Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

Druzenje sa ovakvima i onakvima je licni izbor. Za kritiku je svakako i jedno i drugo, samo sto postoji ogromna razlika izmedju dolaska na svadbu korumpirane individue koja je rodjenjem dobila polozaj, a nema nikakvu politicku niti bilo kakvu drugu tezinu u tom drustvu (tako da mozemo da kazemo Nadal govno, druzi se sa lopovom visokog profila) i davanju otvorene podrske diktatoru i coveku koji vedri i oblaci u jednoj drzavi, uz sve vreme isticuci svoju apoliticnost.

 

Magnituda jednog i drugog je otprilike nuklearka na Hirosimu i petarda ispred zgrade.

 

Ali cak i da se mogu uporediti, to je opet udzbenicki primer relativizacije i "a sta su oni nama radili" kvazi-argumenata kad treba da se izvuce i poslednji kec iz rukava u odbrani neodbranjivog.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

ta ista korumpirana individua koja je rodjenjem dobila polozaj je isto uticajna kao bilo koji diktator , bilo gde u svetu i da svojim " prijateljima" omoguci preko svojih sudija, gradonacelnika ..... dozvole za akademije, hacijende, marine .....

nema tu nikakve razlike u uticaju ali ima u godinama i trajanju vladavine,mahinacija, lopovluka ....

Edited by vanjabarsa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Treba najpre da se rascisti da li je svaki odlazak kod politicara na vlasti pruzanje podrske toj vlasti. Da li je to automatski za osudu?

Da li su svi silni sportisti koji su isli kod Broza oni koji daju podršku to zlocinackom rezimu. Da li su svi koji su isli kod Milosevica i Tadica automatski dali njima podrsku.

Iracionalna ljubav? Ljubav prema klubu i nekom sportisti je u startu iracionalna. Kada me zena pita zasto se toliko žderem kada igraju Zvezda i Novak, ja nemam normalan odgovor.

Tacno je da ljubav ili mrznja prema Novaku ne menjaju cinjenicno stanje. A cinjenicno stanje je da je isao kod skota, da je mnogo pomogao povodom ove pandemije kako stranim zemljama, tako i u Srbiji, da je ucestvovao u mnogim humanim akcijama, pa i u toj Australiji, da se borio za nize plasirane tenisere, za bolje uslove na onom AO.... I pre ovih pizdarija sa vakcinama i Vucicem bio je omrazen kod mnogih. Oni bi ga mrzeli cak i da im licno spasi zivot. Zasto? Pa iz nekih razloga, od poreza i srbovanja, pa dalje. Onaj suludi Videnovic sigurno ima neke svoje razloge, kao i ex ultra desnicar Nikola Samardzic.

Kao sto je ljubav prema Novaku cesto, kao sto kazes, iracionalna, tako je i mrznje prema njemu cesto iracionalna.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vanjabarsa said:

ta ista korumpirana individua koja je rodjenjem dobila polozaj je isto uticajna kao bilo koji diktator , bilo gde u svetu i da svojim " prijateljima" omoguci preko svojih sudija, gradonacelnika ..... dozvole za akademije, hacijende, marine .....

nema tu nikakve razlike u uticaju ali ima u godinama i trajanju vladavine,mahinacija, lopovluka ....

 

Ta individua je mozda clan visokog drustva sa raznoraznim povlasticama i pristupom nekim stvarima poput onog Vajnstinovog ostrva recimo. Ne on konkretno, ali moze da se poistoveti sa istima.

 

Vucic je gospodar zivota i smrti ovde, ma koliko bio minoran globalno u poredjenju s njim. Lokalna moc ga odredjuje i samim tim neuporedive su te dve stvari.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Dule je morao iz taktickih razloga. Za koga se hoce opravdanje, uvek ce da se nadje. Mozda to vazi i za Novaka.

Već sam ti nacrtao zašto takve relativizacije ne funkcionišu kod ljudi koji imaju više od tri razreda osnovne škole. Da praviš budalu od sebe te ipak ne mogu spriječiti.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beonegro said:

Već sam ti nacrtao zašto takve relativizacije ne funkcionišu kod ljudi koji imaju više od tri razreda osnovne škole. Da praviš budalu od sebe te ipak ne mogu spriječiti.

