Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

 
Istine radi, bilo bi OK staviti celokupnu izjavu. "Dobar oficir". I to je rekao kao neko ko je i sam (bio) oficir. Moze neko da bude recimo odlican kosarkas ali smrda od coveka (blago receno). 
 
Cak je pomenuo i ratne zlocine i nije ih osporio. Meni je to vazno u ovoj izjavi.   
 
 
 
 
A setimo se i da je jedan lepio tablu "Bulevar Ratka Mladica" preko Zoranovog imena i u skupstinskoj govornici drzao plakat "Sigurna kuca za Ratka Mladica"... a vidi ga kako jase mandate godinama. 
 
 

Jos manje je bio dobar oficir. Idemo dalje…
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, deez nuts. said:


Jos manje je bio dobar oficir. Idemo dalje…

O tome ne mogu da sudim, nisam iz te struke. Niti pratim vojne izvestaje do tih detalja kao neki (kao sto recimo kosarku). Moguce da nije bio dobar oficir. 

 

Hteo sam samo da istaknem celokupnu izjavu, da ne bude iseceno. Pri cemu je u toj izjavi najbitniji deo nenegiranje zlocina koji su pocinjeni. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

O tome ne mogu da sudim, nisam iz te struke. Niti pratim vojne izvestaje do tih detalja kao neki (kao sto recimo kosarku). Moguce da nije bio dobar oficir. 
 
Hteo sam samo da istaknem celokupnu izjavu, da ne bude iseceno. Pri cemu je u toj izjavi najbitniji deo nenegiranje zlocina koji su pocinjeni. 

Nisam ni ja iz te struke, ali ipak mislim da je bio los oficir.
Klanje dece i nenaoruzanih zarobljenika je pogresno po mom misljenju, ali ne mogu sudima nisam iz struke jbga.

Mani me izvlacenja iz konteksta i ostalih sranja.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi Ratka gledaju kao oficira posle rata. Meni lično je uvek izgledao kao zao čovek, što je svojim delovanjima izgleda i potvrdio. Naravno pod uslovom da su tačne sve stvari koje su neki naši ljudi govorili nakon izbeglištva u moj kraj. Po meni Ponoš tu nije ništa loše rekao, odgovor mi je više zvučao demagoški iskreno, ono u fazonu ima onih koji se lože na Ratka. Na šta se Srbi najviše pale? Pa na patriotizam. Da li ti što se pale na to uopšte znaju šta je to? Naravno da ne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, deez nuts. said:


Nisam ni ja iz te struke, ali ipak mislim da je bio los oficir.
Klanje dece i nenaoruzanih zarobljenika je pogresno po mom misljenju, ali ne mogu sudima nisam iz struke jbga.

Mani me izvlacenja iz konteksta i ostalih sranja.

 

OK vidim gde ovo ide. Bas ti je bezveze ova izjava. 

 

Klanje dece i nenaoruzanih zarobljenika (dodati i silovanja, kradje i ko zna sta jos) nemaju veze sa vojnom doktrinom vec su zlocini koji svaki normalan covek mora da osudi poznavao on vojsku ili ne. 

 

Jedini ovde koji izvlaci iz konteksta si ti. Upravo sa tom boldovanom izjavom - imputiras mi neku relativizaciju? 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da polazimo od pogresnih premisa. Ovde se stalno forsira narativ da eto jadnoj opoziciji vezane ruke, ne mogu da otkace taj nacionalisticki narativ jer ocekuju da ima dosta antivucic nacionalista da glasaju za njih. Dobro.

 

A sta je sa ljudima kojima to smeta, pa ce ipak da glasaju za njih? U cemu je problem da se malo okrenu tom delu birackog tela, pa neka ih je manje, i onima koji su odavno rekli svi su isti, pa ih onda ima i vise, a da ocekuju da ce nacionalisti svakako glasati za njih?

 

U cemu je problem reci da je Ratko Mladic ratni zlocinac? Ne moras da insistiras na tome. Neka to rezimski mediji posle spinuju do besvesti, neka izlazi u Informeru i Kuriru svaki dan na naslovnici, neka Zeljko Mitrovic pravi vlogove u kojima proziva opoziciju.

