Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

22 minutes ago, Cyrus Smith said:

Bugger.

 

Znači ostaću bez argumenta zašto je ovo loš program:

 

1. Politika cenzure ne treba da bude oštrija od zakonskih okvira. Naprimer izjava transžene su muškarci ne treba da bude osnova za ban dok se zakon ne promeni.

2. Algoritam cenzure treba da bude transparentan.

3.Verifikacija naloga treba da bude olakšana i transparentna.

 

 

Ne moras ostati...

 

1. Na zalost ni jedna politika nije iznad zakonskih okvira drzave. Nigde i u nicem. 

2. Da, ali korisnici su pristali na netransparetnost kada su odlucili da koriste platformu, mogu da izaberu ako smatraju da je platforma netransparenta ili da je tuze ili da odleprsaju negde drugde

3. Cija i koja verifikacija naloga? Kome transparentna? Korisnicki nalozi? Pa koji korisnik koji zeli anonimno, sto je legitimno, zeli da mu nalog bude javan? Sto ti imas ovde nick pod kojim nastupas, a ne ime, prezime, licni email? 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Baby said:

1. Na zalost ni jedna politika nije iznad zakonskih okvira drzave. Nigde i u nicem. 

Ha? Ništa te ne razumem. Kako je ovo smislen odgovor?

 

Upravo to i kaže, da će biti u okviru zakona ali ne preko toga. Zakonski je dozvoljeno, za sada, reći da su transžene muškarci, na tviteru su mnogi bili na razne načine cenzurisani zbog takvih izjava, Maskov predlog je da to bude dozvoljeno dok se zakon ne promeni. Kako je to, za ime boga, "iznad zakonskih okvira"?

 

24 minutes ago, Baby said:

 Da, ali korisnici su pristali na netransparetnost kada su odlucili da koriste platformu, mogu da izaberu ako smatraju da je platforma netransparenta ili da je tuze ili da odleprsaju negde drugde

Kako su pristajali na sadašnju mutnu praksu pristaće i na novu transparentnu. Pitanje je onda čemu ovolika dreka oko promene vlasnika? Mislim dreka iz jednog političkog ugla. Šta uglavnom demokratama i tzv. levičarima smeta transparentnost?

 

31 minutes ago, Baby said:

3. Cija i koja verifikacija naloga? Kome transparentna? Korisnicki nalozi? Pa koji korisnik koji zeli anonimno, sto je legitimno, zeli da mu nalog bude javan? Sto ti imas ovde nick pod kojim nastupas, a ne ime, prezime, licni email? 

Verifikacija onih koji to žele iz raznih razloga. Sada se mnogi žale da i pored sveg dokazivanja ne mogu da dobiju verifikaciju mesecima i godinama bez iikakvog obrazloženja. Koliko znam više su grupisani kao manje ili više protivnici demokrata i tzv. levice. Ko želi da ostane anoniman ili mu ne treba verifikacija može kao i do sada.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Cyrus Smith said:

Ha? Ništa te ne razumem. Kako je ovo smislen odgovor?

 

Upravo to i kaže, da će biti u okviru zakona ali ne preko toga. Zakonski je dozvoljeno, za sada, reći da su transžene muškarci, na tviteru su mnogi bili na razne načine cenzurisani zbog takvih izjava, Maskov predlog je da to bude dozvoljeno dok se zakon ne promeni. Kako je to, za ime boga, "iznad zakonskih okvira"?

 

Smislen je taman toliko koliko su smislena i pitanja. Iskreno da ti kazem nisam bas najsigurnija ni na sta mislis. Poredjao si nesto po tackama, a nisi odgovorio na moje pitanje tebi postavljeno nekoliko puta, gde se zavrsava necija sloboda govora (i ne samo govora) ili je bezgranicna?

 

9 minutes ago, Cyrus Smith said:

 

Upravo to i kaže, da će biti u okviru zakona ali ne preko toga. Zakonski je dozvoljeno, za sada, reći da su transžene muškarci, na tviteru su mnogi bili na razne načine cenzurisani zbog takvih izjava, Maskov predlog je da to bude dozvoljeno dok se zakon ne promeni. Kako je to, za ime boga, "iznad zakonskih okvira"?

