Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

3 hours ago, mmajstor said:

S obzirom na individualni kvalitet igraca oba tima, ja zaista mislim da samo losiji trener ili neki sticaj okolnosti bi doveo do poraza od Buducnosti u plej ofu. U jednoj utakmici moze da se izgubi ili u nekoliko da se odigra tesnje, jer razlika u nasu korist nije bas toliko velika. I pored toga izgubiti 3 meca u plej ofu je vec jako tesko, sem ako se ne zadovolje prethodni uslovi. 

 

Radonjica ne smatram losim trenerom, tako da ova prilika nije propustena, a bojim se da bi bila propustena da smo 3 utakmice igrali u Podgorici, jer se onaj sticaj okolnosti u vidu loseg sudjenja desio u Podgorici. Da su obrnute uloge ja verujem da bi i Miloje sa Zvezdom dobio Buducnost sa Radonjicem jer nijedan ni drugi nisu losi treneri, a pokazao se kao presudan domaci teren i podrska sa tribina i sudija. Sa pritiskom su se nosila oba tima i dobro su se pokazali i jedni i drugi na tom polju. 

 

Cinjenice ti uopste ne idu u prilog i samo pokazuju koliko si kontradiktoran.

 

U mecu u kojem je Crvena zvezda izgubila od Buducnosti koju je vodio Mijovic, za Crvenu zvezdu su tada igrali JOB, MJK, Rochestie, Walden i Terry. U prva dva meca finala umesto ove petorice igraca Radonjic je mogao da racuna na Uskokovica, Radanova, Simonovica, Nnoka i Reatha. To znaci umesto jednog odlicnog sestog igraca sa klupe, jednog kakvog takvog pleja, dominatora pod kosem, iskusnog visokog igraca i MVP kupa, Radonjic je mogao da racuna na dvojicu igraca koja nista nisu odigrali ove sezone, dvojicu mladih igraca bez ijedne dobre partije u crveno belom dresu ove sezone i Nnoka.

 

Dakle, uopste nije tacno da je tim KKCZ bez tri pleja (povredjen, otisao, uvredjen) i dvojice visokih koji su bili prve opcije na svojim pozicijama bolja od KKB, odnosno KKB je bolji tim. Pa kako je onda Milojevic to dobar trener ako je uspeo od osakacene Crvene zvezde da izgubi ne 2, ne 3, nego 5 meceva ako racunamo na epsku kradju u 3. i 4. mecu (inace, gledam statistiku i ne mogu da se setim kad je to Lazic neki bitan zavrsio sa samo jednim napravljenim faulom).

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, bodo said:

Dejo je naš David Copperfield jer to što je on uspio izvesti sa ovim deficijentnim sastavom ne znam kome bi to još pošlo za rukom. Bilo je i trenutaka kad nije sve nagovještavalo ovakav happy end ali na kraju je naš David izvukao još jednu magiju iz svog rukava i opet iznova napunio srca nas"Cigana":Hail:

I na tom putu ostao pravi gospodin čak i onda kad su nas bezočno krali .

Veliki naklon našem Dejanu

 

Iskreno govoreći nisam verovao da će Radonjić sa ovim skarabudženim timom uspeti da uzme ABA. U stvari, najiskenije govoreći, mislim da ni Fil Džekson to ne bi uspeo. Odnosno, kao što sam to već pomenuo, Dejo je endemska biljka (one dve titule s Bajernom su neuporedive sa situacijom ovde jer tamo u prvenstvu nije bilo toliko jakog protivnika) i savršen fit za Zvezdu. Mi smo kao ekipa toliko ograničeni da to doslovce boli, ali je on ipak uspeo da u fotofinišu sklopi unutrašnju harmoniju i od raspale bande napravi TIM. 

 

To je i presudilo.

 

3 hours ago, Kankkunen said:

Bio je nedavno u BGD na nekim terapijama, moguće da je bilo nekih razgovora, kao i sa Jovićem.

 

Nedović godinama igra po pola sezone zbog raznoraznih povreda, zaista je suludo želeti takvog igrača kao nosioca. 

 

I sa Jovićem je identična priča. A on, da je pametan, u ovoj pauzi od kada je dobio nogu operisao bi se kod dobrog hirurga i bio spreman da sledeću sezonu odigra ozbiljno. Ovako, ko god ga potpiše, opet će propustiti polovinu utakmica.

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Perkos2 said:

Niko nije savršen😁   ti igrači dokazuju u odlzčujućim utakmicama da s'punim pravom veruje u njih. Za razliku od Davidovca koji prosto nestane kad je najbitnije.

Da ne bese Davidovca nas bi izbacila Igokea

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Laki21 said:

Nedović godinama igra po pola sezone zbog raznoraznih povreda, zaista je suludo želeti takvog igrača kao nosioca. 

 

I sa Jovićem je identična priča. A on, da je pametan, u ovoj pauzi od kada je dobio nogu operisao bi se kod dobrog hirurga i bio spreman da sledeću sezonu odigra ozbiljno. Ovako, ko god ga potpiše, opet će propustiti polovinu utakmica.

