Jump to content

KK FMP Železnik


Delija Zabalj

Recommended Posts

On 4/20/2023 at 2:45 PM, propolis said:

Ako mogu Zvezda i Partizan da uopšte ne daju šansu mladim igračima tek onda Fmpu ne može ništa da se zameri jer je privatni klub.

 

Baš teška situacija za perspektivu domaće košarke i reprezentacije, a dobro se ne vidi čak ni na horizontu. 

Velika žrtva će biti podnesena zbog borbe Zvezde i Partizana za top 8 i Euroligu generalno.

 

FMP nije skroz privatan klub dok god se dotira i iz drzavnog budzeta, a dotira se.

 

Ono sto radi Nebojsa Covic sve ove godine je jedna sramota ranga onih dilova raznih "biznismena" sa drzavom u kojima svi mi finansiramo njihove poslove - pocev od tendera, pa do davanja zemljista po povoljnim uslovima da ti likovi grade zgrade.

 

Kako to da FMP nije dovodio strance u vreme kada je zapravo bio samostalan profesionalan klub, a sada se samo menjaju i to po njih 5-6 u toku jedne sezone? Koga je to FMP uopste izbacio na scenu jos od Dobrica i Davidovca (koji sada imaju po 28 godina)?

 

Jedan potpuno besmislen klub koji nicemu ne sluzi - eno kako Mega radi, kako se guraju mladi talenti u mladjim kategorijama i kako Raznatovic zna da i maloletne igrace pogura u prvi tim ako proceni da su talenti. To i jeste sustina - nije bitan rezultat, bitno je da mladi igraci moraju da imaju prostora i minute.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Kooineeperk said:

 

:smiley26:

Najjace sto su Soccerbet stavili i na dresove Fmp-a da se ispegla sto su kod nas morali da predju na poledjinu. A i Fmp je do skoro nosio Meridianbet u nazivu, tako da su nam sad oni vratili uslugu pozajmice imena... ok, bar deo.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jos jedna beciljna, druga sezona FMP, sa ogromnim brojem stranaca i najurenim mladim igracima

 

Mozda jedini  igrac dobijen u dve godine  Stepanović koji vec ima 25 godina 

 

Marfin Stefanovic trenirace u18 Srbije, valjda ce nekom igracu dati u budućnosti(ako i ostane) , ako ne daju punu minutazu Topicu(koji je recimo bolji od Djurisica) ne vidim poentu nekada sjajne razvojne ekipe

Link to comment
Share on other sites

5 stranaca i to jedva da je dovoljno, za tesnu pobedu protiv Okk Beograda, pa potom poraz od Spartaka

 

Topic ce imati opciju pozajmica Fmp ili mozda cak Mega

Ne znam koliko je dobra opcija Fmp, Stefanovic iako solidno vodi Fmp, unistava mlade igrace, u 2 godine svi su mnogo nazadovali, dosta ih je vec najureno

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
1 hour ago, Kooineeperk said:

Auuu ja sam mislio da se on penzionisao 😄 a ispada da i nije toliko mator. 

Dobro, hajde, da kazes da je dosao da zavrsi karijeru gde je i poceo. Mozda i nace ovi mladji nasi kosarkasi nesto od njega. 

 

Cekaj, koji mladji?! 😧

 

Mozda i dodje,dugogodisnja velika zelja,reprezentativac Marko Jagodic Kuridza

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kooineeperk said:

Cekaj, koji mladji?! 😧

Matovic 2004

Saranovic 2003

Vukovic 2005

 

Za njih se ocekuje velika uloga naredne sezone. Dobice mozda sansu i Vudragovic 04.

 

Ukoliko Dusko proceni da Topic 05 nije za 3. pleja evroligaske Zvezde onda ce i on u Fmp. (mada ne bi me iznenadilo i da ode u Megu na pozajmicu)

 

Pavicevic 01. Po mojim kriterijuma to je mlad igrac. I za njega bi trebalo da ima vecu ulogu naredne sezone a i ove je imao solidnu kao i Saranovic i Matovic kao i Manojlovic 02 kog su raskinuli zbog discipline pred kraj i koji je presao u Vojvodinu (kosarkaski gledano boljih bekova od njega iz te generacije i nemamo nesto) i Vujicic 01 od kog tesko da ce biti ista jer je delovao kao ubedljivo najtanji plej u celoj Aba ligi kad god je bio na parketu a istice mu granica mladog igraca ako recimo racunamo u23 da je mladi igrac.

 

Obrati paznju na Vukovica on ce biti 3. centar u Fmp-u naredne sezone, ozbiljan kapital za Zvezdu kroz 2-3 sezone. Ubedjen sam da ce napraviti ozbiljnu karijeru a koliko veliku videcemo.

 

U svakom slucaju nije da nema mladih igraca u Fmp-u a iz njihovih ambicija da igraju Fibinu ligu sampiona i plej of Aba lige mislim da nije realno da imaju 6-7 igraca ovog uzrasta sa vecim ulogama, pa to ni Mega nije imala koja inace nema ambicije da igra Evropu niti im je ultimativni cilj da igraju plej of Abe vec prvenstveno razagrivanje mladih igraca. Zapravo je Mega vece uloge 01 i mladjih dala manje sanse nego Fmp. Djurisic 04, Kovacevic 02 (cg drzavljanstvo), Grbovic 03 (mislim da takodje ima cg drzavljanstvo) i Kazalon 01 (francusko drzavljanstvo).