 

 

Vadis pojedinacne slucajeve i pokusavas da napravis neko pravilo. Nemam pojma o cemu pises, ni ko je banovan zbog toga. U ime transparentnosti, sve je popisano javno ko je od javnih licnosti banovan i za sta. Samo treba naci. 

 

9 minutes ago, Cyrus Smith said:

 

Verifikacija onih koji to žele iz raznih razloga. Sada se mnogi žale da i pored sveg dokazivanja ne mogu da dobiju verifikaciju mesecima i godinama bez iikakvog obrazloženja. Koliko znam više su grupisani kao manje ili više protivnici demokrata i tzv. levice. Ko želi da ostane anoniman ili mu ne treba verifikacija može kao i do sada.

 

Koju f. verifikaciju, cega, gde, zasto?! Nemam pojma covece o cemu pricas. Gde su ti ljudi, ko se zali, o cemu se radi?!?! Vi tako pokupite na tim vasim anonovskim mestima neke abrakadabra informacije i onda to toliko ozbiljno shvatite da je neverovatno. Jel ti palo na pamet da nekada neko i laze i da sve moze biti neka hajka ili propaganda, kao sto je vecina stvari dana?!

 

Mislim, moram jos da dodam, da li ti pricas o plavim check verifikacijama? Pa to se mozda nikad ni ne doceka, moras da ispunis odredjene uslove za to. Ako pricas o nalozima, mslm, glupost, neka stave postojeci email, ili prekontrolisu sta kucaju pa ce se upisati na twitter... 

 

Spoiler

Step 1

Go to twitter.com/signup.

Step 2

Click the sign up button. 

Step 3

A Create your account pop up box will appear, and you’ll be guided through our sign up experience. You’ll be prompted to enter information such as your name and phone number or email address.

Step 4

If you provided an email address while signing up, we will immediately send you an email with instructions so we can verify your email address.

Step 5

If you provided a phone number while signing up, we will immediately send you a text message with a code so we can verify your number.  

Step 6

After entering your information, click Next.

Step 7

In the Customize your experience pop up box, check whether you’d like to track where you see Twitter content across the web and click Next.

Step 8

Learn how to customize settings for your new account.

 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Baby said:

Poredjao si nesto po tackama, a nisi odgovorio na moje pitanje tebi postavljeno nekoliko puta, gde se zavrsava necija sloboda govora (i ne samo govora) ili je bezgranicna?

Pa jesam ranije. Ja bih voleo apsolutnu slobodu govora ali pošto su ljudi nesavršena stoka nažalost potrebna su neka ograničenja. Što manje to bolje ako se mene pita. Dakle, pozivanje na nasilje i tome slično ok. Pozivi na informativne razgovore i pretnje od policije zbog polemike sa trans osobama (kao u UK) nije ok.

 

Još jednom, to je i Maskov predlog. Da će biti tolerisana apsolutna sloboda za naciste da pozivaju na klanje i ostalo je propaganda autoritarne tzv. levice. Šta nije dozvoljeno po zakonu neće biti ni na tviteru.

 

23 hours ago, Baby said:

Nemam pojma o cemu pises, ni ko je banovan zbog toga.

Nije obavezno da imaš pojma jedino ne znam šta se onda mešaš? Nisi znala do sada ko je banovan i na druge načine prigušivan, nećeš znati ni dalje jer te ne interesuje, kakav je tvoj ulog u svemu ovome onda? 

 

23 hours ago, Baby said:

Mislim, moram jos da dodam, da li ti pricas o plavim check verifikacijama? Pa to se mozda nikad ni ne doceka, moras da ispunis odredjene uslove za to.

Bold, da.

 

Tako je, može da se nikad ne dočeka bez obrazloženja, roka, bilo kakve komunikacije. Predlog je da se i ta procedura učini transparentnom i brzom. Ako te to ne interesuje i to je ok ali opet pitanje šta onda toliko skačeš. Kako ćeilakšana verifikacija i transparentnost "ugroziti trans osobe, žene i manjine" i zašto će svet postati gore mesto ako se transakcija ostvari i Mask stvarno sprovede ove promene?

