Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

10 hours ago, Constantin said:

Deo u kojem se slažemo je taj o novcu. Bolje je napraviti Nacionalni stadion, a pošto Beograd na vodi već postoji, možda neki sledeći projekat, Beograd pod zemljom....da me ne shvatiš pogrešno, postoje one katakombe, pa da se to klimatizuje, stave behaton ploče (one su inače fetiš SNSekte)....lepo mesto za život, što da ne....
 
Ja ne govorim o "komadu zemlje"....to je valjda varijanta da se podupre narativ, kao i onaj o mitomaniji. Poneki Srbi forsiraju pojedonstavljenu priču kad trebaju nešto da opravdaju. Da ne zalazim u širinu previše, ali jedna crtica iz života. Kad sam bio osmak, pa igramo fudbal u školsko i nikad dosta. U jednom momentu "odjavljuje" nam se golman i kaže da ide kući. Molimo ga da ostane, kako ćemo bez golmana, a niko ne voli da stoji na golu, svi bi da ga daju. Kaže on "Ne mogu više da ostanem, kenja mi se, a i mama mi sama kući".....
 

 

A može li neka konkretna korist od komada zemlje izgubljenog u ratu koji većinski ne želi da bude deo Srbije? Koja je korist od viza i sankcija zbog donkihotovske borbe sa vetrenjačama? Ja bih baš voleo da čujem kako dotično Kosovo može da bude deo Srbije osim ako tamošnje stanovništvo to samo ne želi. Može da tako bude u nekim 'artijama i da se piše tzv. Kosovo, neotuđivi deo Srbije i tako to ali Kosovo jeste i biće deo Srbije isto koliko i Grenland.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJ_Vasa said:

 

A može li neka konkretna korist od komada zemlje izgubljenog u ratu koji većinski ne želi da bude deo Srbije? Koja je korist od viza i sankcija zbog donkihotovske borbe sa vetrenjačama?

 

Imamo mi previše komada zemlje slobodno. Koliko je samo pustih sela u Toplici, bez i jednog stanovnika. Nije problem u komadu zemlje. Država treba da stane iza ljudi koji žele da žive tamo gde su se rodili, odrastali i gde žive. Digne li ruke država od tih ljudi, zbog viza ili eventualnih sankcija, najverovatnije sledi nova traktorijada. To je rešenje ? Jasno je svima, pa i meni i tebi, da pre svega države kvinte, neće dozvoliti nikakvo vraćanje Kosova pod Ustavno-ptravni sistem Srbije. Država mora da se izbori za poštovanje potpisanih sporazuma. To joj je primarni zadatak što se tog pitanja tiče. Mada uvek treba da se baca jedno oko ka autonomiji Srba i ostalih stanovnika koji žive na Severnom Kosovu i Južno od Ibra, pa koliko se može. Ukratko...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

A može li neka konkretna korist od komada zemlje izgubljenog u ratu koji većinski ne želi da bude deo Srbije? Koja je korist od viza i sankcija zbog donkihotovske borbe sa vetrenjačama? Ja bih baš voleo da čujem kako dotično Kosovo može da bude deo Srbije osim ako tamošnje stanovništvo to samo ne želi. Može da tako bude u nekim 'artijama i da se piše tzv. Kosovo, neotuđivi deo Srbije i tako to ali Kosovo jeste i biće deo Srbije isto koliko i Grenland.

 

Ako ni zbog cega drugog onda zbog principa.

 

Jer ako Srbija ispuni najveci deo dogovorenog a onda dodje Kurti i kaze puj pike ne vazi i zapad ne moze da ga se resi e jbg onda sto mi da budemo magarci. Kad se rese Kurtija i dovedu nekog normalnog, kad taj ispuni ono sto ispunili nisu mozemo da pricamo o priznanju. 

 

Npr treba obezbediti jasnu sigurnost Srbima dole. To treba da bude ucinjeno kroz dogovoreno, problem je sto Kurtiju ne pada napamet da ispuni dogovoreno.

 

Prost primer, cesto se potegne to da Srbi ne placaju struju. Ciju struju tacno? Pa struju koju EPS isporucuje Kosovu a ponekad i Albaniji, posto su povezali energetske sisteme pa nas Svajcarci napice jer im padne frekvencija posto su Kosovo a cini mi se i Albanija povukli previse iz naseg sistema, pa je sokiranje evropskog energetskog sistema doslo od nas.

