Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

12 minutes ago, Accuphase said:

Ja ne vidim nikakvu podršku protestima u Srbiji.

 

Podelio je sliku s protesta sa tekstom koji se manje/vise slaze sa temom protesta (iako je opstemestasio najstrasnije). Od njega se svakako tome nisam nadao. 

 

Mozda se razvodi 😁

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Le

2 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Možda je u pitanju ovo:

 

Đoković podelio sliku blokade na Gazeli: Čist vazduh je ključ zdravlja

 

Ako vidi da mu se marketinški više isplati da kritikuje onoga kome je do juče ljubio dupe, koliko sutra će da napiše da je AV najgora baraba.

 

Djokoviću ne treba uopšte marketing tog tipa.

Poznato je da voli prirodu i voli što pratiocima širom sveta može podeliti sliku svog naroda koji takodje, jelte, obožava prirodu i bori se za nju masovnim demonstracijama.

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Bejbl said:

Le

 

Djokoviću ne treba uopšte marketing tog tipa.

Poznato je da voli prirodu i voli što pratiocima širom sveta može podeliti sliku svog naroda koji takodje, jelte, obožava prirodu i bori se za nju masovnim demonstracijama.

 

 

Vidi se koliko tzv. narod voli prirodu. Poseti bilo koje izletište da se uveriš.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Vidi se koliko tzv. narod voli prirodu. Poseti bilo koje izletište da se uveriš.

 

Ma dobro, znamo mi kakvi smo.

Ali ide slika u svet o stanovnicima Srbije koji masovno demonstriraju u zaštitu prirode.

To je u stvari jedina svrha Noletove objave.

 

Žestoko bi se zajebo da podrži pravu suštinu ovih protesta.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Bejbl said:

 

Kakve nove zahteve?

Baš u tome i jeste stvar.

 

Ja bih rekao da  tu nema jasne ideje šta se hoće, inače bi smislili bolji povod za proteste od dva zakona, o kojima niko pojma nema.

 

A koji je to bolji povod? Nato? Možda za njih trojicu na forumu i još par hiljada u Srbiji... Taj "bolji" povod ne bi izveo 300 ljudi na ulicu. A životna sredina, zagađen vazduh i zemlja je tema koja mnoge tera da se zamisle. Bez obzira što većina nema pojma o zakonima koji su tema. Bar 90% njih koji su izašli nisu tamo bili zbog toga, nego jer im je pun kufer mafije. I to je dobro. 

 

Baš sam se pitao šta će biti taj okidač koje će motivisati ljude da izađu na ulicu, i ako je to ova tema, nemam ništa protiv. Biće tu pokušaja da se ovo anestezira, iznutra i spolja. Pa prvi Savo Manojlović, navodni glavni organizator je rekao da će ovo stati kad se povuku pomenuti zakoni, i da će sve biti u redu, da niko neće da ruši vlast na ulici... A pošto je Vučić jedan zakon već potpisao, a drugi ga spolja pritiskaju da potpiše, to valjda znači da protesti neće stati... 

 

Inače sam Vučić je rekao danas na onoj farsi u Nedeljici da je neki predugovor sa RT već potpisan... Logično, čim oni već otkupljuju zemlju od meštana. Zakon im samo treba da se stvar ubrza. Ali mu ovo pred izbore nije trebalo (da se on pitao sačekao bi da prođu izbori, ili se malo prekalkulisao), jer će izgubiti neke glasove, a neke apstinente motivisati, pa će morati da krade više od planiranog... I to je sve dobro, jer bi kulmanicija svog ovog terora njega i mafije mogla da bude posle izbora... Možda sve to motiviše 100k i kusur ljudi da izađu na ulicu, a oni se toga jedino plaše... I ovaj protest od danas im je napunio gaće, i njemu i onim satrapima na pinku, jer znaju da svaki veći protest ne mogu da ishendluju sa batinašima bez ozbiljnog krvoprolića... 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa zato sto su za takve kompanije ovakve stvari komarac na slonu i privremena neugodnost, a takve operacije planiraju i izvode decenijama.