 

Uopšte, ja sam te tri tačke izdvojio da bih video da li ima bilo kakvog argumenta za toliki otpor da jedna od platformi za javnu raspravu promeni vlasnika. Ako argumenta nema ostaje da je razlog kod nekih emocionalan, ne vole potencijalnog novog vlasnika, a kod drugih ideološki, slično ovoj personi koja nije iz USA ali jeste iz tog ideološkog kruga (30 sekundi):

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Cyrus Smith said:

Pa jesam ranije. Ja bih voleo apsolutnu slobodu govora ali pošto su ljudi nesavršena stoka nažalost potrebna su neka ograničenja. Što manje to bolje ako se mene pita. Dakle, pozivanje na nasilje i tome slično ok. Pozivi na informativne razgovore i pretnje od policije zbog polemike sa trans osobama (kao u UK) nije ok.

 

 

Ja bih volela da te vidim kako podnosis apsolutnu slobodu govora upucenu tebi... kako podnosis da ti neko preti da ce da ti zapali kucu, pobije familiju i da ti to sve prihvatis sa osmehom, bez prava da prijavis jer taj ima slobodu govora. Be careful what you with for, it may just come true. 

 

Mi ovde, jos uvek imamo slobodu da mazemo govnima politicare, predsenika, vlast... i da ne budemo sankcionisani, ali ne i da to radimo svima u svuda ako nam se zivi. 

 

12 minutes ago, Cyrus Smith said:

 

Nije obavezno da imaš pojma jedino ne znam šta se onda mešaš? Nisi znala do sada ko je banovan i na druge načine prigušivan, nećeš znati ni dalje jer te ne interesuje, kakav je tvoj ulog u svemu ovome onda? 

 

Izvini sto sam se umesala u razgovor izmedju mene i Andje pa tebi padobranski odgovorila na nesto sto ocito ti bas ne znas sta pises. Verifikacije, LOL 

 

Transparentno je koliko je moguce, imas gomilu sajtova koji obradjuju social media users profiles... i mozes da se obavestis o njima. 

 

14 minutes ago, Cyrus Smith said:

 

Bold, da.

 

Tako je, može da se nikad ne dočeka bez obrazloženja, roka, bilo kakve komunikacije.

 

E jbg svi bi da budu Kim Kardashian na socijalnim medijima, ne ide to tako... 

Link to comment
Share on other sites

Zasto imamo inflaciju, dodatni razlozi, jako interesatno misljenje:

 

This puts the president’s regulation obsession in perspective. In its first year, Team Biden added more than 72,000 pages of regulations, executive orders and agency notices. That’s 25% more than the Trump administration added in its first year, according to my review of the Federal Register. Biden’s team also pushed through more major regulations in his first year than any president in modern US history — 69 such regulations compared with 22 under Donald Trump and 52 under Barack Obama.

These mandates, by definition, cost more than $100 million a year or have substantial effects on the economy. The list includes, most recently, a massive Environmental Protection Agency decree forcing cars to meet unprecedented and potentially unachievable mileage standards. The Biden administration is also forcing retirement plans to take “climate change” into account and making it harder for independent contractors to find work. Biden even repealed a commonsense policy that sunsets old regulations that haven’t been updated in years.

All told, the cost of Biden’s regulations far outpaces that of his predecessors’. In his first 12 months, he saddled the economy with more than $200 billion in higher costs, per the American Action Forum. That’s three times more than Obama imposed and 40 times what Trump did.

So businesses are spending at least 131 million more hours annually complying with Washington’s mandates and dictates. Since time is money, that’s extremely expensive for the consumers who ultimately get stuck with the bill.

 

 

https://nypost.com/2022/05/23/its-not-just-spending-bidens-record-regulations-are-driving-inflation-too/

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Baby said:

Ja bih volela da te vidim kako podnosis apsolutnu slobodu govora upucenu tebi... kako podnosis da ti neko preti da ce da ti zapali kucu, pobije familiju i da ti to sve prihvatis sa osmehom, bez prava da prijavis jer taj ima slobodu govora. Be careful what you with for, it may just come true. 

Pa napisao sam da je ok da direktne pretnje nasiljem budu sankcionisane. To što bih ja voleo da su nemoderisana mesta moguća je jedna stvar, realnost u ovom trenutku je drugo.

 

Šta tačno ti gubiš ako se kriterijum cenzure vrati na zakonski okvir  i ne preko toga umesto da woke aktivist, ako oni koje je veritas uhvatio, rade šta hoće?