Sve stoji, al koliko sam načuo, trener se slaže sa Čovićem po pitanju broja stranaca (4 max)

Kako će to izgledati ostaje da se vidi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

BTW, što se željai čestitki tiče, a da nisu potpuno epska fantastia, moje su sledeće. Prvo očerupati, naravno ako je moguće (izlaz iz ugovora za EL) domaći teren;

 

- Kobs

- Smit ili Tomas

- Mozli

 

- Lojd

 

Kobsa vidim kao drugog pleja (Volden na dva), prva jedinica mora biti ujedno (uz Lojda) i najbolji/skuplji igrač tima.

 

Smit i Tomas su slične konfiguracije i apsolutno poželjni i primenljivi u sistemu koji Dejo forsira

 

Mozli je doslovce nacrtan za njegov sistem

 

 

Lojd se neće usrećiti kao neka šesta opcija u nekom Olimpijakosu ili Baskoniji, tamo niti će biti starter a glavni igrač da ne pričamo. Takođe nema šanse da dobije sve strpljenje sveta kao kod nas.

 

Ako je pametan, a mi mu malo pojačamo platu, mi smo mu doslovno idealan fit.

 

Meni bi ovo bilo dovoljno da budem happy 🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Radonja said:

Drperce hoce biti neka majca?

 

Kankunnen bas si morao da uskocis izmedju postova. 😄

Bile za FK sampionske, za kk mozda bude u buducnosti nekad.

U svakom slucaju cu ja nesto za svoju dusu da nacrtam kad budem imao vremena, a da li ce ici u stampu videcemo.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Laki21 said:

 

I sa Jovićem je identična priča. A on, da je pametan, u ovoj pauzi od kada je dobio nogu operisao bi se kod dobrog hirurga i bio spreman da sledeću sezonu odigra ozbiljno. Ovako, ko god ga potpiše, opet će propustiti polovinu utakmica.

Nema srece sa tom operacijom, apsolutno nema garancije da mu stanje ne bude jos gore nego sad. Samo mirovanje I banja donose poboljsanja, ali cim krenu napori idu I problemi. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Laki21 said:

BTW, što se željai čestitki tiče, a da nisu potpuno epska fantastia, moje su sledeće. Prvo očerupati, naravno ako je moguće (izlaz iz ugovora za EL) domaći teren;

 

- Kobs

- Smit ili Tomas

- Mozli

 

- Lojd

 

Kobsa vidim kao drugog pleja (Volden na dva), prva jedinica mora biti ujedno (uz Lojda) i najbolji/skuplji igrač tima.

 

Smit i Tomas su slične konfiguracije i apsolutno poželjni i primenljivi u sistemu koji Dejo forsira

 

Mozli je doslovce nacrtan za njegov sistem

 

 

Lojd se neće usrećiti kao neka šesta opcija u nekom Olimpijakosu ili Baskoniji, tamo niti će biti starter a glavni igrač da ne pričamo. Takođe nema šanse da dobije sve strpljenje sveta kao kod nas.

 

Ako je pametan, a mi mu malo pojačamo platu, mi smo mu doslovno idealan fit.

 

Meni bi ovo bilo dovoljno da budem happy 🙂

Tomas da, ali sumnjam Smit i Mozli da su za njegov sistem. Voli on centre koji znaju dole da igraju, oba u ovom slucaju su operisana. Smit je daj Boze EC nivo,a to mislim i za Mozlija..

 

Tomas,da,licno bih zeleo i Nikolica,malo da imamo sirinu...Od plejeva ni sam ne znam, verovatno ce doci Jovic i jos neki koji ce deliti minutazu sa njim.

 

Prica se i za malog Jovica iz Mege..

Edited by Devil In My Pants
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Radonja said:

Pa neigramo EC Slavisa.Ovaj roster ako bi imao 1 pobedu u EL. :D

Pa koliko je imao ove godine? to je skoro pa isti sastav samo poboljsan. Plus ovi od sada uz Radonju od pocetka. Ima da kidaju i grizu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Kankkunen said:

Sve stoji, al koliko sam načuo, trener se slaže sa Čovićem po pitanju broja stranaca (4 max)

Kako će to izgledati ostaje da se vidi.

 

Uuuuu, ovo mi je jako nategnuto; ako Volden i Noko ostanu, ne vidim da cemo uspeti da zatvorimo roster sa jos samo dva stranca. Trebace nam startne opcije na 1, 2 i 4 (minimum), i jos po jedan igrac na pozicijama 1 i 4, a verovatno i na 5 i 3.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kankkunen said:

Igra se košarka i van ABA lige, i to mnogo bolja sa dosta zanimljivih igrača.

I ja mislim da bi se iskljucivo trebali pojacavati iz NBA I EL, recimo bi ovo bio tim po ukusu  

 

Larkin, Uskokovic, Westbrook 

Wolden, Loyd

Lazic, Kawhi 

Jokic, Davidovac, Simonovic

Gobert, Tavares

 

Mislim da bi osvojili aba I obezbedili EL uz dobar rad strucnog staba.

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...