Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

6 hours ago, Sector said:

Meni je prva sezona Ozark najtanja, sve nakon toga mi je vrh.

 

Što se tiče zadnje sezone ja sam zadovoljan nakon 3 epizode, vidjećemo kako će dalje ići.

I ja sam bio zadovoljan Dexterom,pa vidi u šta se pretvorilo 😄 .

 

Valjda Ozark neće izneveriti.Sačekaću da izađu sve epizode,pa ću pogledati.

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Prvo su za starijeg Navara trazili garancije da nije digao u vazduh isporuku da bi posle ladno sklopili dil sa mladjim Navarom koji jeste digao isporuku u vazduh. Ali jbg trebalo je Birdovima dati jos neki kvest da odrade.

Ozark spoilers

Edited by Krava kaze mu
Link to comment
Share on other sites

Zavrsismo i After Life... Jedna od serija od koje jako tesko oprostiti se. Tako, pred svaku sezonu padnu neki Narkosi, neke spejs opere, neke visokobudzetne limitirane serije sa top glumcima...I onda odgledas ovo, i pocnes sebi da postavljas prava pitanja. Jedna topla, draga, mila serija, jedni tako dobri, uvrnuti a prostodusni ljudi...Cao, Toni, i drz' se!

  • Like 3
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Sation Eleven. Mini serija na HBO Max

 

https://www.rottentomatoes.com/tv/station_eleven

 

Radjena po knjizi, meni se baš dopala.

 

Smrtonosan virus zbriše skoro celo stanovništvo. Fokus radnje je na poslednjim danima starog zivota pred pandemiju i naknadno na tome kako se ljudi nose sa time što se ceo svet koji su poznavali srušio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Možda nekom uštedim vreme...  a vreme je novac. 

Thank me later.

 

On 1/17/2022 at 5:31 PM, Radoznalko said:

Ne znam da li je iko spominjao norvešku seriju Beforeigners. Nedavno je završila druga sezona i

...

A kad pogledate finale 2. sezone (a možda i cijele serije), vidjećete zašto je tako dobra. Jedna od boljih finalnih epizoda neke serije/sezone.

 

2. sezona je glupost.

Gledao sam prvu sezonu, nisam odustao, bila je taman na ivici da bude gledljiva, sa pozitivne strane. Nije da nisam čekao 2. sezonu.

 

Kad je došla 2. - odustao sam posle prve epizode... full "udaramo 6 storija odjednom, ima se vremena, može se, za 6 epizoda zatvorićemo bar jednu priču..." mode.

Onda pročitah gorecitirani hvalospev i pomislih "ok, nešto nije u redu sa mnom, nastaviću, verovatno nije baš toliki treš..." i - nastavim ja da gledam i odustanem posle pola 2. epizode. Grizla me savest, par dana kasnije reko - ima da je završim, pa koliko loše može da bude (ispostaviće se... baš, vrlo...) kad je eto neko proglasio kraj sezone jednim od najboljih ikad - što reče onaj papagaj iz vica "jebeš oči, ovo moram da vidim!"...

 

I tako, gledam ja, gleda ona mene, mučim se, zaspim pa vratim, gledam, ne odustajem... i tako dođem do kraja 6. epizode... reko (nesvestan da je prošao "čuveni kraj") daj sledeću, mora da će sad taj jebeni krešendo na kraju da sve ovo samobičevanje i dobije neki smisao!  Kad ono - u, jebote, pa to je bilo to - prošao spektakularni kraj pored mene, ja ni zenice nisam raširio pošteno :classic_ohmy:

Vratim ja opet petu epizodu, odgledam 6. od početka ali pažljivo i sa razumevanjem i... pa jebote, fuck, hoću spektakl a spektakla nema... :classic_dry: da nisam odgledao Lost, Fringe i još jedno 47 serija slične "al je jebeno mistično, ne smem da otvorim ormar ili uđem u mračan hodnik koliko je spooky" provinijencije, možda bi me zadnjih 45 sekundi kraja i tangirali do nivoa "aha, zanimljivo, so cute", ovako...  jeptese.

