Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

RTS se maltene izvinjava gledaocima sto mora da saopsti vest o ukrajinskoj kontra-ofanzivi kojom su oslobodili veliki deo okupiranih teritorija. Pizda Zvaljava skoro zaplakala na kzs..kaze "mi smo uvek kolateralna steta"..a nece da kaze da se sami namestamo da to budemo..dok su svi drzavnici u Evropi gledali da pronadju alternativu za ruski gas i odgovorno se pripremaju za predstojecu zimu,nas genije se pola godine nadao da ce Rusi pregaziti Ukrajinu,pa se zajeb'o..i sad cmizdri..peezda obicna i bedna..

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Ta zastava je nastala skoro deceniju nakon što su UÇK i NATO završili posao, tako da stvarno ne znam kako su mogli da se bore pod njom sve i da su hteli.

 

Quote

Usvojila ju je 17. februara 2008. Skupština Republike Kosovo. Prema odredbama Ahtisarijevog plana, zastava nije smela sadržati boje nijedne nacionalne zajednice Kosova i Metohije.

https://sr.m.wikipedia.org/sr-ec/Zastava_Republike_Kosovo

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, erwin said:

Ta zastava je nastala skoro deceniju nakon što su UÇK i NATO završili posao.

 

https://sr.m.wikipedia.org/sr-ec/Zastava_Republike_Kosovo

Pa to ja sve vreme i pišem?  Da bi neki da nametnu novu naciju kosovare!  Znaš li da velika većina Albanaca sa Kosova ide u Tiranu da navija za reprezentaciju Albanije umesto da u Prištini gleda reprezentaciju Kosova. Ja ni dok sam živeo na Kosovu a ni dan danas nisam sreo Albanca koji kaže da je kosovar. Ne pravi se neka veštačka nacija na silu.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, erwin said:

Da, na Zapadu korišćenjem termina Kosovar u značenju kosovski Albanac vole da guraju pod tepih činjenicu da su de facto napravili drugu albansku državu.

Ne znam šta na zapadu žele niti me briga ali znam da na Kosovu ni jedna etnička grupa sebe ne doživljava kao kosovare. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, erwin said:

Da, na Zapadu korišćenjem termina Kosovar u značenju kosovski Albanac vole da guraju pod tepih činjenicu da su de facto napravili drugu albansku državu.

Kosovo je odavno otislo svojim putem, mnoooooooooogo pre famozne 1999. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

23.12.2015.

Quote

'To je velika stvar za našu zemlju. Sve ćemo završiti za dve i po godine. Očekujem da sa kolegama iz Kine i Mađarske zajedno pođemo od Beograda do Budimpešte, da pokažemo šta sve može da se uradi kada su ljudi posvećeni i veruju', naglasio je Vučić.

https://www.istinomer.rs/izjava/brza-pruga-beograd-budimpesta-do-2018/

 

9.9.2022.

Quote

predsednik Srbije Aleksandar Vučić je rekao da veruje da ćemo do kraja 2025. godine, uprkos teškoćama, uspeti da završimo brzu prugu i da će moći za 2 sata i 45 min iz centra Beograda da se stigne u centar Budimpešte

https://www.blic.rs/biznis/privreda-i-finansije/od-beograda-do-budimpeste-za-2-sata-i-45-minuta-vucic-o-brzoj-pruzi-imacemo-voz-koji/hflbsfp

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Perkos2 said:

Ti sebe možeš da zoveš kako god ti je volja ali ne možeš tu svoju volju da namećeš nikom drugom. Samo je tu mali problem😆 dakle ono što ti smatraš da je ispravno dozvoli i drugima da i oni mogu da se zovu kako je njima zgodno. Znači meni ne smeta da ti za sebe smatraš da si Srbijanac a tebi ne treba da smeta što ja nikad neću prihvatiti da sam Kosovar. Vrlo prosto ...

.

 

Na to se otprilike svodi i cela priča.

 

Činjenica br. 1: stanovnike uže Srbije mnogi nazivaju Srbijancima.

Činjenica br. 2: nekima se to ne sviđa, a nekima se sviđa

Isto važi i za sve ostale - i za tebe i za mene i za nekog Peru, Miku, Žiku, Mustafu, Hrvoja, Janeza, Trajčeta...

