Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

40 minutes ago, Zvezdinho said:

Ko jos cuva poziv za glasanje nakon glasanja :lol_2:

 

A ovi iz opozicije su se bas potrudili i animirali ljude da izadju na mestima gde se ponavljaju izbori. Posebo Djilas koji je rekao da trebaju novi izbori, ako trebaju novi koj moj se onda ljudi cimaju da Ajmo ljudi preripe celzijus.

 

upravo tako, zato se i cudim

kako ce ljudi znati?

 

...a tek ovo drugo oko sasvim novih izbora dok stari jos traju pritom niko i ne zna da sutra imaju glasanje za Vujosevica

Osim ukoliko Ajmo ljudi ne odu licno na vrata onih koji pripadaju ponovljenom birackom mestu...ma smesno.

Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2022 at 1:55 PM, dulematic said:

Naslov sa N1:

Jeremić: Ako Vučić pozitivno odgovori Đilasu – de fakto su u tehničkoj koaliciji

 

Koliko mi se gadi Jeremić, čudo jedno, bušio je Ponoša, sad sere po Đilasu, mislim da je vreme da ga napenale iz koalicije kad već do sada nisu.

Ljudi su za tu koaliciju velikom većinom glasali uprkos njemu, njemu je i onako prirodna koalicija sa NADA, ne znam šta traži ovde uopšte osim što minira sve živo.

 

 

Mozda je vecina na forumu glasala uprkos Jeremicu, ali budimo realni - za US su glasali i ljudi koji su za to da se uvode sankcije Rusiji i ljudi koji za rat u Ukrajini krive zapad. To je jedna jako siroka koalicija i da nije tog nesrecnog rata ta ideja je zapravo i mogla da prodje (dobro, nekima je mozda vaznija ideologija do pada diktatora), ali ova ideja da se svi udruze protiv SNS/SPS bagre jedino i ima smisla pogotovo jer je neprijatelj "partija" koja se ne bavi politikom nego kriminalom i kradjom izbora.

 

Ne znam sta je Djilas mislio, ali on je svojim postupkom pokazao da i nema neke razlike izmedju "pijemo vino sa Sarumanom" Obradovica/Radulovica i njega sada. Jedina razlika je sto su Obradovic i Radulovic ideoloski neprihvatljivi pa zgodno dodje da se prikazu kao lazna opozicija, dok je Djilas prava jer boljeg nema.

 

Ne znam ni sta Djilas ima da se sastaje sa predsednikom drzave oko beogradskih izbora - on time de fakto priznaje da drzavu vodi jedan covek i da on nema nikakvog problema sa tim nego daj da nekako napravimo vecinu, a da se ne smucimo jedno 60% svojih biraca.

 

On 4/13/2022 at 6:15 PM, DJ_Vasa said:

Ne znam kako će se razrešiti situacija na republičkom nivou, ali ovo mi se ne sviđa:

 

Zavetnici i Dveri pozivaju na formiranje bloka protiv uvođenja sankcija Rusiji

 

Ovi mogu da budu veoma nezgodni na duže staze, naročito ako bude ponovljenih izbora. Možda jesu dobili koji dinar da glume desnu opoziciju, ali i SNS je nastao kao igračka koja se pretvorila u plačku.

 

To su dve dijametralno razlicite situacije.

 

SNS je pricao jedno, a radio nesto sasvim drugo i oni se drze toga od osnivanja. Prosto lazu, lazu, pa jos malo lazu, pa onda lazu i kada kazu neku poluistinu. Samo zahvaljujuci moci koja im je data mogu da pricaju o "a sta je radila ona vlast pre 10 godina", mogu da se predstavljaju kao opozicija, mogu da pricaju sta god zele ("ekonomski tigar u regionu"), mogu da gaze, lome, cepaju listice, urlaju kada treba da razgovaraju sa neistomisljenicima i beze kada treba da se suoce sa kritikom - sve moze u zemlji dembeliji, pardon SNSrbiji.