 

ne vidim problem. Da li mislite da ce iko ko ulazi u taj voz propagande inace glasati za opoziciju? Koliko glasova se realno gubi time?

 

Vrlo malo. A takvi ti i ne trebaju. Nije da osvajas vlast ako ih dobijes. Dok ovakvim smuti pa prospi izjavama samo dajes dodatne argumente onima koji kazu "svi su isti".

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Mislim da polazimo od pogresnih premisa. Ovde se stalno forsira narativ da eto jadnoj opoziciji vezane ruke, ne mogu da otkace taj nacionalisticki narativ jer ocekuju da ima dosta antivucic nacionalista da glasaju za njih. Dobro.

 

A sta je sa ljudima kojima to smeta, pa ce ipak da glasaju za njih? U cemu je problem da se malo okrenu tom delu birackog tela, pa neka ih je manje, i onima koji su odavno rekli svi su isti, pa ih onda ima i vise, a da ocekuju da ce nacionalisti svakako glasati za njih?

 

U cemu je problem reci da je Ratko Mladic ratni zlocinac? Ne moras da insistiras na tome. Neka to rezimski mediji posle spinuju do besvesti, neka izlazi u Informeru i Kuriru svaki dan na naslovnici, neka Zeljko Mitrovic pravi vlogove u kojima proziva opoziciju.

 

ne vidim problem. Da li mislite da ce iko ko ulazi u taj voz propagande inace glasati za opoziciju? Koliko glasova se realno gubi time?

 

Vrlo malo. A takvi ti i ne trebaju. Nije da osvajas vlast ako ih dobijes. Dok ovakvim smuti pa prospi izjavama samo dajes dodatne argumente onima koji kazu "svi su isti".

 

Ovo je vrlo lepo receno i dosta se pronalazim u tome... negde od 2008-10 kada je neka satro gradjanska opcija bila na vlasti, ja sam se osecao da ni oni nemaju sta da mi ponude. Tema tada je bila Hag i najdalje dokle su oni dobacili je "jebiga, moramo, teraju nas". Niko nije odgovorio na glavno pitanje: zasto bi iko zeleo da se neko ko je makar i optuzen da je ratni zlocinac seta ulicom sa mojom decom? To vecito ulagivanje plebsu, razvodnjavanje bitnih tema i pretnja "mi smo manje zlo" je mene i gomilu mojih poznanika oteralo u apstinenciju koja je na kraju dovela do toga da ovaj idijot jase 10 godina i po svemu sudeci ce jos 10.  

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, sreta-steta said:

 

Ovo je vrlo lepo receno i dosta se pronalazim u tome... negde od 2008-10 kada je neka satro gradjanska opcija bila na vlasti, ja sam se osecao da ni oni nemaju sta da mi ponude. Tema tada je bila Hag i najdalje dokle su oni dobacili je "jebiga, moramo, teraju nas". Niko nije odgovorio na glavno pitanje: zasto bi iko zeleo da se neko ko je makar i optuzen da je ratni zlocinac seta ulicom sa mojom decom? To vecito ulagivanje plebsu, razvodnjavanje bitnih tema i pretnja "mi smo manje zlo" je mene i gomilu mojih poznanika oteralo u apstinenciju koja je na kraju dovela do toga da ovaj idijot jase 10 godina i po svemu sudeci ce jos 10.  

 

Slazem se. Najgore je sto pokusavas da pobedis Vucica igrajuci njegovu igru, pravljenjem marketinskih analiza grupa, anketama i istrazivanjima javnosti baziranim na nekim opstim pitanjima, kojima se ljudi uopste i ne bave kada izlaze na izbore.

 

Umesto toga, treba kandidovati nove teme i insistirati na njima. Rio Tinto je recimo pravi primer. Afere. Cak ni to. Zivot i pare. To zanima svakoga.

