Jump to content

NAORUŽAVANJE SRBIJE - podizanje borbene moći ili uludo bacanje para


Constantin

Recommended Posts

3 hours ago, Amigo said:

 

Ti znaci u sustini podrzavas samovoljne vojne intervencije, samo eto neko to moze, a neko ne moze. Cisto ko ti se dopada.

 

 

Kanada ima vrlo, vrlo slabu vojsku. Slabo placenu i malobrojnu i drago mi je zbog toga, jer nema nikakvog razloga da ima veliku vojsku. Kanadu moze da napadne samo SAD, to je jedina zemlja sa kojom se granici. Druga je stvar sto imamo retarda premijera, pa i on zeli da bude nekiu q...c.

 

Sto se tice Srbije, dok se djeca, a i ostali, lijece SMS porukama, trosenje stotina miliona dolara/evra, na avione, tenkove itd je zlocin prema svom narodu, jer te boli cose sto ce neko da umre, jer nema para za lijek.

PVO raketne sisteme bi izdvojio, oni i imaju nekog smisla, ostalo iz uvoza nula bodova.

 

Kad sam ja podržao bilo čiju intervenciju ? Koncentriši se na temu, pričamo o naoružavanju, nema potrebe da bežiš sa teme, ako nemaš ništa novo o naoružavanju da dodaš ne moraš ni da spinuješ.

 

Kanada nema uopšte malu armiju. Ima tri puta veću armiju od Srbije a graniči se samo sa SAD sa kojom ima odlične odnose. A da stvar bude još gora Kanada ima skoro 100 aviona u svojoj avijaciji a ti postavljaš pitanje šta će nama 12 ili 24 ? Pa onda na to dodaj 100-tinak helikoptera i još toliko pomoćnih aviona i helikoptera pa sam proceni koliko bi Kanada imala da je u okruženju u kakvom smo mi.

 

Lečenje dece nema veze sa naoružanjem, na godišnjem nivou to nije više od par procenata koliko naš "vođa" troši na oružje. Stvar je da njega to ne interesuje.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Klotzen said:

Kanada nema uopšte malu armiju. Ima tri puta veću armiju od Srbije a graniči se samo sa SAD sa kojom ima odlične odnose. A da stvar bude još gora Kanada ima skoro 100 aviona u svojoj avijaciji a ti postavljaš pitanje šta će nama 12 ili 24 ? Pa onda na to dodaj 100-tinak helikoptera i još toliko pomoćnih aviona i helikoptera pa sam proceni koliko bi Kanada imala da je u okruženju u kakvom smo mi.

 

Nemoj da pricas o stvarima koje ne poznajes. Kanada je druga drzava po velicini na svijetu, normalno je da ima avione. Od kraja do kraja ti treba 6 sati da letis, dok je to kod Srbije 20 minuta, tek sto poletis, moras da se okrenes.

Drugo finansijsko stanje u Kanadi i Srbiji se ne moze porediti, pa opet kanadski avioni su prakticno generacija iz 80-tih.

 

14 minutes ago, Klotzen said:

Lečenje dece nema veze sa naoružanjem, na godišnjem nivou to nije više od par procenata koliko naš "vođa" troši na oružje. Stvar je da njega to ne interesuje.

 

Znas kako kazu prvo sapun, pa onda parfem. 

Ja znam dosta o oruzju, zato mi se i gadi ta trka u naoruzanju.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Amigo said:

 

Nemoj da pricas o stvarima koje ne poznajes. Kanada je druga drzava po velicini na svijetu, normalno je da ima avione. Od kraja do kraja ti treba 6 sati da letis, dok je to kod Srbije 20 minuta, tek sto poletis, moras da se okrenes.

Drugo finansijsko stanje u Kanadi i Srbiji se ne moze porediti, pa opet kanadski avioni su prakticno generacija iz 80-tih.

 

 

Znas kako kazu prvo sapun, pa onda parfem. 

Ja znam dosta o oruzju, zato mi se i gadi ta trka u naoruzanju.

 

Pa šta će im 100 aviona ? Prostor osmatraju radari, avioni samo intervenišu da presretnu neidentifikovani avion. Inače imali su 150 kada su ih kupili ali su vremenom otpisali veliki broj. Sada kupuju 88 F-35 aviona, mašala. Sigurno i tamo neka budala, naoružava se a nema šanse protiv SAD ako ih napadnu. A Srbiji ne treba 12 aviona ?