 

Dakle Fmp je klub koji je dao najvise sansi odnosno uloge 01 pa vise godistima ove sezone u Aba ligi, narocito konkretno srpskim igracima.

 

Ni meni se nije svideo rad Fmp-u u smislu Zvezdine "filijale" al to je neka druga tema. Filijala pod navodnicima jer ne deluje kao istinska filijala vec imaju prvenstveno svoje ciljeve rezultatske a razagrivanje igraca za Zvezdu im je sekundarni cilj. Moze se reci klub koji najvise usko saradjuje sa Zvezdom su trenutno i svakako prijateljski klub ili ako cemo i porodicni po Covic liniji jedan predsednik naseg kluba a drugi rukovodi Fmp, ali istinska filijala kao Nba klubovi iz G lige recimo ili Graficar u fudbalu svakako nisu vec sezonama unazad. Bili nekad.

 

U svakom slucaju ne moze im se zameriti da nemaju mlade jer ih imaju i to najvise u ligi uz Megu ove sezone a od kad pratim Aba ligu da kazem pasionirano jedno 15ak godina unazad ne secam se nijedne ekipe (osim Mege i to par sezona ne sve) da je imala 6-7 igraca mladjih od 23 godine da su imali velike uloge.

 

Ljudi nisu realni, ne ti sad konkretno, vec generalno na temu mladih. Mislim moze i da se da sansa da imas i 7-8 mladih sa velikim ulogama u Aba ligi al to znaci ispadanje iz iste a to nijednom klubu nije cilj.

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Topic ne treba uopste da potpisuje ugovor sa Crvenom Zvezdom jer  pravu sansu nece dobiti u prvom timu do neke dvadeset druge,dvadeset trece godine. Bezi dete sto dalje od vecitih.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Brat od Korneta said:

Matovic 2004

Saranovic 2003

Vukovic 2005

 

Za njih se ocekuje velika uloga naredne sezone. Dobice mozda sansu i Vudragovic 04.

Cekaj, tri igraca pominjes od onoliko koliko ih je FMP ima na spisku (19 je igralo) i tebi je to nesto kao dobro?! 

Inace sa Vudragovicem je raskinut ugovor, eno ga decko u Kraljevu, igra za Slogu...

 

 

26 minutes ago, Brat od Korneta said:

Ukoliko Dusko proceni da Topic 05 nije za 3. pleja evroligaske Zvezde onda ce i on u Fmp. (mada ne bi me iznenadilo i da ode u Megu na pozajmicu)

Ovo samo ako smo totalni debili. Topic vec sada i to bez ikakvog hajpovanja, moze da bude treci plej, u zubima da nosi Nidzu Ivanovica dok Stef Markovic zadihan pokusava da ga stigne u prodoru ka obrucu. Srecom, Misko mu je menadzer, pa se iskreno nadam da nece dozvoliti da ode u tu nezdravu sredinu... 

 

 

26 minutes ago, Brat od Korneta said:

Pavicevic 01. Po mojim kriterijuma to je mlad igrac. I za njega bi trebalo da ima vecu ulogu naredne sezone a i ove je imao solidnu kao i Saranovic i Matovic kao i Manojlovic 02 kog su raskinuli zbog discipline pred kraj i koji je presao u Vojvodinu (kosarkaski gledano boljih bekova od njega iz te generacije i nemamo nesto) i Vujicic 01 od kog tesko da ce biti ista jer je delovao kao ubedljivo najtanji plej u celoj Aba ligi kad god je bio na parketu a istice mu granica mladog igraca ako recimo racunamo u23 da je mladi igrac.

 

Obrati paznju na Vukovica on ce biti 3. centar u Fmp-u naredne sezone, ozbiljan kapital za Zvezdu kroz 2-3 sezone. Ubedjen sam da ce napraviti ozbiljnu karijeru a koliko veliku videcemo.

  • Pavicevic 2001. god - 10.4min na 17 utakmica u ABA (ukupno 177min). Sezonu pre 12.6min na 27 utakmica u ABA (ukupno 339min). Dakle nazadovao sto se tice pruzene prilike. Tesko da ce se na njega racunati.
  • Manojlovic 2002.god - 12.3min na 16 utakmica u ABA (ukupno 196min). Sezonu pre 5.2min na 5 utakmica u ABA (ukupno 26min). Dobio otkaz pred kraj sezone. Otisao u Vojvodinu.
  • Vujicic 2002. god - 5.8min na 12 utakmica u ABA (ukupno 70min). Sezonu pre 11.3min na 27 utakmica u ABA (ukupno 304min). Jos jedan koji je nazadovao u dobijenoj prilici. S obzirom kako se FMP uvek puni na tim nizim pozicijama, tesko da ce dobiti neku vecu sansu.
  • Saranovic 2003.god - 19.2min na 29 utakmica u ABA (ukupno 557min). Sezone pre 13.6min na 25 utakmica u ABA (ukupno 341min). Jedini koji je koliko toliko napredovao. 
  • Matovic 2004.god - 7.7min na 16 utakmica u ABA (ukupno 123min). Prva sezona, ne bas prevelika prilika dobijena i to tek u drugoj polovini kad se i roster malo rasteretio. 
  • Vudragovic 2004. god - 2min na 1 utakmici u ABA. Presedeo sezonu. Raskinut ugovor. Otisao u Slogu. 
  • Vukovic 2005. god - 3.3min na 4 utakmice u ABA (ukupno 13min). OK, najmladji je pa jos i centar, ali je prakticno presedeo sezonu. 

