Jump to content

Sunshine Double 2022 - u doba kad je i najzagrizenijim teniskim fanovima tenis postao totalno sporedna stvar


wwww

Recommended Posts

Fruhvirtova dobila i Azarenku, tj. Azarenka predala pri rezultatu 6:2 3:0 za Lindu.

Nisam gledala, ali vidim po tviteru da je predaja bila iznenadna i cudna skroz.

 

edit: sad vidim da je wwww postavila neke tvitove

Edited by Boxy
Link to comment
Share on other sites

 

 

Azarenka oduvek bila djubriste... :puke:

 

Quote

Linda mentioning that Azarenka was one of the players she looked up to, makes it look even more rude and dissapointing...

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

pa i u IW je pravila frku kad je gubila (zaboravih sad protiv koga), dramila, plakala na terenu, sta vec, silazila sudinica do nje... svasta nesto. protivnica se pitala sta bi, sta se desava. i na kraju Azarenka niej uopste bila kaznjena za nepotrebnu dramu (i pokusaj da izbaci protivnicu iz ritma).

 

protiv Ribakine:

 

 

 

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

ja negde na twiteru procitah da je kao Azarenka prisla sudinici i kao se nesto zalila, da li je kao nesto boli, sta li, na sta je ova od prilike rekla da ce pozvati trenera, ali da saceka da kaze rezultat prvo. a na to sve je Azarenka samo izjurila s terena, pa je sudinica za njom viknula da saceka, valjda da dodje trener.

u svakom slucaju totalno bezobrazno ponasanje.

bilo je vec tankovanja meceva i i predaje kad se gubi. secamo se Musetija na RG, a kazu da je i Anisimova pre 2 sedmica u IW slicno samo izasla s terena, odustavsi od meca. ranije su bili primeri Tomica, Kiriosa itd. Ali mi se nekako cini da je ovo bas onako vrhunac: ex #1, GS sampionka, prethodno visestruka osvajacica Majamija... plus je ona u PC WTA, pa jos pametuje svima redom kad god se ukaze prilika.

Link to comment
Share on other sites

Kec odlican protiv Aliasima, izuzetno je stabilan i konstantan, pretvara se u ozbiljnog tenisera. I protiv Socka je bio dobar, i verujem da apsolutno treba da dobije Kordu. 

Tiafo prikazao solidan tenis protiv jednog od Cerundola, Kirgios rutinirao Fabija ; 

borbu biju Siner i Karenjo, a od 1 laMonf protiv drugog Cerundola

 

skroz dobar turnir

Link to comment
Share on other sites

Siner se u zadnja dva meca provukao kroz iglene usi.

Protiv Rusuvur imao u trecem setu brejk zaostatka, protivnik na 5 4 servirao za mec i raspao se. U TB Siner spasao 3 mec lopte, a potom iskoristio svoju prvu i nakon 2 sata i 45 min (po meni nezasluzeno) dobio mec. 

Sinoc protiv Buste nisam gledala mec ali vidim da su igrali 3 sata i 15min. U trecem setu Busta servirao za mec pri rezultatu 5 3 i pretrpeo brejk. U sledecem gejmu na Sinerov servis Busta propustio 4 mec loptei na kraju 7 5 za Sinera. 

Sa novim trenerom izgleda vezba spasavanje mec lopti :lol_2:

Sledeci mec protiv raspolozenog Kirgiosa, nesto mi se javlja da ce biti pekarskih proizvoda... 

Link to comment
Share on other sites

Sinner je naucio da koristi publiku u svoju korist i da se snalazi i kad je publika glasna. Sinoc su ga bas podrzavali (dobar deo publike), bas im je postao miljenik (iako nije lepotan), narocito deci, i on je bas uzivao u toj podrsci i pozitivno reagovao  na nju. Ranije je sve drzao u sebi, sto mu je par puta doslo glave u nekim mecevima. A PCB nije uopste naivan igrac i opasan je za mlade igrace, tako da je veliki uspeh sto ga je sinoc Sinner pobedio i to vrativsi se iz prakticno poraza (odbranio je silne mec lopte i brejknuo Bustu 2x u finisu meca).