 

7 hours ago, Baby said:

Mi ovde, jos uvek imamo slobodu da mazemo govnima politicare, predsenika, vlast... i da ne budemo sankcionisani, ali ne i da to radimo svima u svuda ako nam se zivi. 

Jedino nije bilo slobode govora da se usred kampanje uopšte pominje izvesni laptop u vlasništvu sina jednog od kandidata. Izbori su pre tako namešteni nego nekakvom krađom listića. A da, i izvesna teorija o nastanku virusa koji je zaustavio svet na godinu+ je bila nepoželjna. Ali osim toga, i polemike sa trans aktivistima, i joše ponečega, sloboda govora postoji.

 

9 hours ago, Baby said:

Transparentno je koliko je moguce, imas gomilu sajtova koji obradjuju social media users profiles... i mozes da se obavestis o njima. 

Koliko je moguće? A nemoguće je potpuno transparentno zato što je inače fizički nemoguće ili zato što (i) to služi da se priguše politički protivnici?

 

9 hours ago, Baby said:

imas gomilu sajtova koji obradjuju social media users profiles... i mozes da se obavestis o njima. 

Koga zanima gomila sajtova. govorimo o tviteru i zašto je tragedija da se vlasnik promeni pa da i dalje bude privatna kompanije sa svojim pravilima koja će biti malo drugačija ali i dalje u okviru zakona.

 

9 hours ago, Baby said:

E jbg svi bi da budu Kim Kardashian na socijalnim medijima, ne ide to tako... 

Više se radi o akademicima, aktivistima, raznim drugim medijskim ličnostima kojima je to bitno čim pokušavaju da se verifikuju i ne mogu. Ako transakcija prođe biće im olakšano ili će bar znati zašto ne mogu da se verifikuju. Šta tačno ti gubiš ako se to desi? Kako je svet zbog toga lošije mesto? 

 

 

7 hours ago, Angelia said:

Zasto imamo inflaciju, dodatni razlozi, jako interesatno misljenje:

Ma šta oni znaju, kriv je Putin i (ako opet postane kandidat) Tramp. Što je najgore ima ko to da proguta i u javnosti i ovde.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Cyrus Smith said:

Pa napisao sam da je ok da direktne pretnje nasiljem budu sankcionisane. To što bih ja voleo da su nemoderisana mesta moguća je jedna stvar, realnost u ovom trenutku je drugo.

 

 

Verbalno neobuzdavanje dovodi do fizickog obracuna. Mi civilizacijski nismo jos dostigli nivo da nam ne odredjuju granice. 

 

5 hours ago, Cyrus Smith said:

 

Šta tačno ti gubiš ako se kriterijum cenzure vrati na zakonski okvir  i ne preko toga umesto da woke aktivist, ako oni koje je veritas uhvatio, rade šta hoće?

 

 

Pa vidi, jesi ti u pravu do negde, ali sta kompanij koja ima platformu gubi ako ne moze da donosi svoja pravila i da li u tom slucaju zeli uopste da postoji. Ja nemam problem sa cenzurom, hocu reci, ja vodim racuna sta pricam bas zato da me ne bi cenzurisali. I opet da se vratimo na ljudsku psihologiju...

 

Quote

Koga zanima gomila sajtova. govorimo o tviteru i zašto je tragedija da se vlasnik promeni pa da i dalje bude privatna kompanije sa svojim pravilima koja će biti malo drugačija ali i dalje u okviru zakona.

 

Pa nije tragedija da se promeni, ali je tragedija kada je neko licemeran i hoce da ti uvodi ili skida pravila po njegovom. Ja sam vec napisala, nije ni trebalo banovati te koji jesu, cisto da se ne zaboravi koliki su kreteni. 

 

Quote

Više se radi o akademicima, aktivistima, raznim drugim medijskim ličnostima kojima je to bitno čim pokušavaju da se verifikuju i ne mogu. Ako transakcija prođe biće im olakšano ili će bar znati zašto ne mogu da se verifikuju. Šta tačno ti gubiš ako se to desi? Kako je svet zbog toga lošije mesto? 

 

Twitter kao i bila koja druga kompanija koja ima svoja pravila i radi po tim pravilima. Ima spisak kada i zasto mozes biti verifikovan, a oni u nekim mozda ne vide potencijal koji njima ide u prilog. Od 330 miliona naloga na twitteru, verovatno je bar 100 trazilo verifikaciju. Nema te u medijima, nema ti ni verifikacije na twitteru, irelevantan si, zvanje nije dovoljno. 

