Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

Znaci Ponos je OK, samo nacin kandidature je sporan.

Sa tim se slazem, Djilas je ovde ispao debil, brate postuj proceduru i koalicione partnere, bez obzira koliko je Jeremic nesimpatican.

 

Ali nemojte onda, pa on je JNA oficir, pa nije prepoznatljiv, pa on je ovo on  je ono.

Tako nikada nikoga necete naci.

 

2 minutes ago, Perkos2 said:

zanima me da li bi u drugom krugu dali podrsku bilo kom predsedničkom kandidatu koji ostane u borbi sa AV? recimo Škoro, Tadic ili Boško ostanu u duelu sa AV da li bi bez razmisljanja izašli i zaokruzili ih sano zato što su protiv AV.

Tako je, bilo ko.

Dobro, mozda ne bas bilo ko, npr Seselj.

 

Edited by brusli
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma latentni naprednjaci. Znas brate, sjase kurta da uzjase murta, oni su isti, sestra mu je udata za Cekua, NATO-CIA-FBI..ko li ce ga znati bajo, ne znam ga,ali mogu reci da mi se ne svidja, pa oni nisu svi podrzali Ponosa..kakav je to nacin itd...

 

Srbijom vlada kriminal i to nizerazredni, vecinom primitivci a na vlasti i mestima koja nesto znaci uglavnom nesposobni ljudi..svetsan sam da od promena nema nista, za promene se treba boriti, ali kad zbog idiota ispadne jednom sranje, setite se poslastice svi su isti, kurta-murta..ima zaliske..

Link to comment
Share on other sites

zanima me da li bi u drugom krugu dali podrsku bilo kom predsedničkom kandidatu koji ostane u borbi sa AV? recimo Škoro, Tadic ili Boško ostanu u duelu sa AV da li bi bez razmisljanja izašli i zaokruzili ih sano zato što su protiv AV.
Za BO ne bih glasao, to je 100% sigurno. Tadić bi dobio moj glas samo da dođe i lično mi udeli izvinjenje što je glup ko qrac (dakle odgovor kao za BO) a za ovog Škora nemam pojma ni ko je (onaj iz Jankovićeve ekipe?).

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Quote

"Ono što je po meni najbolje je da imamo dva kandidata koji stoje bolje i od Aleksića i od Ponoša", rekao je Jeremić, ali nije želeo da izlazi u javnost sa njihovim imenima, a kazao je da je među onima čiji je rejting meren bio i profesor Miodrag Zec.

 

https://rs.n1info.com/vesti/jeremic-sacuvati-jedinstvo-po-istrazivanjima-svih-sest-kandidata-dobro-stoji/

Link to comment
Share on other sites

On 1/24/2022 at 10:28 AM, Issey said:

 

Apsolutno tačno. Ima takvih koliko hoćeš.

 

Pa to je i osnovni problem, sto je Srbija jedina zemlja u kojoj vecina ne interesuje ni demokratija ni slobodni izbori ni postovanje prava na suprotno misljenje.

 

Na to dodas i nedostatak bilo kakve vizije kod svih lidera opozicije (onoga sto je preostalo od nje) i dobijes samo neprekidnu petlju laganja i neumerenih obecanja, pa debakla na izborima, pa opet laganje i neumerena obecanja, pa debakl na izborima...

 

Jedan dobar deo opozicionih biraca bi da glasa protiv Vucica, ali samo da nema nikakvih nacionalista u opoziciji. Jedan drugi deo opozicionih biraca bi nacionaliste, a ne zute lopove. Rezultat je da se u opoziciju u Srbiji racunaju samo 5 stranaka i koalicija, od kojih se dve svadjaju, treca je na aparatima, cetvrta skoro pa ne postoji, a peta je novi LDP/DjB za sve one koji ne bi da glasaju ni za sadasnju ni za bivsu vlast.

 

Kolike se sve nebuloze cuju od opozicionih prvaka, cudo je da ima ko jos da glasa za njih. Pocev od genijalne ideje da je bitan samo jedan predsednicki kandidat (na izborima gde nema cenzusa i gde bi u drugom krugu ionako svi isli u jednu kolonu), a na parlamentarnim i beogradskim sto lista, pa onda cuveni neumereni optimizam (kad cujem "sta ce nam bagra sa desnice, dobijamo SNS i bez njih, neka ih sa Vucicem gde pripadaju" kao da slusam neumerene navijace - "neka sudije navijaju za duplo jaceg protivnika, pobeda ce biti jos sladja!").

 

Ponovicu jos jednom, SSP/NS/PSG je na izborima 2018. dobio oko 19% i zajedno sa Sapicem (9%), NDBG (3,5%), Dveri - DjB (3,5%), DS (2%), SRS (2%), Belim (2%) i DSS (1%) su imali samo 42%! Otkuda luda ideja da ce SSP/NS/PSG + DS + NDBG da dobace i do tih 40%, a cak i taj rezultat bi se smatrao za debaklom, koliko su iz NDBG, Dveri i u SSP nenormalni u sirenju laznih obecanja i ideje da "pobede koja samo sto nije".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Šolak bi kao zajednički kandidat opozicije pobijedio Vučića. Nego njega ne zanima toliko politika u Srbiji koliko priča Vučić. Igra golf, prati fudbal. Čuo sam i da dere redovno na sudu onog moralnog bogalja od Vučićevića.