 

Dakle imas situaciju Srbija proizvodi struju, a Kurti preti Srbima jer ne placaju tu struju. Inace ranije je skoro pa dogovoreno da se dug Srba sa severa plati kroz struju i da to bude i u buduce tako, dodje Kurti kaze ne moze to je krsenje nase nezavisnosti.

 

Npr to bi se resilo dogovorom.

 

 

Edited by MeanMachine
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Constantin said:

 

Imamo mi previše komada zemlje slobodno. Koliko je samo pustih sela u Toplici, bez i jednog stanovnika. Nije problem u komadu zemlje. Država treba da stane iza ljudi koji žele da žive tamo gde su se rodili, odrastali i gde žive. Digne li ruke država od tih ljudi, zbog viza ili eventualnih sankcija, najverovatnije sledi nova traktorijada. To je rešenje ? Jasno je svima, pa i meni i tebi, da pre svega države kvinte, neće dozvoliti nikakvo vraćanje Kosova pod Ustavno-ptravni sistem Srbije. Država mora da se izbori za poštovanje potpisanih sporazuma. To joj je primarni zadatak što se tog pitanja tiče. Mada uvek treba da se baca jedno oko ka autonomiji Srba i ostalih stanovnika koji žive na Severnom Kosovu i Južno od Ibra, pa koliko se može. Ukratko...

 

Ima i u SAD ono što zovu ghost town, mada to postoji u još zemalja. Pripizdina je pripizdina, bilo da se nalazi u SAD, Italiji (imaju napuštena sela) ili na nekom desetom kraju sveta. Ne znam zašto bi država stajala iza onih koji hoće da žive u drugoj državi, pa čak ni u svojoj, jer zaista nisam čuo da oni u SAD hoće da naseljavaju sopstvene pripizdine. To se reguliše samo od sebe, bar tamo gde se pare troše namenski.

 

izgleda da se tamo niko ne bori u institucijama sopstvene države, a oni koji pokušavaju dobijaju spaljen auto ili kuću. Neka se to dogovaraju sa svojom državom, sa EU ili SAD, to bi im bilo korisnije.

 

4 minutes ago, MeanMachine said:

 

Ako ni zbog cega drugog onda zbog principa.

 

Jer ako Srbija ispuni najveci deo dogovorenog a onda dodje Kurti i kaze puj pike ne vazi i zapad ne moze da ga se resi e jbg onda sto mi da budemo magarci. Kad se rese Kurtija i dovedu nekog normalnog, kad taj ispuni ono sto ispunili nisu mozemo da pricamo o priznanju. 

 

Npr treba obezbediti jasnu sigurnost Srbima dole. To treba da bude ucinjeno kroz dogovoreno, problem je sto Kurtiju ne pada napamet da ispuni dogovoreno.

 

Btw cesto se potegne to da Srbi ne placaju struju. Ciju struju tacno? Pa struju koju EPS isporucuje Kosovu a ponekad i Albaniji, posto su povezali energetske sisteme pa nas Svajcarci napice jer im padne frekvencija posto su Kosovo a cini mi se i Albanija povukli previse iz naseg sistema.

 

Dakle imas situaciju Srbija proizvodi struju, a Kurti preti Srbima jer ne placaju tu struju. Inace ranije je skoro pa dogovoreno da se dug Srba sa severa plati kroz struju i da to bude i u buduce tako, dodje Kurti kaze ne moze to je krsenje nase nezavisnosti.

 

Npr to bi se resilo dogovorom.

 

 

 

Ma lep je taj princip, ali šta ja imam od principa ako moram da čekam vizu za Orbanistan ili Bugarsku ili da zbog sankcija ne mogu da kupim nešto od sopstvenog novca?

