Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

7 minutes ago, propolis said:

Inace odlican igrac i nema sanse da igra kod nas jer je finansijski iznad naših mogućnosti. 

 

Da je bas odlican...i nije. Da ne preterujemo. Odlicni igraci ubodu malo vise od nemacke bundeslige, pa i ako je u Bajernu. Solidan, svakako. Sto bi nasi doajeni sportskog novinarstva rekli, iskusan prvoligaski igrac. To u prevodu znaci puki prosek u ligi koja je prosecna ali su mu se igracke i finansijske ambicije poklopile sa klubom u kom igra.

 

@quentin Covic je ipak nesto i omogucio Zvezdi, na pocetku igracki kadar, posle toga trening halu pa se i kao predsednik FMP odrekao ambicija u klubu koji je sem navijaca imao sve bolje i od Zvezde a bogami i od Partizana. Naravno uz pomoc Rase Radovanovica. A Andrej je kao i svaki politicarko hteo sve da uzme a da ulozi kitu. Sa te strane ja potpuno razumem Covica.

Edited by Laki John Terry
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Predragdjape said:

U pravu si. Nisam lepo procitao. My bad. Sry all😁

Tad je bese Andrej hteo Vladu Djurovica na klupi a Covic zadrzao Radonjica i ovaj otisao? 

Bozu Maljkovica da budemo precizni.

Tog leta ( posle poraza od Cibone u polufinalu i gubitka KLS) je otisao Bata kao i svi finansijeri koji su dosli sa njim u klub.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Laki John Terry said:

...i poceli da oporavljaju ovaj drugi klub.

Koji i dan danas sebe nazivaju opozicijom pored institucije...

19 minutes ago, Šarac said:

Bozu Maljkovica da budemo precizni.

Tog leta ( posle poraza od Cibone u polufinalu i gubitka KLS) je otisao Bata kao i svi finansijeri koji su dosli sa njim u klub.

 

Ostalo je istorija... Radonjic postao odlican trener, doneo toliko trofeja i... Na kraju kad je bio "potreban" Covicu da nastavi sa ekipom on otisao na odmor.. A mogao je Covic da cuti, uzme pare i kulira sa Bozom na klupi i privatnim parama za jos jacu ekipu..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni je Kori vrhunski napadač, i sut i ulaz s obe strane. Uz to, nije rupa u odbrani, ume da bude dosadno agresivan bez glupih faulova 
Doduše, ume i da zasrlja, ume i da bude nevidljiv po 30 minuta, ali za drugog pleja ili komba u rotaciji..ne bih ni sekund razmisljao.
Ne znam ni jednog dobrog igrača u NBA, EL, Acb sa onom palmicom frizurom.. Prema tome..
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Umesto da ukinu to glupo pravilo oko dozvoljenog broja stranaca, oni se sprdaju sa deljenjem drzavljanstva.

Ima ljudi koji posle deset godina jos uvek nisu dobili drzavljanstvo, a Panter i Pejdz dobise za par meseci.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dakle slika je sada jasnija posle ovih najava:

PG: stranac 1, stranac 2

SG: stranac 3, stranac 4

SF: Davidovac, Dobric Lazic

PF: stranac 5, Kuridza ,Simanic

😄 stranac 6, Kuzmic

+ 2 iz FMP-a, a po meni bi to trebali da budu Radanov i Djordjevic

 

14 igraca je i vise nego dovoljno za sezonu, s tim sto poslednja dvojica zaista ne bi trebala da popunjavaju roster, vec da imaju solidne minute narocito u ABA i KLS.

 

E sad, nemam predstavu ko bi trebao/mogao da bude stranac 1, 3 i 4, ali imam zelje za ostale:

Stranac 2: A.Hamilton/CMM

Stranac 5: Whittington

Stranac 6: J.Hamilton/Jekiri

 

Stranac 3 bi mogao da bude Baron, ako resimo da se isprsimo i zadrzimo ga, ali nisam siguran da za 500k koliko on ocekuje, ne bi mogli da nadjemo dobru alternativu na bar dvogodisnji ugovor

Link to comment
Share on other sites

Otprilike ovako stojimo: Sale neće krtog Nedaru...sile nema...Kalina neće u Zvezdu...ne treba mu-nam to sada...Beron nam ne vredi po milijuna jura...fekt. Rileta niko ne spominje...znači pečalba...Danguba ispo...Ojo ćao...a ako je Sale2 Obradović2 već obavio razgovor sa Borišom...teško da ga produžavamo. I za njega i za nas bi najbolji scenario bio da već sledeće sezone u nekom drugom dresu dokaže da nismo umeli sa njim...pa malo li je ovih 4-5 sezona...i broja im ne znam.

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, mmajstor said:

Pre bi trebalo da prestanu sa glupim deljenjem drzavljanstva.....bas iz razloga kojih si spomenuo.

U 21.veku je teska glupost ogranicavati broj stranaca, da bi kao nasi igraci dosli do izrazaja. A opet imamo po 10 stranih igraca kojim delimo pasose da bi bili konkurentni u evropskim takmicenjima.