 

Ni Kanada ni Srbija nemaju previše naoružanja. Problem sa Srbijom je što Vučić "zvecka" sa tim oružjem i diže pritisak u okolini. A Srbija mora da ima Armiju i to jaču od svih u okolini ako želimo da budemo neutralni. I Švajcarska ima armiju, ali ti bi i njima rekao da su glupi. Švajcarska ima 80-tak aviona. Ovih dana i oni biraju od koga će da kupe nove avione.

 

Ne služi armija samo za ratovanje, vidim da ti o tome neznaš mnogo zato i imaš takvo mišljenje.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Klotzen said:

 

Pa šta će im 100 aviona ? Prostor osmatraju radari, avioni samo intervenišu da presretnu neidentifikovani avion. Inače imali su 150 kada su ih kupili ali su vremenom otpisali veliki broj. Sada kupuju 88 F-35 aviona, mašala. Sigurno i tamo neka budala, naoružava se a nema šanse protiv SAD ako ih napadnu. A Srbiji ne treba 12 aviona ?

 

Ni Kanada ni Srbija nemaju previše naoružanja. Problem sa Srbijom je što Vučić "zvecka" sa tim oružjem i diže pritisak u okolini. A Srbija mora da ima Armiju i to jaču od svih u okolini ako želimo da budemo neutralni. I Švajcarska ima armiju, ali ti bi i njima rekao da su glupi. Švajcarska ima 80-tak aviona. Ovih dana i oni biraju od koga će da kupe nove avione.

 

Ne služi armija samo za ratovanje, vidim da ti o tome neznaš mnogo zato i imaš takvo mišljenje.

 

Tupis brate, poredis Srbiju sa Kanadom, Svajcarskom itd sa najbogatijim drzavama svijeta. 

Kada se ima para onda se i dupe maslom maze, tako da oni mogu da trose pare na sta god hoce, tu se ne skupljaju pare za lijecenje sa SMS-ovima.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Amigo said:

 

Tupis brate, poredis Srbiju sa Kanadom, Svajcarskom itd sa najbogatijim drzavama svijeta. 

Kada se ima para onda se i dupe maslom maze, tako da oni mogu da trose pare na sta god hoce, tu se ne skupljaju pare za lijecenje sa SMS-ovima.

 

 

Promašio si temu, ovde pričamo o naoružavanju ne o lečenju dece. Otvori temu pa možemo i o tome ako želiš nešto više da nam kažeš. Vidiš da je autor teme naglasio velikim slovima taj deo naslova ?

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Klotzen said:

 

Promašio si temu, ovde pričamo o naoružavanju ne o lečenju dece. Otvori temu pa možemo i o tome ako želiš nešto više da nam kažeš. Vidiš da je autor teme naglasio velikim slovima taj deo naslova ?

 

 

Vidim i ja se ne slazem da se pare trose na naoruzanje, jer su generalno plate uzasno male, tako da to ima veze.

Vidim naslove po novinama, kao mi smo najjaci u Regionu i slicne gluposti, pa eto da sa tim zavrsimo.

Ti volis oruzje, sta ja tu vise mogu.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Amigo said:

 

Vidim i ja se ne slazem da se pare trose na naoruzanje, jer su generalno plate uzasno male, tako da to ima veze.

Vidim naslove po novinama, kao mi smo najjaci u Regionu i slicne gluposti, pa eto da sa tim zavrsimo.

Ti volis oruzje, sta ja tu vise mogu.

Pozdrav

 

Primetio sam da često izmišljaš šta je neko rekao, čemu potreba da izvrćeš reči sagovornika ? Gde sam ja napisao da volim oružje ?

 

Razumem se ja i u kravlju balegu pa to ne znači da je volim 🙂 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Klotzen said:

 

Primetio sam da često izmišljaš šta je neko rekao, čemu potreba da izvrćeš reči sagovornika ? Gde sam ja napisao da volim oružje ?

