Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

Meni je potpuna nebuloza to sa dress code-om, mogao je da ga dočeka u smokingu a opet bi bio isti debil. Odela su možda jedno od jačih licemerja čovečanstva, zamisli obučeš Palmu u odelo i on je sad gospodin, kako da ne.

Postoje neka pravila i protokoli u diplomatiji koja se ne krse.
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Postojalo je i pravilo da žene ne mogu da glasaju i svašta nešto, srećom pravila su tu da se menjaju, nije to uklesano u kamenu. 

 

Da se razumemo, ako je Nedimović ciljano nosio farmerke da kao ponizi Krivokapića onda je čobančina, ako ih nosi redovno ne mareći za dosadne protokole onda podržavam, verovatno jedina stvar u kosmosu oko koje bih podržao takvog babuna. 

Link to comment
Share on other sites

Ako je pritokolarna poseta onda mora da se postuju neka pravila. Naravno da ovaj nije obukao farmerice slučajnoni zato sto ih stalno nosi vec da pokazu Krivokapicu koliko im ne odgovara kao politička opcija.  Radije bi oni i dalje sa Milom ili da barem ustolice laznog vojvodu Andriju.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Chaos Is Me said:

Meni je potpuna nebuloza to sa dress code-om, mogao je da ga dočeka u smokingu a opet bi bio isti debil. Odela su možda jedno od jačih licemerja čovečanstva, zamisli obučeš Palmu u odelo i on je sad gospodin, kako da ne.

Imam slično mišljenje o kodeksu odevanja za mnoge profesije, a o Palmi i debilnom ministru se slažemo 100%. Kada sam pre nekoliko godina otišao u radnju tokom letnjih vrućina, ispred mene u redu je stajalo još dvoje ili troje ljudi, među kojima je bila i neka bankarka. Dok sam čekao na red, uzeo sam da nešto gledam na telefonu, ali sam čuo razgovor između prodavačice i bankarke, koji je glasio otprilike ovako:

- Blago tebi, kod vas u banci je baš fino hladnjikavo. Ja se ovde kuvam jer je klima crkla , a majstori nikako da dođu.

- Ma džabe meni klima, vidiš da nosim košulju dugih rukava, a propisi kažu da moramo da nosimo i čarape po ovoj vrućini.

- Zar nisi mogla da obučeš neku svoju košulju?

- Ne, moramo strogo da nosimo onu bankarsku, a moja sa kratkim rukavima je na pranju.

 

Svakako da ne očekujem da dotična bankarka radi svoj posao u trenerci, ali moram priznati da ne bih ni primetio da je obukla svoju košulju, koja nema izvezen logotip banke ili neku šaru (eto, već sam zaboravio kako tačno izgleda košulja), ali to što je teraju da nosi zimsku košulju tokom leta mi deluje kao bespotrebno teranje maka na konac. Ako zna da radi svoj posao, to je dovoljno, u banku ionako retko odlazim (živele kartice i elektronsko plaćanje!), tako da mi je svejedno da li je košulja bankarska ili njena lična, niti bih primetio da banka ima sopstvene košulje da nisam čuo ovaj razgovor, a njene čarape tokom leta bi primetio samo onaj ko se popne na šalter ili onaj ko radi iza tog šaltera. Verujem ni da ostali klijenti ne bi obraćali pažnju da je obukla sopstvenu košulju, ali ako bi se u toj zimskoj usmrdela od znoja, to bi se svakako osetilo.

 

Koliko znam, i ovdašnji sudovi brane ulazak građanima koji nisu „adekvatno odeveni” (npr. bermude za muškarce), što jeste licemerje, budući da je dotična institucija običan servis građana, baš kao pošta ili banka.

 

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Postojalo je i pravilo da žene ne mogu da glasaju i svašta nešto, srećom pravila su tu da se menjaju, nije to uklesano u kamenu. 

 

Da se razumemo, ako je Nedimović ciljano nosio farmerke da kao ponizi Krivokapića onda je čobančina, ako ih nosi redovno ne mareći za dosadne protokole onda podržavam, verovatno jedina stvar u kosmosu oko koje bih podržao takvog babuna. 

