Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

40 minutes ago, Guru said:

Monako je prošle sezone dozvoljavao 0.986 poena po posedu, koliko smo dozvoljavali i mi... Znači defanzivno deoba 9. mesta u EL.

spacer.png

42 minutes ago, Guru said:

Oh, so 2017... 

Sabaz>Rocesti

Nedovic>Feldin

Zapravo na svim pozicijama cemo biti jaci.

 

Sto se tice trenera to cemo tek da vidimo...

Link to comment
Share on other sites

jedan od majstora sa yt chata juče, stigao i danas

 

Quote

 

GazdaSta pricaju ovi na fejsu Dvejn Bejkon u Zvezdi

GazdaMENJAJ VLADIMIRE

 

 

red prelaznog roka, red instrukcija treneru, jer bolje zna. to se traži

Edited by uini
  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Benito said:

Okle sad opet Sabaz😂

 

da se i službeno zavede od ove sezone pa narednu deceniju...cirka,

novi standard u advansnoj terminologiji voxovanja: ,,Šabazz'' meaning:

Čokijev jebač na konju koji se iznenada pojavljuje...ali samo što nije...

 

Edited by Wingwalker
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, 1945 said:

spacer.png

 

 

Poeni po posedu su mnogo relevantniji podatak za odbranu (i napad) od ppg, jer ne igraju sve ekipe na isti broj poseda... Konkretno Monako je igrao high pace košarku pa je normalno da su u proseku primali više od npr. Bajerna koji je igrao ekstremno sporo, al' to ne znači i da im je odbrana bila lošija - naprotiv.

 

 

1 hour ago, 1945 said:

Sabaz>Rocesti

Nedovic>Feldin

Zapravo na svim pozicijama cemo biti jaci.

 

Sto se tice trenera to cemo tek da vidimo...

 

Trener nam je:

 

- u sezoni 2020/21 dobio otkaz u FMP-u nakon što je ekipa u prvih 8 kola ABA lige ostvarila 2 pobede

 

- u sezoni 2021/22 dobio otkaz u Ciboni nakon što je ekipa u prvih 14 kola ABA lige ostvarila 5 pobeda (a u hrvatskom prvenstvu su imali 11-5, uključujući i poraze od Alkara, Zaboka i U18 Cedevite)

 

- u sezoni 2022/23 će voditi aktuelnog šampiona ABA lige i evroligaša

 

 

Rekao bih ne baš puno razloga za optimizam...

 

  • Like 10
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Guru said:

 

 

Poeni po posedu su mnogo relevantniji podatak za odbranu (i napad) od ppg, jer ne igraju sve ekipe na isti broj poseda... Konkretno Monako je igrao high pace košarku pa je normalno da su u proseku primali više od npr. Bajerna koji je igrao ekstremno sporo, al' to ne znači i da im je odbrana bila lošija - naprotiv.

 

 

 

Trener nam je:

 

- u sezoni 2020/21 dobio otkaz u FMP-u nakon što je ekipa u prvih 8 kola ABA lige ostvarila 2 pobede

 

- u sezoni 2021/22 dobio otkaz u Ciboni nakon što je ekipa u prvih 14 kola ABA lige ostvarila 5 pobeda (a u hrvatskom prvenstvu su imali 11-5, uključujući i poraze od Alkara, Zaboka i U18 Cedevite)

 

- u sezoni 2022/23 će voditi aktuelnog šampiona ABA lige i evroligaša

 

 

Rekao bih ne baš puno razloga za optimizam...

 

Ali je zato omlatio pirgave Letonce..

Ide coach Vlada po medalju!

Link to comment
Share on other sites

Par reci o U20 reprezentaciji i njihovoj igri:

-napad sa finom dozom slobode,dozvoljavaju se tu razne varijente i minijature ali nikada ne predje u krajnost.Ciljaju se stalno mismatch pozicije a iz toga vrlo cesto izadje jako lep protok lopte,onaj umeren i racionalan a ne da se tokom protoka propusti 3 otvorena suta.Smeo bih da kazem da je taj deo igre i sama racionalnost u napadu za ovaj uzrast vrhunski.Kada se gleda ekipa neko bi pomislio da je kosarkaska inteligencija bas svih igraca visoka,mozda i jeste ali ne bih se bas kladio u tako nesto.

 

Bice to dobro ukoliko Nedovic ne kaubojise previse.

 

Te mismatch pozicije se uglavnom ciljaju ka reketu,e sad ne mogu biti siguran da je to filozofija trenera jer su u ovoj reprezentaciji ipak visoki dominantni.

Time receno mogao bi Petrusev dosta da profitira iz slicne igre.On bi mogao da zalici na onog mvp Petruseva a ne ovog kome Ristic opravdano jede minute u reprezentaciji.Ali polako,nije dokazan na EL nivou i psiha je potonula verovatno.

 

-odbrana, najveci problem je odbrana u tranziciji i odbrana ranog napada.Protivnicki igraci su znali da zavrse od kosa do kosa a da ih nasi ni ne pogledaju,bas katastrofalno.Tacnije prvobitno neko ispadne u odbrani a ostali ne pomognu ali uopste,sledi setanje protivnika kroz reket.U ranom napadu cesto primimo otvorenu trojku.Zbog ovog su se barem 2,3 protivnika vratila iz velikog deficita i srusili nam dugu dominaciju u mecu za samo par minuta.Sto bi se reklo ako ovo bude slucaj u Zvezdi jednu Albu necemo pobediti ni ove godine.Treba imati u vidu da su ipak mladje selekcije pa se oscilacije desavaju.Ali sve mi se cini da je slicnih problema bilo i u FMPu pod Vladom. 