Dakle mladi su dobili manje od 20% ukupno raspolozivog vremena na terenu. Sta smo imali - 2 otkaza/raskida (Manojlovic, Vudragovic), 2 koji su nazadovali (Pavicevic, Vujicic), 1 debitant koji je presedeo sezonu (Vukovic), 1 debitant koji je kao nesto odigrao (Matovic) i 1 sofmore koji je pokazao neki napredak (Saranovic). Dakle 

 

Sezonu pre toga, nesto malo vise od 18% vremena za mlade (22god i mladje). Gusic nije ni debitovao, Manojlovic (jedva) debitovao, Pavicevic dobio priliku, kao i Vujicic (ali videli smo da su ove sezone nazadovali) a i Saranovic dobio priliku (sva trojica preko 10min - 13, 11, 14min), a Zajc nije ni debitovao. 

 

 

 

26 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

U svakom slucaju nije da nema mladih igraca u Fmp-u a iz njihovih ambicija da igraju Fibinu ligu sampiona i plej of Aba lige mislim da nije realno da imaju 6-7 igraca ovog uzrasta sa vecim ulogama, pa to ni Mega nije imala koja inace nema ambicije da igra Evropu niti im je ultimativni cilj da igraju plej of Abe vec prvenstveno razagrivanje mladih igraca. Zapravo je Mega vece uloge 01 i mladjih dala manje sanse nego Fmp. Djurisic 04, Kovacevic 02 (cg drzavljanstvo), Grbovic 03 (mislim da takodje ima cg drzavljanstvo) i Kazalon 01 (francusko drzavljanstvo).

Ah ambicije i FIBA LS. OK mi je da dovedes lika kao sto je Dzenkins koji zna kako se ovde igra, ili ubode poput Frezire-a ili Jones-a (a mislim ubod, bio im je ispred nosa u Borcu), pa jos da razumem i Beech-a i Valinskas-a, ali da se nakrcavas sa 3 amera posle Frezire-a kad vec ne igras Evropu, pa jos dovodis Nikolu Jankovica (koji se sprda sa tobom ranijih godina) - sta koji kurac bre?

 

Mega i kad dovede stranca, dovede mladog. Par izuzetaka je mozda samo bilo u poslednjih 3-4 godine. 

 

 

26 minutes ago, Brat od Korneta said:

Dakle Fmp je klub koji je dao najvise sansi odnosno uloge 01 pa vise godistima ove sezone u Aba ligi, narocito konkretno srpskim igracima.

To nije tacno, cak ni samo za srpske igrace (ali ne bih ovo da pravim nacionalnom temom kao sto to radi Vladixxx). Cazalon 27 utakmica po 25min. Grbovic 28 utakmica po 15min, Kovacevic 17 utakmica po 8min, Musikic 21 utakmica po 7min, Paunovic 5 utakmica po 5min, Rudan 28 utakmica po 26min, Djurisic 24 utakmice po 28min.

Boldovani su srpski igraci, Kad to uporedis sa FMP-om mnogo vise su mladi dobijali sansu u FMPu, ali ako bas izolujemo samo srspke igrace onda je poredivo. 

 

 

26 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Ni meni se nije svideo rad Fmp-u u smislu Zvezdine "filijale" al to je neka druga tema. Filijala pod navodnicima jer ne deluje kao istinska filijala vec imaju prvenstveno svoje ciljeve rezultatske a razagrivanje igraca za Zvezdu im je sekundarni cilj. Moze se reci klub koji najvise usko saradjuje sa Zvezdom su trenutno i svakako prijateljski klub ili ako cemo i porodicni po Covic liniji jedan predsednik naseg kluba a drugi rukovodi Fmp, ali istinska filijala kao Nba klubovi iz G lige recimo ili Graficar u fudbalu svakako nisu vec sezonama unazad. Bili nekad.

Slazem se uglavnom. A najveca propast saradnje je upravo nastala povratkom u ABA. 

 

 

26 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

U svakom slucaju ne moze im se zameriti da nemaju mlade jer ih imaju i to najvise u ligi uz Megu ove sezone a od kad pratim Aba ligu da kazem pasionirano jedno 15ak godina unazad ne secam se nijedne ekipe (osim Mege i to par sezona ne sve) da je imala 6-7 igraca mladjih od 23 godine da su imali velike uloge.