 

Zavetnici i Dveri bi bili sasvim druga prica kada bi se drzali dosledno svog programa jer bi (zapravo) licili na gomilu drugih slicnih stranaka sirom Evrope koji imaju svoju retoriku, ideologiju i verno biracko telo koje glasa za te stranke. To je sasvim normalno u demokratiji - ko se pronalazi u nekom skupu programskih nacela taj glasa za odredjenu stranku koja nudi isti taj skup programskih nacela. Sad, vecina svih tih glasova su protestni glasovi - da se pojavi ekstremno leva stranka koja prica o bogatima koji kradu jadne siromasne mislim da bi svuda u Evropi uzeli prilicno mnogo glasova.

 

Nismo mi u ovoj situaciji jer je SRS dosao na vlast sa svojom ideologijom nego tako sto su se sve partije u Srbiji stopile u jednu (kao u nekom jeftinom horor/SF filmu) - SNS je i DS i URS i SRS i SPS i DSS i LDP i bukvalno bi svako mogao da se nadje u njihovom programu pa imamo razne Seselje kojima je sve osim SNS prozapadno i izdajnicko dok Canak i Jovanovic podsecaju da je SNS najumerenija stranka i da je sve ostalo ruska peta kolona.

 

Ne moze biti normalno da je ogromnom broju ljudi SNS neka desnicarsko - nacionalisticka stranka. Ti ljudi su bukvalno izdali sve za sta su se zalagali zarad neogranicene vlasti. Ne moze biti normalno da je SNS nekome pojam umerenosti i da tu ima i proevropskih tendencija. U pitanju su bivsi radikali koji su 15 godina pricali nesto sasvim drugo.

 

Nasa politicka scena ce da se unormali kada budemo imali stranke i politicare koji ce se dosledno zalagati za odredjene ideje sirom politickog spektra. Unormalice se kada budemo imali populisticku levicu, prozapadne liberale koji predlazu raskid sa prosloscu i nacionalizmom, socijaldemokrate, borce protiv korupcije i kriminala, desni centar, konzervativnu desnicu i desne populiste. Sto znaci da se nikada necemo unormaliti jer nikome ovo ne odgovara, pa cemo i dalje gledati kako gomila ljudi nema nista protiv SNS mafije, ali daj da utucemo one druge koji drugacije misle i daj da se pridruzimo Vucicu i pomognemo mu da bolje vodi zemlju. Tragikomedija - u svakom slucaju ja vise ne glasam jer stvarno vise nema za koga, a vala nema ni smisla.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, goldberg said:

SNS je pricao jedno, a radio nesto sasvim drugo i oni se drze toga od osnivanja. Prosto lazu, lazu, pa jos malo lazu, pa onda lazu i kada kazu neku poluistinu. Samo zahvaljujuci moci koja im je data mogu da pricaju o "a sta je radila ona vlast pre 10 godina", mogu da se predstavljaju kao opozicija, mogu da pricaju sta god zele ("ekonomski tigar u regionu"), mogu da gaze, lome, cepaju listice, urlaju kada treba da razgovaraju sa neistomisljenicima i beze kada treba da se suoce sa kritikom - sve moze u zemlji dembeliji, pardon SNSrbiji.

 

Zavetnici i Dveri bi bili sasvim druga prica kada bi se drzali dosledno svog programa jer bi (zapravo) licili na gomilu drugih slicnih stranaka sirom Evrope koji imaju svoju retoriku, ideologiju i verno biracko telo koje glasa za te stranke. To je sasvim normalno u demokratiji - ko se pronalazi u nekom skupu programskih nacela taj glasa za odredjenu stranku koja nudi isti taj skup programskih nacela. Sad, vecina svih tih glasova su protestni glasovi - da se pojavi ekstremno leva stranka koja prica o bogatima koji kradu jadne siromasne mislim da bi svuda u Evropi uzeli prilicno mnogo glasova.

 

Nismo mi u ovoj situaciji jer je SRS dosao na vlast sa svojom ideologijom nego tako sto su se sve partije u Srbiji stopile u jednu (kao u nekom jeftinom horor/SF filmu) - SNS je i DS i URS i SRS i SPS i DSS i LDP i bukvalno bi svako mogao da se nadje u njihovom programu pa imamo razne Seselje kojima je sve osim SNS prozapadno i izdajnicko dok Canak i Jovanovic podsecaju da je SNS najumerenija stranka i da je sve ostalo ruska peta kolona.

