Jump to content

Uticaj doktora i filozofa na sveopšti bazd


Milenko Puzigaca

Recommended Posts

Vidi ti to, i na patrijotskim portalima su počeli da puštaju normalne. Mora da su se i njima zgadile umne misli doktora i filozofa sa državne sise. Evo ga ovaj što je onomad dao reč da više nikad ništa neće napisati "o toj zemlji",  jedan i neponovljivi, doktor Lignjoslav Pipak. Pročitao jednu knjigu, i odmah se seksualno uzbudio, pa nije mogao a da ne podeli svoje umne misli sa ostalima. Kad ono cvrc, dočekan je na... pa, kako takvom gigantu patrijotske misli i dolikuje. Evo.

 

Quote

Nacija protiv imperije, Miša Đurković
09.09.2021. 14:02

 

Na filozofski maestralan način, sa velikom elegancijom u argumentaciji, Hazoni u knjizi iznosi značajnu odbranu principa i vrlina nacije i nacionalizma

 

I komentari:

 

Quote

Kropotkin • pre 15 dana

 

Nacionalna drzava... pitam se kad ce oni sto rade za 30.000 dinara ili penzioneri sa 20.000 na prvo mesto da stave naciju ispred hleba, kad ce oni da poveruju da ce im biti bolje i kad ce to oni sto grade citava naselja stanova utrositi jedan dinar za dobrobit drzave i nacije...?

 

Oni prvi ce, ipak, kad bude trebalo, da uzmu pusku u ruke i brane drzavu i komsiju i sebe, da ostave kosti u zemlji kojoj pripadaju, a ovi drugi ce strugnuti tamo gde su im pare i deca.

 

Djurkovic je svaki put ponovo odvratan u svom imaginarnom nacionalizmu bez ljudske duse da izaziva potrebu da mu se suprostavi. 

 

On je taliban po tom pitanju, on ima zadan cilj i onda nekriticki pokusava da upregne svaku misao u svoj jaram, mnogo teskih reci, punih naboja, sa ciljem mobilizacije citalacke publike, tipicno za ljude koji ne razumeju ono sto su ucili celog zivota jer su iz toga birali samo ono sto njima odgovara, sa nedostatkom stvarne empatije ili toliko nesto mrze da od njih nikada neces docekati nekog postenog stava...

 

I sam cu da kazem: hebes nacionalnu drzavu u kojoj cu ja i vecina naroda da zivimo na ivici egzistencije, u kojoj se deo stanovnistva bahati i grabi sve sto se moze, ako ta drzava nema razvijenu socijalnu dimenziju, pa vecina stanovnistva tavori bez nade da ikad ispliva iz te situacije.

 

A ovi situirani, uhlebljeni na drzavnim sluzbama, kao Djurkovic ili ovi "patriote"sto mi udelise minuse, nemaju osecanja ni svesti za osnovne probleme drugih, nego se ovako odvratno iz udobnih i sebicnih fotelja, sa prezirom i naredjivacki zahtevaju od gladnog i prezrenog da govori kako je i njemu odlicno u nacionalnoj drzavi i kako ce da gine (naravno, umesto njih) za ovu drzavu.

 

Ja u njihov patriotizam ne verujem, to su oni koji nikada nisu iskusili prave zivotne teskoce i sada se, zasticeni i sigurni, a pre svega dokoni, razbacuju ovde titulama, "znanjima", "patriotizmom"... tako su im i beogradski preci za vreme Drugog sv. rata gledali svoja posla i zavrsavali fakultete dok su neki divljaci isli u sume da ginu...

 

Ne videh ovde na portalu radnika koji svakog dana ide u fabriku da radi za crkavicu, a poslepodne trazi da odradi jos nesto na crno da bi preziveo, on nema vremena da visi na ovakvim portalima 24 casa dnevno, on zna da ga, u slucaju rata, poziv na mobilizaciju nece zaobici, javice se zajedno sa sinom, svestan da ce bar jedan od njih ostaviti glavu... ali ce ove dezurne patriote skloniti svoju decu u inostranstvo na studije, a kad se sve zavrsi, oni ce opet da zajasu vlast, drzavne sluzbe i ovakve portale da pametuju.

