Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Sećam se pre nekih 20 godina kad su delili knjige (nešto od Umberta Eka) uz kupovinu dnevnih novina (Novosti valjda) i pitaju nekog radnika na trafici do koliko sati se sve podelilo. Kaže nešto, otprilike, do 7 ujutru već sve pokupljeno, jer se bukvalno razgrabi i onda doda jednu rečenicu koja mi se tada urezala u pamćenje, a bio sam u osnovnoj školi:
Srbi bi uzeli crknutog pacova samo da je džabe, a ove knjige niko ne bi hteo da su morali i 10 dinara da ih plate.

Valjda je samo ta prva knjiga bila besplatna, nakon toga se plaćalo. 

 

Nema veze što ni 10% tih knjiga nije nikad pročitano, ni to što ovi aparati realno nisu bili ni u top 100 potrebnih stvari ovima što su naskakali na njih...valjda je neki statusni simbol uzeti to što se nudi, a svi ga hoće. Kao krv kad je pala za besplatne sadnice japanske trešnje.

Ko se ne seća epiloga:
DpZ0e5tWkAAlCym.jpg:large E4oRqSsWUAI_QpU.png

  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ahaha sad se smejem kao da je juče bilo to sa sadnicama Japanskih trešnji 😂 Možda čak i jače umirem nego onda.

Ne mogu nekoliko min da dođem sebi jbt 😄 (Valjda me komšije nisu čule). Hvala ti za ovo. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Znaš kako Lidl se profilisao kao najjeftiniji i ne možeš ti više ljudima da objasniš da nije tako. Ja kada odem tamo jedino što primećujem da je jeftinije je meso a i to zato što im je pola artikala na nekakvim popustima tako da ćete uvek nešto na popustu naći. Ja recimo u IDEI sa superkarticom često prođem dosta jeftinije nego u lidlu. Juče uvatih maslinovo ulje na 50%, mortadelu na 55% (izvini Parizeru 🙂 ) , ja na toj kartici nikad i ne skupim neki veći broj bodova, imam je isključivo zbog tih akcija koje idu i do 60%.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kod nas tu je funkcionalna pismenost stanovnistva na siroj populaciji niska, a ekonomska pismenost tek. Oni vide trenutnu vajdicu ili jos pre oni su ubedjeni da je to vajdica. Uopste zivot pred sobom vide u trenutku.

Koliko se samo ljudi formalno visoko obrazovanih okliznulo na kredite garantovane svajcarskim frankom iako je tadasnji guverner upozoravo na rizike.

I jos poskupelo sve, hrana pogotovo. Tuzno, smesno, ali tesko da je iznenadjujuce.

 

Edited by Plavi Golub
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Plavi Golub said:

Kod nas tu je funkcionalna pismenost stanovnistva na siroj populaciji niska, a ekonomska pismenost tek. Oni vide trenutnu vajdicu ili jos pre oni su ubedjeni da je to vajdica. Uopste zivot pred sobom vide u trenutku.

Koliko se samo ljudi formalno visoko obrazovanih okliznulo na kredite garantovane svajcarskim frankom iako je tadasnji guverner upozoravo na rizike.

I jos poskupelo sve, hrana pogotovo. Tuzno, smesno, ali tesko da je iznenadjujuce.

 

 

Ja još samo mogu da dodam i informacionu pismenost (plus informatičku za pretraživanje na internetu), kao i odsustvo racionalnosti. To što je neki proizvod oglašen kao roba sa popustom ne znači da je najjeftiniji, a postavlja se i pitanje koliko je taj proizvod nekome potreban. Može neko da kupi to sokoćalo i za pola te cene, ali ako uglavnom skuplja prašinu usled nekorišćenja, onda je to automatski bačen novac. Više puta sam video razne stvari na popustu – povrće, voće, meso, slatkiše, alat, aparate za domaćinstvo, razne uređaje, odeću, obuću i slično, ali kada vidim te popuste uvek prvo razmislim da li mi je ta roba potrebna. Kada bi mi bila potrebna ta spravica, kupio bih onu koja ima najbolji odnos cene i kvaliteta jer jeftina roba često nije isplativa. Paradoksalno je da oni koji imaju manje novca jure kao muve bez glave za nečim što jeste na popustu, ali nije isplativo ili im je nepotrebno.