 

Mislim da ces bolje da razumes stvari ako gledas iz marketinskog ugla, ovde je sve, apsolutno sve samo marketing. Nikog nista drugo ne zanima samo ko ce da im donese pare. 

 

Evo, dacu ti jedan banalni primer koji sam juce videla. Halsey, pevacica, je napravila novu pesmu i otisla u label da se izda. Odbili su je, rekli da dok nemaju dobru platformu za tiktok nece objaviti. Ona kaze da se pesma njoj svidja i ona. kao umetnik samo zeli da je objavi. Apsolutno nista vise ne postoji osim kako privuci masu da kupe tvoj proizvod. Tako da ti akademici i ostali sto si nabrojao ne igraju znacajnu ulogu u njihovoj igri privlacenja mase. Moraju imati veliki odaziv reakcija da bi se verifikovali, a nemaju. 

 

Edited by Baby
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Baby said:

 

Pa vidi, jesi ti u pravu do negde, ali sta kompanij koja ima platformu gubi ako ne moze da donosi svoja pravila i da li u tom slucaju zeli uopste da postoji. Ja nemam problem sa cenzurom, hocu reci, ja vodim racuna sta pricam bas zato da me ne bi cenzurisali. I opet da se vratimo na ljudsku psihologiju...

To se zove auto cenzura. Pazim sta pricam da ne uznemirim vodje...

 

48 minutes ago, Baby said:

 

 

Mislim da ces bolje da razumes stvari ako gledas iz marketinskog ugla, ovde je sve, apsolutno sve samo marketing. Nikog nista drugo ne zanima samo ko ce da im donese pare. 

 

 

Pogledas ona dva videa i vidis da to nije radjeno zbog profita, upravo suprotno, njih uopste nije briga za profit nego da kontrolisu slobodu govora, iz svojih ideoloskih razloga. Da je zbog profita, twitter bi bio profitabilan, a nije. Dok zaposleni govore kako su radili 4 sata u kvartalu...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angelia said:

To se zove auto cenzura. Pazim sta pricam da ne uznemirim vodje...

 

 

 

Lol, pa jel to pozitivno ili negativno? Mislim, mogu ja sada da opletem sve sto mi prostruji kroz glavu i sav bes da istresem, hocu biti neko ko ima slobodu govora?

 

7 minutes ago, Angelia said:

 

Pogledas ona dva videa i vidis da to nije radjeno zbog profita, upravo suprotno, njih uopste nije briga za profit nego da kontrolisu slobodu govora, iz svojih ideoloskih razloga. Da je zbog profita, twitter bi bio profitabilan, a nije. Dok zaposleni govore kako su radili 4 sata u kvartalu...

 

Sure, u US nista nije radjeno zbog profita, samo iz ideoloskih razloga... 🙄

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro vide li ljudi u Americi da Bajdenova administracija unistava ekonomiju.

Demokrate imaju neku fiks ideju da uniste Rusiju, jos od poraza Helari na izborima kada su optuzili Ruse da su pomagali Trampa. Dobrim dijelom su umjesani i u rat u Ukrajini i sada trose ogromne pare na to i ako je inflacija velika, standard opada itd itd.

Fascinatno je da Ameriku vodi grupa metuzalema, kojima ne pada na pamet da ko i svi normalni ljudi idu u penziju.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Amigo said:

Pa dobro vide li ljudi u Americi da Bajdenova administracija unistava ekonomiju.

Demokrate imaju neku fiks ideju da uniste Rusiju, jos od poraza Helari na izborima kada su optuzili Ruse da su pomagali Trampa. Dobrim dijelom su umjesani i u rat u Ukrajini i sada trose ogromne pare na to i ako je inflacija velika, standard opada itd itd.

Fascinatno je da Ameriku vodi grupa metuzalema, kojima ne pada na pamet da ko i svi normalni ljudi idu u penziju.

Da li su ljudi u Nemackoj 1937 videli gde vodi politika? Da li su u Jugoslaviji 90-ih videli gde vodi "elita"?

Eto nisu hteli Trumpa, ruzno prica i govori ruzne reci. Izabrali su Bidena, koji ode u kujnu po kafu, a sipa sok od pomorandze.