Jos ako bi kao izborni slogan koristio "CNN affiliate"  pobeda bi mu bila zagarantovana. :classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

Pa ja nesto i nisam cuo preterani optimizam kod opozicije i "ku*cenje", uglavnom kazu da je Beograd izgledan, a da ce za ostalo da se bore.

 

Ono sto meni najvise smeta su demagogija i idiotska obecanja.

Kazu Mali vam daje 100 E, ali mi kad dodjemo omladina ce imati platu 1.000 E.

Ej moroni, umesto kao Cercil da obecaju krv, suze, znoj, rad i disciplinu, oni debilisu sa 1.000 E.

Umesto da narodu kazu istinu da ce jednu ili 2 decenije morati da rade ko crnci za male plate da bi stali na noge (kao sto su radili Kinezi i ostali Azijati), oni obecavaju zemlju dembeliju gde iljadu evra raste na drvetu.

 

Link to comment
Share on other sites

Pa zato što narod već radi za kikiriki (i to neoljusteni) i pun mu je qrac. To vec imaju i kod AV. Sad im je opcija ili da im neko obeća veliku platu za lađenje muda ili da se u ime i za račun AV pošibaju sa svim komšijama pa da znaju zašto su golje.
Problem je što su glupi kao racku pa ne mogu bez pesnice po nosu da shvate zašto su golje.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, brusli said:

Pa ja nesto i nisam cuo preterani optimizam kod opozicije i "ku*cenje", uglavnom kazu da je Beograd izgledan, a da ce za ostalo da se bore.

 

Ono sto meni najvise smeta su demagogija i idiotska obecanja.

Kazu Mali vam daje 100 E, ali mi kad dodjemo omladina ce imati platu 1.000 E.

Ej moroni, umesto kao Cercil da obecaju krv, suze, znoj, rad i disciplinu, oni debilisu sa 1.000 E.

Umesto da narodu kazu istinu da ce jednu ili 2 decenije morati da rade ko crnci za male plate da bi stali na noge (kao sto su radili Kinezi i ostali Azijati), oni obecavaju zemlju dembeliju gde iljadu evra raste na drvetu.

 

 

A posle im kriv đavo. Nije problem da obećaju povećanje standarda, što se čak i može izvesti uz ozbiljan rad, ali u hiljadarku koja bi pala s neba tek tako može da poveruje samo onaj sa jednocifrenim IQ. Oni kojima je pun q...c takvih foliranja a imaju bar elementarnu logiku u glavi, naprosto će ignorisati takve budale.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, JohnnyDragon said:

Da podsetim ako su neki zaboravili, ja nisam, i AV je obećavao red, rad i disciplinu, krv i suze....

Pa smo videli gde to vodi.

Obećavao i Dinkić neke pare pa podelio šipurak 

Edited by Perkos2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Obećavaju hiljadarku zato što pucaju na isti profil glasača koji glasaju za SNS, a njima ekonomska logika baš i nije najjača strana ....

Mi svi znamo kakav profil simpatizera ima SNS, zanima me imaju li ovi iz opozicije  ozbiljnu strategiju kom sloju društva se obraćaju, to važi za sve,od levih i zelenih,preko nekog da kažemo centra,do desnice ....

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, mare80 said:

Obećavaju hiljadarku zato što pucaju na isti profil glasača koji glasaju za SNS, a njima ekonomska logika baš i nije najjača strana ....

Mi svi znamo kakav profil simpatizera ima SNS, zanima me imaju li ovi iz opozicije  ozbiljnu strategiju kom sloju društva se obraćaju, to važi za sve,od levih i zelenih,preko nekog da kažemo centra,do desnice ....

taj sloj koji pada na lovu, traži lovu u džepu a ne obećanja, 

Link to comment
Share on other sites

Pa ljudi bi tad i dobili hiljadu evra da nije nastala svetska ekonomska kriza,dobro mozda ne hiljadu ali tu negde. Hiljadu evra plata je moguca da bude prosek a minimalac 500e ...Samo ne mogu ovi da dizu jer onda ce im se subvencije obiti o glavu a ovi cepobeci glavom bez bzira cim se zavrsi predvidjeni rok.

Hiljadu evra realno treba da bude minimalna plata pa da mozemo da palamudimo od bitnijih stvar sta je ozenio Gobeljic i slicne gluposti..

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pa ljudi bi tad i dobili hiljadu evra da nije nastala svetska ekonomska kriza,dobro mozda ne hiljadu ali tu negde

Nisu mogli jer vrednost akcija tih srpskih kompanija neće dostići tu vrednost ni za 10 godina.

Osnovni problem je što je inflacija ogromna a to se vešto krije .

Za Srbiju je ekonomski prekasno.

Da je 2008/9 počela da prelazi na evro i obezbedila vladavinu prava možda bi bila na nivou Češke danas, ovako, nema više šanse da se približi srednje evropskim platama u realnom vremenu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...