Loše poređenje. Postoje i profesije koje moraju da poštuju određene protokole, a odevanje je jedan od njih. Tu niko nije diskriminisan. Diplomatija je takva da se strogo vodi računa o odevanju i zna se da u zvaničnim prilikama, makar bilo i 40 u hladu, visoki državni zvaničnik ili diplomata moraju da nose sako i kravatu. Nije prijatno za njih, ali takav je posao, a podrazumeva da se svi drže kodeksa oblačenja. Čak i kada je susret neformalan, često se mogu videti polo-majice uz odgovarajuće pantalone, košulja i džemper i slično. Poenta je da odstupanje od kodeksa odevanja koji podrazumeva odelo i kravatu može da prođe, ali samo ako oba visoka zvaničnika ili cela delegacija tako rade. Postoje tu još neke finese oko odevanja, pa se npr. u situaciji kada se izjavljuje saučešće obično nosi bar nešto crno, a u uobičajenim prilikama se generalno izbegavaju drečave ili šarene odevne kombinacije.

 

Čak i ova naša goveda u skupštini imaju neki kodeks odevanja, koji uglavnom poštuju. Možemo da govorimo o tome da li je neko dobro ukombinovao košulju, sako i kravatu, ali ne i da se oblače kao da su krenuli na pijacu. I ovaj Nedimović ume da se formalno obuče:

Branislav-Nedimovic-1200x600.png

 

S druge strane, ima gomila fotografija na internetu uslikanih u drugim prilikama na kojima se vidi da nije baš uvek uspevao da prati modu, pa ih zato neću ni linkovati. Hajde da nosi farmerke kada posećuje neku štalu ili farmu, ali nije isto ići u štalu i primati premijera druge države.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Doc Holiday said:

ovakav docek u farmerkama nije slucajan...  Ovo je klasicno ponizavanje nekog iz "suprotnog tabora"

 

Klasično džulovsko merenje piše. Ukoliko dolazi strani premijer, u slučaju odsustva premijera treba da ga dočeka ministar spoljnih poslova. Brnabićka je objasnila „da je crnogorskog zvaničnika trebalo da sačeka ministar spoljnih poslova Nikola Selakovića ali da avion kojim se vraćao iz Atine, nije mogao da sleti na vreme.” Ovo deluje smešno, jer u slučajevima očekivane posete se premijer/ministar preko protokola organizuju tako da se upriliči odgovarajući doček, što podrazumeva da ovdašnji protokol javi crnogorskom protokolu da će ministar kasniti. Pošto Sel(j)aković nije putovao sa Crvenim baronom nije koristio njegov prepotopski avion, već savremenu letelicu, a da je to čak i istina, onda nastupaju potpredsednici vlade. U aktuelnoj vladi to su Ružić, pomenuta budala u farmerkama, Zoka, Slina i Maja Gojković. Neverovatno je da baš niko od njih nije mogao da ga dočeka, a svakako da se bolje oblače od Nedimovića. Ne verujem da je Krivokapić poleteo, a da su ovi u vladi tek ukapirali da nema ko da ga dočeka i da je samo Nedimović bio na raspolaganju. Čak i da je tako, mogli su bukvalno da mu kupe odelo u kojem će dočekati Krivokapića ukoliko je govedo došlo na posao u farmerkama. Cela priča može da prođe samo kao bajka, a diplomatija funkcioniše mnogo ozbiljnije. Sve posete se detaljno ugovaraju preko protokola, a čak i ove naše budale to umeju da odrade.

 

U Brnabićkinoj priči mi je sumnjivo i to što je izbegla da kaže gde je bila kada je sleteo Krivokapić. Ne verujem da je bila na Marsu ili da nije mogla da pomeri neki sastanak.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Klasično džulovsko merenje piše. Ukoliko dolazi strani premijer, u slučaju odsustva premijera treba da ga dočeka ministar spoljnih poslova. Brnabićka je objasnila „da je crnogorskog zvaničnika trebalo da sačeka ministar spoljnih poslova Nikola Selakovića ali da avion kojim se vraćao iz Atine, nije mogao da sleti na vreme.” Ovo deluje smešno, jer u slučajevima očekivane posete se premijer/ministar preko protokola organizuju tako da se upriliči odgovarajući doček, što podrazumeva da ovdašnji protokol javi crnogorskom protokolu da će ministar kasniti. Pošto Sel(j)aković nije putovao sa Crvenim baronom nije koristio njegov prepotopski avion, već savremenu letelicu, a da je to čak i istina, onda nastupaju potpredsednici vlade. U aktuelnoj vladi to su Ružić, pomenuta budala u farmerkama, Zoka, Slina i Maja Gojković. Neverovatno je da baš niko od njih nije mogao da ga dočeka, a svakako da se bolje oblače od Nedimovića. Ne verujem da je Krivokapić poleteo, a da su ovi u vladi tek ukapirali da nema ko da ga dočeka i da je samo Nedimović bio na raspolaganju. Čak i da je tako, mogli su bukvalno da mu kupe odelo u kojem će dočekati Krivokapića ukoliko je govedo došlo na posao u farmerkama. Cela priča može da prođe samo kao bajka, a diplomatija funkcioniše mnogo ozbiljnije. Sve posete se detaljno ugovaraju preko protokola, a čak i ove naše budale to umeju da odrade.

