Jump to content

VN Španije 2020. (14.-16. avgust)


Alen13ASC

Recommended Posts

Predlog muzike za slušanje uz čitanje uvodne teme.

 

Nakon uzbudljive VN 70. Godišnjice F1 čeka nas Barselona Katalunja, ne tako poznata po uzbudljivim trkama ali vrućine u avgustu su nešto što može dobrano pomesti stvari.

 

01-F1-logo.png

 

02-VN-Logo-RSD.png

 

03-Logo-VN-2-RSD.png

 

04-O-stazi-II-RSD.png

 

05-Mapa-Staze-V-RSD.png

 

ZONE AKCIJA

 

Krivine 1-3

 

2009- Lančani udes na startu trke

 

 

Krivina 4

 

2016- Udes Hamiltona i Rosberga

 

 

Krivina 9

 

2008- Udes Kovalainena

 

 

Pireli je spremio najtvrđe mešavine pneumatika, razumljivo jer je pista zahtevna i jake su vrućine.

 

06-Alokacija-Guma-II.png

 

Skeptakl na VN 70. Godišnjice F1 s mekšim gumama doneo je konačno prekid Mercedesovog niza pobeda ove godine, Maks je slavio i sad je konačno drugi na tabeli prešavši Valterija. Ostaje žal zbog odustajanja na VN Austrije ali nada je tu, naravno pričam iz perspektive Maksovih navijača te generalno ljudi koji bi voleli videti prekid Mercedesove dominacije. Mercedesu s druge strane svaka čast, obavili su najbolji posao i sad beru plodove.

 

Situacija je malo depresivnija na poretku konstruktora ako gledamo razliku Mercedesa i Red Bula, Ferari je pretekao Meklaren i sada se situirao na trećem mestu. Rejsing Point i bez obzira na gubitak poena uspeo ih je ugrabiti doboljno da opet preteknu Reno. AlfaTauri je zvanično ničija zemlja, ne mogu protiv Renoa u toj meri a druga Alfa te Has i Vilijams su miljama iza.

 

Kao i uvek sredina poretka osvaja srca a Luis deluje nezaustavljiv.

 

07-poredak-tablica-II-RSD.png

 

Netipični raspored kalendara nažalost zbog krize koronavirusa ostavio je VN Španije za avgust umesto tipičnog maja, što će doneti novu težinu vozačima i timovima. Mada se predviđa ne više od 29 stepeni celzijusa ja mislim da će biti veće, ne smem zamisliti temperature asfalta za vikend.

 

09-Vremenska-prognoza-RSD.png

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Posledica bizarnog incidenta. Magnusen se našao ispred Okona, sklonio se desno sa idealne putanje, Okon se sklonio isto desno i gledao u retrovizore da li nailazi neko na brzom krugu, kad je pogledao ispred sebe video je Magnusena koji je bio značajno sporiji jer je koristio kinetičku energiju da puni baterije, Okon cimnuo još desno da ga izbegne, zarotirao se u pljusnuo nosem u zid. Išli na razgovor kod sudija i procenjeno da niko nije kriv. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Downforce said:

Tesko da ce biti interesantne trke sutra. Nema sta da zacini sou. 

 

Jedino da Hamilton prespava start pa da nakon prve krivine bude neki treci-cetvrti. Inace vozic od starta do cilja.

Edited by Radoye
Link to comment
Share on other sites

Ako ništa drugo F1.5 FTW! Biće interesantno gledati Albonove borbe s RP, pa recimo šta Lekler može, pa hoće li se Fetl s🅱️inalati, Renoi i Gazli su uvek interesantni za praćenje...

 

Ima tu svašta ponešto za ispratiti, ja sam skroman. Uvek gledam onu grafiku levo i pratim zaostanke pa se veselim borbi makar ona bila za 16. mesto. Gledam i pratim i samo me čuješ "0.6, 0.3,.. sad će biti nešto [pa režiser to isprati]"...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bi nabacio koji komentar ali pekao sam roštilj po kiši XD i onda trka frka i na koncu uspem i pogledati trku. Čestitke Hamiltonu na pobedi, sad je No1 po broju podijuma. Čestitke i Ferštapenu što je Botasa zezno. Grožan standardno, a Fetel vozio na čarapama.

 

Ako sagledam sve bila je dobra trka, malo je onaj i oblak začinio stvari sa "hoće neće".

 

Edit:

 

Reza

 

1ffvhx8modh51.jpg?width=1024&auto=webp&s

Edited by Alen13ASC
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...