseli u Njucu da se igra basketa i uzima pare za promocie u kini. 

Link to comment
Share on other sites

@dekkard

 

 

nece ameri kalkulisati, ali mogu da imaju los dan zar ne ... da potcene protrivnika i kiksnu?

 

no nije ni vazno, uzmi u obzir da sam umesto amera sve vreme u kontekst napisanog stavljao spance, kao sto ti i rekoh par postova iznad.

 

oni se i uklapaju u to da vole da kalkulisu, a za razliku od amera su i pobedivi od vise repki, sto opet ne znaci da smo mi fejlovali pevenstvo ako nam se putevi ukrste pre finala i ispadnemo od njih.

bez obzira kako odigramo to prvenstvo do tog momenta u tih potencijalnih eliminacionih 40 minuta je sve moguce, narocito ako su timovi kao u slucaju nas i spanaca gotovo identicnog kvaliteta.

 

ja ne verujem da smo mi druga najjaca reprezentacija dok to ne pokazemo na turniru, do tad smo uz, pre svega amere, spance i francuze u najuzem krugu favorita za jednu od medalja i nista vise od toga.

nikakva srebra nama nisu zagarantovana na osnovu rostera jer cak i po toj racunici nismo odmah iza amera kad su imena pojedinaca u pitanju.

 

za nas nije neuspeh ispasti od neke ekipe iz nabrojanog trojca, vec uspeh doci do medalje preko njih.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

[mention=148]dekkard[/mention]
 
 
nece ameri kalkulisati, ali mogu da imaju los dan zar ne ... da potcene protrivnika i kiksnu?
 
no nije ni vazno, uzmi u obzir da sam umesto amera sve vreme u kontekst napisanog stavljao spance, kao sto ti i rekoh par postova iznad.
 
oni se i uklapaju u to da vole da kalkulisu, a za razliku od amera su i pobedivi od vise repki, sto opet ne znaci da smo mi fejlovali pevenstvo ako nam se putevi ukrste pre finala i ispadnemo od njih.
bez obzira kako odigramo to prvenstvo do tog momenta u tih potencijalnih eliminacionih 40 minuta je sve moguce, narocito ako su timovi kao u slucaju nas i spanaca gotovo identicnog kvaliteta.
 
ja ne verujem da smo mi druga najjaca reprezentacija dok to ne pokazemo na turniru, do tad smo uz, pre svega amere, spance i francuze u najuzem krugu favorita za jednu od medalja i nista vise od toga.
nikakva srebra nama nisu zagarantovana na osnovu rostera jer cak i po toj racunici nismo odmah iza amera kad su imena pojedinaca u pitanju.
 
za nas nije neuspeh ispasti od neke ekipe iz nabrojanog trojca, vec uspeh doci do medalje preko njih.
 
 
 
Odgovorio ti je threepwood, od bilo koga da izgubimo, bilo kada osim Amerikanaca to je neuspeh. Uopšte nije bitno da li će Španci da kalkulišu ili ne.
Ako se sa Amerikancima sastanemo pre finala, znači da nismo dobro odigrali, jer će to značiti da smo izgubili od nekog u grupi pošto se to njima SIGURNO neće desiti.
Ako izgubimo od Španije ili bilo koje druge reprezentacije koja nije Amerika u eliminacionoj fazi takođe će to biti neuspeh.
Niko ko ima zdrav razum ne očekuje zlato, ali je srebro i maksimum i minimum.
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, dekkard said:

Odgovorio ti je threepwood, od bilo koga da izgubimo, bilo kada osim Amerikanaca to je neuspeh. Uopšte nije bitno da li će Španci da kalkulišu ili ne.
Ako se sa Amerikancima sastanemo pre finala, znači da nismo dobro odigrali, jer će to značiti da smo izgubili od nekog u grupi pošto se to njima SIGURNO neće desiti.
Ako izgubimo od Španije ili bilo koje druge reprezentacije koja nije Amerika u eliminacionoj fazi takođe će to biti neuspeh.
Niko ko ima zdrav razum ne očekuje zlato, ali je srebro i maksimum i minimum.

 

znaci ti sa zdravim razumom ocekujes srebro, i nadas se srebru, sve ispod toga ukljucujici i bronzu  je neuspeh? sjajno! :classic_biggrin:

 

moram ti priznati da sam ja jedan od onih sa nezdravim razumom tj sa iskrivljenom percepcijom kad je repka u pitanju jer ocekujem borbu za medalju, a nadam se zlatnoj, ali mi i eventualna bronza nije neuspeh vec naprotiv.

 

hocu da kazem da cu ja dosta vise od tebe uzivatri u igrama i samom takmicenju reprezentacije. :classic_tongue:

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dekkard said:
12 minutes ago, uini said:
 
 
threepwood to odgovorio? sumljam.

Mojne da sumljaš. Traži koliko hoćeš skriveno i iznad svega izvrnuto značenje, ali se na to svodi ono što je rekao. Jbg.

 

 

tugica ako je to sto tvrdis mislio

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...