 

Edited by DJ_Vasa
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJ_Vasa said:

 

Na to se otprilike svodi i cela priča.

 

Činjenica br. 1: stanovnike uže Srbije mnogi nazivaju Srbijancima.

Ćinjenica br. 2: nekima se to ne sviđa, a nekima se sviđa

Isto važi i za sve ostale - i za tebe i za mene i za nekog Peru, Miku, Žiku, Mustafu, Hrvoja, Janeza, Trajčeta...

 

Nisam baš siguran da za sve važi isto ali tako je kako je, nigde nema savršeno

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, McLeod said:

Meni je naziv Srbijanac oduvek bio besmislen. Iz mog iskustva najvise ga koriste u Republici Srpskoj da naprave distinkciju izmedju Srbina sa one strane Drine i ove strane Drine. Kad sam im rekao po toj logici vi mozete da budete samo Bosanci gledali me popreko 😄

Meni je sasvim smislen jer se pravi geografska distinkcija između grupe u koju spadaju npr. Šumadinci, Moravci, Stižani itd. i oni iz Bijeljine, Kikinde, Podgorice i sl.

 

Doduše, oni jesu bili Bosanci za vreme SFRJ, a za mene su i sada. Kad budu u Sremu biće Sremci, kad budu u Loznici biće Lozničani itd. Kako se nazivaju republikanci-srpskanci jezik još nije osmislio, a dok su u državi koja se zove Bosna i Hercegovina, biće Bosanci.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

Meni je sasvim smislen jer se pravi geografska distinkcija između grupe u koju spadaju npr. Šumadinci, Moravci, Stižani itd. i oni iz Bijeljine, Kikinde, Podgorice i sl.

 

Doduše, oni jesu bili Bosanci za vreme SFRJ, a za mene su i sada. Kad budu u Sremu biće Sremci, kad budu u Loznici biće Lozničani itd. Kako se nazivaju republikanci-srpskanci jezik još nije osmislio, a dok su u državi koja se zove Bosna i Hercegovina, biće Bosanci.

Biće valjda i Hercegovci, zašto njih stalno zaboravljate. Naziv je Bosna i Hercegovina a ne bosna

Link to comment
Share on other sites

Ma sve je to lepo, nego izgleda odr'o Musa jarca.

 

 

„Saopšteno mi je da je Putin ‘podigao zavesu’ i sada ostaje na svima da se izjasne sa koje strane hoće da ostanu, sa one strane zavese gde ekonomija ne postoji, ili sa strane uspeha gde su oni“, kazao je Vučić.

 

https://www.danas.rs/vesti/politika/vucic-saopsteno-mi-je-da-je-putin-podigao-zavesu/

 

Pa kako će sad ako patrijotski telektualci i druga drtava elita ipak izazovu nekako da tu teritoriju zadrze u šupku, pa zbog tog mudrog poteza nestane hrane za sve, da li više vole da budu kuvani, ili preferiraju da budu pečeni na raznju? Drtavi su oni, verovatno su zato žilavi, pa bi kuvanje verovatno bilo bolje.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Da su me pitali za savet rekao bih im da se bave pitanjima posete u bolnici partneru, nasleđivanja, a ne da se bave paradiranjem. Oni su izabrali paradiranje, to je njima bilo važnije. 

 

Jeste, bilo im je važnije, i još kažu "ne vraćamo se u 4 zida", a što bi reko collonel Jessup, u cuvenom "you can't handle the truth" govoru, kome se to ne sviđa slobodan je da uzme p...atku u ruku, i da stane na barikadu, jer iskreno, nikoga od ugnjetavanih pa oslobođenih nije briga sta atavisti i ugnjetavači o njima misle, i ako im je da ugnjetavaju slabije i drugacije ta "porodicna vrednost" pišnem im na nju.

 

Sutra im po prognozi deka boga šalje munje i gromove da pozdravi "porodicnu setnju". Valjda imaju oci i usi da vide i cuju poruku.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Ma sve je to lepo, nego izgleda odr'o Musa jarca.

