Jump to content

ATP turniri 250&500


zoe Bg

Recommended Posts

Kako je Siner počistio Nišioku. Za sat vremena i dva dopuštena gema.

3 minutes ago, alcesta said:

Ja ne mogu više da se orijentišem s ovim novim rastegnutim rasporedom mastersa koji je sve istumbao. Kad je predviđeno četvrtfinale i polufinale?

Sutra bi trebalo da budu četvrtfinalni parovi.

 

Utorak polufinale i sreda finale.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Drugacije u Astani što se odskoka loptice tiče. Normalan do niži kako i treba da bude u ovom delu sezone , indoors/semi indoors. Dobar servis (Medjedovic pogodio 7 asova) , može da se igra i slice kao napadački udarac , baš kako Manarino igra , plus ravnjače karakteristične za counter punch tennis na bržoj podlozi sa nižim odskokom.

Adrian opet igra u običnoj majici i šortsu, izgleda da opet nema sponzora opreme. Bio sa Hydrogen-om , koji inače sponzoriše igrače koji imaju unortodox style , appearance , pomalo kontroverzne. Ipak je on solidan top 30/40 igrač . ima i 3 titule ,a često nema sponzora. Pa ima i francuski Le Coq, solidan proizvodjac teniske opreme, Gasquet-a sponzorisu, zašto ne i Adriana? :smiley5:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rune se za sada odlučio za neoperativni tretman diskus hernije (ako je info o dijagnozi tačna) , injekcijama . Čini mi se da je on u samo godinu dve dodao dosta mišićne mase posebno u butinama na relativno tanje listove , i to nekako ne deluje kao njegova prirodna gradja odnosno da je previše teretane uključeno. Mislim da je preforsirao sa treninzima na povećanju mišične mase a da to telo ne može da isprati . Njega ambicija možda i koči u ovom trenutnku karijere

Link to comment
Share on other sites

Ja ipak mislim da je to do tipa gradje. Ako je verovati (u smislu vremenskog perioda kada su prijavljeni ) Bio podacima na ATP site-u ima 86kg  . Na visinu 188cm sasvim prihvatljivo i normalno za tenisera. Sličan tip gradje ima Kecmanovic npr, samo što je on još i niži u odnosu na idealnu visinu za tenisera , procenjujem oko 190cm +/-

 

On je dosta vremena proveo pored Novaka u Akademiji , trenirao sa njim , imao priliku da iz prve ruke vidi režim ishrane , treninga, sigurna sam da je imao veoma dobre savetnike .

Inače Thiem izgubio QF Astane od Ofnera. Kuriozitet je da je Ofneru trener Dominic-ov otac Wolfgang. Neverovatno šta se desilo/dešava bivšem top 10 igraču , GS šampionu od kada je osvojio taj za njega ukleti USO. Znam , povreda i sav taj začarani krug oko ali ipak:classic_blink:

Edited by Keira
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Keira said:

On je dosta vremena proveo pored Novaka u Akademiji , trenirao sa njim , imao priliku da iz prve ruke vidi režim ishrane , treninga, sigurna sam da je imao veoma dobre savetnike .

Sigurna sam i ja, ali dobri saveti su jedno a disciplina da se oni slušaju je nešto sasvim drugo :classic_biggrin: 

Da mu damo benefit of the doubt za sada pa da vidimo :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Keira said:

Ja ipak mislim da je to do tipa gradje. Ako je verovati (u smislu vremenskog perioda kada su prijavljeni ) Bio podacima na ATP site-u ima 86kg  . Na visinu 188cm sasvim prihvatljivo i normalno za tenisera. Sličan tip gradje ima Kecmanovic npr, samo što je on još i niži u odnosu na idealnu visinu za tenisera , procenjujem oko 190cm +/-

 

On je dosta vremena proveo pored Novaka u Akademiji , trenirao sa njim , imao priliku da iz prve ruke vidi režim ishrane , treninga, sigurna sam da je imao veoma dobre savetnike .

Inače Thiem izgubio QF Astane od Ofnera. Kuriozitet je da je Ofneru trener Dominic-ov otac Wolfgang. Neverovatno šta se desilo/dešava bivšem top 10 igraču , GS šampionu od kada je osvojio taj za njega ukleti USO. Znam , povreda i sav taj začarani krug oko ali ipak:classic_blink:

Ako se Jokić doveo u red, može i on-pa ima dvadeset i par godina, zaboga.

A sad mi nešto palo na pamet kad si napisala ukleti slem-podsetilo me na Del Potra i njegovu tenisku priču, mada on nije ovako bio potonuo.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Helena said:

Ako se Jokić doveo u red, može i on-pa ima dvadeset i par godina, zaboga.

 

Razumem poentu samo jedno je Jokiću se dovesti u red, jer on, zbog svog IQ, fizičkih gabarita i pozicije najmanje moguće zavisi od atletskih sposobnosti i performansa (Drugi igrači u timu pokrivaju njegove nedostatke, bilo da je to brzina kretanja, bilo manjak vertikalne i horizontalne pokretljivosti itd). Teniser je sam na terenu, bar u singlu, pa između ostalog i zato mora baš uvek da bude najbolja verzija sebe...

Edited by Marko
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je Helena mislila na Hamadove godine,on je u julu napunio 20.Može da bude i “baby fat”.(fig),misicno skeletni sistem jos ima prostora za razvoj,sto me opet navodi da ostanem pri zakljucku ,genetske predispozicije Ne znaci da je nužno tacan.I naravno slazem se za disciplinu.Napomena da nisam citala da li i šta Medjedovc govori o svojoj ishrani i kakav je po pitanju sprovodjenja discipline.Citajuci komentare na X -u ,vidim da ima bas brutalnih koji idu u abuse teritoriju.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste malo tezak, ali mislim da se generalno bas raskrupnjao. Nije bio ovoliki bas pre godinu dana.

 

U svakom slucaju jasan je nacin na koji zeli da igra i ima malj u ruci. To je lepo, malo da vidimo igraca koji vise mlati po loptici.

Link to comment
Share on other sites

Ima negde uporedna fotka Alkaraza od pre i sad, gde od jednog, ajd da kažem mršavca, prelazi u razbacanog igrača.

Ja naravno nisam stručna, ali mi se ipak čini da je nabacio previše mišića i da to može da bude problem kasnije, no.

Ali Hamadov stomak je stvarno nedopustiv, i to je glavni problem kod novih generacija-stvarno imam utisak da nisu dovoljno disciplinovani i da čim osete život, gube interes za vrhunske rezultate.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...