Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

34 minutes ago, Alex_Serbia said:

Ako Jakobu dajete legitimitet za ovo, onda mu dajte i za sve ostalo sto napise. Tako je jedino fer.

 

Koji mi? Ja sam napisao post.

 

Od mene ima amin za sve sto napise, obozavam da citram njegove upise, cak i ako se ne slazem s njim. Nadam se da je ovo dovoljno za tebe.

Link to comment
Share on other sites

Proverićemo... Odradili smo tri utakmice kazne, gostovali u Lazarevcu, Kragujevcu i Lučanima bez navijača. Ne možemo 33 meča da budemo kažnjeni, nismo baš toliko strašnu stvar uradili. Očekujemo naše navijače u nedelju“, pojasnio je trener crno-belih.

 

Ma jok, niste, malo noz, malo zica, malo Ratko Mladic...Ali Stanoje voli da peva pa zato nije strasno, jel tako?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kooineeperk said:

 

B1: Hvala. 

 

Nastavljamo ovde jer mislim da je prikladnija tema.

 

8 hours ago, Kooineeperk said:

B2 i B4: "Propustio" si da kazes i jednu kljucnu stvar, a to je da se svi stari trofeji Sarlot Hornetsa prepisuju ovom novom klubu Sarlot Hornetsa i statistike se spajaju. I to je odobrila NBA uz dogovor oba kluba. E sad zameni imena klubova (oba Hornetsa sa "stari" i "novi" FMP) a NBA zameni sa KSS i to ti je to. 

 

Nema oba hornetsa nego Bobcatsa i Hornetsa.

 

U pitanju je novoosnovani klub iz Charlotte - a koji je tek 2014. godine odlucio da promeni ime u Hornetse kada Hornetsi vise nisu postojali. Dakle, slicno, ali nije isto.

 

8 hours ago, Kooineeperk said:

B3: I Mega je putujuci cirkus, pa sta? 

 

Ne znam kakve veze ima Mega sa ovom pricom?

 

8 hours ago, Kooineeperk said:

B5: Pitaj KSS, zasto mislis da ista danasnji kvazi novinari imaju obavezu da objave? Kad bih se ja u zivotu vodio onim sto pise u nekim Kuririma, pustaju na RTSu, i slicno, bilo bi po onoj Borinoj "oooo kako je lepo biti glup". Pogotovo sportsko novinarstvo, ne pamtim da je ikada palo nize. 

 

Pa gde je to KSS objavio?

 

8 hours ago, Kooineeperk said:

Dakle, poslednji put, mozes ti da mudrujes ovde koliko hoces, ali ako dogovori klubova postoje i to aminuje KSS, tu je kraj diskusije. Ili izvoli, porusi sve to. Institucije. 

 

Takodje (doduse, nazalost, ne i poslednji put) to tvoje insistiranje na legalizmu bi znacilo i da ovde niko ne bi mogao da kritikuje Radonjica jer niko nema trenersku diplomu, u najboljem slucaju amaterski pasionariano prati kosarku i sta onda taj neko ima da prica da Simonovic ne treba da ulazi u igru ili da Kuzmic treba da dobije otkaz?

 

8 hours ago, Kooineeperk said:

Inace, ne vidim kako se ovo tvoje insistiranje na toj prici formalno razlikuje od drugih stvari poput onih da li je Ratko Mladic heroj ili ratni osucenik, da li je celnik Grocke naurcio paljenje kuce novinara ili ne, da li je Jutka polno uznemiravao koleginicu ili ne... i slicno, bilo sta za sta presuda, odnosno neki dokument mora da postoji.

 

Ti stvarno ne vidis razliku izmedju negiranja ratnih zlocina, paljenja necije kuce i uzmemiravanja i osporavanja prava jednom "uspesnom biznismenu" da dovuce neki amaterski klub u BG, promeni mu na kvarno ime u FMP i da to uradi 100 puta svaki put kad mu klub upadne u dugove?

 

8 hours ago, Kooineeperk said:

A ja koliko sam do sada video, ovde je zabranjeno propagirati bilo sta sto je u suprotnosti sa cinjenicama. Kaznjivo banovanjem.

 

Smiri se, udahni duboko i shvati da nije problem da li je ili nije Nebojsa Covic nesto ukrao, da li je ili nije populista i da li moze ili ne moze da nazove klub kako god zeli - problem je tvoj bias i crvena lampica koja se pali svaki put kad se pomene KK FMP i Nebojsa Covic.

 

A da je ovde (na ovom forumu) zabranjeno osporavati "cinjenice", pa 90% foruma bi trebalo da leti jer osporava rezultate legitimnih izbora odrzanih na teritoriji Srbije. Sad, neko ce reci, dzipovi, sumnjivi glasovi, ovo, ono, ali molim lepo, institucije, Djurdjevic, RIK, RTS, drzavni organi.