 

U Brnabićkinoj priči mi je sumnjivo i to što je izbegla da kaže gde je bila kada je sleteo Krivokapić. Ne verujem da je bila na Marsu ili da nije mogla da pomeri neki sastanak.

Brnabicka je, u to vreme, drvila na RTS o 100% vecoj zaradi medicinskih radnika i svadjala se sa Zaklinom Tatalovic sa N1 televizije.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Crni Bombarder said:

Oni poslali poruku Krivokapicu,a on im na vise mesta ponovio da je za njega "Djindjic najveci politicar moderne Srbije i regiona,vizionar uredjene drzave i njegov uzor". Iz 'keca u dvojku',onako profesorski,bas. :thumbsup:

 

Lupio im je još jedan gospodski šamar u vesti koju sam juče naveo:

 

Quote

„Gospodin (potpredsednik vlade Branislav) Nedimović je bio izuzetno srdačan i prijatan i u tom delu tehničkog prijema ja se nisam obazirao ko kako izgleda. Znam da možda to u diplomatskom smislu može da predstavlja odredjenu poruku. Ali upravo njegove reči i srdačna dobrodošlica više govori od toga da li je on bio u farmerkama ili nije“, rekao je Krivokapić novinarima nakon sastanka sa premijerkom Srbije Anom Brnabić.

 

Ovde se jasno vidi da Krivokapić nije lično ljut na Nedimovića, koji je samo pion i izvršilac. Ipak, boldovani tekst ukazuje na to da je primio k znanju poruku odozgo, ali i da nije naseo na džulovske fazone i tako ih otresao k'o slinu. Pokazao je da je gospodin koji ne pada na kafanske štoseve.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Amigo said:

Ima li neka izjava Nedimovića u vezi farmerki :smiley33:

 

On se ne oglašava ali Brnabićka nam govori šta se desilo. Poslednja verzija, pošto menjaju na svakih par dana, je da je Selaković trebao da ga dočeka međutim on se nije vratio iz Grčke na vreme pa su zvali ovog nesretnika. Nesretnik je bio ko zna gde pa se pojavio u farkama. E sad neki novinari pitaju zašto se nije presvukao na aerodromu jer tamo postoje neke prostorije vlade baš za ovakve slučajeve gde postoje neka rezervna odela međutim sad čekamo da smisle neki odgovor na to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Klotzen said:

 

On se ne oglašava ali Brnabićka nam govori šta se desilo. Poslednja verzija, pošto menjaju na svakih par dana, je da je Selaković trebao da ga dočeka međutim on se nije vratio iz Grčke na vreme pa su zvali ovog nesretnika. Nesretnik je bio ko zna gde pa se pojavio u farkama. E sad neki novinari pitaju zašto se nije presvukao na aerodromu jer tamo postoje neke prostorije vlade baš za ovakve slučajeve gde postoje neka rezervna odela međutim sad čekamo da smisle neki odgovor na to.

 

Ovo je bar lako:

a) Nisu imali njegov broj

b) Jesu imali njegov broj, ali puk'o šav na zadnjici, a šnajderka Mara na bolovanju

c) Miševi pojeli pantalone

d) Imali su na raspolaganju samo farmerke, a Nedimović došao u trenerci, pa je bilo daj šta daš

 

Tačan odgovor nosi jedan poen. U ovom zadatku može biti i više tačnih odgovora.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...