 

Lepo je to što EPS isporučuje struju, a to treba da se plati, baš kao i kesa proizvoda u Maxiju. Ja svoju struju plaćam, a ako to ne uradim, onda će mi je isključiti. Nisam znao da je plaćanje struje različito od plaćanja hleba ili mleka u Maxiju jer je i struja samo roba. Nebitno je da li tu struju proizvodi Srbija, Madagaskar ili Peru, osim ako ono iz štekera nema nacionalnu pripadnost.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ima i u SAD ono što zovu ghost town, mada to postoji u još zemalja. Pripizdina je pripizdina, bilo da se nalazi u SAD, Italiji (imaju napuštena sela) ili na nekom desetom kraju sveta. Ne znam zašto bi država stajala iza onih koji hoće da žive u drugoj državi, pa čak ni u svojoj, jer zaista nisam čuo da oni u SAD hoće da naseljavaju sopstvene pripizdine. To se reguliše samo od sebe, bar tamo gde se pare troše namenski.

 

izgleda da se tamo niko ne bori u institucijama sopstvene države, a oni koji pokušavaju dobijaju spaljen auto ili kuću. Neka se to dogovaraju sa svojom državom, sa EU ili SAD, to bi im bilo korisnije.

 

 

Nisam mislio u tom kontekstu, već da za te ljude ima mesta, koliko hoćeš i sa ove strane "linije" za slučaj da oni budu do kraja izigrani. Pričao si o Kosovu, kao komadu zemlje, pa zato.

I SAD je koštao Texas.....treba pregovarati sa zainteresovanim stranama. Bezbednost i normalan život, pre svega, a i mislim da je Briselski sporazum obuhvatio garancije. Ne može odmah bakšiš....

14 minutes ago, DJ_Vasa said:

Ma lep je taj princip, ali šta ja imam od principa ako moram da čekam vizu za Orbanistan ili Bugarsku ili da zbog sankcija ne mogu da kupim nešto od sopstvenog novca?

 

 

 

Ako sutra Bugaristan zatraži Niš, trampio bi ga za vizu ? :smiley33:

Ako tako razmišljamo, onda OK. Što se mene tiče, slobodno neka se uvedu vize za sve države EU. Ja i onako putujem samo do Saudi i Kine (izgleda opet) tako da me to baš i ne pogadja, i 'ladno ću, dok putujem do brata Sija ili dok brojim Salmanove Rijale da zviždućem "Veseli se Srp(b)ski rode"...:whistling:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

 

...

 

Ako sutra Bugaristan zatraži Niš, trampio bi ga za vizu ? :smiley33:

Ako tako razmišljamo, onda OK. Što se mene tiče, slobodno neka se uvedu vize za sve države EU. Ja i onako putujem samo do Saudi i Kine (izgleda opet) tako da me to baš i ne pogadja, i 'ladno ću, dok putujem do brata Sija ili dok brojim Salmanove Rijale da zviždućem "Veseli se Srp(b)ski rode"...:whistling:

 

Malo ti je loša analogija. Nije mi poznato da je tamo Bugarska većina, da ta većina hoće da živi u Bugarskoj, da je u međuvremenu izgubljen neki rat protiv Bugarske, niti da iko u svetu priznaje malo drugačije granice Bugarske. A to čime letiš u Saudijsku Arabiju ili Kinu se pravi u Tuluzu i Hamburgu, delovi su iz suprotnog kraja sveta od onoga koji te zanima, a tamo se izvozi i većina onoga što se proizvede, odakle stiže i većina para. A geografija je nezgodna stvar. Sreća je što je jugoistok Evrope ipak malo dalje od Moskve.

 

Ako biram sankcije i vize zbog vukojebine koja ni u teoriji ne može da pripada Srbiji i status quo, biram ovo drugo.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, MeanMachine said:

Dakle imas situaciju Srbija proizvodi struju, a Kurti preti Srbima jer ne placaju tu struju. Inace ranije je skoro pa dogovoreno da se dug Srba sa severa plati kroz struju i da to bude i u buduce tako, dodje Kurti kaze ne moze to je krsenje nase nezavisnosti.

Mislim da si izmesao neke stvari. Kakve veze ima to sto Srbija proizvodi struju? Moze da je proizvodi i Francuska ili Kina ili Srbija, ona kad se potrosi, mora da se plati. Kako to po etnickom principu se struja placa Ili ne placa? Jel to znaci da albanske porodice na Severu treba da placaju struju iz Srbije, a srpske ne?

