Jump to content

Ženska košarka


serbianhoops

Recommended Posts

Posted (edited)

Ne mislim, koliko znam rođena je tamo uz to hebrejski jezik komplikuje prikluplanje informacija. Uz to ona je prava late-bloomer. A da ne pričam o vojnom zakonu 🇮🇱 za vrhunske sportiste koji skoro onemogučava izbor druge reprezentacije kao u slučaju Avdije. 

 

Ono što je zanimljivo jeste da se ona na sajtu Eurobasket vodi kao državljanka Srbije i ima samo našu zastavu na insta profilu.

 

Valjda neće nas napuniti danas.

Edited by MikiMilane
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki8 said:

Butuliju opasno guraju u savezu. Posle proslogodisnje blamaze, dali joj sansu i ove godine da se blamira sa nacionalnom selekcijom.

 

Moguče ali to je naša realnost, nedostaju par igračica, najpre Knežević koja je več debitovala u seniorskoj reprezentaciji tokom kvalifikacija. Kao par igračica koje odlaze na koledžu (Teodora Ivanović, Jovana Nikolić) ili koje su dobro igrale u domačem prvenstvu poput Lejle Gluhavičanin. Najviše brine slab razvoj pojedine igračice koje su bile vodeće u 2005. godište.

 

Čekamo 2009. generaciju koji se smatram kao najtalentovanija u zadnjih 20 godina.

Link to comment
Share on other sites

Nije ni ona tolika kako joj prezime govori. Nema sa ovom Butulijom srece, ispasce u Diviziju B bez i jedne pobede na turniru. Iako je godiste 2005 bilo cetvrto na Evropskom prvenstvu prosle godine.

Link to comment
Share on other sites

Kažu da su nas pre prvenstva proglašavali prvim favoritima za zlato. Kad ono, četiri utakmice isto toliko poraza. Ne znam da sam ikad čuo da su oni koji se bave predviđanjima baš toliko omanuli...

Link to comment
Share on other sites

Ko nas proglasio za favorita za zlato ? Na osnovu čega, jer ako pratiš sezone naših "najboljih" igračica znaš da nisu blistale na klupskom/univerzitetskom nivou.

 

Dobra vest jeste da juniorska reprezentativka Angelina Davorija iz okoline Čikaga ima mlađu sestru Nikolinu koja je isto vrlo talentovana i već ima jednu ponudu iz NCAA divizija 1.

Edited by MikiMilane
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, MikiMilane said:

Ko nas proglasio za favorita za zlato ? Na osnovu čega, jer ako pratiš sezone naših "najboljih" igračica znaš da nisu blistale na klupskom/univerzitetskom nivou.

 

Dobra vest jeste da juniorska reprezentativka Angelina Davorija iz okoline Čikaga ima mlađu sestru Nikolinu koja je isto vrlo talentovana i već ima jednu ponudu iz NCAA divizija 1.

Čitao sam u novinama i pre početka i više puta ponovljeno tokom takmičenja da su nas i ne sećam se tačno koju reprezentaciju proglasili favoritima za zlato. Na osnovu čega su došla ta predviđanja nemam pojma, samo mi je čudno da su baš toliko omanuli u proceni....

Link to comment
Share on other sites

Dobro, nije prvi put da neka mlada ženska reprezentacija ispadne u B diviziji. 

 

Juče protiv 🇭🇺, na par minuta do kraja gubili smo 61:62. Potom je protivnik postigao koš za 61:64, naše su pokušale trojkom da izjednače na 64:64 na minut i nešto do kraja ali je lopta izašla iz obruča. I onda je sve krenulo nizbrdo.

 

Edited by MikiMilane
Link to comment
Share on other sites

Što se tiće same selekcije igračica, čudi me da nisu na pripremama pozvane Lejla Gluhavičanin (193 2004) i Teodora Ivanović (188 2005). Prva je bila startni centar prvoligaša Spartaka iz Subotice sa prosekom od skoro 10 poena, 9 skokova i jedne blokade za 30 minuta igre, dok je druga već tri godine u SAD i naredne sezone će igrati u NCAA ligi divizija 1. 

Link to comment
Share on other sites

Gina Davorija uz Jovanu Popović najbolja igračica na pripremama ženske u18 selekcije.

 

Sa u16 je na pripremama i visoka Stankovic a od mladjih je tu i Anastasija Jovsnov.

 

Treba vidjeti kakva ce poslije povrede ligamenata biti Kristina Radenkovic, koja je po košarkaškom IQ-u ženski Doncic.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bojdo said:

Gina Davorija uz Jovanu Popović najbolja igračica na pripremama ženske u18 selekcije.

 

Sa u16 je na pripremama i visoka Stankovic a od mladjih je tu i Anastasija Jovsnov.

 

Treba vidjeti kakva ce poslije povrede ligamenata biti Kristina Radenkovic, koja je po košarkaškom IQ-u ženski Doncic.

 

Za par godina igraće i Niki Davorija.

 

Visoka Maksimović

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...