Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

5 minutes ago, Dracarys said:

Nije palio takav bekovski par, jer Portland nije imao maltene ništa van tog dvojca. Sada sa ovim dobrim pikom mogu da dovedu prejake defanzivce, a već su regrutovali Džo Harta.

 

Takođe, Bil je ipak svetlosnu godinu iznad CJM-a

 

Nema veze što je bolji, poenta je da Dejmu ipak nije potreban takav SG tj. nije kompatibilan s njim. Dokopali smo se nekako WCF 2019. kad je bila sklopljena dobra ekipa oko njih dvojice ali se to ispostavio kao najveći domet; nešto sumnjam da bi bilo bolje sa BB.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Dracarys said:

Nije palio takav bekovski par, jer Portland nije imao maltene ništa van tog dvojca.

 

eh sad, ništa.

taj nurkić je tu sve vreme, imali su covingtona, norm powella, gary trent jra, vet mela sa klupe

 

dobro bi izgledala ta posada sa dortom i grantom, pogotovo kada bi se beal potrudio defanzivno toliko da ne bude sramotan.

međutim, nešto mi izgleda pre-ambiciozno da trejduju i za dorta, dovedu beala i granta. baš bih bio pozitivno iznenađen tom količinom dobro jakih imena.

 

mada u takvom raspletu situacije bih se pre kladio da anfernee simons ide negde u trejdu. možda čak i bez tako jakih imena, jer mi se čini da nije logično da se nakon prošle sezone vraća na 15ak minuta igranja.

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DameTime said:

 

Nema veze što je bolji, poenta je da Dejmu ipak nije potreban takav SG tj. nije kompatibilan s njim. Dokopali smo se nekako WCF 2019. kad je bila sklopljena dobra ekipa oko njih dvojice ali se to ispostavio kao najveći domet; nešto sumnjam da bi bilo bolje sa BB.

Govoriš kao da je WCF neka sitna stvar, šta da kažu Kingsi na to :lol_2:

 

Jasno je da Dejm kao prvi igrač možda nikad neće osvojiti titulu kao prvi igrač ekipe, ali igrati WCF nije mala stvar. Plan im je svakako da sastave ekipu da za početak ne bude cišćenje u prvoj rundi, ako se to ne može postići, onda naravno, moraju neke radikalne promene (trejd Dejma).

 

1 minute ago, uini said:

 

eh sad, ništa.

taj nurkić je tu sve vreme, imali su covingtona, norm powella, gary trent jra, vet mela sa klupe

 

dobro bi izgledala ta posada sa dortom i grantom, pogotovo kada bi se beal potrudio defanzivno toliko da ne bude sramotan.

međutim, nešto mi izgleda pre-ambiciozno da trejduju i za dorta, dovedu beala i granta. baš bih bio pozitivno iznenađen tom količinom dobro jakih imena.

 

mada u takvom raspletu situacije bih se pre kladio da anfernee simons ide negde u trejdu. možda čak i bez tako jakih imena, jer mi se čini da nije logično da se nakon prošle sezone vraća na 15ak minuta igranja.

Bil-Dort-Grent-Hart su mnogo jači od CJM-RoCo-Norman, takođe Sajmons je sada sazreo i mnogo je ozbiljniji igrač, smeo bih i sa Pulom da ga uporedim. Njima je odbrana bila glavni problem, a Grent ipak lično Mutombo za sve pobrojane iz Portlanda aktuelne sezone.

 

Ne verujem da ide igde Sajmons. Grent ovog leta neće biti toliko skup, a Dortovu cenu smo već videli (postavio sam tvit, koji ne mora biti tačan, jer su to glasine, ali ne mogu toliko promašiti).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dracarys said:

Govoriš kao da je WCF neka sitna stvar, šta da kažu Kingsi na to :lol_2:

 

Jasno je da Dejm kao prvi igrač možda nikad neće osvojiti titulu kao prvi igrač ekipe, ali igrati WCF nije mala stvar. Plan im je svakako da sastave ekipu da za početak ne bude cišćenje u prvoj rundi, ako se to ne može postići, onda naravno, moraju neke radikalne promene (trejd Dejma).

 

Pa gledaj, nije mala stvar ali istovremeno jeste - kad pogledaš da smo najkonstantnija ekipa u PO (u smislu ulaska u PO uopšte skoro svake sezone otkad je Dame tu), a da uglavnom padne čišćenje u prvoj rundi. 😄 Pritom imamo top 3 PG u ligi i sigurno top 10 igrača u ligi kad je zdrav. 

Link to comment
Share on other sites

Pre nego sto skroz stavi zavesa na finale jedan kratki osvrt.

 

Pre svega da cestitam i Bostondzijama na fer i korektnoj borbi, mislim da su im na kraju one povrede Smarta i pre svega Time Lorda dosle glave.

 

Tatum je isto imao onu povrede ramena i ne sumnjam da ga je to dodatno usporilo ali mi se uopste ne svidja njegov mindset. Od kad je usao u ligu od prvog dana je bio konkurentan i borben ali kako vreme prolazi sve mi nesto deluje uplaseniji i uplaseniji kako se lestvica dize. 

