Jump to content

Alpsko skijanje


Jurgen

Recommended Posts

Malo sam gledao kalendar i trenutno su stvari ovakve:

Muskarci:
Slalom - vozena 1, ostalo 10 trka
Veleslalom - vozene 4, ostalo 7 trka
Super veleslalom - vozene 2, ostalo 5 trka
Spust - vozena 4, ostalo 9 trka

Zene:
Slalom - vozene 4, ostalo 8 trka
Veleslalom - vozene 2, ostalo 9 trka
Super veleslalom - vozene 2, ostalo 8 trka
Spust - vozene 4, ostalo 6 trka

Malo mi ovde nesto ne stima, pogotovo ovo za muski spust. Mozda nisu najbolje azurirali ove zamene za neodrzane trke. Ili mozda racunaju da broj trka slalom+veleslalom=super veleslalom+spust. Broj trka jeste relativno izjednacen, ali neuporedivo je teze voziti dupli vikend brzih disciplina od slaloma i veleslaloma.

Dame juce vozile super veleslalom. Podijum Sifrin, Curtoni i Miradoli. Godja 5, Gut 8, Brinjone 11, Suter 15, Vlhova nije zavrsila. Mislim da ce Sifrinova ubedljivije osvojiti veliki globus nego Odermat.
Muskarci juce i danas veleslalom. Juce podijum Braten, Kristofersen, Odermat, a danas Odermat, Kristofersen, Kranjec. Kilde nije zavrsio prvi dan, pa drugog nije ni pokusavao. Prevelik je ovo zalogaj bio za njega. Birace on trke veleslaloma koje mu odgovaraju.

Muskarci u cetvrtak voze nocni slalom u Madona di Kampiljo, a za vikend opet brze discipline u Bormio - 1 spust i 1 super veleslalom. Zene voze u Semeringu 2 veleslaloma i 1 slalom.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 11/29/2022 at 7:10 AM, Romantik said:

Nazaslot ni engleski komentatori nisu nista bolji. Identicne fraze za svaku voznju koriste, pa ako prolazno vreme ne bude u skladu sa onim sto oni pricaju onda okrenu plocu i pocnu kako je tu ipak dosta sitnih gresaka koje ih kostaju.

 

Sto se tice Kilingtona, za veleslalom je bio bas jak vetar i start je snizen tako da je sreca imala dosta uticaja, tj ko je vozio u normalnijim uslovima a ko pod jakim naletima vetra.

Sto se tice slaloma tu se sneg nije odrzao, bukvalno se raspala staza a kao rezultat ono za mene najgore, podela pobede. Ja se jezim kad vidim da dva takmicara dele na primer 17. poziciju, a kad je to podela mesta na podijumu ili u najgorem slucaju pobede, to mi toliko ogadi sport da nemam reci. Mora se naci neki tajbrejekr, bilo da se u toj situaciji gleda ko je imao ukupno bolje vreme u jednoj od voznji, bilo broj dresa, bilo nesto trece, ali to se mora resiti, ovako se unistava sport i takmicenje gde je sustina svega pobediti nekoga a vi kazete niko nije pobedio 🤮

 

I za kraj Holdener, eto i kad je konacno pobedila opet nije mogla da bude bolja od svih toga dana, ona sad ima pobedu, ali i dalje nema takmicenje na kome je bila brza bas od svih takmicarki.

Slazem se. Jos je gore kada na OI, gde se dele medalje koje su nagrada za zivotno delo, desi situacija sa dva pobednika. Mislim na skok u vis na OI, ako dobro pamtim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Covek ima 3 zlata sa tri razlicite olimpijade, ako to nije konstantnost sta jeste? Slazem se jedna trka pa moze da se desi iznenadjenje, slazem da i ako neko izdominira na jednoj olimpijadi da je to opet do momenta ako nema rezultate pre i posle, ali biti olimpisjki prvak na tri uzastopne olimpijade, koliko postoji sportista, ne samo skijasa, kojima te to poslo za rukom?

