Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

42 minutes ago, Budha said:

Naravno da nije, tu stoku iz DF-a treba utjerati u tor gdje im je i mjesto.

 

Njihova je odluka da sa DF-om prave vecinu. Ako nece sa DF-om onda jedino mogu sa DPS-om ali onda to treba javno i da kazu.

 

34 minutes ago, Kimmi said:

Znači opcije su ili dati AV uticaj na dio CG vlade ili izbori? Što se mene tiče izbori.

 

Pa DF nije birao Vucic nego gradjani CG na izborima. Isto kao sto sam gore odgovorio, njihova odluka je da sa DF-om prave vecinu, zasto su to uradili ako je to u stvari Vucic sto im je neprihvatljivo?

 

Sa druge strane, jel stvarno neko misli da Krivi, Becic i Dritan nisu pod uticajem stranih zemalja? Jel mislis da je Krivog i Becica mnogo pogodilo to sto je pogresno izjavio Leposavic, ili su bili prinudjeni od strane tih stranih zemalja da ga skinu? Mogao je Krivi da ne trazi njegovu ostavku a Becic da ne stavlja to pitanje na dnevni red ili da glasa protiv.   Verujem da su ti iz DF nevidjeni prevrtnjakovici, samo to ne znaci da su ovi ostali toliko ispravni kako ih predstavljas, sta vise vrlo su mutni, i isto tako su pod uticajem nekoga van CG - jel to prihvatljivo?

 

I sta nakon izbora ako si za to, hoce li DF nestati?

Vrlo je jednostavno Kimmi - jel se vise isplati da DF ima par ministra u vladi jer su deo vladajuce koalicije, ili se vise isplati da se Milovci vrate na vlast? Sta je odgovor, cemu sve te rukavice?

 

 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Izbori neće ništa riješiti. Demokrate i URA jednostavno ne mogu same da formiraju vlast. Možda ne bi bilo loše da SDP uđe sa njima. Ta partija ima neke slične stavove kao URA.
Pa.... URA+Demokrate+Krivokapić+manjine.

Nije nemoguće da osvoje većinu čak i bez SDPa.

Ovo što radi AV gura i glasače DPSa prema Demokratama i Dritanu, jer pokazuju kičmu, a gura i glasače DFa prema Krivokapiću i Demokratama.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kimmi said:

Pa.... URA+Demokrate+Krivokapić+manjine.

Nije nemoguće da osvoje većinu čak i bez SDPa.

Ovo što radi AV gura i glasače DPSa prema Demokratama i Dritanu, jer pokazuju kičmu, a gura i glasače DFa prema Krivokapiću i Demokratama.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 

Koja je partija Krivokapić?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kimmi said:

Pa.... URA+Demokrate+Krivokapić+manjine.

Nije nemoguće da osvoje većinu čak i bez SDPa.

Ovo što radi AV gura i glasače DPSa prema Demokratama i Dritanu, jer pokazuju kičmu, a gura i glasače DFa prema Krivokapiću i Demokratama.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 

 

Ja mislio da je Krivokapic ekspert....kad ono ispade politicar koji pravi stranku na konto popularnosti koju je dobio. Jedini politicari koji imaju fotelju u vladi su Krivokapic, Becic, i Dritan, a tebi je snishodljivo da i neko iz DF-a ima fotelju za sta svakako imaju pravo jer su isto tako deo vecine.

 

Nisi odgovorio da li njih trojica rade pod uticajem jedne ili vise stranih zemalja? Za manjine znamo sigurno. Pa ako je tako da li to znaci da uopste nije problem sto postoji uticaj van CG, nego je problem samo ako je taj uticaj iz Srbije? 