 

Inace tek kad pogledas one Stephove highlitse na gomili iz finalne serije jos mi pojaca utisak kakvu je odbranu Boston igrao i koliko je nemogucih trik suteva preko  pogodio preko masi ruku i nekako su svi olako presli preko toga. Jedina stvar koju su totalno omasili sto su bili previse fini bili na perimetru, iako me to mnogo nervira ali morali su vise da koriste taktiku Shumperta, Dellavedove i JR Smithova ovoga sveta i da ga handcekuju kada god imaju priliku i udaraju prilikom svakog bloka.

 

Na kraju ispade da je najvecu prevagu donela odbrana GS. Ako se cela serija posmatra kao jedna velika utakmica slobodno moze da se kaze da period od 4-6 utakmice bila ona cuvena 3/4 Warriorsa. Kada su se prilagodili i totalno procitali protivnika i isturili sve manjkavosti Tatuma i Browna kao ballhandlera i nedostatak pravog PG. Iscupali su im srce bukvalno i izgazili ga, otprilike ono sto su oni uradili Durantu...

 

Ovaj GS jednostavno ima tu crtu da je u stanju da se valja u blatu sa nekim Memfisom i onda kada nalete na veci izazov samo se podignu 3 nivoa iznad.

 

Zato su mi smesne ove price da bi Milvoki sa Middlefartom bio neki izazov. Izazov bi bio Janis kao Janis ali bi onu ocajnu odbanu rastavili na komade. Ljudi su cele sezone podrum lige u tom segmentu nije ni cudo sto im se nosata kljusina Grant usrala u civot.

 

Inace specijalna pohvala za Kerra iako je do sada bio solidan do dobar u svakom title runu, zadnje 2 serije su zaista za proucavanje kako je od jednom oziveo neke role igrace i sve to uklopio a da intenzitet ne trpi ni u jednom trenutku...

 

I za kraj drago mi sto barem nisam uzalud ulubio tastaturu objasnjavajuci ovde kako je Myers do ove sezone vukao sve iznudjenje poteze i da je sve vreme radio savrsen posao. Tek je ove imao manevarskog prostora i odmah titula...

 

Kad se setim koliko ste samo kukali na trejd Wigginsa i da sam morao da ga branim kao neke ko ga prilicno ne mirise ali moram da kazem da je prezisao i najotimisticnije prognoze. 

 

 

Edit: Sada na prave stvari, letnja liga+ pijaca...

 

Edited by LordOfTerror
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dracarys said:

Misli na Partizan

 

Sada je to klub koji može da se meri sa NBA klubovima

 

Mhm, moj mozak gleda samo u NBA pravcu, hvala. 😄 

 

Ali ne damo ga ni vama, iako mislite da možete proći kao Boston Seltiksi!

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Da, nažalost Nurk više ne vredi koliko je vredeo pre 2-3 sezone (da ne kažem pre ovih povreda) u kontekstu same lige, ali je nama i dalje vrlo vredan.

Ma ne mislim samo na povrede, mislim da je ovaj plejof dodatno pojačao tendenciju da se surovo kažnjavaju visoki igrači sporih lateralnih kretnji osim ukoliko nisu u stanju da budu MVP sezone...

How high were you?

Spoiler

wqysuoti1l691.jpg

 

that high.

 

 

Edited by freethrow
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, freethrow said:

Ma ne mislim samo na povrede, mislim da je ovaj plejof dodatno pojačao tendenciju da se surovo kažnjavaju visoki igrači sporih lateralnih kretnji osim ukoliko nisu u stanju da budu MVP sezone...

How high were you?

  Reveal hidden contents

wqysuoti1l691.jpg

 

that high.

 

 

Ima i toga, ali realno nama je Nurkić jedan od boljih odbrambenih igrača - što s druge strane govori i koliko nam je odbrana očajna. 😄 

 

P.S. Za Beograd, za Beograd, firmom Krstić... ✌️

Link to comment
Share on other sites

E sad, Nurkić nije da ne ume da odigra jednu partiju u kojoj će sve da uništi pred sobom. On ako uspe da se sačuva da se čitavu sezonu ne povređuje, on će biti u fatalnoj formi kao u sezoni 2018/2019 do povrede pred kraj sezone. Izbacivao sam bio neke statse pre 2-3 godine da se on na svoju težinu (jedan od najtežih igrača u ligi) kreće fenomenalno. Uživam svaki put kada ga gledam.

 

Mislim da dokle god u ovoj ligi dominiraju Jokić-Embid-Tauns-AD, pa da kažemo i Janis, za Nurkića će itekako biti mesta.

 

Da ne pominjem ove manje bitne, Gober-Ejton-Vučević itd. LAL je pre manje od dve godine dokazao da se može igrati fenomenalno danas i sa visokom postavom, ako se dobro poslože igrači u tim.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, freethrow said:

Najteži igrači u ligi su već neko vreme Bobi, Jokić, Nurkić, Vučević i Zajon... Mada kapiram da se Jokić dosta spustio na toj listi, možda je i ispao iz top 5.

Vucevic? Ne vjerujem.

Embiid bi tu morao biti. Za Drummond bi isto rekao da je tezi od Vucevica. Mozda i Deandre. Braca Lopez?

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...