Ti uvek imas zanimljiva pitanja. 

Narod je stoka, hoce da pase, samo ako ne mora da kosi.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Lol, pa jel to pozitivno ili negativno? Mislim, mogu ja sada da opletem sve sto mi prostruji kroz glavu i sav bes da istresem, hocu biti neko ko ima slobodu govora?

Negativno. Mi ne pricamo o pristojnoj komunikaciji nego o cenzuri misljenja i ideja.

 

1 hour ago, Baby said:

 

Sure, u US nista nije radjeno zbog profita, samo iz ideoloskih razloga... 🙄

Nemam pojma, oni kazu tako - valjda znaju zasto rade to sto rade i zasto im je firma neprofitabilna?

1 hour ago, Amigo said:

Pa dobro vide li ljudi u Americi da Bajdenova administracija unistava ekonomiju.

 

Neki vide, ali nista do Novembra osim ako nisi mislio da pokrenu gradjanski rat?

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Angelia said:

Negativno. Mi ne pricamo o pristojnoj komunikaciji nego o cenzuri misljenja i ideja.

 

 

Ok, ajd plasticno pitanje. Da li je twitter trebao da ostavi ISIS clanove da razmenjuju misljenja? 

 

30 minutes ago, Angelia said:

Negativno. Mi ne pricamo o pristojnoj komunikaciji nego o cenzuri misljenja i ideja.

 

Ne trazis informacije na pravim mestima. Oni od reklamiranja imaju najvecu zaradu, a reklama ne vredi ako nije dostupna sirokoj masi. A masu strvraju influenceri koji imaju povratnu reakciju... i tako u krug. Zato oni koji to nisu ne mogu da budu verifikovani jer ako se svako verifikuje, onda verifikacija gubi smisao. (ovo vise za Cyrusa nego za tebe)

 

Spoiler

Twitter makes money in two ways: advertising and data licensing. In 2021, Twitter generated $4.5 billion from advertising and $570 million from data licensing.

 

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Baby said:

 

Ok, ajd plasticno pitanje. Da li je twitter trebao da ostavi ISIS clanove da razmenjuju misljenja? 

Ako pozivaju na terorizam, ne. To je protiv zakona, ili organizuju terorizam, ISIS je teroristicka organizacija, ne politicka.

Dozvoljavaju iranskim mulama da pozivaju na unistenje izraela...

 

29 minutes ago, Baby said:

 

Ne trazis informacije na pravim mestima. Oni od reklamiranja imaju najvecu zaradu, a reklama ne vredi ako nije dostupna sirokoj masi. A masu strvraju influenceri koji imaju povratnu reakciju... i tako u krug. Zato oni koji to nisu ne mogu da budu verifikovani jer ako se svako verifikuje, onda verifikacija gubi smisao. (ovo vise za Cyrusa nego za tebe)

 

 

 

Nema veze od cega imaju najvecu zaradu, kad gube pare. Twitter je u gubicima. Znaci nemam pojma o kakvom profitu pricas, kad sami zaposleni kazu da im profit nije cilj, nego upravo socijalizam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Neki vide, ali nista do Novembra osim ako nisi mislio da pokrenu gradjanski rat?

 

Jos bi samo rat falio, ali ja ne pamtim goru administraciju po gradjane SAD, a i ostatak svijeta. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Ako pozivaju na terorizam, ne. To je protiv zakona, ili organizuju terorizam, ISIS je teroristicka organizacija, ne politicka.

Dozvoljavaju iranskim mulama da pozivaju na unistenje izraela...

 

 

Znaci, ipak se prave neke gradacije? Pa eto, zato je Tramp banovan jer je napravio atmosferu svojim slobodnim govorom koja je dovela do napada na CH. To je klasifikovano kao domestic terrorism

 

3 hours ago, Angelia said:

 

Nema veze od cega imaju najvecu zaradu, kad gube pare. Twitter je u gubicima. Znaci nemam pojma o kakvom profitu pricas, kad sami zaposleni kazu da im profit nije cilj, nego upravo socijalizam.

Pricam odakle im dolazi zarada, a ne sta sa njom rade. Pricam o nacinu funkcionisanja socijalnih medija izmedju ostalog i twittera. Svi se oni finansiraju iz marketinga. 

