Jump to content

LUDILO OD 22 TRKE - OBJAVLJEN F1 KALENDAR ZA 2020.


Borko

Recommended Posts

Pa ovo im je taman dosta da sezona zadrzi status svetskog sampionata, sve sto dobijemo preko ovoga nam je cisti bonus.

 

Samo jos da timovi nekako finansijski preguraju do sledece godine, pa da se vratimo u normalu. 'Bem mu 100 korona!  :ranting:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Hertzog said:

Kakvo je stanje u USA i nisam optimistican, em korona u velikom procentu em ovi neredi zbog ubistva. Nekako sam sigurniji da ce putin aminovati odrzavanje trke

 

Ako uspeju da uguraju Rusiju i Singapur u septembar, 'američka' turneja bi bila tek u oktorbu, do tada će u USA proći i korona i protesti 100 puta, tako da bi završnica sezone bila u novembru na Bliskom istoku. Sa 16 trka to bi bio sasvim legitiman šampionat.

Link to comment
Share on other sites

Navodno F1 dogovara jos jednu trku u Italiji, nedelju dana nakon Monce na Mudjelu, za Ferarijev 1000. start na trkama za svetski sampionat.

Vrhunski. Da se ja pitam, obilazili bi oni Evropu samo tako + 2 trke u USA, 1x Kanada, 1x Australija i 2x Japan. Nista vise. Sve ostalo, cao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alberto.ascari said:

I još Kyalami.

 

Onaj Kyalami odavno ne postoji...

 

12 hours ago, Dzoni_m said:

Vrhunski. Da se ja pitam, obilazili bi oni Evropu samo tako + 2 trke u USA, 1x Kanada, 1x Australija i 2x Japan. Nista vise. Sve ostalo, cao.

 

Zaboravio si Brazil i Interlagos...

 

Link to comment
Share on other sites

I Argentinu. Kad bi se staza u Buenos Airesu malo ulickala bila bi to odlicna trka, Argentinci imaju dugu tradiciju auto-sporta i razumeju se u trkanje, napravili bi samo takvu atmosferu.

 

O ludostima tipa F1 na San Luisu ili Rafaeli ne smem ni da sanjam!

Link to comment
Share on other sites

 

4 hours ago, Radoye said:

I Argentinu. Kad bi se staza u Buenos Airesu malo ulickala bila bi to odlicna trka, Argentinci imaju dugu tradiciju auto-sporta i razumeju se u trkanje, napravili bi samo takvu atmosferu.

 

O ludostima tipa F1 na San Luisu ili Rafaeli ne smem ni da sanjam!

Razmišljao sam da dodam i nju, ali tamo se tako dugo ništa nije vozilo, da sam odustao...

Ali pogrešio sam. Jer bih radije vratio stare staze koje su se vozile pre 25+ godin umesto ovih sadašnjih očaja... Herez umesto Barselone, Brands Hetch ili Donington umesto Silverstona. Adelaidu umesto Melburna, Estoril, San Marino...

Iako neke od tih staza su sadašnji bolidi odavno prerasli, kao što su prerasli Monako, pa bi smo gledali procecije bez obilaženja kao što gledamo godinam unazad na Silverstonu i Katalunji... Hungarornig je u poslednjih 20 godina imao više zanimljivijih trka po suvom nego te dve staze zajedno...

Link to comment
Share on other sites

Ono sto ustvari danas nedostaje je raznolikost. Nekad je dovoljno bilo baciti jedan pogled na stazu i znas gde si, svaka staza je imala nesto posebno i jedinstveno da li u okruzenju ili na samoj stazi, svoj karakter koji je pred vozace stavljao svake nedelje nov izazov. Zato je to i bilo svetsko prvenstvo u pravom smislu, potvrda da si najbolji medju najboljima. Danas su sve staze slicne ko jaje jajetu, eventualno se razlikuju po boji bankina ili sto imaju hotel koji svetli u mraku. Sveopsta povrsnost i pretpostavljanje forme (pakovanja) sustini (sadrzini paketa) je odavno uzela maha i u F1. Ja se plasim povratka ove ovakve F1 na stare staze jer se to cesto zavrsi kasapljenjem i unakazavanjem (vidi pod Meksiko), ali nista ne sprecava one koji odlucuju o tome da ako vec grade nove staze da ih naprave raznolikima. Eto Baku na kraju ispade sasvim interesantna staza zato sto je drugaciji od uobicajenog, ne izgleda kao betonirani parking nekog shopping mall-a po kome je neko bojom iscrtao ivice staze. Toga nam treba, dugih pravaca kroz sumu kao na starom Hokenhajmu, kratkih staza, dugackih staza, uskih staza, sirokih staza, dzombastih staza, ravnih staza, raznolikosti!

Link to comment
Share on other sites

Nama prvenstveno treba da se staza razlikuje od onog sto nije staza, drugim recima samo staza sme biti asfaltirana, sve oko nje ne, ali nazalost tako nesto vise nikad necemo gledati. Kad ti po asfaltu crtas linije koje odedjuju sta se racuna kao staza a sta ne, onda to mora da lici na veliki parking i nista drugo.

Link to comment
Share on other sites

  • Radoye unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...