Domaci igrac ce se istaci ako ima kvalitet, u suprotnom uvek je tu neki Borac, Tamis...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, bosMan_jr said:

Potpuno jasna slika 

Jasnije u smislu koncepcije tima po pozicijama, drago mi je sto si vrcavo-sarkastican, tako da ocekujem sada neki analticki doprinos koji je duzi od prosto-prosirene recenice, koja sluzi da nekog podbodes😉

Ziv bio🍻

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Gudura said:

Dakle slika je sada jasnija posle ovih najava:

PG: Pangos ,A.Hamilton 

SG: Malcolm Hill, Trevis Simpson

SF: Davidovac, Dobric Lazic

PF:Whittington , Kuridza ,Simanic

😄J.Hamilton , Kuzmic

+ 2 iz FMP-a, a po meni bi to trebali da budu Radanov i Djordjevic

 

Da dopunim, da se ne mučiš ... :lol_2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Leonard said:

U 21.veku je teska glupost ogranicavati broj stranaca, da bi kao nasi igraci dosli do izrazaja. 

Domaci igrac ce se istaci ako ima kvalitet, u suprotnom uvek je tu neki Borac, Tamis...

 

To su razlicita vidjenja... to ogranicenje ima slabog efekta jer se ono zaobilazi davanjem pasosa preko veze. Koliko je ono bitno vidimo da nikad slabiji nismo bili sa izborom domacih igraca jer u Tamisu oni nemaju dovoljan kvalitet takmicenja da napreduju...pa su nestali. 

 

Globalizam unistava sve ono sto je domace, ukljucujuci i domace igrace...ne moramo da igramo tu igru ako necemo. 

Link to comment
Share on other sites

Dakle slika je sada jasnija posle ovih najava:
PG: stranac 1, stranac 2
SG: stranac 3, stranac 4
SF: Davidovac, Dobric Lazic
PF: stranac 5, Kuridza ,Simanic
[emoji1] stranac 6, Kuzmic
+ 2 iz FMP-a, a po meni bi to trebali da budu Radanov i Djordjevic
 
14 igraca je i vise nego dovoljno za sezonu, s tim sto poslednja dvojica zaista ne bi trebala da popunjavaju roster, vec da imaju solidne minute narocito u ABA i KLS.
 
E sad, nemam predstavu ko bi trebao/mogao da bude stranac 1, 3 i 4, ali imam zelje za ostale:
Stranac 2: A.Hamilton/CMM
Stranac 5: Whittington
Stranac 6: J.Hamilton/Jekiri
 
Stranac 3 bi mogao da bude Baron, ako resimo da se isprsimo i zadrzimo ga, ali nisam siguran da za 500k koliko on ocekuje, ne bi mogli da nadjemo dobru alternativu na bar dvogodisnji ugovor
Na trojci od pomenutih samo bih ostavio DD, a umesto Lazića i Dobrića - Kalinić i Dangubić.
Link to comment
Share on other sites

Secam se kada je uvedeno Bosmanovo pravilo da su Englezi, Italijani, Nemci i Spanci govorili kako ce im to potpuno unistiti reprezentacije. Pricam o fudbalu. Svi znaju da su nakon toga potonje tri bile svetski prvaci. Znaci kvalitet ce da ispliva uvek, cak sta vise i da napreduje u jacem okruzenju. Ogranicavanjem broja stranaca se samo podilazi mediokritetima i prosecnim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bosmanovo pravilo je uvedeno bas zbog tih sto si naveo. Njima je skocio kvalitet, a svima drugima opao... zato nikada vise Zvezda ili Steaua nece biti prvaci. Razumemo svi koji su trendovi, i da sila boga ne moli... al ako su nas vec naterali da jedemo onu stvar, ne moramo da se pretvaramo i da je ukusno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Novi početak sa novim trenerom uz ozbiljnu rekonstrukciju tima koji će za promenu, svi se nadamo, igrati košarku sa glavom i repom uz jasno definisane pozicije i uloge. Saletu ako nešto ne nedostaje u ovom delu karijere to je ambicioznost uz napomenu da je raskinuo ugovor sa Monakom koji je u EC imao prosečan broj poena prva 6 skorera od 10.1 do 11ppg i da je umeo da kontroliše i stavi u pogon Noris Kola i Dilana Enisa. Nisu izgubili jednu tekmu kući i završili su sezonu kao lideri domaće lige tesno ispred Asvela. Teško da smo ga novčanom ponudom privukli. Privuklo ga srce i naravno prilika da se dokaže na EL nivou sa matičnim klubom. Mislim da je sigurno od Čovića tražio ozbiljne garancije po pitanju budžeta kao i strukovne autonomnosti u odnosu na upravu. Spokojan sam prilično u daljem procesu formiranja tima. Da najzad presečemo sa svim Filipima, Kešeljovima i Štimcovima kojima i jeste bilo mesto u Zvezdi uz trenerske veličine i autoritete ranga Alimpije, Tomić, Šakota uz pobenavelog Nebojšu.

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

filip, keselj i stimac vise nisu problem, a ja bih jako voleo kada bi sale svoj autoritet i autonomnost demonstrirao sklanjanjem lazica. tukao trenera i saigraca, bodigardisao filipu, i od nekakve kvazilegende postao je kancer kluba. i kao igrac svake godine sve gori i gori.

Edited by Haggard
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...