 

Iako sam ovako besno reagovao, branio bih ovu drzavu jer je moja i volim je, ali ono "nacionalna" nije samo dovoljno, i drzava treba da voli mene barem koliko i ja nju.

 

Nacionalna drzava mora da bude pre svega drzava pravde za sve gradjane i da o tome neprestano vodi racuna, jer se majka i maceha ne vole jednako.

 

shumadinac • pre 14 dana

 

Samo da primetim: glavni nacionalisti ovde ne pišu iz "beogradske udobne fotelje" već iz neke američke, holandske...

 

Nacionalizam je način da se ljudi okupe oko neke ideje od kojih je odbrana oduvek najvažnija. Međutim, ako pogledamo oko sebe i malo šire videćemo da se nacionalizam forsira prvenstveno da bi se "zatrpali" neki drugi problemi - to je ono čega bi "dežurni nacionalisti" trebalo da budu svesni a nisu...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Inače, doktori i filozofi ponovo siluju. Nisu silovali dva, tri dana pa im valjda dosadno, i onda su izgleda rešili da još jednom pokažu svoju pravu prirodu, i svoju nasilničku suštinu kad god nešto nije kako su oni umislili da treba da bude. Prete, proklinju, viču, pišu idiotske pesme, organizuju peticije, okupljaju horde da se deru na ulicama, itd, a sve to da bi silom sprečili najurivanje sa fakulteta onog kobica, što je valjda deminutiv od koba, koji se lažno predstavlja kao profesor istorije, a u stvari se istorijom ne bavi, nego se na fakultetu bavi sektašenjem, ispiranjem mozga slaboumnima, organizovanjem fanatika u ćelije i huškanjem na ratove. Eto, ko ne zna zašto su ih bombardovali, ima priliku da se uživo uveri.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, shonke said:

Ko je taj? Može prevod za nas sa jeftinijim ulaznicama?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Botuju vec danima za nekog vanrednog profesora istorije na Filozofskom fakultetu koji u zadnjih 5 godina nije objavio nijedan naucni rad i time opravdao ugled i preference da postane redovni profesor.

Sinko mi je studirao na istom fakultetu Psihologiju i imao sam priliku da upoznam par njegovih "kolega" sa istorijskog smera: jad i beda uma oblikovanog takvim "uciteljima".

Ono sto su lupetali smo sinko i ja slusali sa sazaljivim pogledom "nisi ti kriv sto si idiot" - ali, dok se to leglo zla ne procisti, dotle cemo imati ovu "elitu" mladih tipa Kebara, Neda Peric & co.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Kad ga je i Ljušić tužio, koji je svojevremeno tvrdio da nekoga tamo nisu pustili da uđe u Austriju na neko lecenje zato sto je Srbin, a ne zato sto nije imao urednu dokumentaciju, to je dno dna. A i kad se vidi koji su tamo kolovođe u onoj peticiji, sve je jasno. Nisu ga cak ni najurili:

 

Quote

ПОЈЕДИНИ доценти и ванредни професори Филозофског факултета у Београду могли би ускоро да изгубе радна места у настави и да буду премештени у администрацију. Због проблема у раду факултета, 38 предавача месецима је чекало да буде поново изабрано у иста звања или унапређено у виша. Додатни проблем за њих четворо је и то што им је у међувремену истекао уговор о раду, јер универзитетски наставници, осим редовних професора, потписују уговоре на пет година.

 

To je neki od ovih najfanaticnijih patrijota, koji ne predaje istoriju kao istoriju, na osnovu cinjenica, nego drnda tamo na predavanjima o zavetima i truje non stop ovakvim mudrostima 

 

Quote

...кључна тема je настојање да се српска јавност пробуди и освести пред дугорочном намером САД и водећих земаља ЕУ, држава које су нас бомбардовале и које данас под окупацијом држе део наше земље, да присиле српски народ да се, одрицањем од Косова и Метохије, одрекне своје историје, разума и морала.