 

Doduše, Linda je zaista fenomen koji pokazuje kako se oni sa manjim IQ lako mogu navući na bacanje novca i koliko ljudi mogu da budu bahati i primitivni.

Link to comment
Share on other sites

Pa nije on sam tamo, izgleda da je to neka veca ekipa ili vise njih koje avion MIP treba da izvuce. Onaj budalasti gradonacelnik Leskovca je izgleda tamo. 
Za Beograd je bilo aviona, Nišlije će, izgleda, pešice otuda...

https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Nislije-na-aerodromu-u-Tel-Avivu-i-dalje-zabrinuto-cekaju-na-evakuaciju-iz-Izraela.sr.html

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Constantin said:

Za Beograd je bilo aviona, Nišlije će, izgleda, pešice otuda...

https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Nislije-na-aerodromu-u-Tel-Avivu-i-dalje-zabrinuto-cekaju-na-evakuaciju-iz-Izraela.sr.html

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 


Gde im je onda ovaj komisija iz Leskovca?  Sto ih sve nisu ukrcali u te avione za Beograd? Toliko ima nasih tamo bilo da su «VIP» ili obicni. Kad se izvlaci glava, svi zajedno.
 

A to kako nasi obavestavaju, mozda je ono nase tradicionalno osljarenje u svemu, a mozda je kao letos u Beogradu kad su avioni Er Srbije kasnili po par sati, a obavestenja tendenciozno stizala u intervalima da se verovatno izbegnu tuzbe. Kod nas se ljudi osveste u kakvom smom organizacionim sranju tek kad se sami nadju u nevolji. I sta se koji djavo oglasava pocasni konzul iz jedne od vaznijih drzava. Ovi moroni su u tehnokratskom smislu razgradili svaku mogucu sluzbu.
 

Na stranu ovo u Izraelu.

 

Mislim malo ti je bezveze taj cinizam prema «Beogradu». Cemu on sluzi?

Oni koji odlucuju u Srbiji nisu vecina od starosedelaca Beograda.

Ko je taj «Beograd» koji se proziva? Je li Dacic rodjen u Beogradu? Ah da ovaj huligan u pokusaju iz Blokova jeste.


Zivela sam od studija do odlaska u inostranstvo u Beogradu, drag mi je, odrasla 70km od njega, ali bez tog provincijalnog mentaliteta.

 

Trebalo je da popakuju sve, pa da lete za Beograd, ko bira kad granate padaju.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites


Gde im je onda ovaj komisija iz Leskovca?  Sto ih sve nisu ukrcali u te avione za Beograd? Toliko ima nasih tamo bilo da su «VIP» ili obicni. Kad se izvlaci glava, svi zajedno.
 
A to kako nasi obavestavaju, mozda je ono nase tradicionalno osljarenje u svemu, a mozda je kao letos u Beogradu kad su avioni Er Srbije kasnili po par sati, a obavestenja tendenciozno stizala u intervalima da se verovatno izbegnu tuzbe. Kod nas se ljudi osveste u kakvom smom organizacionim sranju tek kad se sami nadju u nevolji. I sta se koji djavo oglasava pocasni konzul iz jedne od vaznijih drzava. Ovi moroni su u tehnokratskom smislu razgradili svaku mogucu sluzbu.
 
Na stranu ovo u Izraelu.
 
Mislim malo ti je bezveze taj cinizam prema «Beogradu». Cemu on sluzi?
Oni koji odlucuju u Srbiji nisu vecina od starosedelaca Beograda.
Ko je taj «Beograd» koji se proziva? Je li Dacic rodjen u Beogradu? Ah da ovaj huligan u pokusaju iz Blokova jeste.

Zivela sam od studija do odlaska u inostranstvo u Beogradu, drag mi je, odrasla 70km od njega, ali bez tog provincijalnog mentaliteta.
 