 

Ne moze biti normalno da je ogromnom broju ljudi SNS neka desnicarsko - nacionalisticka stranka. Ti ljudi su bukvalno izdali sve za sta su se zalagali zarad neogranicene vlasti. Ne moze biti normalno da je SNS nekome pojam umerenosti i da tu ima i proevropskih tendencija. U pitanju su bivsi radikali koji su 15 godina pricali nesto sasvim drugo.

 

Nasa politicka scena ce da se unormali kada budemo imali stranke i politicare koji ce se dosledno zalagati za odredjene ideje sirom politickog spektra. Unormalice se kada budemo imali populisticku levicu, prozapadne liberale koji predlazu raskid sa prosloscu i nacionalizmom, socijaldemokrate, borce protiv korupcije i kriminala, desni centar, konzervativnu desnicu i desne populiste. Sto znaci da se nikada necemo unormaliti jer nikome ovo ne odgovara, pa cemo i dalje gledati kako gomila ljudi nema nista protiv SNS mafije, ali daj da utucemo one druge koji drugacije misle i daj da se pridruzimo Vucicu i pomognemo mu da bolje vodi zemlju. Tragikomedija - u svakom slucaju ja vise ne glasam jer stvarno vise nema za koga, a vala nema ni smisla.

 

Uh, ne znam šta da ti kažem...

 

Ako krenemo od Zveri, Avetnika i silične ekipe, deluju kao autentični rusofili, po svoj prilici sa nekim vezama sa kremaljskom mafijom, premda mnogo slabijim od Julina ili SPS-a. Naprosto mi ne deluju kao autentična evropska desnica, niti tako nešto kod nas postoji.

 

Što se tiče SNS-a, sama promena naziva je predstavljala obično umivanje jer im je izvor, tj. SRS, postao izduvan balon kada je vojvoda od zarđale kašike otišao na odmor u Hag. Tema Kawlobag-Oguwin-Kawlovac-Viwovitica je postala izanđala, a buvljačka verzija nacionalizma nije više mogla da prođe kada je ustanovljeno da su dotične granice samo sanak pusti. Mi ovde znamo gde su bili osnivači SNS-a kada su se zvali drugačije, ali to strane političare ne zanima. Njima je dovoljno da ne divljaju po okolnim zemljama, a unutrašnji problemi ih se mnogo ne tiču. Potpuno se slažem sa konstatacijom da je tu nastao neki konglomerat programa, a autentične prozapadne snage postoje u promilima.

 

Potpuno shvatam zašto nećeš više da glasaš, a kao neko ko je to godinama ponavljao, nemam ni šta da dodam jer si sažeo ono što sam ranije pisao. Ne kajem se što sam prekršio ono što sam govorio i zato glasao u želji da ipak dam nekima šansu, ali u bliskoj budućnosti ću teško da ponovo uzmem olovku.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

Uh, ne znam šta da ti kažem...

 

Ako krenemo od Zveri, Avetnika i silične ekipe, deluju kao autentični rusofili, po svoj prilici sa nekim vezama sa kremaljskom mafijom, premda mnogo slabijim od Julina ili SPS-a. Naprosto mi ne deluju kao autentična evropska desnica, niti tako nešto kod nas postoji.

 

Koje partije smatras za autentincnom evropskom desnicom?

 

1 hour ago, DJ_Vasa said:

Što se tiče SNS-a, sama promena naziva je predstavljala obično umivanje jer im je izvor, tj. SRS, postao izduvan balon kada je vojvoda od zarđale kašike otišao na odmor u Hag. Tema Kawlobag-Oguwin-Kawlovac-Viwovitica je postala izanđala, a buvljačka verzija nacionalizma nije više mogla da prođe kada je ustanovljeno da su dotične granice samo sanak pusti. Mi ovde znamo gde su bili osnivači SNS-a kada su se zvali drugačije, ali to strane političare ne zanima. Njima je dovoljno da ne divljaju po okolnim zemljama, a unutrašnji problemi ih se mnogo ne tiču. Potpuno se slažem sa konstatacijom da je tu nastao neki konglomerat programa, a autentične prozapadne snage postoje u promilima.

 

Zar nije Nikolic postizao mnogo bolje rezultate nego Seselj od 2000. godine?

 

Nije SRS propao jer nije imao podrsku nego je lepo dogovoreno da promene ideologiju, a znalo se (naknadna pamet sada) da ce zajahati medije i uvesti diktaturu cim dodju na vlast jer je to bio jedini nacin da ostanu ovoliko dugo i da jasu kao sto to rade svih ovih godina.