 

I jos jednom - KK FMP za koga je igrao Teodosic, koji je osvajao trofeje ABA lige i KRK, igrao polufinala Uleb Cupa - taj klub ne postoji vise, nema ga, nestao je onog trenutka kada je pocela sezona i KLS i nije se naslo to ime na spisku ucesnika. To sto je neki drugi klub, osnovan 1970., promenio ime iz Basket u FMP, pa izbrisao Radnicki je lampica za sve, osim za tvrdokorne vernike koji zele da veruju da je to i dalje KK FMP da to nema blage veze sa NBA fransizama. Kolika je zabuna nastala tu dovoljno govori da se pominje primer LA Lakersa koji su bukvalno imali slican put kao i KK Radnicki iz Novog Sada (osim trofeja i zemlje u kojoj se takmice) i to nikome ne zasmeta, niko da preispita sta se koristi u odbranu teze i tome slicno.

 

E pa taj tvoj recnik me podseca na SNS recnik - institucije, RIK, drzava, svako ko sumnja je ili lud ili pokvaren, sprecicemo te dranjem (ili stalnim prozivanjem na forumu), sta te briga, hajde ne smaraj, trebalo bi da se kaznjava/banuje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

Nema oba hornetsa nego Bobcatsa i Hornetsa.

 

U pitanju je novoosnovani klub iz Charlotte - a koji je tek 2014. godine odlucio da promeni ime u Hornetse kada Hornetsi vise nisu postojali. Dakle, slicno, ali nije isto.

Ne mozes ni elementarno da se pripremis za diskusiju, iako nije real-time. 

 

Originalni Hornetsi postojali od '88. do '02. kad se sele u NjuOrleans. Nakon 2 godine, u Sarlotu se formira potpuno novi tim, a kako je u to vreme ime Hornets zauzeto, novi vlasnik odlucuje da ga nazove Bobkets. Za to vreme stari Hornetsi i dalje postoje u NjuOrelansu, sve do 2012. 

 

Tada, 2012. godine, sada vec novi vlasnik ove stare fransize odlucuje da promeni ime iz NjuOrleans Hornets u NjuOrelans Pelikans. Nova fransiza u Sarlotu, koja je u tom trenutku (pa i sada) u vlasnistvu Dzordana, koristi ovu priliku i od 2013. godine vracaju ime Hornets. Uz to, preuzimaju i sve uspehe koje je prethodna fransiza (koja i dalje zivi) ostvarila dok je bila u Sarlotu. Zadrzali su samo svoje uspehe nakon odlaska u NjuOrelans. NBA je sve ovo odobrila. 

 

Tako da sada, svako ko prica o Sarlot Hornetsima, i prica o nekim njihovim uspesima, gleda to kao jedan tim, koji je postojao od 1988. do 2002. imao pauzu pa opet nastao 2004. i zivi i dalje, a u medjuvremenu jedan period se zvao Bobkets.  

 

Naravno da nije 1/1 sa FMP-om, vec ti samo govorim o cinjenicama da timovi:

1) menjaju vlasnike

2) menjaju gradove

3) nasledjuju jedni druge i da organizacija (savez) treba da brine o tome

 

 

Quote

Ne znam kakve veze ima Mega sa ovom pricom?

Pa samo u smislu primera da menjaju gradove, mada kod njih mislim da to nije formalno/pravno ispraceno, nisu registrovali novu adresu sedista u S.Mitrovici na primer ili ranije u Krusevcu kad su igrali. 

 

 

Quote

Pa gde je to KSS objavio?

Ne znam, pitaj njih. Kako rade, dobro bi bilo da to uopste i imaju negde u arhivi. Ali moraju da imaju, to im je posao. Ako nemaju, onda lose rade svoj posao. Ja se vodim time da oni rade barem zadovoljavajuci posao, barem te formalno/pravne stvari. Niko nije kriv dok se ne dokaze suprotno. Ako rade to sto rade (predstavljaju se kao stari FMP) i svi zivi ih tako nazivaju i racunaju im stare uspehe, i zvanicna liga ih tako priznaje, onda ima rezona da verujem da je ispraceno formalno/pravno a ne suprotno. 

 

 

Quote

 

Takodje (doduse, nazalost, ne i poslednji put) to tvoje insistiranje na legalizmu bi znacilo i da ovde niko ne bi mogao da kritikuje Radonjica jer niko nema trenersku diplomu, u najboljem slucaju amaterski pasionariano prati kosarku i sta onda taj neko ima da prica da Simonovic ne treba da ulazi u igru ili da Kuzmic treba da dobije otkaz?

Ooooo, polako, gde si ti otisao. Naravno da ne, to nema veze s tim. Najbolje da poredis presude/odluke sa trenerskom licencom. Opet skreces sa puta diskusije, po obicaju, i ja necu tim putem ici s tobom... 