 

Igrali smo i presing i udvajanja protiv slabijih ekipa ali mislim da to nije relevantno.Takodje Saranovic iz FMP je imao dobru ulogu iako je maltene igrac isklucivo defanzive,takvog beka nemamo ni na vidiku u Zvezdi recimo.

 

Uzorak je ceo turnir,sve sam nase utakmice gledao.Taj neki protok u napadu sam poredio i sa reprezentacijama iz A divizije,moze se reci da to izgleda bolje kod nas nego kod bilo koje ili velike vecine ekipa odande.S tim sto smo mi ipak igrali protiv slabijih protivnika pa se lakse sprovelo u delo.

 

 

Mene ovo  ne raduje,pogotovo sto je Zvezdin roster sastavljen tako da i nismo igracki najpametniji sto se  tice timske odbrane.Mozda sam malo subjektivan ipak sam ja za "strong difens".

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Redstar0356 said:

Coach nam vodi bukvalno decu  cije se utakmice prikazuju samo na Yt strimu. Ako to nije dovaljno da shvatimo da covek nije spreman za El onda jbg.

Evo uzeo NBC da prenosi finale.

Posle njega Canal+ se javio a onda refom i Njemacki, Francuski itd kanali.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Redstar0356 said:

Coach nam vodi bukvalno decu  cije se utakmice prikazuju samo na Yt strimu. Ako to nije dovaljno da shvatimo da covek nije spreman za El onda jbg.

Ti kao da si u srodstvu sa Šarcem. Nisi ni jedan post napisao bez negativne konotacije ili sarkazma/cinizma. 😀

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Guru said:

Trener nam je:

 

- u sezoni 2020/21 dobio otkaz u FMP-u nakon što je ekipa u prvih 8 kola ABA lige ostvarila 2 pobede

Ne znam sta se ocekivalo da Fmp sa onim sastavom ima 6-2.

 

Izgubili su od Splita gostovanje, pa od Partizana, pa od Buducnosti,  pa su pobedili Borac i Cedevitu pa izgubili od Igokee gostovanje, Cibone gostovanje i eto jedini kiks je taj Zadar kod kuce, a njega bih anulirao iznenadjenjem pobede protiv Cedevite.

 

33 minutes ago, Guru said:

u sezoni 2021/22 dobio otkaz u Ciboni nakon što je ekipa u prvih 14 kola ABA lige ostvarila 5 pobeda (a u hrvatskom prvenstvu su imali 11-5, uključujući i poraze od Alkara, Zaboka i U18 Cedevite)

Sto se tice epizode sa Cibonom u Aba ligi:

-Vezao 3 pobede na startu i to protiv Mornara na gostovanju, Mega kod kuce, Zadar na strani.

-Vezao 3 poraza, od Partizana kod kuce zatim 2 na strani protiv SC derbija i Splita

-Vezao 2 pobede protiv Krke kod kuce i Borca na strani

-Vezao 6 poraza od cega sve ekipe iz samog vrha Fmp, Zvezda, Buducnost, Cedevita, Igokea i Mornar

 

Ja ovde ne vidim vise od 2 kiksa a to su Fmp kod kuce(plus Fmp treci na tabeli u tom trenutku) i Mornar kod kuce a ro bi anulirao sa pobedama Mornara na gostovanju, Zadra na gostovanju, kao i Borca na gostovanju.

 

Treba naglasiti da mu se nakon pobede nad Krkom povredio Vildoza (7. kolo) zatim i Prkacin nakon 10. kola.

 

Da ne kazem 2 najbolja igraca mada moze se reci 2 od 5-6 najvaznajih sa cime je Cibona raspolagala.

 

Treba i pogledati kakve je skorove imala Cibona prethodnih sezona dal nakon 14 kola ili na kraju nije ni vazno. Kao i koliko su trenera promenili.

47 minutes ago, Guru said:

u sezoni 2022/23 će voditi aktuelnog šampiona ABA lige i evroligaša

 

 

Rekao bih ne baš puno razloga za optimizam.

Da ne ispadnem neki drveni advokat Jovanovicu, napisao sam neke stvari kakve jesu. Po meni je uradio dobar posao sa onim cime je raspolagao.

 

Ako uzmemo u obzir sta je realnost dolazimo do budzeta i cime ko raspolaze, to znaci da bi u Aba Ligi trebali biti 2. a u El 13. ili 14.

 

Sve sto bude preko toga to je uspeh iznad realnih ocekivanja, sve sto bude ispod to znaci da je ispod ocekivanja.

 

Sve razumem sta hoces da kazes, moze biti da si u pravu ali ne mora da znaci. Misljenja sam da treba verovati u trenera i tim i naravno da veruujem i titulu u Aba i mesto iznad ovih koje sam napisao u El.

 

Vreme ce pokazati, ne treba ocekivati previse i stvarati euforiju, ali sigurno da ne treba biti pesimistican cak i da postoje objektivni razlozi za tako nesto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Redstar0356 said:

Coach nam vodi bukvalno decu  cije se utakmice prikazuju samo na Yt strimu. Ako to nije dovaljno da shvatimo da covek nije spreman za El onda jbg.

Brate ubijaš nas bukvalno danima.

Sve razumem, i većinom se slažem ali stvarno je više preko svakog ukusa...

Znači totalni mrak. Čak su i ovi standardni "negativci" olabavili po malo , ali ti ne skidaš nogu sa gasa danima. 😄

Nemoj me shvatiš pogrešno

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...