 

То се, нажалост, спроводи деловањем српских власти, које не крију своју спремност да омогуће да се Косово и Метохија, са свим својим народом, светињама и природним богатствима, одвоје од Србије...

I sad se ova horda dere zato sto nece da im ga ustolice za redovnog profesora, kao da je to njihov fakultet i dedovina, pa nema drugih kandidata, nego bas ovaj mora da truje tamo, i bas njega mora drustvo da izdrzava. Kao da ih nema milion koji i bez da su profesori sipaju ovakve iste mudrosti non stop.

 

Poenta je da kad god nije po njihovom, oni potegnu nasilništvo. Prete, vređaju, viču, organizuju horde da urlaju ispod prozora, akademski građani bre.

Link to comment
Share on other sites

Evo, doktori i filozofi i ostala srbska silovateljska inteligencija nasla sebi odgovarajuće društvo:

 

Navijači Crvene Zvezde pridružili su se grupi intelektualaca i javnih ličnosti u podršci protiv progona profesora dr Miloša Kovića.

 

Pa šta da radiš, slični se nađu, a nađe se i odgovarajući komentar na takvo ponašanje, i to baš nešto iz istorije. Kao npr "9 i 10 mart 1945, Tokio, Japan".

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Evo, doktori i filozofi i ostala srbska silovateljska inteligencija nasla sebi odgovarajuće društvo:

 

Navijači Crvene Zvezde pridružili su se grupi intelektualaca i javnih ličnosti u podršci protiv progona profesora dr Miloša Kovića.

 

Pa šta da radiš, slični se nađu, a nađe se i odgovarajući komentar na takvo ponašanje, i to baš nešto iz istorije. Kao npr "9 i 10 mart 1945, Tokio, Japan".

 

A da vidiš tek ovu finu gospodu:

 

„Хоћемо ли учити српску или НАТО историју“: Порука студената поводом прогона Милоша Ковића

 

Poznato je da navijači podržavaju profesorovo mišljenje o Fihteovom naučniku-vaspitaču, usled čega je nastao i ceo problem, a čujem i da se generalno zanimaju za idealističku filozofiju, dok su profesorovi protivnici čisti materijalisti.

 

A evo i šta kažu studenti u istom članku:

 

Quote

„Неко од нас би то могао да буде сутра. Данас је срамота бити Србин и патриота. Не бих волела да наша деца уче историју коју им пропагирају присталице НАТО-а, већ праву српску историју коју сви треба да знамо“, истакла је Марија Мијовић.

 

Svakom dobronamernom Srbinu je jasno da je Srbija kolevka svetske civilizacije, a zlikovci iz NATO bi da to mišljenje uguše.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Videh juce nekakav baner na severnoj tribini Zvezdinog stadiona. Oglasila se sluzba preko jedne od njenih ispostava,sa porukom "Podrska Milosu Kovicu". Neka ide sram na mene sto o doticnom ne znam nista,sem da je (valjda?) istoricar,tako nesto..?

Ko je tacno lik i zasto je toliko vazan sluzbi?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ko je tacno lik i zasto je toliko vazan sluzbi?

 

PROFESOR MILOŠ KOVIĆ: Progone me sa Filozofskog fakulteta jer sam protiv "haške" i "NATO istine"!

 

Quote

On smatra da je reč o političkom obračunu i progonu, da je nepodoban zato što je protiv „haške“ i „NATO istine“ i zato što se bori za to da studenti uče pravu istoriju, kakvu nalažu nauka i struka.

 

Dovoljno?

 

Proguglaj malo, ali svodi se na to da je lik umislio da su Srbi stariji od ameba.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

PROFESOR MILOŠ KOVIĆ: Progone me sa Filozofskog fakulteta jer sam protiv "haške" i "NATO istine"!

 

 

Dovoljno?

 

Proguglaj malo, ali svodi se na to da je lik umislio da su Srbi stariji od ameba.