 

Ljudi nisu realni, ne ti sad konkretno, vec generalno na temu mladih. Mislim moze i da se da sansa da imas i 7-8 mladih sa velikim ulogama u Aba ligi al to znaci ispadanje iz iste a to nijednom klubu nije cilj.

 


Prvo, FMPu nije mesto u ABA ligi. Moze da mu bude mesto kad Covic ode iz Zvezde, tada neka rade sta hoce. 

Drugo, od kada su usli nazad u ABA, nisu proizveli gotovo nista. Od domacih jedino Davidovca vredi pomenuti. Uz to Bolden-a, Frazier-a, Ojo-a (a Jones-a nisu oni smislili)... Sve ostalo bas tanko. 

 

Ne bi se ispalo ni da se igra sa 50% mladih (mladjih od 23god). U to sam bas uveren. Pogotovo sto je 14 ekipa a ne 12. Mega igra sa daleko mladjim timom pa je zavrsila odmah iza FMPa. Od kada se FMP vratio u ABA, Mega je 3 puta bila bolja, a FMP 4 puta. 

 

U svakom slucaju, mene ne interesuje FMP kao FMP, ni manje ni vise nego Mega ili Borac... Interesuje me sta se radi sa igracima koji poniknu u Zvezdi, a to sto se tamo radi nije dobro. Radije bih te klince poslao u KK Tamis, Zlatibor, Slogu ili tako negde, nego u FMP. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Brat od Korneta said:

U svakom slucaju ne moze im se zameriti da nemaju mlade jer ih imaju i to najvise u ligi uz Megu ove sezone a od kad pratim Aba ligu da kazem pasionirano jedno 15ak godina unazad ne secam se nijedne ekipe (osim Mege i to par sezona ne sve) da je imala 6-7 igraca mladjih od 23 godine da su imali velike uloge.

 

Ljudi nisu realni, ne ti sad konkretno, vec generalno na temu mladih. Mislim moze i da se da sansa da imas i 7-8 mladih sa velikim ulogama u Aba ligi al to znaci ispadanje iz iste a to nijednom klubu nije cilj.

 

Covicu se moze jer mu sve placaju gradjani Srbije (sam je pricao da deo budzeta KK CZ ide na KK FMP). Sto se tice njihovog ucesca u ABA ligi, ako moze SRS samostalno da ide na izbore iako je prakticno isto sto i SNS, sta fali da dva kluba iz iste porodice igraju prijateljske meceve jedni protiv drugih, to je izgleda u Srbiji postalo sasvim prihvatljivo (pametni muljaju, budale pokusavaju da budu posteni u zivotu), ali to je druga tema.

 

Mladi igraci - ovde ne mogu da budu isti kriterijumi za KK FMP, KK SC Derby i KK Megu i ostale klubove u ligi. Recimo, KK Zadar postoji kao jedan od simbola grada Zadra i Dalmacije, pa i Hrvatske, njihov cilj su titule i nastavak uspesne i velike istorije. Da ima malo razuma u evroligi i Srbiji, oni bi mogli svake sezone da se bore za sansu da igraju sa Realom, Fenerbahceom, Makabijem i drugim velikanima. Isto vazi i za vecinu klubova u ABA ligi, sve su to veliki klubovi, najveci u svojim zemljama i naravno da tu treba da igraju samo mladi igraci koji su vec sami na nivou potrebnom da se pobedjuju rivali u regionu.

 

Sa druge strane, sta je svrha KK FMP? Nisu kao KK Mega koju rezultati nikada nece zanimati osim u kontekstu ugleda mladih igraca koji igraju za njih, nisu ni kao KK Cedevita/KK Buducnost koje, kao zanimaju rezultati i mozda bi i mogli do koje titule da nema jedne osobe u Srbiji koja vedri i oblaci tom zemljom vec 10 godina. To je jedan frankenstajn od kluba, nesto kao kada bi na telo lava stavili glavu krave, pa umisljali da ce ta zivotinja biti u stanju da bude i krava i lav. U sustini, oni se pretvaraju da ih interesuju rezultati i pretvaraju se da su klub koji stvara mlade igrace (originalni FMP je, paradoksalno, radio i jedno i drugo). Jedan potpuno besmilen klub koji sluzi iskljucivo zadovoljavanju sujeta jednog oca i jednog sina i ni zbog cega drugog.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Kooineeperk said:

Cekaj, tri igraca pominjes od onoliko koliko ih je FMP ima na spisku (19 je igralo) i tebi je to nesto kao dobro?! 

 

To ti pisem za narednu sezonu od 3 sigurna do potencijalnih 5. Po meni je za klub sa ambicijim da igra Fiba Ls i previse da ima 3 igraca mladja od 20 godina u 12 da imaju minutazu 10+ minuta. To nema nijedan klub u Fibinoj Ls. (mozda 1, nisam bas za svaki proveravao)

 

U ovoj si i sam nabrojao koliko ih je bilo, vise i od ta 3 svakako.

 

12 hours ago, Kooineeperk said:

Inace sa Vudragovicem je raskinut ugovor, eno ga decko u Kraljevu, igra za Slogu...

 

Pisem ti za narednu sezonu i za Vudragovica, znam da je u Slogi.