Neka bude tako ali kako je moguće da se to radi ako nisu dobili dozvolu za otvaranje rudnika?

Jer domoroci(nije lepo ali danas viđeni mi tako izgledaju) mogu da se predomisle a kintu da potroše.

S druge strane jeste zemlja njihova dedovina & tatkovina ali ako se tako može onda su mogle neke budale a ima takvih da prodaju(poklone) zemljište putinu da napravi bazu u sred Srbije...

 

Nešto nisam siguran da stvari tako idu bez aminovanja države.

Edited by Accuphase
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, urosg3 said:

A da bi saznao šta ga lažu i kriju, treba da siđe u narod, nema se vremena, ali on naće vreme, pa direktno oči u oči sa narodom sazna istinu. Dalje je sve u redu, uradi šta je najbolje za Srbiju i narod jasno.
Skoro me strah dal` ima dovoljno Vučića i vremena za sve potrebe, pa bih u strahu pomislio da treba da postoje institucije da rešavaju neka manje važna pitanja, ali se setim da bi ovi oko njega uzurpirali te institucije, pa je svakako bolje ovako. Direktno Vučić i narod, bez posrednika je jedina šansa da Srbija krene napred.

 

 

Kako mi ide? 😉


Ti parodiras ali najgore je sto ima mnogo ljudi koji veruje upravo u takvu priču 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Bejbl said:

 

Ma dobro, znamo mi kakvi smo.

Ali ide slika u svet o stanovnicima Srbije koji masovno demonstriraju u zaštitu prirode.

To je u stvari jedina svrha Noletove objave.

 

Žestoko bi se zajebo da podrži pravu suštinu ovih protesta.

 

Tačno je da ide takva slika, ali od toga nema vajde. Boli svet uvo za to, isto koliko i za mnogo toga drugog.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Issey said:

 

A koji je to bolji povod? Nato? Možda za njih trojicu na forumu i još par hiljada u Srbiji... Taj "bolji" povod ne bi izveo 300 ljudi na ulicu. A životna sredina, zagađen vazduh i zemlja je tema koja mnoge tera da se zamisle. Bez obzira što većina nema pojma o zakonima koji su tema. Bar 90% njih koji su izašli nisu tamo bili zbog toga, nego jer im je pun kufer mafije. I to je dobro. 

 

Baš sam se pitao šta će biti taj okidač koje će motivisati ljude da izađu na ulicu, i ako je to ova tema, nemam ništa protiv. Biće tu pokušaja da se ovo anestezira, iznutra i spolja. Pa prvi Savo Manojlović, navodni glavni organizator je rekao da će ovo stati kad se povuku pomenuti zakoni, i da će sve biti u redu, da niko neće da ruši vlast na ulici... A pošto je Vučić jedan zakon već potpisao, a drugi ga spolja pritiskaju da potpiše, to valjda znači da protesti neće stati... 

 

Inače sam Vučić je rekao danas na onoj farsi u Nedeljici da je neki predugovor sa RT već potpisan... Logično, čim oni već otkupljuju zemlju od meštana. Zakon im samo treba da se stvar ubrza. Ali mu ovo pred izbore nije trebalo (da se on pitao sačekao bi da prođu izbori, ili se malo prekalkulisao), jer će izgubiti neke glasove, a neke apstinente motivisati, pa će morati da krade više od planiranog... I to je sve dobro, jer bi kulmanicija svog ovog terora njega i mafije mogla da bude posle izbora... Možda sve to motiviše 100k i kusur ljudi da izađu na ulicu, a oni se toga jedino plaše... I ovaj protest od danas im je napunio gaće, i njemu i onim satrapima na pinku, jer znaju da svaki veći protest ne mogu da ishendluju sa batinašima bez ozbiljnog krvoprolića... 

 

Bolji povod?

Evo ja ću da ti smislim odmah bolji povod.

 

Podržati one advokate što protestuju. Već par meseci, a traže narodnu podršku.

Njihov povod za proteste je daleko smisleniji od ovih zakona zbog kojih se "ekološki" protestuje, a koji nemaju mnogo veze sa ekologijom.