 

Razumem se ja i u kravlju balegu pa to ne znači da je volim 🙂 

 

Dobro ne volis, stekao sam takav utisak zbog pisanja o ratu u Ukrajini. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ministarstvo odbrane je u ovom saopštenju prvi put objavilo i fotografiju MiG-a 29 sa potkrilnim rezervoarima PTB-1150 u redovnoj upotrebi. Rezervoari su bili izloženi na statičkom prikazu vežbe „Štit 2022“ ali je ovo prvi put da su viđeni podvešeni na avion.

https://tangosix.rs/2022/13/06/saopstenje-ministarstva-odbrane-u-kojem-se-kriju-novine-vezane-za-flotu-mig-ova-29-srpskog-rv-i-pvo/

Link to comment
Share on other sites

To tu ne treba da bude neutralno, zato sto je to samo izgovor najvecim zlotvorima da i dalje rade sta rade, tj parazitiraju, i da se tu onako palanacki nista ne promeni nego da ostane rupetina. Normalni ljudi nece da budu neutralni nego hoce da budu deo veceg CIVILIZOVANOG sveta (za rusko kineski itd svet ih bas zabole). Svajcarska je mozda vojno "neutralna" ali to je zato sto im se tako vise isplati, ali ne vidi sebe kaa ostrvo i rupu i kao da se na kartu Evrope golub posr'o, nego je i Svajcarska deo tog veceg sveta. A te rupe ako ih ima, to treba silom zakrpiti, kao sto se sa rupama radi. Ako se rupama i dozvoli da ostanu rupe, onda ih treba skroz ostrakovati, zauvek, kao da ne postoje. Jer ko ih... Tako da, ne treba im savremeno oruzje. Nije to za takve. Imaju tojage, kako i dolikuje trogloditima.

Link to comment
Share on other sites

Videh pre neki dan da je Slina predvodio nekakvu delegaciju na nekom sajmu naoruzanja..u Svajcarskoj valjda..nije ni bitna lokacija.. Ne znam sta su tamo radili kad su on i tata mu, razjebali Krusik?
Bice da je isao da ugovara privatne dilove,za sebe.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Imaju tojage....

Za marvu drugo i ne treba...šće u riljano...:77:

Just now, Drug Crni said:

Videh pre neki dan da je Slina predvodio nekakvu delegaciju na nekom sajmu naoruzanja..u Svajcarskoj valjda..nije ni bitna lokacija.. Ne znam sta su tamo radili kad su on i tata mu, razjebali Krusik?
Bice da je isao da ugovara privatne dilove,za sebe.

Čini mi se da čuh u prolazu na nekim vestima, da je u Francuskoj....to on ima neku turneju ? Ugovorio tezgu :smiley53:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro, i od koga bi se to branili? Od civilizacije? Zašto? Rekli smo, tj rekao je onaj u Wag the dog, kad ljudi idu u rat (da se brane) ne brane oni teritoriju, nego svoj način zivota. Zasto bi neko hteo da brani taj tu "nacin zivota" ako se to stanje horde i nepostajanje nikakvog ni sistema, ni reda, ni pravila, uopste tako moze nazvati? Bice pre da se od toga treba braniti oruzjem, a ne da to treba braniti oruzjem. Na primer, onaj ko skenja divljaka koji se parkira pred ulazom da dobije orden. Ja bih takav sistem branio. Ovo stanje, jer to sistem nije, to je travestija. To ne treba braniti. Mogu misliti, oni nece da budu deo veceg sveta, nego hoce da se jos vise samoizoluju, i u stvari hoce da budu zaboravljeni, da bi mogli na miru da smrde, ali isto tako hoce da psihopatski cuclaju dostignuca tog veceg sveta. Rš u... Treba taj veci svet braniti od kukolja koji daje los primer i zarazava ostale jabuke u buretu, a ne obrnuto.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Oni imaju gomile aviona, kineskih, ruskih, SAD, Francuskih. Ovih dana kupuju Rafale i Eurofighter-e ko zna šta još ne. Ako se dobro sećam bilo je reči da mi planiramo da kupimo neke transportne vojne avione možda nam egipćani prodaju neki od svojih starijih. Može biti bilo šta, a može biti i lupetanje čisto da se i Egipćanin pohvali kod kuće da je i on nešto prodao nama a u stvari neće biti ništa od toga.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Oni imaju gomile aviona, kineskih, ruskih, SAD, Francuskih. Ovih dana kupuju Rafale i Eurofighter-e ko zna šta još ne. Ako se dobro sećam bilo je reči da mi planiramo da kupimo neke transportne vojne avione možda nam egipćani prodaju neki od svojih starijih. Može biti bilo šta, a može biti i lupetanje čisto da se i Egipćanin pohvali kod kuće da je i on nešto prodao nama a u stvari neće biti ništa od toga.

Možda, u nekoj kombinaciji, jupe izvesnu količinu Rafala, koje će nama ustupiti, a za uzvrat dobiti nešto drugo? Nagadjam...