 

Na svako pitanje o Kosovu, pa i EU (ajde pre ovog rata, sada moras da se odredis jer je to postala tema) ti mozes da das kratak odgovor tipa podrzavamo resavanje statusa na osnovu 1244 rezolucije UN ili tako nesto smuti pa prospi, ako neces da ulazi u pricu oko de facto nezavisnosti, a onda odmah nastavis sa ALI mi i dalje pred svake izbore kandidujemo Kosovo kao temu i onda pricamo iste price koje smo pricali pre 2, 4, 5 ili 10 godina. Ja ne nameravam da trosim vreme pricajuci iste price. Ja zelim da kazem gradjanima nesto o zivotu u 2022. i narednim godinama. Zelim da im izlozim plan kako cemo da zivimo bolje, ne da pricamo prazne price ovde.

 

Ili tako nesto.

 

A ovo nikada nisam cuo ni od jednog kandidata opozicije za sve ove godine.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Ako se gleda kako se predstavljaju opozicioni kandidati stekao bi se utisak kao da se oni brane, da nastupaju sa pozicija da su odgovorni za stanje, za Kosovo, za dve stolice, za ratove devedesetih. Jedini sa političke svcene koji su uvek imali jasan stav prema Kosovu i ratnim zločinima su Čanak i Čeda, ali i oni se primakli Vučiću više nego opoziciji.

više puta sam već ponovio, možda postoji stav neke većine birača po nekom pitanju, ali većina od te većine nema čvrst sopstveni stav nego sluša objašnjenja upravo tih političara i njihovih analitičara. 

To pozivanje na mišljenje većine je izgovor, jano mnjenje se ne sluša nego se kreira ako hićeš da budeš neki faktor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Div said:

 

 

To pozivanje na mišljenje većine je izgovor, jano mnjenje se ne sluša nego se kreira ako hićeš da budeš neki faktor.

 

Sustina svega. Ako prihvatis to, u poziciji si da sam delegiras teme, a ne da se pecas na Vuciceve mamce.

 

Kao sto je, opet, tema Rio Tinta delegirana i cak Vucic nateran na ustupke i jedan no namer poput Save Manojlovica postao poznat preko noci.

 

Ili MHE, gde je Cuta postao relevantan faktor.

 

Ove "velike" teme bukvalno treba da budu samo - 1244. medjunarodno pravo, ajmo dalje. Hocemo u EU, ali mi zaista hocemo u EU, evo sta cemo mi raditi da dovedemo Evropu ovde/stagod zvuci dobro, neka floskula, idemo dalje, hocu da pricam o konkretnim problemima.

 

Plate su mozda nominalno visoke, ali ljudi mogu manje stvari da kupe za istu. Hocu da pricam o tome. Sve vise ljudi je depresivno, sve vise ljudi izvrsava samoubistvo, sve vise slucajeva vrsnjackog i tinejdzerskog nasilja, sve vise mladih ljudi medju kriminalcima.

 

Hocu da pricam o tome.

 

Hocu da pricam o mafijaskim ubistvima u sred bela dana u Beogradu. Udaris i na patetiku kazes hocu da pricam o samohranim majkama sa 10oro dece koja nema za leba, ma udri sve, samo pricaj o temama sa kojima ce svako da se identifikuje, ako vec gadjas "svakoga".

 

Zasto to niko ne radi je beyond me.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zigmanov kao predstavnik hrvata, Canak, Olenik kao Vucicevi trojanci.  z

 

edit. Sto se tice opozicije, mislim da treba da budemo srecni sto uopste i imamo neku opoziciju i sto i oni nisu digli ruke. Ne postoji ovde kriticna masa za promene, jer vecina ni ne zna sta znaci normalan zivot. Plus ne vole demokratiju, ne razumeju je, loze se na silu, autokratiju, lupi sakom od sto, vojne vezbe, s300, vodja iz naroda....posledica kompleksa nize vrednosti i inferiornosti.

 

2000. su glasali za promene, 2003. su vec glasali za posao u javnom sektoru, 20 godina kasnije i dalje mlataraju zastavicama za poso' od 400-500 evra. Jos imaju vodju koji im da 100 evra kes na ruke, pa gde ces bolje od toga...Vucica bi eventualno pobedio pokojni Gadafi jer su culi da je on davao i vise od 100 evra.