 

Cak da Vucic nesto tu i podmece u sta realno sumnjam jer on nema toliku moc koju mu dajete, oni su sve to mogli da sprece nesmenjivanjem Leposavica i neizglasavanjem rezolucije, i vlada bi najnormalnije nastavila da radi. Ko ih je drmao po kavezu pa da urade kontra? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Betolingar Misdongard said:

Izbori neće ništa riješiti. Demokrate i URA jednostavno ne mogu same da formiraju vlast. Možda ne bi bilo loše da SDP uđe sa njima. Ta partija ima neke slične stavove kao URA.

 

Tesko ce oni sa Draginjom posle svih njenih performansa u prethodnih godinu dana. Situacija je zakukuljena, nema vlade bez jednog iz dvojca DF-DPS.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Tesko ce oni sa Draginjom posle svih njenih performansa u prethodnih godinu dana. Situacija je zakukuljena, nema vlade bez jednog iz dvojca DF-DPS.

Zato i kažem da izbori ništa ne rješavaju. Demokrate i URA ne mogu nikako da osvoje toliko glasova,  trebaće DF. Onda dolazimo u istu situaciju. Šta se desilo? Ništa suštinski.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Zato i kažem da izbori ništa ne rješavaju. Demokrate i URA ne mogu nikako da osvoje toliko glasova,  trebaće DF. Onda dolazimo u istu situaciju. Šta se desilo? Ništa suštinski.

 

Najgore sto DF od pocetka busi vladu, kad bi oni vise izasli iz tog opozicionog sinjela i urazumili se, mogli bi nesto da urade.

 

Ko ce biti novi ministar pravde, zna l ise sto? Ja kao nacuo da se spominje Momo Koprivica. Takodje sam cuo da Leposavica planiraju na Katnicevo mesto, sad dal je istina, bem li ga.

Link to comment
Share on other sites

 

Ja mislio da je Krivokapic ekspert....kad ono ispade politicar koji pravi stranku na konto popularnosti koju je dobio. Jedini politicari koji imaju fotelju u vladi su Krivokapic, Becic, i Dritan, a tebi je snishodljivo da i neko iz DF-a ima fotelju za sta svakako imaju pravo jer su isto tako deo vecine.

 

Nisi odgovorio da li njih trojica rade pod uticajem jedne ili vise stranih zemalja? Za manjine znamo sigurno. Pa ako je tako da li to znaci da uopste nije problem sto postoji uticaj van CG, nego je problem samo ako je taj uticaj iz Srbije? 

 

Cak da Vucic nesto tu i podmece u sta realno sumnjam jer on nema toliku moc koju mu dajete, oni su sve to mogli da sprece nesmenjivanjem Leposavica i neizglasavanjem rezolucije, i vlada bi najnormalnije nastavila da radi. Ko ih je drmao po kavezu pa da urade kontra? 

Da EU ima uticaja na vladu Crne Gore.

 

Da smatram da je EU uticaj svakako zdraviji od uticaja jednog autokratskog psihopate koji vlada po istom modelu kao DPS (sigurni glas i partijska država).

 

 

Ko voli više sisteme kakav su Putinov, Erdoganov, Orbanov ili Vučićev samo neka izvoli. Legitimno je, ali meni to nije prihvatljivo. Mi smo imali takvo nešto tri decenije i presralo nam je da nam u nacionalističke oblande motaju njihovu pljačku državnih resursa i kumovsku ekonomiju.

 

Krivokapić nema stranku ali ima političku težinu. Prije izbora ili će formirati neku listu ili će podržati nekoga.

 

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

 

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Najgore sto DF od pocetka busi vladu, kad bi oni vise izasli iz tog opozicionog sinjela i urazumili se, mogli bi nesto da urade.

 

Ko ce biti novi ministar pravde, zna l ise sto? Ja kao nacuo da se spominje Momo Koprivica. Takodje sam cuo da Leposavica planiraju na Katnicevo mesto, sad dal je istina, bem li ga.

Momo najvjerovatnije. Dobar izbor ako mene pitaš. Bio je student generacije na pravnom fakultetu. Korektan je i retoričar, dosta oštar i jasan. 