Link to comment
Share on other sites

Nije sve u kupovini. Za Srbiju ce odrzavanje MIG-29 postati izazov, jer je bilo kakav remont u Rusiji ili Belorusji nemoguca misija. Moguce je da Egipcani rade barem deo odrzavanja sami, ili da se srpski avioni svercuju na remont zajedno sa egipatskim.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Nije sve u kupovini. Za Srbiju ce odrzavanje MIG-29 postati izazov, jer je bilo kakav remont u Rusiji ili Belorusji nemoguca misija. Moguce je da Egipcani rade barem deo odrzavanja sami, ili da se srpski avioni svercuju na remont zajedno sa egipatskim.

 

Ako se sećaš, pisali smo o tome skoro na početku teme, da je Vučić najavio kupovinu 12 novih Rafala od Francuske i 12 polovnih od "neke druge države"....možda je to taj bisnis.....

 

Naravno, ništa nije isključeno, pa bude neki aranžman koji ti opisuješ, pa čak i remont u Belorusiji ili Rusiji, a mislim da je i Ukrajina imala neke remontne zavode, samo što oni nisu funkcionisalo još pre rata, bili su po malo u "srpskom modu"....nestajali su delovi za remont, koji su završavali na crnom tržištu....ako se to oporavi, mogu MIG-ovi i tu da se remontuju....ako dotle ne postanu totalni oldtajmeri. 

 

https://tangosix.rs/2022/09/04/vucic-srbija-pregovara-o-kupovini-dve-eskadrile-rafala-vec-godinu-dana-nabavlja-borbene-bespilotne-letelice-bajraktar-kineske-borbene-bespilotne-letelice-ch-95-u-utorak-ili-sredu-predstavljamo-p/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

spacer.png

 

Srbija trenutno poseduje 5 H145M (BK117D2m) koji su isporučeni 2019. godine. Osim što su u suštini svi višenamenski, jedan je namenjen za borbeno traganje i spasavanje (CSAR), jedan za traganje i spasavanje (SAR), a tri su naoružana, za sada domaćim lanserima L80-07 nevođenih raketnih zrna S-8 kalibra 80 mm i kontejnerima GH-78 sa mitraljezom M87 kalibra 12,7 mm.

 

Još 10 helikoptera naručeno je 2021. godine u novoj varijanti sa petokrakim nosećim rotorom BK117D3m, isporuke bi trebalo da krenu ove godine. Jedan helikopter, koji su spoteri već primetili u krugu Erbasove fabrike u Donauvertu, je u konfiguraciji za prevoz veoma važnih ličnosti (VIP). Drugi za sada uočeni helikopter je fotografisan sa nosačima naoružanja kao i optoelektronskim sistemom MX-15. Od 10 novih 145c-a, sedam bi trebalo da bude naoružano sa sistemom za upravljanje vatrom HForce 3 koje podrazumeva ui mogućnost korišćenja vođenih vazduhoplovnih ubojnih sredstava.

 

Kako je najavljena nabavka laserski vođenih raketa vazduh-zemlja kalibra 70 mm dometa 6 km, može se zaključiti da se radi o raketnim zrnima Thales FZ275, kao i da je zbog toga za helikoptere H145M u naoružanoj verziji nabavljen MX-15D sa laserskim obeleživačem cilja. Pored toga, znamo i da se u Srbiji radi na razvoju sličnog naoružanja, laserski vođenog raketnog zrna S-8LGR kalibra 80 mm koje je kompatibilno sa lanserima L80-07.

 

https://tangosix.rs/2023/31/01/nije-nam-promaklo-srpski-h145m-primecen-sa-optoelektronskim-sistemom-mx-15/

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ne znam gde bi najbolje sela ova priča, pa hajde da je posednemo ovde:

Quote

 

Pripadnik Vojske Srbije pobednik je takmičenja „Najbolji ratnik“

 

 

Pripadnik 72. brigade za specijalne operacije Vojske Srbije, vodnik prve klase Ivan Jeremić pobednik je takmičenja „Najbolji ratnik“ koje je održano u Sjedinjenim Američkim Državama, u organizaciji Nacionalne garde Ohaja.

 

Na ovom regionalnom takmičenju, koje predstavlja test fizičkih sposobnosti i vojničkih znanja i veština, u bazi „Džejms A. Garfild“ u Raveni snage su odmerili najbolji vojnici iz američkih država Ajove, Viskonsina, Ilinoisa, Indijane, Minesote, Mičigena i Ohaja, te predstavnici Mađarske i Srbije.

https://kossev.info/pripadnik-vojske-srbije-pobednik-je-takmicenja-najbolji-ratnik/

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...