A pride sam bio ubedjen da ima i jedno dva mala globusa u Super G-u, tek sad vidim da nema nijedan,

Link to comment
Share on other sites

Pa nije bas odbranio 3 puta zlato jer je uzimao spust i superveleslalom. Moja poenta je da se ne moze stavljati on i Fojc u isti kos. Fojc ima nekoliko globusa, a osvajao je i medalje i na svetskim sampionatima i na olimpijadi. Ono sto mu je falilo je veliki globus, a vec smo pisali kako to ide malo teze za spustase. Doduse, oni kasnije sazrevaju. Kilde je npr to uspeo, kao i Svindal. Da bi neko bio Goat, pa makar u svojoj kategoriji, mora da osvoji sve. Kilde ce imati jos jednu sansu, mozda i dve, za olimpijadu, ako ga zaobidju povrede. Ovo sto Odermat radi je prosto neverovatno i da nije Kildea govorili bi mozda i o dostizanju one Hermanove sezone 99/00. E to je bila dominacija. To su bile godine kada je bilo puno dobrih spustasa.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

E za sve se slazem od reci do reci. Timsko kad su poceli je bio super koncept, nesto kao u atletici, a ovo sadasnje timsko sa paralelom samo je karikatura takmicenja.

 

Staza u spustu je bila suvise laka, otuda dosta iznenadjenja, jer na takvoj stazi razlike su izuzetno male pa oprema igra istu ulogu koliko i takmicar, a Super G godinama i daje najsarenolikije razultate tako da to nije iznenadjenje.

 

Muski veleslalom, sve sem titule za Odermata ce biti senzacija sampionata, dok kod zena Sifrin jeste blagi favorit, ali dve Italijanke i Gut su tu negde, a bar jos 3-4 mopgu do medalje.

 

U slalomu Sifrin nije bila tako dominantna te ce to biti jako zanimljivo, a kod muskaraca je tek izjednaceno, pogotovo ako Braten ne bude mogao voziti, koji je zdrav ipak malo ispred ostalih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lepo si poredjenje nasao za Odermata :thumbsup:

 

Mikaela jeste podigla formu u slalomu u drugom delu, ali uglavnom to nisu bila dominantna izdanja, jeste ona favorit, no Holdener i Lena Dir je itekako mogu ugroziti, a u nekom spletu okolnosti mozda i Sven-Larson ili Vlhova, mada je ona ove sezone bas podbacila, a u nekom ludom raspletu i ove dve mlade nade (Svedjanka i Hrvatica).

Link to comment
Share on other sites

Lena ocito ima problem kad je izrovana staza, e sad to koliko je do tehnike verovatno je vise do glave, i da ulazi mnogo opreznije u takvoj situaciji, a u danasnjem skijanju oprezna voznja znaci sekund plus zaostatka za najboljima, ako se staza bude drzala, plus ta pobeda, mogla bi biti opasna, ali ako bude dosta toplo, kao sto je trenutno u Oberhofu gde su bijatlonci, onda ona nema sanse. NIsam pratio od nedelje jer me ovi paraleli ne zanimaju ic, pa ne znam kakvo je vreme kod njih.

Link to comment
Share on other sites

Ne bi se ja usudjivao da nekog proglasavam favoritom kad je jedna trka u pitanju, pogotovo kod spusta i super veleslaloma. Ako se ne varam Sifrin nije ni probala spust. Imala je taj kiks u kombinaciji i srebro u super veleslalomu sto realno nije njena specijalnost. A ne bi ni otpisao Aleksisa, ocito je tempirao formu za SP na domacoj stazi.
Za pola sata pocinje prva trka veleslaloma za dame. Suncano, nula stepeni bez vetra. Ako poraste temperatura bice problem tamo oko 14h u zavrsnici druge voznje.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mike Day, dugogodišnji trener Mikaele Shiffrin napustio Francusku odmah nakon što ga je ona obavijestila da namjerava prekinuti suradnju s njime na kraju sezone. On je malo ubrzao stvar. Ipak, Amerikanka za sada prva u veleslalomu nakon prve vožnje koju vozi ako sam dobro čuo čak 114 skijašica.
Ovo je dosta neobična stvar. U sred sezone. Piše li se negde o razlozima?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...