 

Isto tako i porez na imovinu, koji niko na Severu nije platio cetvrt veka.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Malo ti je loša analogija. Nije mi poznato da je tamo Bugarska većina, da ta većina hoće da živi u Bugarskoj, da je u međuvremenu izgubljen neki rat protiv Bugarske, niti da iko u svetu priznaje malo drugačije granice Bugarske. A to čime letiš u Saudijsku Arabiju ili Kinu se pravi u Tuluzu i Hamburgu, delovi su iz suprotnog kraja sveta od onoga koji te zanima, a tamo se izvozi i većina onoga što se proizvede, odakle stiže i većina para. A geografija je nezgodna stvar. Sreća je što je jugoistok Evrope ipak malo dalje od Moskve.

 

Ako biram sankcije i vize zbog vukojebine koja ni u teoriji ne može da pripada Srbiji i status quo, biram ovo drugo.

 

I suštini, očekivao sam ovakav odgovor, samo nisam očekivao da ga ovako umotavaš. Da uprostimo....dok ne dodje do "kruga dvojke" sve je na izvol'te, samo nemoj vize ? :writing:

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Malo ti je loša analogija. Nije mi poznato da je tamo Bugarska većina, da ta većina hoće da živi u Bugarskoj, da je u međuvremenu izgubljen neki rat protiv Bugarske, niti da iko u svetu priznaje malo drugačije granice Bugarske. A to čime letiš u Saudijsku Arabiju ili Kinu se pravi u Tuluzu i Hamburgu, delovi su iz suprotnog kraja sveta od onoga koji te zanima, a tamo se izvozi i većina onoga što se proizvede, odakle stiže i većina para. A geografija je nezgodna stvar. Sreća je što je jugoistok Evrope ipak malo dalje od Moskve.

 

Ako biram sankcije i vize zbog vukojebine koja ni u teoriji ne može da pripada Srbiji i status quo, biram ovo drugo.

pošto pominješ granice evo da te upitam nešto

Srbija je država priznata u UN sa svojim Ustavom i sa granicaqma koje ona smatra za svoje dok Kosovo nije priznato u UN ali ga određeni broj zemalja priznaje takođe sa njihovim Ustavom ui granicama koje oni smatraju za svoje, istina te granice im čuva na hiljade vojnika iz NATO saveza pošto su ih oni i nacrtali.

Šta je tu istina ?  

Link to comment
Share on other sites

Ako neko nije video, vredi procitati svaki rec, greota da se zagubi u moru predizbornih lupetanja.

 

n1

 

SPS Pančevo je na svom Instagram nalogu objavio fotografije susreta SPS pristalica na kojima se vidi potpredsednik SPS i direktor Srbijagasa Dušan Bajatović kako stoji za govornicom, obučen u crvenu duksericu, na kojoj se nalazi belo slovo "Z".

On je u govoru okupljneima rekao da nacionalni interes nema cenu, i „da nas teraju da priznamo nemačko francuski sporazum i u Poglavlju 35 priznamo i Kosovo i sve što sledi iz toga“.

 

„Kažu ‘mi smo vas porazili kad vas je bombardovala 19 zemalja NATO, pa kad ste nas porazili, što nas opet onda napadate. Ako se narod ujedini, narod se nikad ne može poraziti. Ne postoje dve Srbije, postoje oni koji su dobronamerni i oni koji tvrde da su Evropejci“, poručio je Bajatović, izgovorivši reč „Evropejci“ karikirano.

 

Za „Evropejce“ je takođe kazao da su „nosili pelene kad su neki od nas nosili pušku“.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, MeanMachine said:

 

 

 

 

Dakle imas situaciju Srbija proizvodi struju, a Kurti preti Srbima jer ne placaju tu struju. Inace ranije je skoro pa dogovoreno da se dug Srba sa severa plati kroz struju i da to bude i u buduce tako, dodje Kurti kaze ne moze to je krsenje nase nezavisnosti.

 

Npr to bi se resilo dogovorom.

 

 

Ja ovo nista ne razumem. Da li Kosovo ( i, ili) Albanija placa Srbiji tu struju? Pretpostavljam da placaju. Struja je energent kao i ugalj,

nafta, gas, trguje se na berzama. I sad posto Srbija proizvodi struju Srbi ne treba da je placaju i to samo neki Srbi sa Severa Kosova.