 

Samo treba pogledati kako su u Grckoj populisti osvojili i izgubili vlast u roku od 3-4 godine - no, tamo postoji sloboda medija, nema pritiska, kupovine glasova i ucena.

 

1 hour ago, DJ_Vasa said:

Potpuno shvatam zašto nećeš više da glasaš, a kao neko ko je to godinama ponavljao, nemam ni šta da dodam jer si sažeo ono što sam ranije pisao. Ne kajem se što sam prekršio ono što sam govorio i zato glasao u želji da ipak dam nekima šansu, ali u bliskoj budućnosti ću teško da ponovo uzmem olovku.

 

Ja prosto na politickoj sceni Srbije ne vidim vise partiju kojoj bi prva tacka programa bila lustracija, kaznjavanje odgovornih za sve ove godine pakla koji traje vec jednu deceniju i sklanjanje SNS sa vlasti.

 

Postoji "gradjanska opcija" kojoj je bitno samo da SNS usvoji sto vise njenih ideja i postoji "nacionalisticka opcija" kojoj je bitno samo da SNS usvoji sto vise njihovih ideja. Kako god, Vucic, Vulin, SPS, SNS, Dacic, Pink, Informer i Hepi su nesto sto se podrazumeva, a mi treba da glasamo da Comic, Djilas i Canak budu bliski SNS, a neki drugi ce da glasaju da to budu Bosko, Aveti, NADE i slicni.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

Nasa politicka scena ce da se unormali kada budemo imali stranke i politicare koji ce se dosledno zalagati za odredjene ideje sirom politickog spektra. Unormalice se kada budemo imali populisticku levicu, prozapadne liberale koji predlazu raskid sa prosloscu i nacionalizmom, socijaldemokrate, borce protiv korupcije i kriminala, desni centar, konzervativnu desnicu i desne populiste. Sto znaci da se nikada necemo unormaliti jer nikome ovo ne odgovara, pa cemo i dalje gledati kako gomila ljudi nema nista protiv SNS mafije, ali daj da utucemo one druge koji drugacije misle i daj da se pridruzimo Vucicu i pomognemo mu da bolje vodi zemlju. Tragikomedija - u svakom slucaju ja vise ne glasam jer stvarno vise nema za koga, a vala nema ni smisla.

 

Kad ćemo i kako imati take stranke o kojima pišeš, ne očekuješ valjda da će se negde, van očiju javnosti, stvoriti politička snaga, pokret, organizacija, koja će se onda, odjednom pojaviti na sceni, osvojiti vlast i započeti sve iz početka. 

Vučić jeste i biće i dalje pod pritiskom zapada do promeni politiku, njih pre svega interesuje međunarodna politika, ali dobrim delom i unutrašnja, na Vučića Zapad vrši pritisak da se opredeli za bližu saradnju sa EU, za otklon od Rusije, on to prihvata koliko mora, ako se neke tzv drmokratske, prozapadne partije ili grupe distanciraju,. šta mogu da očekuju osim da nestanu. 

Zapad, u ovom momentu, sarađuje sa Vučićem, postavlja i neke zahteve, on daje obećanja, antizapadna opozicija je jača nego prozapadna, ali ukpno gledano, nijedna strana ne može da osvoji vlast bez vučića, on sad dođe kao neki centar, neka umerena varijanta koju zapad prihvata, možemo se pitati zašto ali je tako.

Kako sad stoje stvari Vučiću se mogu delimično uzimati poluge vlasti samo ako se sarađuje na neki način sa njim pa da se postepeno oslobađaju mediji, napada korupcija, oslobađa pravosuđe, stekne poverenje zapada. Na koga može da računa zapad osim na Vučića, ove navodno prozapadne koalicije su nestabilne, upitnog opredeljenja, slabije od druge strana, antizapadno opredeljenih stranaka i koalicija.

Đilas jeste, po meni, krenuo sam, bez dogovora unutar koalicije na razgovore sa Vučićem, to bi bila velika zamerka da postoji drugi način za uticaj na buduće odluke, ali ja ih ne vidim, osim u varijanto ŠBBKBB.

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

Koje partije smatras za autentincnom evropskom desnicom?