 

 

Quote

Ti stvarno ne vidis razliku izmedju negiranja ratnih zlocina, paljenja necije kuce i uzmemiravanja i osporavanja prava jednom "uspesnom biznismenu" da dovuce neki amaterski klub u BG, promeni mu na kvarno ime u FMP i da to uradi 100 puta svaki put kad mu klub upadne u dugove?

Formalno ne postoji razlika u smislu da postoje presude/odluke. "Papir" kojim je neka institucija rekla "to je tako". Namerno sam ekstremne primere uzeo, za njih barem iz medija znamo da su doneti, iako ih ja licno (ne znam za tebe), nikada nisam video (niti trazio da ih vidim). 

 

Ovo od KSSa/FMPa, prosto zbog loseg novinarstva, nismo u vestima procitali da se desilo. Sto ne znaci da nije. Kao sto rekoh, mora da postoji. Zato se ja vodim onim sto pise na sajtu ABA lige.

 

 

Quote

Smiri se, udahni duboko i shvati da nije problem da li je ili nije Nebojsa Covic nesto ukrao, da li je ili nije populista i da li moze ili ne moze da nazove klub kako god zeli - problem je tvoj bias i crvena lampica koja se pali svaki put kad se pomene KK FMP i Nebojsa Covic.

Ja imam bias ka istini. Ako uopste pomno pratis forum, video bi da sam ja jedan od kriticara doktora i samog FMPa, i to kroz prizmu navijaca Crvene zvezde. Meni se "crvena lampica" pali uvek kada neko forsira svoju trulu agendu, neutemeljenu u cinjenicama, a ima nekoliko takvih likova ovde po raznim temama, izmedju ostalih i ti sa tvojom "jeste-FMP-nije-FMP" pricom. Jedina razlika je sto su neki nekada zbog toga bili i banovani. 

 

 

Quote

A da je ovde (na ovom forumu) zabranjeno osporavati "cinjenice", pa 90% foruma bi trebalo da leti jer osporava rezultate legitimnih izbora odrzanih na teritoriji Srbije. Sad, neko ce reci, dzipovi, sumnjivi glasovi, ovo, ono, ali molim lepo, institucije, Djurdjevic, RIK, RTS, drzavni organi.

Ne bih o politici ali, ja ne osporavam rezultate izbora, a na moju ogromnu zalost oni su takvi kakvi jesu. Ne osporava ih ni svet, nazalost. Jbg. 

 

 

Quote

I jos jednom - KK FMP za koga je igrao Teodosic, koji je osvajao trofeje ABA lige i KRK, igrao polufinala Uleb Cupa - taj klub ne postoji vise, nema ga, nestao je onog trenutka kada je pocela sezona i KLS i nije se naslo to ime na spisku ucesnika. To sto je neki drugi klub, osnovan 1970., promenio ime iz Basket u FMP, pa izbrisao Radnicki je lampica za sve, osim za tvrdokorne vernike koji zele da veruju da je to i dalje KK FMP da to nema blage veze sa NBA fransizama. Kolika je zabuna nastala tu dovoljno govori da se pominje primer LA Lakersa koji su bukvalno imali slican put kao i KK Radnicki iz Novog Sada (osim trofeja i zemlje u kojoj se takmice) i to nikome ne zasmeta, niko da preispita sta se koristi u odbranu teze i tome slicno.

Postoji formalno/pravni naslednik KK FMP. 

 

Za Lejkerse se obrati nekom drugom, ne meni. Ja sam ti dao primer i obrazlozio. 

 

 

Quote

E pa taj tvoj recnik me podseca na SNS recnik - institucije, RIK, drzava, svako ko sumnja je ili lud ili pokvaren, sprecicemo te dranjem (ili stalnim prozivanjem na forumu), sta te briga, hajde ne smaraj, trebalo bi da se kaznjava/banuje.

Primetio sam da ovo radis vec nekoliko puta razlicitim clanovima foruma. Imputiras nam tu SNS-ovsku notu. A upravo si ti taj koji je daleko blizi tome - jer cesto divergiras diskusiju, pogotovo kada cinjenice ne idu tebi u prilog. Tako da uz svo duzno postovanje, postedi me toga (da ne kazem neke teze reci). 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Jakob Aman said:

Kako Dule Vujosevic igra igru skocko u slagalici?

zvezda zvezda karo karo

 

Evo jedne od prednosti povratka dece u školu ( u odnosu na on-line nastavu )... mozes da čuješ neku novu "foricu" od drugara iz odeljenja :classic_biggrin:

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Mi nemamo novca za igrace sa F4, pa moramo da riljamo 40 minuta bez pola tima. 

 

Nase pobede dobijaju manje prostora u medijima nego konferencije za stampu najveceg Srbina.

 

Ne smeta, lepo je kad se igra ispod radara. Dugo nismo imali ovakvu underdog poziciju, ne bi bilo lose da to iskoristimo. I da ne uzmemo ABA/KLS, niko nece zameriti poraze od visestruko skupljeg sedmoplasiranog tima ABA.

 

Dzikic lepo smrsao.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...