Kako da ne. Siroma general Dule morao da bi nekako obezbedio kintu. Samo zivite u tom svetu njegove bezgresnosti. A o budalama... Pa eto ti ga Dule.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vanjabarsa said:

@Beonegroaha , ne pricamo o zvanicnim ovlascenjima, i vas predsednik nema po ustavu rs pravo da bude gospidar zivota i smrti .....

 

ne pise tamo da pod ovlascenjima ( za naseg kralja) treba da utaji porez,  pere novac , sklapa za sebe unosne ugovore/poslove  i na kraju pobegne a da mu dlaka sa glave ne fali.

Missim da ste sebi predivno odgovorili sa ovim "i na kraju pobegne". Ne bismo ni mi izdajnici imali ništa protiv da naš kralj pobjegne.

Inače, JC1 je lik koji je nakon smrti Francoa uspio da bez nasilja sačuva jedinstvo Španije, prosto me sa sociološkog stanovišta zanima kako vas nije sramota da jednu takvu istorijsku figuru poredite sa zmajem od Gline i recenzentom vojvodinih štampanih stvari.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ne znam ko je taj sa kojim ga uporedjujes , pa ne mogu da ti odgovorim niti me je sramota.

 

uostalom , kao i u srbiji, nisu svi monarhisti .... svoje zasluge je jednostavno ponistio pohlepom pod stare dane.mladji svet bas i ne zanima preterano njegov minuli rad a narocito u kataloniji ..... mbogo toga ima , da ne smaram .

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

vidi , meni nije srpski prvi jezik , i ako treba da " nacrtas" budi korektniji / prijatniji .

sa tog istog socioliskog stanovista i vas tamo treba da bude onda sramota sto trpite/ podnosite/ glasate  / ne glasate .. vaseg "kralja" 

Edited by vanjabarsa
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ne, ne . 

sto bi ga hvalio ? ja ovde ne vidim da ga iko hvali.

ovde je pre svega bilo reci o slikanju sportiste-a sa predsednicima, monarsima i kako svako od nas to dozivljava .

ali smo otisli u politicke vode.

niti ti imas obavezu da hvalis ovog vaseg niti ja ovog naseg odbeglog ....

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vanjabarsa said:

ne, ne . 

sto bi ga hvalio ? ja ovde ne vidim da ga iko hvali.

ovde je pre svega bilo reci o slikanju sportiste-a sa predsednicima, monarsima i kako svako od nas to dozivljava .

ali smo otisli u politicke vode.

niti ti imas obavezu da hvalis ovog vaseg niti ja ovog naseg odbeglog ....

 

nači ne moram da hvalim, samo da se ne bunim... la señora es muy amable 🙂

  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Beonegro said:

nači ne moram da hvalim, samo da se ne bunim... la señora es muy amable 🙂

 

 

A mozes i da glasas.... pretpostavljam da imas drzavljanstvo (i) Srbije

 

Ja svojoj majci vec 10 godina ne mogu da objasnim da ko je Vucic i kakvo je zlo za Srbiju i njenu i sadasnjost i buducnost, ali zato da joj je Novak nekako uspeo da kaze da glasa za Djilasa ili Mariniku ona bi, ovako slabo pokretna, prepuzala 5 km do birackog mesta.

Vreme i energija potrosena ovde na komentare vidjanja Djokovica sa Vucicem, bila bi mnogo celoshodnije utrosena na "preobracanje" Vucicevih glasaca iz sopstvenog okruzenja. I nemojete mi reci da niko od vas nema takvih. Ni on nije u mogucnosti da pokrade 70% na izborima.

 

 

Prilikom posete Srbiji u septembru, od nekih clanova familije je od mene onako uzgredno zatrazeno da ostavim kopiju lk, navodno podrska drugom daljem clanu familije da dodje do neke funkcije. Dobili su troskoke uz obrazlozenje da ja podrsku Vucicu, makar i indirektnu ne dajem (moguce je da su se vec tada  prikupljali ili pravili spiskovi sigurnih glasova). Bilo mi lako jer mi nikakvu korist nisu nudili.