 

Pa nema ih, zato sam napisao da ne postoje.

 

8 hours ago, goldberg said:

Zar nije Nikolic postizao mnogo bolje rezultate nego Seselj od 2000. godine?

 

Nije SRS propao jer nije imao podrsku nego je lepo dogovoreno da promene ideologiju, a znalo se (naknadna pamet sada) da ce zajahati medije i uvesti diktaturu cim dodju na vlast jer je to bio jedini nacin da ostanu ovoliko dugo i da jasu kao sto to rade svih ovih godina.

 

Samo treba pogledati kako su u Grckoj populisti osvojili i izgubili vlast u roku od 3-4 godine - no, tamo postoji sloboda medija, nema pritiska, kupovine glasova i ucena.

 

Da, ali ne u okviru autentičnog SRS-a, već u okviru umivene verzije. Manuo se priče o granicama i prodavao neku opštu maglu, a oni koji su ostali u izvornom SRS-u su lako otišli na margine kada im je zarđali vojvoda otišao u zemlju lala. Jednostavno su preuzeli retoriku prethodne vlasti, nastavili istu politiku sedenja na više stolica, pokupovali svakoga koga su mogli kupiti i eto nam veselja.

 

8 hours ago, goldberg said:

Ja prosto na politickoj sceni Srbije ne vidim vise partiju kojoj bi prva tacka programa bila lustracija, kaznjavanje odgovornih za sve ove godine pakla koji traje vec jednu deceniju i sklanjanje SNS sa vlasti.

 

Postoji "gradjanska opcija" kojoj je bitno samo da SNS usvoji sto vise njenih ideja i postoji "nacionalisticka opcija" kojoj je bitno samo da SNS usvoji sto vise njihovih ideja. Kako god, Vucic, Vulin, SPS, SNS, Dacic, Pink, Informer i Hepi su nesto sto se podrazumeva, a mi treba da glasamo da Comic, Djilas i Canak budu bliski SNS, a neki drugi ce da glasaju da to budu Bosko, Aveti, NADE i slicni.

 

Ne vidim ni ja. Isto tako, ne vidim da je bar bilo pokušaja da neko iz bivše vlasti završi iza rešetaka. Vrana vrani oči ne vadi, kako davno rekoše. Ozbiljnu građansku opciju ne vidim.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zvezdinho said:

Pa ono nije bas da nema. NS je za revansizam, a i Tepicka je u kampanji spominjala lustraciju, samo ko ce njoj sad da veruje kad je Djilas posle izbora postao gospodin Djilas.

Svi spominju i borbu protiv korupcije, pravnu državu, više plate i tako to, ali znamo da od toga nema ništa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Zvezdinho said:

Pa ono nije bas da nema. NS je za revansizam, a i Tepicka je u kampanji spominjala lustraciju, samo ko ce njoj sad da veruje kad je Djilas posle izbora postao gospodin Djilas.

 

Ima li NS ideju kako da dođe do prilike da odlučuje o revanšizmu, nastranu što revanšizam ima prizvuk revolucionarne pravde, bolje bi bilo da razmišljaju o državi u kojoj bi pravosuđe odlučivalo o učinjenim kriminalnim delima a ne političari, a o svemu tome vredi pričati kad se makar nazire mogućnost osvajanja većine u parlamentu. Opet su se tzv prozapadne stranke u izbornoj kampanji i posle izbora bavile mođusobnim odnosima umesto privlačenjem birača.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/15/2022 at 4:09 AM, Harmonika said:

Mislim da je Balkan ipak, malo specificniji od ostatka ..i tu ne mislim samo na ex yu..Rumuni su jos i najnormalniji..mislim, kazem to, jer njih mnogi smatraju nesto inferirnima u odnosu na ostatak..duga je stvar sto pojeidni guraju taj mit kako su Srbi najvece zlo, i najveca govna..da se vratim na akutelna zbivanja..Djilas je, makar i potencijalno, napravio stetu, najvise i onako kilavoj opozciji..bukvalno bi vise pomogao d je šartiju ostavio Mariniki, i da se povukao u  svoj biznis, bar narednih nekoliko godina, dokle bi Vucic eventualno mozda i pao..a mozda je i stvarno u dilu all along sa  Vuckom..ne tvrdim, ali me ne bi zacudilo..

