Jump to content

Tenis - OI Tokio 2021


Recommended Posts

33 minutes ago, jevrem69 said:

Hajde da budemo iskreni pa da kazemo i sledece ............. ona tri bilmeza poput Krajinovica, Lajovica i Djerea, su mogli da se upare sa Cacicem i da naprave jedan krsteni dubl  za OI, i da na taj nacin rasterete Novaka (ionako bi svi odmah ispali u singlu) i za miks dubl ................. tacka ...................

Bitniji je Kicbil od Tokija 😉... Da su i u tom Kicbilu dogurali makar do polufinala, ali čak ni to... 

Link to comment
Share on other sites

Đoković: Kako se osećam? Užasno… Igra mi se raspala

 

Novak Đoković bio je veoma razočaran posle dva poraza u polufinalima Olimpijskih igara u Tokiju.

Kako se osećaš, bilo je prvo što su novinari upitali Đokovića u miks-zoni.

 

 

„Užasno. Osećam se užasno“, kratak je bio Novak.

U singlu je Novak izgubio deset od poslednjih jedanaest gemova, pa je poražen od Aleksandera Zvereva sa 1:6, 6:3, 6:1.

„To je sport. On je igrao bolje. Moram da mu odam priznanje na preokretu. Servirao je ekstremno dobro. Nisam dobijao mnogo prilika na njegov drugi servis, a moj servis drastično je opao – otkad sam poveo sa 3:2 u drugom setu, nisam dobijao lake poene uopšte. Igra mi se raspala, mislim da je uzeo osam gemova. Stao sam, dao sam njemu da napadne, slab procenat prvog servisa… Na ovom nivou, sa pritiskom Igara i nastupa za svoju zemlju… Šta da se radi? Nisam došao svež ovde, došao sam izuzetno iscrpljen, ali sam došao motivisan, naravno sa željom da donesem medalju“.

Đokovića i u subotu čeka dupli program – od 8.00 po srednjoevropskom vremenu igra za bronzanu medalju u singlu sa Pablom Karenjom Bustom, a rivali Nini i njemu u meču za bronzu u miksu biće Ešli Barti i Džon Pirs iz Australije. Taj duel drugi je po redu na terenu broj jedan, posle finala ženskog dubla koji počinje u 8.00.

Na pitanje koliko će mu biti potrebno da preboli poraz, Novak je odgovorio:

„Ne znam. Trenutno se osećam užasno, ali sutra se nadam svežem početku. Nadam se da ću se oporaviti i da ću moći da osvojim barem jednu medalju za svoju zemlju“.

 

:classic_sad:

Link to comment
Share on other sites

Jedino sto je djokovic trebao da promeni je da je tamo negde u pon ili uto napustio selo i presao u neku izolaciju. Pa ako mu je do druzenja mogao je u nedelju kad se tenis zavrsi da se vrati u selo da se provodi tu drugu nedelju. To je jedino sto je drugacije uradio u odnosu na neku njegovu standardnu proceduru. No on voli tu paznju sto smo videli po selfijima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne mislim da je to previše uticalo, standardna procedura mu nije pomogla na prethodnim OI.

A mislila sam da im ove godine nije dozvoljeno da budu smešteni van sela? Koliko sam shvatila taj najavljeni režim izolacije je bio jedan od razloga što se dvoumio oko polaska.

Kad smo kod toga rečeno je i da neće ni sportistima dozvoliti da gledaju druge sportove, a vidim sasvim solidan broj ljudi kako navija po raznoraznim halama.

Link to comment
Share on other sites

Nisam mislio na izolaciju zbog korone nego zbog koncentracije. Kao što se moglo videti i pročitati on se po ceo dan družio sa ostalim sportistima, gledao prenose naših zajedno sa ostalim našim sportistima a noću su imali nekakve sedeljke ispred zgrade gde su se družili i sa sportistima drugih država. To je ono što je došlo do javnosti a kako ono kažu "što se dogodi u olimpijskom selu ...." 😉

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

To je ono što je došlo do javnosti a kako ono kažu "što se dogodi u olimpijskom selu ...." 😉

 

sta je bilo to sa slovenackim kosarkasima i spanskim kosarkasicama? nargile, pice ..... :s_w: nije da se bas pate u tom o.selu.

Edited by vanjabarsa
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ništa to nisam ispratila :mad:

40 minutes ago, Klotzen said:

Nisam mislio na izolaciju zbog korone nego zbog koncentracije. Kao što se moglo videti i pročitati on se po ceo dan družio sa ostalim sportistima, gledao prenose naših zajedno sa ostalim našim sportistima a noću su imali nekakve sedeljke ispred zgrade gde su se družili i sa sportistima drugih država. To je ono što je došlo do javnosti a kako ono kažu "što se dogodi u olimpijskom selu ...." 😉

 

Razumela sam, ali baš sam mislila na to da su im zbog korone ograničene mogućnosti da napuštaju selo. A kad je već tamo naravno da će da se druži, njemu mnogo znači i taj timski duh, vidi se i kad igra ATP kup i DC.