Link to comment
Share on other sites

Siner se otvirio i poceo tu finu komunikaciju sa publikom tokom zavrsnog u Torinu, a onda i tokom Devis kupa kad su ga Italijani bas jako bodrili. Tad je krenuo da pokazuje burnije svoje emocije nakon osvojenih poena, pre toga je bio kao balzamovan tokom celog meca. 

Link to comment
Share on other sites

Bravo Bruksbisa, lepa pobeda protiv Aguta i jos jedan lep rezultat na americkoj turneji, b2b 1/8 finala. Mislio sam da ce u IW moci protiv Norija, izgubio je to prelako, sada znatno tezi zadatak, ali ne otpisujem mogucnost iznenadjenja.

 

  Nisam ocekivao da Fricko prodje Pola ovako 'lagano' u 2. seta, mirisalo je na prolaz Tomija obzirom da je u odlicnoj formi a Fricko istrosen posle osvajanja, vuce neku povredu zgloba, ali sam bas prijatno iznenadjen i zao mi sto ne pogledah taj mec.

 

 Kec odlican protiv Korde, posle dobijenog tesnog 1. seta u tb-u (mada je imao imao brejK) u drugom setu potpuno preuzeo kontrolu. Jako dobar servis, odlicna odbrana i stizanje svakakvih lopti a znamo da Korda ne stedi lopticu ; stabilan siguran... i sada nam je zakazao vrhunski rimec sa Frickom i pravu poslasticu

 

Btw, gledao sam ovog Cerundola F protiv Monfisa, pocistio ga, odavno nisam gledao da neki meni nepoznati teniser ovako odigra. Nije ni cudo sto je dobio Keca 2x u 10 dana, definitivno ne moze da se poredi sa mladjim - JM burazerom... Ide na Tiafoa, da proba da ga osveti...

Link to comment
Share on other sites

On 3/27/2022 at 8:30 PM, Boxy said:

Fruhvirtova dobila i Azarenku, tj. Azarenka predala pri rezultatu 6:2 3:0 za Lindu.

Da uzmem ovo kao slagvort.

Linda Fruhvirtova je bas dosta pokazala,ali tu je i nekoliko problema u igri. Mozda ih je najmanje na servisu i na polju sirove snage,iako su to dva segmenta igre koje mora da unapredi da bi postala kandidat za velike stvari. Ok,ovo je 'topla voda' konstatacija,ali zeleo sam da spomenem. Neverovatno se branila protiv Azarenke,upijala je snagu njenih udaraca koliko god je mogla,ali mala ima probleme kada sama treba da zavrsava poene. Slicno je bilo i protiv Mertens,dok je Danka Kovinic bila laksi zalogaj,realno.

Na pocetku je hajp bio cak veci oko druge sestre,Brende,a evo sad je Linda iskocila u prvi plan. Slicno je bilo na pocetku karijera sastara Pliskova - Kristina je vazila za talentovaniju i bolju igracicu,a videli smo kako je na kraju ispalo.

U svakom slucaju,bice zanimljivo ispratiti njihov teniski razvoj.

Link to comment
Share on other sites

On 3/27/2022 at 10:36 AM, Arsenije Pesic said:

Kecmanović igra taktički vrlo zrelo i ima zavidnu psihološku stabilnost. Uz vrlo pouzdan a povremeno i ubojit forhend, to je paket koji sasvim fino funkcioniše ovih nedelja. Može i na bh da izdrži prilično intenzivne razmene, jedino što mu značajno pravi problem je bh paralela, kada želi da je odigra agresivno. Tu baš nema mnogo kontrole.

 

 

Interesantno , u juniorskoj karijeri BH bio bolji udarac od FH i to se nastavilo do otprilike do sredine prošle sezone od kada kreće značajan napredak na FH  .