Trebalo je da popakuju sve, pa da lete za Beograd, ko bira kad granate padaju.
Nije mi cinizam, mada možeš i tako da kvalifikuješ, svakako se ne ljutim. To mi je mantra, da je za skoro svako zlo u ovoj državi kriv "beograd". Jasna je razlika izmedju "beograda" i Beograda i Beogradjana. To što je Dačić rodjen u Žitoradju, kao srBska majka Ceca, nema nikakvu poentu, oni su veći Brogradjani od svakog Dorćolca, kome je navrdeda i askurdjel pecao ispod Pančevačkog mosta. Pitaj ih, ako ne veruješ [emoji847]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Constantin said:

Za Beograd je bilo aviona, Nišlije će, izgleda, pešice otuda...

https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Nislije-na-aerodromu-u-Tel-Avivu-i-dalje-zabrinuto-cekaju-na-evakuaciju-iz-Izraela.sr.html

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

Malo ti je loša interpretacija, a i vest baš nije sasvim tačna. Danas su evakuisani neki državljani, ko zna sa kojim mestom prebivališta, a ostali su drugi, koji takođe imaju različita prebivališta. Ne očekujemo valjda da se Južnom vestima javi neko iz Kragujevca, Novog Sada ili Valjeva.

 

Kada je u pitanju ratna zona, ne mogu avioni da sleću kad se kome ćefne, već kada dobiju dozvolu i kada se steknu uslovi.

 

Idemo sa još nekim netačnostima:

Quote

Grupa turista iz Niša i dalje je ostavljena bez pomoći. Iscrpljeni, pregladneli iščekuju pomoć. Medju putnicima su deca iz niške Bogoslovije, žene i stariji ljudi. Avioni drugih zemalja non-stop lete i spasavaju svoje ljude dok naši bespomoćno čekaju na pomoć- navodi ona.

 

Čekaju i drugi putnici iz mnogih zemalja, a mislim da na samom aerodromu (klik ovde) ipak daju preciznije informacije o letovima, dok Flightradar24 daje podatke o tome koliko se uopšte leti u Izrael i iz Izraela, što važi za sve tamošnje aerodrome.

 

Ako još očekuju i da avion za evakuaciju sleti baš u Niš, malo su se preračunali. Evakuacija se radi po hitnom postupku, a sleće se obično na polazni aerodrom, tj. u bazu, kako bi avion odmah bio spreman za sledeći let.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Constantin said:

Nije mi cinizam, mada možeš i tako da kvalifikuješ, svakako se ne ljutim. To mi je mantra, da je za skoro svako zlo u ovoj državi kriv "beograd". Jasna je razlika izmedju "beograda" i Beograda i Beogradjana. To što je Dačić rodjen u Žitoradju, kao srBska majka Ceca, nema nikakvu poentu, oni su veći Brogradjani od svakog Dorćolca, kome je navrdeda i askurdjel pecao ispod Pančevačkog mosta. Pitaj ih, ako ne veruješ emoji847.png

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 


Ma ne moram ja da pitam, jasno mi je. Ono sto tebe zulja je centralizacija  u upravljanju, ali nju sprovode svi koji se dokopaju vlasti. I nikako nije dobra iz hiljadu i jednog razloga. 

 

Sta je iza toga u nasem slucaju, mozda je i mentalni problem i psihijatar treba da objasni?
 

Politicki rezon ne postoji. Razvijeni regioni znace da narod ostaje da gravitira blize onom gde je odrastao.
 

Valjda se boje da dele vlast, jer ako se neki tamo osili mozda im preotme istu ili pare i resurse sto ih u stvari interesuje.


A i ovi sto se izdignu po lokalu, ima li nekog da radi nesto konstruktivno, sem sto lapaju ono sto nije lapio neko drugi.

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Plavi Golub said:

Ma ne moram ja da pitam, jasno mi je. Ono sto tebe zulja je centralizacija  u upravljanju, ali nju sprovode svi koji se dokopaju vlasti. I nikako nije dobra iz hiljadu i jednog razloga. 

 

Tu je 100% u pravu. Decentralizacija je zaista neophodna, a o njoj se veoma malo govori na političkoj sceni. Jednog dana će morati da dođe na red, a dobro kažeš da ima hiljadu i kusur razloga.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...