Toliko su nekih priča otvorili u 2. sezoni, do nivoa nepovezanosti (sve misliš uvezaće se nakako do kraja a ono na kraju zaista ostane nepovezano :ajme: ), ubacivali lateralne radnje i na kraju prema svemu tome imali odnos "OK, ko vas jebe što ste mislili da ova grana radnje ima neke veze, sa storyline-om, nema, hehe, samo nam je trebalo da prodamo minutažu..." i gledaoca napravili full budalom.

Plus... 5 epizoda vrte se u mestu pod jednom premisom (još iz prve sezone, sa kojom, da napomenem, ova nema nikakve veze osim par likova) i onda bezobrazno promene pravila igre u zadnjih 20 sekundi 5. epizode kako bi wow faktor 6. epizode privukao gledaoce... ali su se i tu pogubili i u 6. epizodi dodali još masu praznog hoda, malo neke kao sci-fi estetike, drame i već viđenih fazona, i kao preko one stvari završili uz "e, sad na kraju imamo super fazon da prodamo, možda dobijemo i 3. sezonu.. OK može i mini sezona... pa dobro, daj i 3-4 webizode... pa ništa, stavićemo na YouTube 12 minuta tizera pa ako ljudi dovoljno budu pisali i digli neki Twitter kampanju... daj šta daš, može makar lova za markicu da se vratimo kući" ...

 

Ipak, nije sve tako crno, samo za sladokusce tu su scene sa odsečenim klitorisom, pišanja u kantu sa lisicama na rukama, stavljanja tampona i kontempliranja šuljeva (hemoroida).

Za svakog ponešto. :default_coffee:

 

22 hours ago, nemanjaol said:

Sation Eleven. Mini serija na HBO Max

...
Smrtonosan virus zbriše skoro celo stanovništvo. Fokus radnje je na poslednjim danima starog zivota pred pandemiju i naknadno na tome kako se ljudi nose sa time što se ceo svet koji su poznavali srušio.

 

Mazohistički sam odgledao prvu sezonu Sci-Fi gluposti zvane "Invasion" i mislio da gore od toga ne može, ali ipak, Station Eleven je postavio novu donju granicu besmisla.

Početak kao Fear The Walking Dead, Ok, misliš, ide apokalipsa, toga bar nikad dostam daj da vidimo šta ovi imaju da kažu na tu temu... Prođe tako prva epizoda, spora radnja, OK, ajde, imaju još dve epizode da zaokruže priču... kad ono... (i bukvalno) međutim.

U drugoj epizodi gumicom izbrisano sve viđeno, OK, shvatam, i ja sam pomalo umetnik i nije mi strano šta je bilo, bilo je, daj da vidimo kuda nas je to sve odvelo... Eh, kad ono vesela mala "cirkuska" (ne baš ali ko da jeste) udruga i njihove žovijalne dogodovštine dok bosi hodaju poljima tratinčica i duboke introspekcije likova sa povremenim bljeskovima neshvatljivih reakcija (OK, i to razumem, verovatno ne znam baš sve i nešto ću saznati kako ide.. ups, pa završi se još jedna epizoda... pa šta li će biti u poslednjoj a da dâ neki smisao ovom kršu?!)
Gledam 3. i poslednju, ne verujem... jbt, zašto?!  Zašto je neko našao za shodno da finansira _ovo_? :smiley33:

 

No dobro, nije ni S11 bez dobrih strana - lepo je od njih npr. što su taj treš za milenijalce zapakovali u samo 3 epizode. :s_d:

 

On a positive note...

Završih Expanse, šteta ipak što je zadnja sezona bila kratka.  Nije da sam baš tačno razumeo neke od finalnih detalje završne bitke, ali nema veze... Zagotivio sam neke likove, bila je to dobra vožnja, malo gore, malo dole, ali sveukupno dobra.  Baš dobar Sci-Fi.

Posebna poslastica su dodatih 5 mini-epizoda - One Ship - koje nemaju konkretno uticaj na radnju i rasplet na kraju, ali bacaju svetlo na neke identitete i vraćaju na ekran likove koje baš dugo nismo videli u Expanse... :thumbsup:

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...