Mislim da mu je to više pomoglo da odigra dobro do polufinala nego što je odmoglo. Akumulirani umor od sezone je morao da ga stigne, zato smo i govorili da nije pametno što ide u Tokio umesto da se odmori od Vimbldona. Ali u životu nekad treba raditi i manje pametne stvari, rizikovao je i nije uspeo, znaće barem da je probao. A fanatik kao on sigurno nije ugrozio sebi mečeve nekim preteranim lumpovanjem i slično, kad je ovoliki ulog u pitanju.

 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, DameTIme said:

Verujem, stoji sve što si napisala, ali to ne znači da je bilo šta "sramota". Porazi su sastavni deo sporta, i verovali ili ne, dešavaju se i Novaku. 


Apsolutno, posebno sto Novak, kolikogod dobar i nesalomiv bio na GS turnirima nije više onaj igrač od pre 5-6 godina kada je mogao da niže 40-50 mečeva bez poraza na raznim turnirima, završavajući sezonu sa samo nekoliko izgubljenih mečeva. Sada prosto s vremena na vreme mora tu i tamo da izgubi po neki duel, za RG je dobro bilo sto je pre toga bio Beograd, na W je bio suviše veliki favorit, mada je i dobro došla malo egzibicija na Majorci, tako da posle ta dva uspeha bilo je teško nastaviti perfektan niz, posebno na turniru u dva dobijena seta.
 

4 hours ago, Klotzen said:

Jedino sto je djokovic trebao da promeni je da je tamo negde u pon ili uto napustio selo i presao u neku izolaciju. Pa ako mu je do druzenja mogao je u nedelju kad se tenis zavrsi da se vrati u selo da se provodi tu drugu nedelju. To je jedino sto je drugacije uradio u odnosu na neku njegovu standardnu proceduru. No on voli tu paznju sto smo videli po selfijima.


Mislim da nije bilo izvodivo da napusti selo zbog kovid protokola ali mislim da dobar deo istine lezi u tome da je Novaku nedostajalo (malo) fokusa ovde za dostizanje primarnog cilja. Djokovic je na GSovima nadmocan zbog svoje mentalne i takticke snage ali i zato sto je meč dovoljno dug da periodi nefokusiranosti mogu ostati nekaznjeni. Odnosno Novak kad je fokusiran je gotovo nepobediv, taj segment mu je direktno vezan sa mentalnom snagom. Sigurno je da je osećao i pritisak ali mislim da je to više alibi, nije da se do sada nije susretao i sa većim ocekivanjima, uostalom koliko pre neki dan je kačen na forumu njegov citat o pritisku i o uspesnom sportisti.

 

Sve ovo pišem na osnovu generalnog utiska sa OI, danasnji meč sam igrom slučaja gledao do 3:2 u drugom setu, u tom trenutku sam rekao Evo brejka sad mogu da krenem put Nisa. Iako sam i sam na ovoj temi napisao da 6:1 nije realan rezultat i pokazatelj, te da lako stvari mogu da odu i na drugu stranu u 2. setu, u tom trenutku sam verovao da je Zverev prelomljen. Šta se tačno desilo nemam pojma, ali sam ostao zabezeknut kada je supruga na telefonu pogledala rezultat i kada sam shvatio da je izgubio 8 gemova u nizu…

 

Ne verujem da će ovaj poraz preterano (negativno) uticati na USO, jeste Djokovic čovek od krvi i mesa ali nije ni klinac da ga dugorocno slomi ovakav pad. Sa ili bez zlata, sa ili bez ucesca na OI Novaku bi svakako u NY bilo teško jer tamo je najveća konkurencija, u smislu broja jako opasnih rivala, plus loše veze i istorija sa tim GS. Ali neka budu ove OI ono o čemu sam prvo pisao u ovom postu

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, jevrem69 said:

Hajde da budemo iskreni pa da kazemo i sledece ............. ona tri bilmeza poput Krajinovica, Lajovica i Djerea, su mogli da se upare sa Cacicem i da naprave jedan krsteni dubl  za OI, i da na taj nacin rasterete Novaka (ionako bi svi odmah ispali u singlu) i za miks dubl ................. tacka ...................

 

Ja se iskreno nadam da neke od pomenutih polu-proizvoda nećemo ni videti na sledećim OI. Ono kad ti je važniji prolazak dva kola na nekim bezveznim turnirima od Olimpijskih igara. 🙄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...