Sad vam i Djilas smeta?! 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, goldberg said:

 

Mozda je vecina na forumu glasala uprkos Jeremicu, ali budimo realni - za US su glasali i ljudi koji su za to da se uvode sankcije Rusiji i ljudi koji za rat u Ukrajini krive zapad.

 

Za ujedinjenu opoziciju se glasalo iz dva razloga 1. da se bude ujedinjen protiv sns

2. jer se verovalo da su prozapadni, a nikako nisu glasali oni koji za rat u ukr. krive zapad. A zasto?

Pa zato sto su takvi imali one stranke koje su nedvosmislenije i glasnije krivile zapad za sve pa i za ruski rat.

 

15 hours ago, goldberg said:

 

Ne znam sta je Djilas mislio, ali on je svojim postupkom pokazao da i nema neke razlike izmedju "pijemo vino sa Sarumanom" Obradovica/Radulovica i njega sada. Jedina razlika je sto su Obradovic i Radulovic ideoloski neprihvatljivi pa zgodno dodje da se prikazu kao lazna opozicija, dok je Djilas prava jer boljeg nema.

 

 

Nisu `Obradovic i Radulovi ideoloski neprihvatljivi` niti su lazna opozicija vec su to klovnovi, nista manji klovnovi od NADA i njihove predsednicke kanditatkinje, zavetnike i da ne komentarisem koliko su to nebitni klovnici...

 

Djilas je takodje deo te klovnovske price kao sto je to uostalom takva cela ovdasnja politicka scena od 12.03.03.

 

Velika iscekivanja i velika razocarenja posle tog datuma su krajnje nerealna jer se posle tog datuma srbija svela na poslusnike sluzbe i milosevicevski otpad.  Srbija nije htela Djindjica - evo joj Vucic.

Da, vucic je pokrio sve ideologije, a zasto klovnovi nisu pokrivali ni jednu? Zasto su izgledali tupavije nego sto jesu? Mozda iz straha? Mozda jer su imali primer Djindjica? A mozda i zbog toga sto su prirodno nedotupavni politicki antitalenti i lovci na privilegije?

 

I uopste zasto ovakva prica traje punih deset godina, kakve su to velike odluke i planove donosili opozicionari dok su gledali u vucica i zamisljali sebe na njegovom mestu, ispijajuci espresa i upiricu prstom u velikog lopova a to je AV kao lopov svega i svacega, od ideologije do institucija, ljudi i sredstava umesto da su uprli taj prst u sebe i svoje gluposti i ustanovili gde grese.

 

Da, ova prica traje celu deceniju, protegla se od starog foruma do sada ovog - mazena i pazena budalasta opozicija je konacno odlucila da nesto uradi bez obzira na uzasavajuceg ludog i lukavog ava i strasne aveti - pa neka rade sta god je potrebno neka djilas pije pinacoladu sa kim zeli kao i av..

ali da se ne zaboravi da je av gotov bez obzira sto izgleda kao da nije...kao i da cita forum, pa cu mu i mahnuti i to samo pod uslovom da se unormali i odradi vise ono zbog cega jos uvek ima privilegiju da to radi...

 

I svakako da upravo on mora da odradi posao. Secam se neko je jednom pitao - A koji posao? Glasaci su pravo cudo nemaju pojma koji posao je u opisu opozicije :lol_2:

 

Ako mu u tome pomogne djilas? Da i sta s tim? Nek pomogne ako je do njega. Samo da ne bude da Av skroz odlepi i uradi nesto naopako - tek tada ce se srbija zakovati za dno - kao Moskva.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milenko Puzigaca said:

Pa dobro, nije to cudno. Nisu izasli glasaci opozicije jer ne vide zbog cega bi.

Ma to je ocekivano,nego sam malo uporedjivao glasove SNS,imaju po 150-200 vise na svakom BM u BG jedino na Terazijama imaju oko 30 glasova vise.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, DJ_Vasa said:

Pa nema ih, zato sam napisao da ne postoje.

 

Nismo se razumeli, pitanje je bilo koje partije u Evropi smatras pod "autenticnom desnicom"?

 

Da li su to PP, Vox (Spanija), Konzervativci, Reform Party (UK), RN, Republikanci (Francuska), CDU, AfD (Nemacka), Lega, FdI, FI (Italija) - jer sve ove partije se smatraju desnicarskim strankama u najvecim evropskim zemljama, ali medju njima ima programskih razlika.