Stekla sam utisak da je istovremeno BH postajao manje pouzdan, naročito što kažeš BH paralela koju je nekada izvodio  do nivoa se da potencijalno u budućim godinama poredi sa najboljim dvoručnim BH i njegovom magičnom BH paralelom. Bukvalno se očekivalo da će imati BH Novakovog kvaliteta Sada često ide i po dužini uz širinu koju si takodje pomenuo. CC je pristojan reli udarac

FH je sada vrlo dobar , može da izvuče odličan spin , ali i udari i ravno i snažno . Po potrebi izvede trzaj u zglobu kojim ubrza putanju loptice .Moglo se nagledati  lepih i snažnih FH vinera od početka sezone .

Servis je takodje popravio ,u značajnoj meri . I odmah se vidi se koliko dobar servis znači .Sinoć protiv Korde kratki poeni , maksimalna efikasnost  i prilagodjavanje stilu protivnikove igre, kada je gusto zna da se  iščupa servisom.

Jedino što i dalje ima taj čudan stav prilikom izbačaja i pripreme za servis , vrat mu se tako iskrivi da ja stalno očekujem da se će ostati u toj poziciji , narodski rečeno da se ušine od tolikog krivljenja vrata😬. Ne znam može li i kako se osloboditi te navike? Stav sigurno nije lako promeniti.

Sve u svemu, od tragičnog poraza  u DC na kraju sezone 2021  protiv iskusnog igrača koji zna da zablista u nacionalnoj selekcii posebno u dvoranskim uslovima, i toga što ga je žreb na volšeban način „pogledao“ omogućio prodje prvo kolo na AO, je drugi igrač.

Može se reći da je maksimalno iskoristio otvaranje žreba upravo svojom dobrom igrom .Dosta agresivniji u odnosu na svoj raniji stil i napreduje iz meča u meč.

Svakako ima još dosta prostora, tranzicija ka mreži, sami voleji, BH

Biće interesantno videti može li protiv Frica koji je trenutno top 20 igrač  bolje od poraza u tri seta.Da  li je prošli meč bio rezultat njegovog umora , težak meč protiv visoko rangiranog protivnika  u prethodnoj rundi, još neke teški mečevi na početku turnira. Ili je prosto Friz u ovom trenutku igrački i kondiciono bolji. Ovoga puta umor mora biti na strani Tejlora.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ruud dobio (izgleda rutinski) Norria i sad ceka Zvereva.

Medvedev - Brooksby - to ce biti zanimljivo, obojica igraju "neobicno".

a 🔥 💥:s_w: ce biti Tsitsipas - Alcaraz.

 

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Totalni haos Kirijos i Siner, nisam se ukljucila od pocetka tako da ne znam sta je bio osnovni razlog, ali od kad sam se ukljucila Kirijos se samo nesto buni i gundja, sve vreme dobacuje Bernandezu i nesto ga proziva.

U TBu je nastavio da gundja i na 5:3 za Sinera mu Bernandez daje jos jednu opomenu i automatski gubi poen, posle toga Kirijos servira duplu i ode set. Onda se zbog toga dodatno iznervirao, polomio reket i oduzet mu je gem, tako da Siner na pocetku vec ima prednost brejka.

Ne znam koji je komentator na SK, ali on vristi od smeha sve vreme :classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

I meni je drago zbog njega, postoji neki mikro napredak, ali mislim da je pre rezultatski iskocio jer mora neko u ovom apsolutnom raspadu svega.

 

Mislim da ce ga Alkaraz unistiti bukvalno, decko je novi Nadal, i mada mi se to ne svidja, bolje da postoji neko mladji ko je sposoban da konstantno bude sila i bar ocisti neke lazne potencijalne osvajace slema tipa Cicipasa i slicnih.

Link to comment
Share on other sites

Nece ga bas pocistiti..Misin servis je postao njegovo oruzje br.1. Uzece na konto servisa dosta jeftinih poena i gemova..takodje,vidi se bar jedan benefit rada sa Nalbandianom. Naime,Kecmanovic ima daleko bolji stav na terenu,nema ravnodusnosti..David je bio fajter na terenu,mislim da je nesto od toga uspeo da prenese na naseg asa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...