Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Posted (edited)

Da, on je latebloomer, rodjen krajem 2006. Jos on ima poprilicno da se razvija, lako je moguce da malo i premasi dva metra. 

 

U ovom kampu je pokazao da ima smisla i za asistenciju kad ima igrače koji se dobro krecu. Recimo, Zvezdini juniori su dosta staticni kad on ima loptu pa mu je taj dio igre dosta bio zapostavljen.

Edited by Bojdo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Niko od njih jos nije postao igrac i afirmisao se kao takav na seniorskom nivou. Za Kostica u CZ nece biti mesta to je jasno kao dan, gazda ganja magicni final 8 u zadnjih deset godina. Pitanje je gde ce decko nastvaiti karijeru. Potencijala i talenta ima. Nisu samo Kostic i Bosnjakovic igraci koji obeceavaju u toj generaciji . Tu su Dimitrijevic, Radosic,Stanojevic,Markovic,Kondic itd. Pitanje je gde ce ti igraci igrati u seniorima, kakav ce biti njihov dalji rad i napredak. 

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Pa za taj raspon ruku se od oka videlo da nije toliki a nije mu ni u minusu sa ovim svezim merama,ne znam sta su toliko zaludjeni sa rasponom ruku, ne igra na  poziciji pet, koliki raspon ruku je imao imao Steve Nash 😃. Sad najednom otkrili da mu raspon ruku nije preko 2 metra i sad im odmah ne valja kao prospket.  Za visinu se zna vec nekoliko godina da je 195 cm, ti na tom kampu su ofrlje bacali mere. Dimenzije mu opste nisu lose za plejmejkera, to nece igrati presudnu ulogu za njegov konacan plasman na Draftu, nego ta povreda.

5 hours ago, MikiMilane said:

Kostić najverovatnije u Dinamiku i izlazak na draft 2025.

Taj Dinamik bi mu bio los izbor. Oni nisu strpljivi ni sa igracima iz svoje skole kosarke. Neka se nauci na primeru Radosica, kojeg su forsirali nekoliko utakmica u KLS prosle sezone a onda cao dovidjenja.

Edited by Miki8
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Da, lose sam procitao. Sumnjam da je Topic i 6"7 tj. dva metra on je izrazito  nizi igrac od Djurisica koji je visok dva metra u patikama. I dalje ne vidim neki veliki razlog da igrac koji igra na kecu padne na Draftu zbog malog raspona ruku i to pred sam draft. Jesu li ga to merili u Trevizu???

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Covek je u artilklu ladno napisao da je Novi Sad predgradje Beograda😃 Pardon Djurisic je visok preko dva metra u patikama. Meni se cini da i ove mere nisu tacne, nema sanse da Topic ima dva metra, sve i da su ga merili u patikama.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, nemam utisak da Top ima tako kratke ruke. Ima niska ramera ali ruke mi se činu duže od proseka, nije imao problem završavati pored Mare koji je 220 i kusur. U svakom slučaju, ako je tačno to će definitivno uticati na poziciju drafta. Duge ruke se cene zbog potencijala u odbrani. 

 

Da ne pričamo za povredu kolena, očigledno se nije pravilno postupilo sa njim. 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
4 hours ago, Miki8 said:

Taj Dinamik bi mu bio los izbor. Oni nisu strpljivi ni sa igracima iz svoje skole kosarke.

 

Ovo. ☝️

4 igrača '05 sa pokidanim prednjim ukrštenim u prošloj sezoni.

Edited by fancy
  • Like 1
  • Tuzno 2
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

Nekić (u predsezoni), Romić (u novembru), Velimirović (sad u aprilu - baš sam bio na toj utakmici), četvrtog sam zaboravio ali mi skrenula pažnju majka jednog od ove trojice, pitaću je, al ako znaš bilo kog iz Dinamika možeš i sâm da pitaš.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Darko said:

Ne znam, nemam utisak da Top ima tako kratke ruke. Ima niska ramera ali ruke mi se činu duže od proseka, nije imao problem završavati pored Mare koji je 220 i kusur. U svakom slučaju, ako je tačno to će definitivno uticati na poziciju drafta. Duge ruke se cene zbog potencijala u odbrani. 

 

Da ne pričamo za povredu kolena, očigledno se nije pravilno postupilo sa njim. 

U NBA ligi malo ko igra odbranu. Pa pogledaj onog sicusnog iz Atlante kako je gradjen pa igra kosarku jos je i kao neka zvezda🙂

U Dinamiku nemaju strpljenja sa mladim igracima. Poceli su sezonu forsirajuci Radosica i Malesevica i posle nekoliko kola su odustali od tog plana. Iz kluba su pustili neke igrace koji su im bili glavni u mladjim kategorijama, eno ih igraju u Megi,Spartaku, Igokei itd. Nemaju jasan plan i strategiju.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Quick background: Growing up in Novi Sad, a suburb of Belgrade, Topic was identified at a fairly young age, being named captain of the Serbian U16 national team that won the FIBA European Challengers

 

Au kakva uvreda za Novosađane. Novosađani da organizuju jednu online akciju, da se objasni Givoniju gde je Novi Sad i šta je. 

Link to comment
Share on other sites

Trenutno stanje što se tiće širi spisak juniorske repke, pozivi su zvanično primili :

 

Erić (C.Zvezda)

Tatić (Čačak '94)

Radović (Borac)

Ivković (Borac)

Stefanović (Torrelodones 🇪🇸)

Almir Asani (Bassano 🇮🇹)

Lazar Stojković (BKK Radnički)

Link to comment
Share on other sites

Širi spisak juniorske reprezentacije

 

Andrej Kostić (Crvena Zvezda Belgrade)
Savo Drezgić (Partizan Belgrade)
Aleksa Dimitrijević (Partizan Belgrade)
Stefan Plisnić (Partizan Belgrade)
Aleksa Stanojević (Joker Sombor)
Luka Marković (Joker Sombor)
Miloš Šojić (Beko Belgrade)
Aleksandar Vojinović (Vojvodina Novi Sad)
Marko Tofoski (BKK Radnički)
Luka Solomun (Mega Belgrade)
Ognjen Srzentić (Mega Belgrade)
Aleksa Vlajić (Dynamic Belgrade)
Andrija Djurić (Zemun)
Uroš Ivković (Borac Čačak)
Uroš Šuput (Dunav 2014 Apatin)
Luka Jovanović (Žarkovo Belgrade)
Ognjen Radošić (Igokea Aleksandrovac 🇧🇦)
Mitar Bošnjaković (Real Madrid 🇪🇸)
Nikola Džepina (Valencia 🇪🇸)
Nikola Bundalo (Western Reserve Academy 🇺🇸)

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sramota je sto preskacu Kondica iz Vojvodine u ovoj generaciji. On je top igrac u ovom godistu kod nas.  Bundalo,Radosic i Markovic ce biti odlicna pojacanja za onu reprezentaciju od pre nekoliko meseci. Misliim da mogu do medalje a videcemo koje. Mesto na U19 SP ne bi trebalo da nam izmakne. Mislim da su Lazar Stojkovic i Pavle Backo takodje  trebali da budu na ovom spisku.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...