Dobar je ovaj, nastavnik istorije u OŠ Bora Stanković je uspeo da NATO i amere proglasi odgovornim i za buržoasku revoluciju u Francuskoj. I uopšte se ne zezam.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Evo, doktori i filozofi i ostala srbska silovateljska inteligencija nasla sebi odgovarajuće društvo:
 
Navijači Crvene Zvezde pridružili su se grupi intelektualaca i javnih ličnosti u podršci protiv progona profesora dr Miloša Kovića.
 
Pa šta da radiš, slični se nađu, a nađe se i odgovarajući komentar na takvo ponašanje, i to baš nešto iz istorije. Kao npr "9 i 10 mart 1945, Tokio, Japan".
Reci mi nešto, ozbiljno: stvarno pratiš Sputnik?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ovaj im je jedna od perjanica. Među glavnima je za razne peticije i dranja. Eno ga pre par dana, po ko zna koji put plače što je pre 30 godina neko u Beogradu pozivao na mir, ono Rimtutituki kad je bilo. Još ne može da prežali što nisu baš svi klicali slobi slobodi i bacali cveće na tenkove.

 

Dobro, bar nije pretio kao u ovom tekstu sa linka, i kao obično što radi.

Link to comment
Share on other sites

Ali zato i dalje vređa. Mada je nekako omekšao. Nije oštar kao do nedavno, kad je isto u vezi Rimtutituki sipao kako su "mamice izvlačile (18 godišnje) sinčiće iz kasarni" da ih ne bi poslali u neku vukojebinu za koju nisu ni čuli da poginu zbog stvari za koje ih boli "tuki" iz one akcije, dok su on i njemu slični, tada mlađi 30 godina, imao je 33 godine tada 1992, junački šiljili plajvaz, boreći se za srbsku pravdu, huškajući iz fotelja, muzući državnu sisu, i šaljući druge u ratove u kojima nismo učestvovali, a još manje ih izazivali. Od tada je vrrrrrrrrlo ljut što neke "mamice" pre 30 godina nisu htele da šalju "sinčiće" da brane nejač, pa stalno o tome. Čak nema kad da se redovno brije i šiša od brige za nejač. Muke su to.

 

Naučnici bre.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kako su zli komunisti skrivali istinu o Jasenovcu

 

Quote

Zle komuniste nije mrzelo da naprave memorijalni kompleks, da angažuju najvećeg umetnika među arhitektama Bogdana Bogdanovića da napravi spomenik, čuveni Kameni cvet, da postave još nekoliko spomenika i spomen-ploča, da obeleže mesta stradanja, da naprave muzejsku postavku i izdavačku delatnost, da štampaju razglednice, značke i priveske. Škole iz cele SFRJ organizovale su masovne posete učenika i nastavnika Jasenovcu, a mnoga deca su doživljavala traume gledajući jezive slike ustaških zločina. Toliko su komunisti sistematski radili na prećutkivanju da je po broju posetilaca Memorijalni muzej Jasenovac nadmašivao gotovo sve muzejske institucije u bivšoj Jugoslaviji.

 

Mora se priznati da su komunisti u kreiranju strategije prećutkivanja Jasenovca pokazali nesvakidašnju inventivnost, neverovatnu lukavost i natprirodnu prefriganost na kojima bi im i baron Minhauzen pozavideo. Zavera ćutanja je počela još tokom Drugog svetskog rata, dok je konc-logor za Srbe, Jevreje, Rome i antifašiste svih nacionalnosti radio punom parom. Jedan mladi komunista i pesnik, Ivan Goran Kovačić, u prvoj polovini 1943. godine ispevao je potresnu poemu „Jama“ o ustaškim klanjima u Jasenovcu. Naravno, sa namerom da sakrije istinu o ustaškim zverstvima. Poemu je napisao na osnovu svedočenja odbeglih logoraša.

 

Goranova “Jama” doživela je silesiju izdanja posle rata, štampana je u stotinama hiljada primeraka, a zli komunisti su je čak uvrstili u obaveznu lektiru kako bi - pogađate – sakrili istinu o ustaškim zločinima u Jasenovcu. 