A pri tom bi mogao biti mnogo opasniji po režim, jer udara u srž problema ovog društva i aždaju u jednu od glava. A to je visoko korumpirano sudstvo.

I pri tom su advokati vrlo moćan saveznik u borbi protiv sistema.

Svaki njihov štrajk bukvalno parališe sistem. Setiti se samo kako je vlast odustala od fiskalizacije advokata.

99% ih je u ovom trenutku za obustavu rada, koju opstruišu neki potkupljeni likovi iz njihove komore.

E tu treba pritisnuti.

 

A ovo sa ekologijom  je najobičniji diletantizam od protesta, od koje se vlast ne plaši nimalo.

Edited by Bejbl
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Accuphase said:

Nešto nisam siguran da stvari tako idu bez aminovanja države.

Verovatno je aminovano 3/4 ili vise, pa ako ostalo ne aminuje ova drzava, onda ce buduca. Zato se takve operacije izvode decenijama, i verovatno ih zato i zovu "operacije". Poenta je, kompanije vredne desetine i stotine milijardi dolara koje postoje decenijama i vekovima svakako nisu to postale tako sto su se povlacile zbog malo dranja lokalnog stanovnistva.

 

A oni navodni "dobronamerni insajderi" koji su kao dostavili neku dokumentaciju i bla bla bla, ako i postoje, su obicne budale, isto kao Asanž i Snouden.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bejbl said:

A ovo sa ekologijom  je najobičniji diletantizam od protesta, od koje se vlast ne plaši nimalo.

Tu su najgori idioti koji su znali za najavljene blokade, a onda nisu isplanirali da pođu ranije ako treba negde da stignu, nego se bune što zli demonstranti blokiraju puteve, a inače su veliki antivučićevci :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Bejbl said:

 

Bolji povod?

Evo ja ću da ti smislim odmah bolji povod.

 

Podržati one advokate što protestuju. Već par meseci, a traže narodnu podršku.

Njihov povod za proteste je daleko smisleniji od ovih zakona zbog kojih se "ekološki" protestuje, a koji nemaju mnogo veze sa ekologijom.

A pri tom bi mogao biti mnogo opasniji po režim, jer udara u srž problema ovog društva i aždaju u jednu od glava. A to je visoko korumpirano sudstvo.

I pri tom su advokati vrlo moćan saveznik u borbi protiv sistema.

Svaki njihov štrajk bukvalno parališe sistem. Setiti se samo kako je vlast odustala od fiskalizacije advokata.

99% ih je u ovom trenutku za obustavu rada, koju opstruišu neki potkupljeni likovi iz njihove komore.

E tu treba pritisnuti.

 

A ovo sa ekologijom  je najobičniji diletantizam od protesta, od koje se vlast ne plaši nimalo.

 

Što volim ove "moj povod je najbitniji na svetu" upise... Ako nije tvoj povod, onda je diletantizam...

 

Bilo koji povod koji izvede ovoliko ljudi na ulicu je dobar povod. Da su to bili advokati, super. Ali realno oni ne mogu da motivišu ni 500 ljudi. Nisu čak ni svi advokati izašli. Sve zavisi kako ko gleda na to. Znam likove kojima je AV skroz ok, ali ih je RT priča izvukla na ulicu... 

 

Ovaj poslednji pasus je, da izviniš, teška glupost. Usrali su se ko grlice. Vlast se nije plašila onih šetnji 1od5 miliona, jer je to bilo bez ikakve strategije i plana, bez jasnih zahteva i pritiska, pa su samo iskulirali. Dugo su i trajali ti protesti. Ovde su ljudi blokirali puteve, međunarodne saobraćajnice, što je samo po sebi ozbiljno. To je tema za sve svetske medije. Plus je brojnost bila solidna, naročito na gazeli. Možda je okidač bio Šabac od prošle nedelje, možda nešto drugo, ali niko nije očekivao ovoliki broj ljudi po hladnoći i pored svih pokušaja zastrašivanja od strane vlasti. Prošle nedelje je bilo dosta slabo. Nisu oni baš toliko naivni da ih ovo ne tangira, iako to još ništa posebno ne znači ako se ne pređe ne sledeći nivo... 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...