On je imao ugovor sa Zvezdom a u Fmp je isao na pozajmicu. Na primer kao i Topic sto i dalje ima ugovor sa Zvezdom i ako bude bio u nekom drugom klubu bice kao pozajmljen igrac. Jedino da je Vudragovic raskinuo ugovor u medjuvremenu (u sta nisam upucen).

 

12 hours ago, Kooineeperk said:

Ovo samo ako smo totalni debili. Topic vec sada i to bez ikakvog hajpovanja, moze da bude treci plej, u zubima da nosi Nidzu Ivanovica dok Stef Markovic zadihan pokusava da ga stigne u prodoru ka obrucu. Srecom, Misko mu je menadzer, pa se iskreno nadam da nece dozvoliti da ode u tu nezdravu sredinu... 

 

Nema sumnje da bi Topic ove sezone doprineo znacajno manje nego Pefi a verovatno i Dzoni. Na osnovu cega pricas da je mogao ove sezone da se nosi fizicki sa el igracima? Igrao je za juniore i Kls nivo. Topic je na 7 utakmica juniorske Evrolige izgubio cak 31 loptu. Sto je donekle opravdano jer ima dosta lopte u rukama, ali samo donekle. Tu su ga cuvali juniori a u El treba da ga cuvaju Vokapi, Pajole, Holinsi itd. Zamisli kako bi se sa njima nosio pri prenosu i organizaciji igre da je dobijao sansu u El ove sezone. 

 

Prosle sezone je dobio 23 minuta ukupno na samom kraju sezone u maltene revijalnim utakmicama protiv Fmp-a i Krke i izgubio je 7 lopti.

 

Ja bi licno najvise voleo da Topic bude i prvi plej i da bude novi Doncic, ali mislim da to za sada nije realno. Ne pricam ti subjektivno i sta bi ja voleo vec objektivno sta je dobro za Zvezdu, nadam se da i ti tako razmisljas. Kapiram da ce biti ili ce Topic na pripreme sa nama da se tu proceni dal moze da bude 3. plej ili ce odma u Fmp i da tamo ima vecu ulogu od prve utakmice, pa ako bude pravio veliku razliku tamo lako ce se prekomandovati. Mozda je to najbolje resenje da se proba mesec dana da igramo sa 2 pleja pa ako Topic ne esplodira u Fmp-u da dovedemo Jovica koji je siguran na lopti, neuporedivo iskusniji, fizicki znacajno dominantniji i bolji defanzivac itd. Mislim da ce biti dilema Topic/Jovic za 3. pleja. Ko god bio cvrsto verujem da ce Dusko doneti odluku koja je najbolja u interesu Zvezde.

 

Ne bih se puno bavio ovime, to ce da proceni Dusko da li je Topic za evroligasku Zvezdu koja ima cilj da udje u top8 ili ne. Zamisli, lupam sad, imamo dva pleja za narednu sezonu Tea i Pengosa (recimo) i treci plej bude Topic. Ovde je rizik i da se oba pleja povredjuju u isto vreme a kamoli 1. Ne zaboravi da su se nama i ove sezone na 3-4 utakmice sto je mnogo u El bili bez Vildoze i Dzonija pa je Pefi igrao 25min a ostatak prenosio Nedovic. Elem uzmi bilo koja dva pleja ja sam naveo Pengosa i Tea jer sam cuo da su obojica jedni od kandidata a naravno da ne mora da znaci da ce i jedan od njih doci samo dajem primer. Povredi se jedan bas u kljucnom mesecu Martu kad se borimo za top8 i Topic mora da uzme minute da pravi razliku u El odnosno da pomogne ekipi da udje u top8. Da li on to moze? Ja nisam siguran, a svakako imam puno poverenje u Duska sta god odlucio za Topica. 3. plej evroligaskog tima mora da bude plan B ako se povredi neki plej i mora da uzima minute a da ti je svaka pobeda vazna u borbi za top8.

 

Ako ne dodje ove sezone, doci ce one tamo. Tad ce imati 19 godina. Nemas nijednog pleja u El ove sezone sa 19 godina da ima ulogu, cisto da znas. Ako Dusko proceni da moze i ove, ja jos srecniji, samo se trudim da pricam objektivno i kosarkaski a ne subjektivno jer svi mi volimo mlade domace igrace.

 

12 hours ago, Kooineeperk said:

Pavicevic 2001. god - 10.4min na 17 utakmica u ABA (ukupno 177min). Sezonu pre 12.6min na 27 utakmica u ABA (ukupno 339min). Dakle nazadovao sto se tice pruzene prilike. Tesko da ce se na njega racunati.

 

Bio je povredjen i zato je "nazadovao." 

 

Inace odigrao je Pavicevic i 9 utakmica u Kls-u sad sto nije mali broj.

 

Nisam ni ja siguran da li ce racunati na njega. Mislim da je ok bek ap opcija za ekipu poput Fmp-a. E sad sto oni ciljaju Fibinu ls plus pretpostavljam da se tamo ne obrukaju onda im treba centat kvalitetniji od Izundua koji je sposoban da igra 25-30min pa bi ostatak mogli Pavicevic i Vukovic da pokriju ali bi im trebao i 4/5 neki Kuridza koji je sposoban i na 5 da imaju opciju b ukoliko bi se glavni centar povredio jer Pavicevic i Vukovic bi u tom trenutku bila najtanja centaraska linija i u Aba ligi i u Fibinoj ls.