 

14 hours ago, DJ_Vasa said:

Da, ali ne u okviru autentičnog SRS-a, već u okviru umivene verzije. Manuo se priče o granicama i prodavao neku opštu maglu, a oni koji su ostali u izvornom SRS-u su lako otišli na margine kada im je zarđali vojvoda otišao u zemlju lala. Jednostavno su preuzeli retoriku prethodne vlasti, nastavili istu politiku sedenja na više stolica, pokupovali svakoga koga su mogli kupiti i eto nam veselja.

 

Nisam siguran da razumem o kom periodu govoris - Seselj je u Hag otisao 2003. godine, SRS je od 2003. do 2008. redovno rastao i dosao na 30% podrske, nakon toga nastaje SNS koji od 2012. preuzima vlast, a od 2014. zavodi meku diktaturu.

 

14 hours ago, DJ_Vasa said:

Ne vidim ni ja. Isto tako, ne vidim da je bar bilo pokušaja da neko iz bivše vlasti završi iza rešetaka. Vrana vrani oči ne vadi, kako davno rekoše. Ozbiljnu građansku opciju ne vidim.

 

Mislim da ne moze da bude pomaka u zemlji sve dok ne dodje do radikalnog raskida sa nacinom vladavine koji je vidjen u poslednjih 20 godina - imali smo neki zamah nakon 2000. godine, nakon toga 2008. dolazi do "pomirenja sa SPS" i stvaranja SNS i nakon toga svako sa svakim moze da razgovara, a SNS ne moze da izgubi vlast i to svima (osim maloj mislecoj manjini) odgovara.

 

Kao sto je nakon 5. Oktobra SPS morao da bude zabranjen (kao i SRS i JUL), ne zbog ideoloskih razlika nego zbog svega sto su cinili dok su bili na vlasti, tako mislim da je jedini nacin da izadjemo iz ovog ludila u kojem smo upali zabrana bavljenja politikom i lustracija ogromnog broja ljudi koji se danas nalaze na vlasti.

 

9 hours ago, Mama_mia said:

Za ujedinjenu opoziciju se glasalo iz dva razloga 1. da se bude ujedinjen protiv sns

2. jer se verovalo da su prozapadni, a nikako nisu glasali oni koji za rat u ukr. krive zapad. A zasto?

Pa zato sto su takvi imali one stranke koje su nedvosmislenije i glasnije krivile zapad za sve pa i za ruski rat.

 

Mislim da je iz NS bilo mnogo glasova koji su krivili zapad za rat u Ukrajini (Gajic, Kovacevic, jos neki). Takodje je u UN Vujosevic pricao kako je zapad odgovoran za rat.

 

Kako ja to vidim, US je mesavina svega, od 100% prozapadnih politicara do umerenih i manje umerenih evroskeptika. Ono sto ih odvaja od Dveri, Zavetnika ili koalicije NADA je sto su ove tri koalicije mnogo ekstremnije u svojim stavovima i sto ove tri koalicije imaju mnogo manje poznatih imena (mahom su tu lideri i anonimusi skupljeni ko zna odakle).

 

9 hours ago, Mama_mia said:

Nisu `Obradovic i Radulovi ideoloski neprihvatljivi` niti su lazna opozicija vec su to klovnovi, nista manji klovnovi od NADA i njihove predsednicke kanditatkinje, zavetnike i da ne komentarisem koliko su to nebitni klovnici...

 

Predsednicki kandidat NADA je bio predsednik DSS Milos Jovanovic. Verovatno si mislila na DJB/Suvereniste.

 

Sa ovim se potpuno slazem i bilo bi dobro da imamo normalnu politicku scenu, ali nemamo i nisam optimista da cemo je ikada vise imati.

 

9 hours ago, Mama_mia said:

Djilas je takodje deo te klovnovske price kao sto je to uostalom takva cela ovdasnja politicka scena od 12.03.03.

 

I svakako da upravo on mora da odradi posao. Secam se neko je jednom pitao - A koji posao? Glasaci su pravo cudo nemaju pojma koji posao je u opisu opozicije :lol_2:

 

Ako mu u tome pomogne djilas? Da i sta s tim? Nek pomogne ako je do njega. Samo da ne bude da Av skroz odlepi i uradi nesto naopako - tek tada ce se srbija zakovati za dno - kao Moskva.