 

A i ovo se obrađivalo na časovima maternjeg jezika, u osnovnoj školi, kao i Jama. Takvi su to zlikovci bili.

 

Stojanka majka Knežopoljka

 

http://www.rastko.rs/knjizevnost/umetnicka/poezija/skulenovic-stojanka_c.html

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo nikome ne odgovaram, samo citiram sta komentarisem

 

Quote

To je danak marginalizaciji drustvenih nauka jer, zaboga, ne prave profit. Kad se priklonite zlatnom teletu, tesko da ne zavrsite kao - vo! Strasno je sto takvi volovi sad jedu svoju decu. 

 

To je verovatno generalno tacno, ali 

srbski drustveni naucnici kako su sejali tako i žanju. Nisu svuda drustvene nauke i drustveni naucnici zlo, nego samo u Srbiji. Tu ima mozda normalnih drustvenih naucnika da se nabroje na prste, a ovo ostalo sto mu se broja ne zna je u stvari najvece zlo te teritorije ikada. Sve je to kao brka bradic i kompanija, a isto vazi i za kulturne radnike, kao sto su bili brana crncevic, momo kapor, onaj prkosni, kalemar, i ostalih sto hiljada milijardi.

 

Vise puta sam pisao, ranije mi nije bilo jasno kako to sve bune protiv milosevica pocinju na tehnickim fakultetima, zasto ih ne pokrecu ovi drustveni naucnici, nego se kriju, kad je to njihova struka. Zar ne vide da ovaj i njemu slicni unistavaju drustvo?

 

Posle su me prosvetlili. Stvar je u tome sto ogromna vecina njih unapred zna da oni nemaju drugi izbor osim sisanja drzavne sise, i zato nece da talasaju, nego samo hoce da se uglave, pa da jedu, jedu, jedu... i sve sto mogu rade da sve ostane kako je, samo da bi oni zadrzali privilegije.

 

Eto, imaju i oni zlatno tele, i to je drzavna sisa, a onima koji su pravi poremeceni fanatici, takozvano srbstvo. Sve, osim stvarnog bavljenja drustvenim naukama koje su navodno usavrsili, u svrhe poboljsavanja drustva i ispravljanja njegovih nedostataka. E pa onda obrisem... nesto njihovom "naukom". Sve je to go zlotvor. I treba da budu marginalizovani, i to bukvalno, najureni sa drzavne sise, svi do poslednjeg, pa neka svoje besede pijani drze u nekim periferijskim ćumezima i u podrumima. Tamo je njima mesto, a ne da truju zemlju svojim glupostima.

 

Normalnima svaka cast, samo njih je 5, 6 % tu, a ovo ostalo je sve olos i zlikovac. Najvece zlo te zemlje.

 

Nedavno sam slucajno obavesten kako je jedan od takvih, koji doduse nije doktor nauka, ali jeste od te fele, jedan od onih koji tvrdi da zli oni treba nekakvim nama da placaju za svakog skolovanog emigranta koji se odavde evakuise negde gde takvi kao on sakupljaju golubija govna po ulicama da bi imali sta da jedu, na nekom skupu, o nekolicini mladih kojima je bio razredni, i od kojih su posle nekoliko njih zavrsili ETF, i odmah dobili posao u stranoj firmi, umesto da mu bude drago i da bude ponosan i na sebe i na njih zato sto njegovim bivsim đacima ide dobro, izjavio "ma oni su se prodali..." firma je iz zemlje najomrazenijeg naroda na svetu, kog sto kaze onaj, svi koji zbog sopstvene gluposti useru motku prvo pocnu da prozivaju.

 

Jasno, radi se o zavisti zbog toga sto oni sa 24 godine imaju kao pocetnici nekoliko puta vecu platu od njega na drzavnoj sisi, koji je pred penzijom, ali svejedno mislim da takve treba u...pljuvati. Zato sto su zlo. Pravo nepatvoreno zlo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...