 

12 hours ago, Kooineeperk said:

Manojlovic 2002.god - 12.3min na 16 utakmica u ABA (ukupno 196min). Sezonu pre 5.2min na 5 utakmica u ABA (ukupno 26min).

 

Dobra sansa i minutaza. I on je imao neku manju povredu a kasnije kako si rekao raskinut zbog nediscipline.

 

12 hours ago, Kooineeperk said:

Vujicic 2002. god - 5.8min na 12 utakmica u ABA (ukupno 70min). Sezonu pre 11.3min na 27 utakmica u ABA (ukupno 304min). Jos jedan koji je nazadovao u dobijenoj prilici. S obzirom kako se FMP uvek puni na tim nizim pozicijama, tesko da ce dobiti neku vecu sansu.

 

Ubedjen sam da nece dobiti nikakvu sansu jer apsolutno nista nije pokazao u tih 70 minuta koliko je dobio a to nije neka veca sansa al nije ni beznacajna, bar nesto da je pokazao neki segment igre al gotovo nista.

 

12 hours ago, Kooineeperk said:

Saranovic 2003.god - 19.2min na 29 utakmica u ABA (ukupno 557min). Sezone pre 13.6min na 25 utakmica u ABA (ukupno 341min). Jedini koji je koliko toliko napredovao. 

 

I jos je mladji od trojice prethodno nabrojanih. Ocekujem jos vecu ulogu i napredak pa ako se pokaze jos vise, onda da bude neka treca opcija na poziciji 3 u kkcz u sezoni 24/25 taman kad penzionisemo Lazica.

 

12 hours ago, Kooineeperk said:

Matovic 2004.god - 7.7min na 16 utakmica u ABA (ukupno 123min). Prva sezona, ne bas prevelika prilika dobijena i to tek u drugoj polovini kad se i roster malo rasteretio. 

 

Matovic je 2004. godiste, nije isto 01 i 04. 04 imas svega 3-4 igraca u celoj Aba ligi da imaju znacajniju sansu koju je ove sezone igralo 250+ igraca.

 

Matovicu je ovo prva seniorska sezona. Prvi deo sezone je proveo u 2. rangu Kls lige i tamo bio vrlo dobar a onda je dosao u Fmp i dobio objektivno ozbiljnu sansu 7.7 minuta na 16 utakmica, s obzirom da je 04 godiste i da je dosao instant u sred sezone.

 

12 hours ago, Kooineeperk said:

Vudragovic 2004. god - 2min na 1 utakmici u ABA. Presedeo sezonu. Raskinut ugovor. Otisao u Slogu. 

 

Nije presedeo sezonu. Igrao je u Zitku 2. rang Kls zatim je presao u Slogu. 

 

12 hours ago, Kooineeperk said:

Vukovic 2005. god - 3.3min na 4 utakmice u ABA (ukupno 13min). OK, najmladji je pa jos i centar, ali je prakticno presedeo sezonu. 

 

Nije ni on presedeo sezonu. Igrao je za juniore Zvezde sve vreme.

 

12 hours ago, Kooineeperk said:

To nije tacno, cak ni samo za srpske igrace

 

12 hours ago, Kooineeperk said:

ali ako bas izolujemo samo srspke igrace onda je poredivo

 

Spetljao si se. Jasno sam napisao samo za domace igrace i jasno je sto je to logicno iz perspektive interesa srpske kosarke. Zaista nemamo nista sto Mega ili Fmp ili Borac imaju neke mlade talentovane strane igrace. Mozda jedino kao navijaci Zvezde da imamo Zvezdin interes ako dovede dobrog mladog stranog igraca kao sto je Partizan doveo Madara, al sustinski to nema veze sa interesima srpske kosarke odnosno njenih mladih igraca u razvoju i potencijalnih reprezentativaca.

 

12 hours ago, Kooineeperk said:

Drugo, od kada su usli nazad u ABA, nisu proizveli gotovo nista. Od domacih jedino Davidovca vredi pomenuti. Uz to Bolden-a, Frazier-a, Ojo-a (a Jones-a nisu oni smislili)... Sve ostalo bas tanko. 

 

Od domacih koji su otisli level iznad posle Fmp-a: Dobric, Davidovac, Lazarevic. Cak je u Radanov dobio solidnu sansu u 20/21 sezoni a i Igokea je tim veceg ranga od Fmp-a pa i po budzetu poslednjih sezona a i Peristeri 3. u Grckoj igrali Fibinu Ls realno su rang iznad trenutno, tako da moram i njega da racunam. Cak i Apica sve je igrao vece klubove od Fmp-a nakon njih. Zvezda(dobro kod nas nije ni igrao al je bio u rosteru), Lokomotiva, Burgos, Buducnost... Zatim Borisa Simanic,Nenadic i Momirov. Sva trojica su u ACB sa ozbiljnom ulogom, najjacoj evropskoj ligi i jacim klubovima od Fmp-a. Borisa je cak i u El uzeo neke minute kod nas i u Evrokupu imao dobru ulogu. Uskokovic je napravio iskorak u smislu od Fmp-a dobacio do 3. pleja Zvezde u 20/21 sezoni i uzeo neke minute al izgleda da nije to to. Svakako nije kriva ni Zvezda ni Fmp za njegov razvoj jer je sansu dobio evo i u Megi nista specijalno. Marko Radovanovic je otisao iz Fmp u Cedevitu i to je takodje iskorak.

