Jump to content

Pariz


Boxy

Recommended Posts

E nagledah se meceva danas, evo mali izvestaj, stavicu i ja poneku fotku ali kasnije.

Znaci pocela sam od Filipovog meca i zavrsila sa Novakovim, nisam imala nerava da gledam mec posle.

U pocetku, znaci negde oko podne - Arena poluprazna ustvari neobicno bukvalno jedna polovina prazna a druga puna, moje objasnjenje je da je polovina koja je prazna sa kartama koje dobiju sponzori kad kupuju karte za RG, u principu te karte su u kompletu sa kartama za bercy. Kako god tokom dana ta polovina prilicno praznjikava ali za vecernji tj Novakov mec sve je bilo puno. nema restirkcije povodom sedista, sva sedista su bila popunjena, za ulaz je obavezan sanitarni certifikat, znaci vakcina ili test ili prelezani covid u poslednjih sest meseci, maske neobavezne, bilo pola pola u pocetku dana a kako je dan odmicao sve manje maski u publici. Publika po meni vise nego fer i ok. Malo o mecevima redom i malo na brzinu. Igralo se sve vreme na glavnom stadionu i na dva malecka koji su stvarno malecki, karte ukljucuju sva tri, za glavni su mesta numerisana a za malecke udjes i sednes , vrlo malo mesta i ceka se na red da se udje ponekad.

 

Filip-Opelka (malecki teren) : uzasno smarajuci mec po meni, Opelka samo bombarduje servisom, bio je jedan tip koji se non stop drao Go Railly ili Go Opelka, podsetilo me na ono dranje sa Kevinovog meca koje je bilo na isti nacin iritirajuci, mozda americki couchi imaju taj fazon, ne znam. Bilo je i nas nekoliko koji smo se iz inata drali Ale Filipe ali to je bilo zanemarljivo u odnosu na ovog Opelkinog kouca, sve u svemu mec u svakom pogledu za zaboravljanje.

Felix-Mager,  meni poprilicno dosadan mec , usporen

Herbert-Alkaraz : obojica vrlo ok i vrlo lepi potezi, publika je navijala prilicno ali ne preterano za Herberta naravno ali bilo je i dosta "vamos Karlos"

Dimitrov-Gaske : odusevio me Grigor, mnogo lepo igra, Gaske kao olinjali macak i fizicki i igracki. Publika je naravno navijala za njega ali i Grigoru su aplaudirali pogotovo na kraju kada je pobedio bas je imao dosta trazenja autograma i svega, on je jako simpa lik koliko vidim a ima neku eleganciju pogotovo uzivo bogami za umetnicki dojam po meni on je GOAT, zraci na terenu, i odlicno je igrao

Miomir-Gael : Miomir je lepo poceo , Gael lose i po meni lose je igrao do kraja. On je jedini non stop dozivao publiku da navija za njega i publika jeste navijala, da nije on trazio toliko nisam sigurna, ali bilo mi je neprijatno u odnosu na miomira nekako mi nije bas fer, ali ajde, ocigledno je funkcionisalo, inace imala sam utisak d anije trenirao ko zna od kada pa se samo priseca kako se bese igra tenis. Uzasno je spor za njegove mogucnosti, jedva da potrci ili ga je mrzelo.

Novak i Martin : prvi set savrsen, na drugom naravno pocelo kidanje zivaca kao i u trecem, par puta sam cak izlazila da pogledam malo Tiafoe-Giron. Ali sve je dobro sto se dobro zavrsi, dobio je poprilicne ovacije.

Otisla sam posle tog meca, nisam imala vise zelju da gledam poslednji mec, smorih se

Toliko za veceras, fotke drugom prilikom

 

 

Edited by ciao
  • Like 12
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa moraju Francuzi na Centralni... :classic_dry:

Mada, kad bolje razmislim, bolje sto su ih stavili popodne na C1 nego da su ih stavili prvi mec na CC umesto Gastona i PCB. Kako ciao rece, u to doba tesko da ima publike.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Felix uzeo MTO, izgleda neki problem s podlakticom desne ruke. :classic_huh:

mada sad mu ovaj tip masira i ispod pazuha...

 

Felixu ovog puta ni ja nisam mogla da pomognem :classic_biggrin: , mada da se alcesta ubacila - ko zna... :classic_biggrin:

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Just now, jevrem69 said:

samo ne Rud .........................

sta fali Ruudu? Momak se trudio i radio i ako sakupi dovoljno bodova onda i zasluzuje da ode u Torino.

Quote

Ruud is now 52-14 in 2021.

Momak je naucio da igra i na drugim podlogama, ne samo na sljaci. Neki (stariji od njega) to nikada nisu uradili (i obrnuto, nisu naucili da igraju na sljaci, vec samo na betonu), a vazili su/vaze za talente i bog zna kako uspesne.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Boxy said:

 

Rud je najsigurniji od svih njih :lol_2:

znam, to mi i brine .....................a tesko da ce preostali sokolovi koji se bore za plasman da se dogegaju do polufinala, mada nije nerealno da Hurkac dodje do 1/4 finala, samo da neko skine jebenog Ruda pre toga .....................

1 minute ago, wwww said:

sta fali Ruudu? Momak se trudio i radio i ako sakupi dovoljno bodova onda i zasluzuje da ode u Torino.