 

 

 

Edited by ras kass
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

OK, onda ostaju liste Albanaca iz Bujanovca i okoline, na koje nije bačen glas, jer svakako ulaze u parlament, i ostaju ovi što su protiv Rio Tinta :smiley26: Pa dobro, i to je nešto, kad se uzme u obzir da:

 

Quote

Koleginica sa jedne televizije požalila se uredniku: “Dva sata sam hodala Beogradom da bih u anketi dobila barem jednog ispitanika koji osuđuje Putinovu agresiju na Ukrajinu. Našla sam samo jednu sagovornicu – stranu turistkinju”. 
 

 kao i ovi iz bulumente koja onomad nije :classic_wink: podržavala lokalnog putlera

 

Quote

Duhovno ishodište je jedno jedino, “majčica Rusija“ i njeni zločinački šinjel i vojna sila koje žežu i ubijaju, žene, djecu i onkološke pacijente od Harkiva, preko Mariupolja do Kijeva. Ništa više, ništa manje od toga. “Majčica Rusija“ kao eufemizam za kazačok-srednjovjekovlje iznad je ovozemaljskih svjetova u tintari svakog srpskog zilota, a tih glava punoljetnih je makar 50% u srpskom svetu.

 

Ako tome dodamo svu latenciju srednjaša, onih koji se “nisu svrstali“ i opštemjestaških neutralaca, zapravo su svi oni interesni putinovci koji zbog inih razloga nemaju komoditet da se otvoreno pridruže svojoj zilotskoj serbskoj braći – postotak opasno raste.

 

Važno da postoji mogućnost izbora.

Link to comment
Share on other sites

O tome ne mogu da sudim, nisam iz te struke. Niti pratim vojne izvestaje do tih detalja kao neki (kao sto recimo kosarku). Moguce da nije bio dobar oficir. 
 
Hteo sam samo da istaknem celokupnu izjavu, da ne bude iseceno. Pri cemu je u toj izjavi najbitniji deo nenegiranje zlocina koji su pocinjeni. 
Ne bih da se uplićem u ocenu Ponoševog stava o Mladiću.
Ono što hoću je da osporim da neko ko je dobar oficir može da bude ratni zločinac. Mladić ne može biti nikako dobar oficir jer je kao glavnokomandujuci, naredio ubistvo civila i ako je mnogo bolje nego bilo ko ovde znao kakav je to zločin, koliko je to protivno bilo čemu što vas uče u vojnim školama itd.
Da je ubijeno ljudi za jedan autobus, 70ak njih a ne 7000, to je stravičan zločin za koji je on odgovoran.
Nije on super general ali bije ženu pa da su to dve različite stvari. Njegov zločin je direktno vezan za njegovu profesiju a najgore je što je mogao da naredi da ne strada ni jedna od tih žrtava.
Zato on nikada ne može biti dobar oficir.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, shonke said:

Ne bih da se uplićem u ocenu Ponoševog stava o Mladiću.
Ono što hoću je da osporim da neko ko je dobar oficir može da bude ratni zločinac. Mladić ne može biti nikako dobar oficir jer je kao glavnokomandujuci, naredio ubistvo civila i ako je mnogo bolje nego bilo ko ovde znao kakav je to zločin, koliko je to protivno bilo čemu što vas uče u vojnim školama itd.
Da je ubijeno ljudi za jedan autobus, 70ak njih a ne 7000, to je stravičan zločin za koji je on odgovoran.
Nije on super general ali bije ženu pa da su to dve različite stvari. Njegov zločin je direktno vezan za njegovu profesiju a najgore je što je mogao da naredi da ne strada ni jedna od tih žrtava.
Zato on nikada ne može biti dobar oficir.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Apsolutno mi ne pada na pamet da branim ratnog zlozinca niti to radim. Bilo kog. Dokazanog ili ne. Glavnokomandujuci je bio i njegova je odgovornost da zna sta se desava na terenu, sta rade ljudi pod njegovom komandom - naredio on to ili ne. Dakle, cak i da nije naredio - odgovoran je jednako kao i da jeste. Nadam se da se tu razumemo.