 

Od stranaca i Rit iz Fmp-a imao ulogu u Evroligi kod nas 20/21, sada je u timu u Australiji koji se bori za titulu vec 2 sezone. Sto se tice ostalih stranac dobili su obestecenje i za Dzounsa i za Frejzera i za Meninga. Uboli su i sa Valinskasom i Izunduom. Dovra sezona za njih, plej of Abe i finale Kls. Stefanovic uradio dobar posao i za Fmp i za razvoj ovih par mladih domacih igraca. Nije slucajno izabran za selektora mlade reprezentacije i verujem da ce napraviti dobar posao tamo kao i da ce se Fmp plasirati u Fibinu ls.

 

Inace nisu proizveli Bog zna sta slazem se, ali pogledaj sve druge timove u Aba ligi neracunajicu "veliku cetvorku" pa vidi koliko su i drugi proizveli igraca odnosno koji su napravili iskorake? Uglavnom manje ili u najbolju ruku isto kao i Fmp, neracunajuci Megu naravno kojima je to primarni cilj. A i oni po sezoni nemaju vise od 2-3 igraca koji naprave ozbiljnije iskorake.

 

Svakako iz perspektive Zvezde, pratimo Saranovica-Matovica-Vukovica naredne sezone tamo (i mozda Topica). Za svu trojicu se vidi potencijalni kvalitet za Zvezdu. Matovicu bi dao sansu pre nego Saranovicu, al videcemo u sezoni pred nama ko bude kakav bio. Za Vukovica ima vremena jer je centar a i najmladji je.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Brat od Korneta odgovorio bih ti ali imam preca posla a ovo zahteva vise vremena. Samo cu na brzinu jednu stvar:

- Igraci Zvezde koji odlaze u FMP ne idu na pozajmicu vec tamo potpisuju nove ugovore (s tim da Zvezda valjda ima pravo prece kupovine igraca ili kako vec)! Ta praksa je nedavno, pre godinu-dve zapoceta. Vudragovic nema nista vise sa FMP-om niti KKCZ. Kao ni Manojlovic. Raskinut je ugovor izmedju njega i FMP-a umesto da bude "vracen zbog nediscipline maticnom klubu". 

 

btw to sto su Vudragovic i Vukovic igrazli za Zitko i KKCZ juniore, jeste sezona koju su presedeli jer su oni potpisali za FMP ne da bi blejali po nizim ili juniorskim ligama vec da bi dobili sansu u jacoj seniorskoj konkurenciji, odnosno ABA/SLS. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Kooineeperk said:

Igraci Zvezde koji odlaze u FMP ne idu na pozajmicu vec tamo potpisuju nove ugovore (s tim da Zvezda valjda ima pravo prece kupovine igraca ili kako vec)! Ta praksa je nedavno, pre godinu-dve zapoceta. Vudragovic nema nista vise sa FMP-om niti KKCZ. Kao ni Manojlovic. Raskinut je ugovor izmedju njega i FMP-a umesto da bude "vracen zbog nediscipline maticnom klubu". 

 

To nisam znao. Za Manojlovica je nekako realno da ne dodje kod nas nikad jer cim je raskinit zbog nediscipline u Fmp-u tesko da ce ikad kod nas. A pitanje je i dokle ce da dobaci, ja mu vise predvidjam Buducnost/Cedevita karijeru. Sto se tice Vudragovica on je mladji 2 godine i treba obracati paznju na njega. Jasno je da nije mogao da igra Aba ove sezone i tesko i sledece da ce moci osim ako ne eksplodira u Kls sto sumnjam. S obzirom da on nije raskinut zbog nediscipline kapiram da polazemo neka prava na njega.

 

Topic potpisao za Fmp ili Megu, on je Zvezdin igrac. Isti je slucaj i sa Vukovicem i Matovicem i Saranovicem. Nebitno je formalnost dal su zvanicno Zvezdini igraci ili nisu da budemo realni.

 

20 minutes ago, Kooineeperk said:

btw to sto su Vudragovic i Vukovic igrazli za Zitko i KKCZ juniore, jeste sezona koju su presedeli jer su oni potpisali za FMP ne da bi blejali po nizim ili juniorskim ligama vec da bi dobili sansu u jacoj seniorskoj konkurenciji, odnosno ABA/SLS. 

 

Po meni je bolje sto su igrali juniorsku ligu (Vukovic je igrao i juniorsku Evroligu) odnosno za Zitko no da su presedeli u Fmp-u na klupu. Svakako nisu presedeli sezonu ako su igrali pa i juniorsku nego da su samo trenirali.