 

Pa moze da mu pomaze, ali ne vidim razlog da dobije vise ijedan jedini glas jer je zasto bih glasao za njega kada mogu direktno za SNS?

 

Ova poslednja recenica koju si napisala najbolje oslikava opasnost koju sa sobom nosi sistem u kojem se pita samo jedna osoba - vidimo to i na primeru Rusije, a u manjem obimu i na primeru Belorusije ili Turske.

Link to comment
Share on other sites

Slaba izlaznost je iz dva razloga. Prvo više je i nego jasno da je nemoguća koalicija sa ovim vučićevim trojancima u opoziciji a druga je da se TAdić toliko ljudima ogadio da je teško nekog nagovoriti da danas glasa za njega.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

Nismo se razumeli, pitanje je bilo koje partije u Evropi smatras pod "autenticnom desnicom"?

 

Da li su to PP, Vox (Spanija), Konzervativci, Reform Party (UK), RN, Republikanci (Francuska), CDU, AfD (Nemacka), Lega, FdI, FI (Italija) - jer sve ove partije se smatraju desnicarskim strankama u najvecim evropskim zemljama, ali medju njima ima programskih razlika.

 

Otprilike, mada bi bolje određenje bilo da je u pitanju partija koja je za neku vrstu evropskog tradicionalizma, ali istovremeno prihvata evropske vrednosti. Naravno, tradicionalizam je ovde više u 'folklornom' smislu, a podrazumeva se da ne negira različitost.

 

8 hours ago, goldberg said:

Nisam siguran da razumem o kom periodu govoris - Seselj je u Hag otisao 2003. godine, SRS je od 2003. do 2008. redovno rastao i dosao na 30% podrske, nakon toga nastaje SNS koji od 2012. preuzima vlast, a od 2014. zavodi meku diktaturu.

 

SNS je relativno brzo posle nastanka počeo da trčkara po Evropi i da se nudi kao partner. Tada je Nikolić bio, odnosno postao predsednik, dobio čestitke kao 'umiveni' radikal, a izvorni SRS je tavorio. U njemu su ostale one babe koje kunu, nekoliko zadriglih ćevabdžija i slična ekipa i počeo da se topi.

 

8 hours ago, goldberg said:

Mislim da ne moze da bude pomaka u zemlji sve dok ne dodje do radikalnog raskida sa nacinom vladavine koji je vidjen u poslednjih 20 godina - imali smo neki zamah nakon 2000. godine, nakon toga 2008. dolazi do "pomirenja sa SPS" i stvaranja SNS i nakon toga svako sa svakim moze da razgovara, a SNS ne moze da izgubi vlast i to svima (osim maloj mislecoj manjini) odgovara.

 

Kao sto je nakon 5. Oktobra SPS morao da bude zabranjen (kao i SRS i JUL), ne zbog ideoloskih razlika nego zbog svega sto su cinili dok su bili na vlasti, tako mislim da je jedini nacin da izadjemo iz ovog ludila u kojem smo upali zabrana bavljenja politikom i lustracija ogromnog broja ljudi koji se danas nalaze na vlasti.

Ovde nemam šta da dodam ili oduzmem, slažemo se potpuno.

Link to comment
Share on other sites

Sad nešto razmišljam o čemu su mogli da pričaju Đilas i Vučić. Đilas je mogao da predloži da oni podrže sankcije Rusiji a da Vučić dozvoli nove BG izbore bez spajanja sa ostalim što bi opoziciji dalo realno šanse da pobedi.

 

Naime Vučić je u problemu što ako bude uvodio sankcije Rusiju uz podršku samo manjina platiće to još gore nego inače. Ovako ako bude mogao da se zakloni iza opozicije moći će malo da amortiuzje štetu. Iako je podržavam sankcije Rusiji smatram ovo pogrešnim jer time se daje legitimitet Vučiću i to bi kod mene značilo da Đilasa precrtavam zauvek. Tako se politika ne vodi, to je trgovina uticajem.

 

No da ne brzamo kao onomad sa Boškom, da vidimo prvo da li će išta od toga da se desi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...