 

Stvarno ne bih zalazila sta ogorceni ili odusevljeni radnici govore, jer uopste ne pricam o tome, ni o Elonu, nego o kukumavcenju zasto se nemaju verifikacije i kako je twitter zbog par bana i verifikacija uzasno losa stvar za slobodu govora. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Baby said:

Pa nije tragedija da se promeni, ali je tragedija kada je neko licemeran i hoce da ti uvodi ili skida pravila po njegovom.

Kakva pravila "po njegovom"? Zakon se poštuje i ne ide se preko toga. Tragedija indeed. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Znaci, ipak se prave neke gradacije? Pa eto, zato je Tramp banovan jer je napravio atmosferu svojim slobodnim govorom koja je dovela do napada na CH. To je klasifikovano kao domestic terrorism

 

Molim? Hoces da kazes da Tramp ima teroristicku organizaciju? Predsednik amerike koji je u to vreme validni predsednik...Znaci sam Dorsi je rekao da je to pod pritiskom a ne zakonski.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Molim? Hoces da kazes da Tramp ima teroristicku organizaciju? Predsednik amerike koji je u to vreme validni predsednik...Znaci sam Dorsi je rekao da je to pod pritiskom a ne zakonski.

 

Da, hocu da kazem... Mislim, ima li kraja nerazumevanju ili pretencioznom izvrtanju onog sto napisem?????

 

3 hours ago, Cyrus Smith said:

Kakva pravila "po njegovom"? Zakon se poštuje i ne ide se preko toga. Tragedija indeed. 

 

 

 

Pa evo, valjda cemo videti kakva ce biti pravila i kako ce to ici, posto ce ga izgleda primorati da se drzi ugovora koji je potpisao. 

 

Hocu reci, poceo je da pise kako ga progone po twitteru, pa, eto, sloboda govora na delu, ali nije tako lepa na sopstvenoj kozi.... nisam bas sigurna da ce ispuniti vasa ocekivanja. 

Link to comment
Share on other sites

https://abcnews.go.com/US/texas-elementary-school-reports-active-shooter-campus/story?id=84940951

 

At least 18 children, 2 adults dead after shooting at Texas elementary school

 

At least 18 children and two adults are dead after a shooting at Robb Elementary School in Uvalde, Texas, on Tuesday, according to the Texas Department of Public Safety.

The 18-year-old suspect, a student at Uvalde High School, is also dead, Gov. Greg Abbott said.

Abbott said the suspect "shot and killed horrifically and incomprehensibly" more than a dozen students and a teacher.

The suspect also allegedly shot and killed his grandmother before entering the school and again opening fire.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Baby said:

https://abcnews.go.com/US/texas-elementary-school-reports-active-shooter-campus/story?id=84940951

 

At least 18 children, 2 adults dead after shooting at Texas elementary school

 

At least 18 children and two adults are dead after a shooting at Robb Elementary School in Uvalde, Texas, on Tuesday, according to the Texas Department of Public Safety.

The 18-year-old suspect, a student at Uvalde High School, is also dead, Gov. Greg Abbott said.

Abbott said the suspect "shot and killed horrifically and incomprehensibly" more than a dozen students and a teacher.

The suspect also allegedly shot and killed his grandmother before entering the school and again opening fire.

 

 

"The gunman, who was wearing body armor, crashed his car outside the school before going inside, Sgt. Erick Estrada of the Texas Department of Public Safety told CNN.

He killed his grandmother before heading to the school with two military-style rifles he had purchased on his birthday, Gutierrez said.

“That was the first thing he did on his 18th birthday,” he said.

 

Pa kad nije mogao da kupi pivo, jer nema 21!!

 

Sick, sick!!!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

 

 

"The gunman, who was wearing body armor, crashed his car outside the school before going inside, Sgt. Erick Estrada of the Texas Department of Public Safety told CNN.

He killed his grandmother before heading to the school with two military-style rifles he had purchased on his birthday, Gutierrez said.

“That was the first thing he did on his 18th birthday,” he said.

 

Pa kad nije mogao da kupi pivo, jer nema 21!!

 

Sick, sick!!!

 

Uzas, ja nemam reci. Pokusavam svaki put da procesuiram ovakve vesti i mislim da nikada necu razumeti... Nije ovo da se desilo, ovo je nesto sto se stalno desava. 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...