 

Mislim da nema govora da su Vudragovic i Vukovic potpisali ove sezone da bi dobili sansu u Fmp-u. To se znalo odma da nije realno. Vukovic decko ima 18 godina(imao 17 proslo leto), ne znam dal je 3 centra od 18 godina u istoriji Aba lige dobilo neku sansu.

 

Kapiram da je ideja bila da odrade pripreme da osete seniorske treninge, da dodju da treniraju kad mogu i da se proslede u nize rangove. Matovic je najvise pokazao u nizem rangu pa je dobio sansu kad se vratio. Vudragovic nije pravio neku znacajnu razliku u 2. rangu Kls-a imao 12ppg i dosta lose procente, te je procenjeno da je bolje da ide u Kls a i tamo je pitanje dal ce da pravi vecu razliku naredne sezone. Vukovic se verovatno fizicki dobro nosio sa Pavicevicem na treningu pa je dobio sansu na kraju u Aba u poslednjoj utakmici protiv Mornara 11 minuta a zatim i u Kls na 8 meceva po 10ak minuta i davao poene u gotovo svakoj te kapiram da je legit 3. centar sl sezone ili ce i njega eventualno negde u Kls/Abu 2 ako se proceni da je bolje da tamo igra vise minuta.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brat od Korneta said:

Topic potpisao za Fmp ili Megu, on je Zvezdin igrac. Isti je slucaj i sa Vukovicem i Matovicem i Saranovicem. Nebitno je formalnost dal su zvanicno Zvezdini igraci ili nisu da budemo realni.

Pa meni je bitno. Svakom zvezdasu treba da bude itekako bitno! Jer sutra taj Covic mozda nece biti u Zvezdi i ne zelim da mi klub ucenjuje covek koji... (da ne bude da budem banovan, dodajte sami). 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znaci FMP veterani i stranci

 

Stefanovic je selektor 05 generacije, za koju bi (bez razloga) trebalo da igra Topic(vtv na insistiranje Stefanovica, iako bi trebalo za starije generacije) i stalno prica kako daje sansu mladima, u prvoj sezoni u Fmp davao je minute na kasicicu, sad jos manje....apsolutno svaki mladi igrac je nazadovao...

Pa prica kako mladi treba da zarade minute itd itd...

Onda se setim Duska Vujosevica, i tog Marfin perioda kad nije moralo da se "zarade" minuti. 

 

 

Oni ni sa Topicem,ne znaju sta će.. 

 

Evo Fmp ima trenutno 3 Amerikanca pod ugovorom, plus Dzenkins na beku, koji ce imati ful minutazu, gde ce tu biti minuta za Topica

Pa Bogdanovic da je bilo tada sa 6,7 stranaca i u Partizanu, da li bi dobio uopste sansu

 

Mega uvek 6,7 stranaca, sad su doveli vec trojicu stranaca, bice ih jos i vise,

Borac krpi nekako ekipu ne daje sansu svojim kadetina i juniorima(koji su mozda najbolji u Srbiji),

Partizan sve stranci(malo neka sansa za Avramovica i Smajlija) , tako da ispade da samo u Zvezdi i Igokei igraju nasi igraci trenutno... 

Jako je to tanko

Link to comment
Share on other sites

On 6/19/2023 at 1:45 PM, vlaDixXx said:

Mega uvek 6,7 stranaca, sad su doveli vec trojicu stranaca, bice ih jos i vise,

Borac krpi nekako ekipu ne daje sansu svojim kadetina i juniorima(koji su mozda najbolji u Srbiji),

Partizan sve stranci(malo neka sansa za Avramovica i Smajlija) , tako da ispade da samo u Zvezdi i Igokei igraju nasi igraci trenutno... 

Jako je to tanko

 

U KKCZ igraju domaci kosarkasi koji su to vec godinama, nema guranja novih i talentovanih imena. Videcemo sta ce se desiti sa klubom nakon sto mu se konacno nacne ta domaca osnova - Dobric je vec na izlaznim vratima, Kuzmic i Markovic bi trebalo da odu, Lazic je vec u godinama, sto znaci da sve moze da se drzi jos jednu sezonu i nakon toga krece raspad.

 

Prosto, nema domacih igraca (pa ni regionalnih) koji bi mogli da zamene postojece i to je posledica bahacenja u FMP koji ima veci budzet od pola lige, a niko da pita odakle pare (ako je od KKCZ - pa sta onda taj klub ima da planira nekakve "rezultatske ambicije", ako nije, koji je drugi izvor prihoda?)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Delija Zabalj said:

Balsa Zivanovic novo pojacanje Fmp ! Igra na poziciji plejmejkera , podnjeko dobro igra na poziciji bek sutera ! Ugovor je potpisan na 3 godine !

 

Znaci FMP i Mega jos vise stranaca u sledecoj godini

(a i ovako su imali previse)

slicno ce biti i sa blizancima

 

Znaci Topic ide u prvi tim da sedi na tribinama ili ce odbiti da potpise profesionalni ugovor

posto u FMP nece biti mesta

 

Neka nas plase reprezentacije u B diviziji 

 

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

  • Guru changed the title to KK FMP Železnik

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...