Zamisljam situaciju da Sever Srbije ( citaj Vojvodina) uvozi struju iz Madjarslke, a onda je to za Madjare u Subotici besplatno, al

za Slovaka ili Srbina preko puta nije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

 

I suštini, očekivao sam ovakav odgovor, samo nisam očekivao da ga ovako umotavaš. Da uprostimo....dok ne dodje do "kruga dvojke" sve je na izvol'te, samo nemoj vize ? :writing:

 

Ne vidim svrhu da u diskusiju ubacuješ nerealne scenarije.

 

1 hour ago, Perkos2 said:

pošto pominješ granice evo da te upitam nešto

Srbija je država priznata u UN sa svojim Ustavom i sa granicaqma koje ona smatra za svoje dok Kosovo nije priznato u UN ali ga određeni broj zemalja priznaje takođe sa njihovim Ustavom ui granicama koje oni smatraju za svoje, istina te granice im čuva na hiljade vojnika iz NATO saveza pošto su ih oni i nacrtali.

Šta je tu istina ?  

 

Pa i neke od tih članica koje ga ne priznaju ipak priznaju kosovski pasoš. Hint: Grčka, Slovačka...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

pošto pominješ granice evo da te upitam nešto

Srbija je država priznata u UN sa svojim Ustavom i sa granicaqma koje ona smatra za svoje dok Kosovo nije priznato u UN ali ga određeni broj zemalja priznaje takođe sa njihovim Ustavom ui granicama koje oni smatraju za svoje, istina te granice im čuva na hiljade vojnika iz NATO saveza pošto su ih oni i nacrtali.

Šta je tu istina ?  

Da je prosečnom Srbinu realnost neprijatelj broj 1, bio, jeste i biće. I da ko se opire stvarnosti i promenama koje su jedino sto je trajno kad tad zavrsi karijeru. Srbi su negde na kraju tog procesa.

 

Sad kad im završe to sa tim Kosovom, a tamo gde treba se zna da je to pitanje svih pitanja, taj proces će se samo ubrzati. Ili će se Srbi odsrbiti pa se integrisati u okruženje, ili će se još više posrbiti, tj biti još više frustrirani stvarnim svetom, kao Nemci posle prvog svetskog rata, samo što Srbija nije Nemačka pa ne može da napravi veću štetu, i onda će još brže zavrsiti karijeru nego da su se kao ljudi odsrbili.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Constantin said:

 

E Vaso...šta je sve bilo nerealno pre samo 4 godina, a kamo li 10 ili 20...

 

Ali šta je bilo nerealno u ovom kontekstu? Meni zaista nije poznato da Bugarska pokušava da okupira Niš i Pirot, da Rumunija sprema aneksiju Vršca, da se Papuanci spremaju da zauzmu Smederevo ili da Novi Zeland planira da izvrši aneksiju Zlatibora.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ne vidim svrhu da u diskusiju ubacuješ nerealne scenarije.

 

 

Pa i neke od tih članica koje ga ne priznaju ipak priznaju kosovski pasoš. Hint: Grčka, Slovačka...

vešto izbegavaš odgovor ali ajde da pojednostavim

Evo na primer Švedska priznaje državu Srbiju ali priznaje i državu Kosovo a zanimljivo bi bilo da kažu u kojim granicama priznaju i jedne i druge

zašto Ameri na primer ne kažu u UN da neće da priznaju Srbiju u njenim granicama i izbace nas iz UN dok ne priznamo državu Kosovo i nacrtamo nove granice 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ali šta je bilo nerealno u ovom kontekstu? Meni zaista nije poznato da Bugarska pokušava da okupira Niš i Pirot, da Rumunija sprema aneksiju Vršca, da se Papuanci spremaju da zauzmu Smederevo ili da Novi Zeland planira da izvrši aneksiju Zlatibora.

Hajde da vidimo, možda ovo nisi video ?

spacer.png

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

vešto izbegavaš odgovor ali ajde da pojednostavim

Evo na primer Švedska priznaje državu Srbiju ali priznaje i državu Kosovo a zanimljivo bi bilo da kažu u kojim granicama priznaju i jedne i druge

zašto Ameri na primer ne kažu u UN da neće da priznaju Srbiju u njenim granicama i izbace nas iz UN dok ne priznamo državu Kosovo i nacrtamo nove granice 

 

Pa valjda je logično da ih priznaje kao dve države koje se graniče, tj. sa granicom kod Merdara ili onako kako je nacrtano na mapi. Ne znam kome i zašto treba da kaže nešto što je očigledno.