 

 

„Saopšteno mi je da je Putin ‘podigao zavesu’ i sada ostaje na svima da se izjasne sa koje strane hoće da ostanu, sa one strane zavese gde ekonomija ne postoji, ili sa strane uspeha gde su oni“, kazao je Vučić.

 

https://www.danas.rs/vesti/politika/vucic-saopsteno-mi-je-da-je-putin-podigao-zavesu/

 

6 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Da su me pitali za savet rekao bih im da se bave pitanjima posete u bolnici partneru, nasleđivanja, a ne da se bave paradiranjem. Oni su izabrali paradiranje, to je njima bilo važnije. 

 

Vučić: Imam u porodici ženu koja je gej, ne bih je se odrekao za sve one koji bi da je tuku

Quote

„Ironično želim da se zahvalim svim velikim junacima koji ne čekaju na Brnjaku i Jarinju, ali čekaju po parkovima da se iživljavaju nad slabijim od sebe“...

...

„Mi nećemo da se igramo i da se sprdamo sa našim građanima, da izmišljamo gluposti da zabranjujemo zbog majmunskih boginja i da se unižavaju ljudi koji su nam braća, sestre, deca“.,

...

 

Srbijom trenutno fundamentalno upravlja Vladimir Zelenski i ukrajinska vojska. To šta će oni uraditi u ratu je očigledno mnogo konsekventnije od sastava nove vlade ili bilo kojih izbora u poslednjih 10 godina.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

SPC se pretvorila u opskurnu sektu, udaljenu od izvornog hrišćanstva

 

...Bizarno deluje naziv tog skupa, koji je navodno za spas porodice, a na njemu kao i na prethodnim će učestvovati ljudi u vojnim uniformama, noseći slike ubica, kao i simbole pod kojima se ubijaju porodice danas u Ukrajini...

...

...već nedeljama unazad netolerancija i govor mržnje prema pripadnicima seksualnih manjina dolazi i od parlamentarnih stranaka, a pogotovo od ekstremno desničarskih organizacija i iz Srpske pravoslavne crkve...

...
...napravio bih razliku između onih koji svesno šire mržnju i kapitalizuju je, a sa druge strane onih koji podležu toj propagandi. Zaista je zastrašujuće da u 2022. godini desetine hiljada ljudi u Beogradu maršira pod tim idejama. Nedavno objavljeno istraživanje „Mentalno zdravlje u Srbiji“ koje je sproveo GIZ, pokazalo je da je trećina stanovništva u Srbiji psihički ugrožena. Nervoza, bes i strah dominiraju kod ove grupe ljudi, kao i izostanak rada na sebi i nedostatak kapaciteta da se prepoznaju i svoji i tuđi problemi. Kao jedan od generatora ovakvog lošeg psihičkog stanja, istraživanje navodi zatrovanost rečima raznih „huškača“ koji dominiraju u medijima. Te izjave su sve bolesnije i huškaju ljude jedne na druge...

...

...sa druge strane ti huškači, poput Porfirija, Nikanora, Boška Obradovića, oni zaslužuju svaku osudu, jer oni svesno šire laži i mržnju, a sve u cilju lične koristi. Argumenti koje Obradović koristi apsolutno su apsurdni, i siguran sam da svesno laže. Laž je odlika političara u Srbiji, ali u ovom slučaju laži Boška Obradovića neke ljude koštaju batina, straha i suza. U neko bolje vreme ljudi poput Obradovića će biti udaljeni iz javnosti na opskurnu marginu gde im je i mesto, ali se nadam da se neće završiti na tome, već da će biti i procesuirani...

...

...isto važi i za takozvanu Srpsku pravoslavnu crkvu, koja se pretvorila u opskurnu sektu, prilično udaljenu od izvornog hrišćanstva. Ma koliko se trudili da prikažu da imaju neki veliki ugled u društvu, o njima najbolje govore prazne crkve, jer neko ko je zaista vernik, ne može podneti da sluša poruke mržnje. Ja ću 17. septembra doći na Prajd, i pozivam sve ljude da dođu, jer ovaj put više nego ikad se radi o svima nama i o tome u kakvom društvu ćemo sutra osvanuti...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...