 

Drugo, moje misljenje je da neko moze da bude dobar oficir, jer nisi oficir samo u ratu. Mnogi oficiri, srecom, nisu ni okusili rat pa se smatraju dobrim. I ja sam tako razumeo tu Ponosevu izjavu - da je dobar oficir ali da su se pod njegovom komandom desili zlocini za koje odgovara. Prosto, to je to. 

 

Dao sam paralelu sa kosarkasima - eno imas jednog Hardena, koji je izvanredan skorer ali generalno, da sam mu trener, trcao bi mi krugove sat vremena za svaki debilni potez koji napravi. 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, shonke said:

Može li neki link/pointer na ovo?
Nije da baš pratim kampanju (kampanju?) pa ako moze neki hint gde je to bilo?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Ne znam, matori mi jutros rekao. Isto je popizdeo.

 

Kod nas u kuci za zelene komuniste izgleda svi.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, shonke said:

Ne bih da se uplićem u ocenu Ponoševog stava o Mladiću.
Ono što hoću je da osporim da neko ko je dobar oficir može da bude ratni zločinac. Mladić ne može biti nikako dobar oficir jer je kao glavnokomandujuci, naredio ubistvo civila i ako je mnogo bolje nego bilo ko ovde znao kakav je to zločin, koliko je to protivno bilo čemu što vas uče u vojnim školama itd.
Da je ubijeno ljudi za jedan autobus, 70ak njih a ne 7000, to je stravičan zločin za koji je on odgovoran.
Nije on super general ali bije ženu pa da su to dve različite stvari. Njegov zločin je direktno vezan za njegovu profesiju a najgore je što je mogao da naredi da ne strada ni jedna od tih žrtava.
Zato on nikada ne može biti dobar oficir.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Za ovo što si napisao naklon do poda, a što se tiče Mladića, može se reći da je dobar oficir isto koliko i Ajhman ili Gering. Čak im se i učinak preklapao.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, goldberg said:

 

 

 

Teoretski, ja se nadam da je (bar u Beogradu) moguca koalicija Moramo - DS - SSP - NS - Dveri - DJB, odnosno da ce ovaj savez imati 55+ odbornika.

 

Izvinjavam se i tebi i Meku što sam vam skratila postove. 

 

Moram u ovom boldovanom da napravim malu ispravku. Koaliciju Ujedinjeni za Srbiju ( Za Beograd ) čine DS, NS, SSP. 

Ta koalicija kao i koalicija Moramo prolaze sigurno u Beogradu. 

Možda će proći i koalicija NADA-DSS, i DJB. 

 

Dveri teško da prolaze cenzus u Beogradu jer nemaju mnogo članstva u Beogradu, imaju OO ali u njima je aktivno 5-8 ljudi.

 

10 hours ago, McLeod said:

 

Ja zelim da kazem gradjanima nesto o zivotu u 2022. i narednim godinama. Zelim da im izlozim plan kako cemo da zivimo bolje, ne da pricamo prazne price ovde.

 

Ili tako nesto.

 

A ovo nikada nisam cuo ni od jednog kandidata opozicije za sve ove godine.

 

Mek,

 

O životu ljudi u Srbiji posle ovih izbora sve vreme govori Dragan Đilas, predsednik SSP-a. 

 

On daje obećanja kako će plate i penzije porasti, kako ćemo svi živeti bolje.

 

Na svakoj tribini, na svakom štandu, pri svakom susretu sa građanima on objašnjava i kako će se doći do novca pomoću koga će građani živeti bolje. Objašnjavao je to i kada je gostovao na TV N1, TV Nova rs.     

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

O životu ljudi u Srbiji posle ovih izbora sve vreme govori Dragan Đilas, predsednik SSP-a. 

 

On daje obećanja kako će plate i penzije porasti, kako ćemo svi živeti bolje.

 

Na svakoj tribini, na svakom štandu, pri svakom susretu sa građanima on objašnjava i kako će se doći do novca pomoću koga će građani živeti bolje. Objašnjavao je to i kada je gostovao na TV N1, TV Nova rs.   

 

I šta kaže, kad će da uvede kuće od čokolade i prozore od marmelade? Hoće li pare da padaju sa neba, da rastu na drveću ili ćemo morati da se saginjemo kako bismo ih pokupili sa ulice?

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...