Momak je naucio da igra i na drugim podlogama, ne samo na sljaci. Neki (stariji od njega) to nikada nisu uradili (i obrnuto, nisu naucili da igraju na sljaci, vec samo na betonu), a vazili su/vaze za talente i bog zna kako uspesne.

meni je dosta tih rudara koji igraju jednolican tenis i dobri su na jednoj podlozi, ali priznajem da me je on iznenadio sa solidnim partijama i na betonu .................. videcu ga sledece sezone, kada bude morao sve te poene da brani ............................

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, jevrem69 said:

znam, to mi i brine .....................a tesko da ce preostali sokolovi koji se bore za plasman da se dogegaju do polufinala, mada nije nerealno da Hurkac dodje do 1/4 finala, samo da neko skine jebenog Ruda pre toga .....................

 

Nije mi jasno, ne volis Ruda ili si zabrinut da Rud moze da odigra odlicno u Torinu, pa bi voleo nekog drugog?  

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, jevrem69 said:

meni je dosta tih rudara koji igraju jednolican tenis i dobri su na jednoj podlozi, ali priznajem da me je on iznenadio sa solidnim partijama i na betonu .................. videcu ga sledece sezone, kada bude morao sve te poene da brani ............................

pa, pazi, sta je gore: to sto on rudari sve vreme ili to sto npr. Shapo u svakoj situaciji pokusava da zvekne viner i nema plan B? Ili Felix koji se totalno preorijentisao na FH (i izvlaci se u svakoj situaciji) i zapostavio BH (koji mu je bio sasvim solidan pre koju sezonu). Hurkacz je toliko nekonstantan: odigra jedan turnir dobro onda ga nekoliko meseci nigde nema.

Da ne pricam o Djereu koji dan-danas nije naucio da igra nigde drugde osim na sljaci (a kao je bio #1 junior, bese). Pa Krajinovic s njegovim brojim "biserima" i "radnim navikama".

Ili Rodik koji nikada nije naucio da igra na sljaci (kao i ogromna vecina Amera - mada sad ima nekih mladjih koji se ne plase da uprljaju carapice), da ne pricam o Samprasu. A to sto Rafa, iako je tolika teniska veicina, nikada nije naucio da igra u dvorani...

 

Tako da: svaka cast Ruudu sto se trudi i radi.

 

Na kraju krajeva: svaka cast i Norriu (ma koliko je njegov tenis grozan) - kad drugi nece da se stabilizuju ima ko hoce.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

:classic_rolleyes:

uopste ne znam zasto bi Endijev poraz sad izgledao bolje. :smiley33:

Pa ovog Köpfera je kljakavi Fed pobedio na RG (ovo nije uvreda za Feda, samo cinjenica da se covek vracao posle godinu i po dana neigranja, i to jos na njegovoj najmanje omiljenoj podlozi).

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Boxy said:

 

Nije mi jasno, ne volis Ruda ili si zabrinut da Rud moze da odigra odlicno u Torinu, pa bi voleo nekog drugog?  

da, nije mi simpatican, potpuno mi je bezlican kao igrac, i dafinitivno bi samo sakupljao krompirice u Torinu  .................... od preostalih igraca koji jure zavrsni masters, jedino mi je Siner zanimljiv  ...........................

37 minutes ago, wwww said:

pa, pazi, sta je gore: to sto on rudari sve vreme ili to sto npr. Shapo u svakoj situaciji pokusava da zvekne viner i nema plan B? Ili Felix koji se totalno preorijentisao na FH (i izvlaci se u svakoj situaciji) i zapostavio BH (koji mu je bio sasvim solidan pre koju sezonu). Hurkacz je toliko nekonstantan: odigra jedan turnir dobro onda ga nekoliko meseci nigde nema.

Da ne pricam o Djereu koji dan-danas nije naucio da igra nigde drugde osim na sljaci (a kao je bio #1 junior, bese). Pa Krajinovic s njegovim brojim "biserima" i "radnim navikama".

Ili Rodik koji nikada nije naucio da igra na sljaci (kao i ogromna vecina Amera - mada sad ima nekih mladjih koji se ne plase da uprljaju carapice), da ne pricam o Samprasu. A to sto Rafa, iako je tolika teniska veicina, nikada nije naucio da igra u dvorani...

 

Tako da: svaka cast Ruudu sto se trudi i radi.

 

Na kraju krajeva: svaka cast i Norriu (ma koliko je njegov tenis grozan) - kad drugi nece da se stabilizuju ima ko hoce.

pa ni Sampras na sljaci 😂  .....................

Link to comment
Share on other sites

Uh ode Opelka bas mi je drago, frustrirajuci igrac; Cini mi se da mu je servis jos jaci od Iznerovog ili je samo tako izgledalo jer je Filip bio preko puta. Sem toga Izner je bas sladak :innocent: sto za Opelku ne bih mogla da kazem.

Kad izlazi program za sutra jel se zna? Imam ponovo karte za sutra ceo dan i vece, nadam se da nece Novak poslednji mec, bas je neprijatno kad oduzi, u Parizu je naci taksi uvece kad pada kisa (poslednjih dana cesto pada) poprilicno tesko, metro pretrpan ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...