 

Nije mi poznato da jedna zemlja, pa makar i SAD, može nekoga da tek tako izbaci iz UN.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:

Hajde da vidimo, možda ovo nisi video ?

 

A ko ti je ta budala?

 

Moram priznati da nemam Tnjiter, mada mi je nejasno koliko je relevantno lupetanje nekog terača četki i metli po nemačkim pripizdinama. Ima onih što kače natpise 'Srbija do Tokija', ali mi se čini da one u Japanu boli međunožje za takve natpise.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Pa valjda je logično da ih priznaje kao dve države koje se graniče, tj. sa granicom kod Merdara ili onako kako je nacrtano na mapi. Ne znam kome i zašto treba da kaže nešto što je očigledno.

 

Nije mi poznato da jedna zemlja, pa makar i SAD, može nekoga da tek tako izbaci iz UN.

To znači da nas u UN Amerika priznaje do Merdara a Španija do Košara i sve tako redom. Eto ja naivno verujem da se neka država u UN prima sa granicama koje su u njenom Ustavu i koje na taj način sve države članice UN priznaju.  Amerika ima pravo veta a i ogroman uticaj pa Srbiju nije morala da primi u članstvo UN ako je smatrala da joj nisu te granice koje Srbija smatra za svoje.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Perkos2 said:

To znači da nas u UN Amerika priznaje do Merdara a Španija do Košara i sve tako redom. Eto ja naivno verujem da se neka država u UN prima sa granicama koje su u njenom Ustavu i koje na taj način sve države članice UN priznaju.  Amerika ima pravo veta a i ogroman uticaj pa Srbiju nije morala da primi u članstvo UN ako je smatrala da joj nisu te granice koje Srbija smatra za svoje.

 

Ja sam spomenuo Grčku i Slovačku, koje ne priznaju Kosovo, ali priznaju njihov pasoš, premda ima još takvih zemalja. I šta onda?

 

Tačno je da SAD imaju pravo veta, ali samo u Savetu bezbednosti. U Generalnoj skupštini nemaju pravo veta.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ja sam spomenuo Grčku i Slovačku, koje ne priznaju Kosovo, ali priznaju njihov pasoš, premda ima još takvih zemalja. I šta onda?

 

Tačno je da SAD imaju pravo veta, ali samo u Savetu bezbednosti. U Generalnoj skupštini nemaju pravo veta.

I to sa pasošim koje priznaju a ne priznaju državu je isto čudna situacija. Ili neštopriznaješ ili ne priznaješ a ne sve nešto na pola.

Da ovako postavim na jednom primeru situaciju

Kažu velike sile Ameri, Nemaci, Britanci državi Srbiji da prizna Kosovo ili će poništiti priznanje Srbije i prekinuti diplomatske odnose 

pa da vidimo kako bi se reagovalo u Srbiji 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Perkos2 said:

I to sa pasošim koje priznaju a ne priznaju državu je isto čudna situacija. Ili neštopriznaješ ili ne priznaješ a ne sve nešto na pola.

Da ovako postavim na jednom primeru situaciju

Kažu velike sile Ameri, Nemaci, Britanci državi Srbiji da prizna Kosovo ili će poništiti priznanje Srbije i prekinuti diplomatske odnose 

pa da vidimo kako bi se reagovalo u Srbiji 

 

To onda treba videti s njima, mada je u pitanju praktičnost.

 

Što se tiče ovog drugog, to može samo u kafani. A diplomatija ipak nije kafana.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

A ko ti je ta budala?

 

Moram priznati da nemam Tnjiter, mada mi je nejasno koliko je relevantno lupetanje nekog terača četki i metli po nemačkim pripizdinama. Ima onih što kače natpise 'Srbija do Tokija', ali mi se čini da one u Japanu boli međunožje za takve natpise.

 

Demostracije 1981. su u Prištini počeke zbog zagorelog pasulja.....

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Constantin said:

 

Demostracije 1981. su u Prištini počeke zbog zagorelog pasulja.....

Pa tako revolucije i pocinju, negde je leba uzrok, negde pasulj, u Aziji verovatno pirinac.

Nego im tada Partija nije ponudila kolace nego JNA.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...