Za razliku od @Devil In My Pants, da su mi nudili 100k evra debelo bih se razmislio...zasto da odbijem, a da mi je nudjena zgrada....

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Boxy said:

Nije stvar sto on hoce da gradi akademiju, nego gde hoce da gradi akademiju.

 

Ti si mu zamerila i sto je napravio kucu pored neke vece bare (pa je jos zovu jezero) usred atara i kako time ugrozava eko sistem ili sta vec.

 

Ne treba nama da odogovaras, ali odgovori sebi, ali iskreno, da si ti u mogucnosti da otvoris tenisku akademiju/kompleks sa mogucnoscu organizacije atp turnira, gde bi ga gradila:

 

1. Na atraktivnoj lokaciji i sa pristupacnim pratecim sadrzajima, polovinom terena vec izgradjenim

 

2. Nas nekoj utrini u Borci

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nssa said:

 

 

A mozes i da glasas.... pretpostavljam da imas drzavljanstvo (i) Srbije

 

Ja svojoj majci vec 10 godina ne mogu da objasnim da ko je Vucic i kakvo je zlo za Srbiju i njenu i sadasnjost i buducnost, ali zato da joj je Novak nekako uspeo da kaze da glasa za Djilasa ili Mariniku ona bi, ovako slabo pokretna, prepuzala 5 km do birackog mesta.

Vreme i energija potrosena ovde na komentare vidjanja Djokovica sa Vucicem, bila bi mnogo celoshodnije utrosena na "preobracanje" Vucicevih glasaca iz sopstvenog okruzenja. I nemojete mi reci da niko od vas nema takvih. Ni on nije u mogucnosti da pokrade 70% na izborima.

 

 

Prilikom posete Srbiji u septembru, od nekih clanova familije je od mene onako uzgredno zatrazeno da ostavim kopiju lk, navodno podrska drugom daljem clanu familije da dodje do neke funkcije. Dobili su troskoke uz obrazlozenje da ja podrsku Vucicu, makar i indirektnu ne dajem (moguce je da su se vec tada  prikupljali ili pravili spiskovi sigurnih glasova). Bilo mi lako jer mi nikakvu korist nisu nudili.

Za razliku od @Devil In My Pants, da su mi nudili 100k evra debelo bih se razmislio...zasto da odbijem, a da mi je nudjena zgrada....

Ne bih casti mi. Mene i zenu zovu non stop i koliko god da ih uvredis oni zovu opet :)) to je takva bahatost cak na nivou dvorista da je lik za parking mesto trazio 350e i onda im rekao stavite zabicu i to je vase parking mesto. Kad se parkiram na ''njihovo'' parking mesto ladno mi neko napise, molim vas sklonite se sa mog parking mesta :)))

 

Elem, mrzim ih bukvalno i nikako ne bih mogao kao Djovak da im dam podrsku. Pa kad bih imao tu Djovakovu miljiardu pa pisao bih po njima opasnim mlazom. Sta radi Djovak...mmmm nisam apoliticn,cim je pokazao onu sliku, istog momenta psihopatina ''pr'' sluzba je krenula da otkloni bilo kakvu sumnju da je ovaj protiv njega.

 

Veliki teniser, ali realno receno sad me i ne cudi sto ga niko napolju ne voli...sve je to kul dok je u okviru tenisa,kako izadje iz opanaka...neprepoznatljiv je.

 

Ne znam kakve su to duse, ja zaradjujem nesto vise od proseka pa ih teram u qrac gde god stignem imenom i prezimenom,a Djovak sa milionima se zahvaljuje psihopati bukvalno za nista. Bas me je razocarao, nadam se da ce ga Nadal samleti na RG..naravno ako se odrekne psihopate pre izbora, znaci da za njega ima nade..u suprotnom nek ide u Monako pa nek gradi tenisku akademiju..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...