 

Moj stav o Leposaviću je odličan.  Nadam se da će biti neka pozicija za njega. On je vrhunski pravnik, imao je 10 prosjek na univerzitetu u Beogradu. On se dokazao i u inostranstvu. Jako elokventan i precizan lik.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam više za Šoća kao ministra pravde. Isto je Srbin, da ne bude da su makli Srbina a doveli drugog, član pravnog savjeta MCP i veoma jasan. Nemam ja personalno protiv Moma Koprivice ništa, ali njegovim uvođenjem otvaraju se vrata ulasku političara na ministarska mjesta.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ko je ovaj Vladislav Dajkovic? Vidim kandidat za gradonacelnika Podgorice, ima veliku podrsku na drustvenim mrezama, a po objavama bi se dalo zakljuciti da je veoma ozbiljan nacionalista. 
Klasična budala kojeg većina komentatora iz Crne Gore "loži" da treba da se kandiduje.

Ako ga DF kandiduje, onda su oni svi stvarno za duševnu bolnicu.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dajković je klasična politička starleta. Ne vadi se sa srpskih televizija. Jako glup lik. Redovno se blamira, stalno ima neke lapsuse. Nije problem što je nacionalista, njegove izjave često poprimaju šovinistički oblik. Uspio je populističkim izjavama da privuče veliki broj naroda na društvenim mrežama. Neki ljudi kažu da je bio veliki Crnogorac, ali se transformisao u još većeg Srbina.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Kimmi said:

Ja sam više za Šoća kao ministra pravde. Isto je Srbin, da ne bude da su makli Srbina a doveli drugog, član pravnog savjeta MCP i veoma jasan. Nemam ja personalno protiv Moma Koprivice ništa, ali njegovim uvođenjem otvaraju se vrata ulasku političara na ministarska mjesta.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 

Šoć, što je nekada bio kod Kilibarde?

Je li živ Drecun?

Spoiler

Ja kao da sam se probudio poslije 30 god :classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Zato i kažem da izbori ništa ne rješavaju. Demokrate i URA ne mogu nikako da osvoje toliko glasova,  trebaće DF. Onda dolazimo u istu situaciju. Šta se desilo? Ništa suštinski.

Jedino ako bi na sljedecim izborima  Df i Demokrate osvojili dovoljno glasova da formiraji vladu bez ucjenjivacke URA-e i ostalih. Tako funkcionisu i na lokalnom nivou u vise opstina.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Betolingar Misdongard said:

Teško da je tu URA glavni problem. Pogledaj koliko se kolju DF i Demokrate posljednjih dana.

Klali su se oni saopstenjima i ranije pa su u svim opstinama gdje su pobijedili formirali vlast. 

 

 

Just now, Sprivel said:


Promasio si fudbal.

Kako to?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jakovljevic said:

Klali su se oni saopstenjima i ranije pa su u svim opstinama gdje su pobijedili formirali vlast. 

 

 

To jeste. Samo što te dvije partije vode veliku bitku. Jedni drugima ozbiljno ulaze u glasačko tijelo. Zdravko je stao otvoreno na stranu Demokrata u NK i HN. Zato raste njihov rejting, a DF pada.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Betolingar Misdongard said:

To jeste. Samo što te dvije partije vode veliku bitku. Jedni drugima ozbiljno ulaze u glasačko tijelo. Zdravko je stao otvoreno na stranu Demokrata u NK i HN. Zato raste njihov rejting, a DF pada.

Jeste, ali to je zato sto je Zdravko imao podrsku crkve. Nakon posljednjih desavanja oko Temeljnog ugovora i Srebrenice, crkveni velikodostojnici su se ogradili od njega, a prosrpsko glasacko tijelo se razocaralo. Tako da vjerujem da se rejting Df-a znatno popravio. Zato i spominju nove izbore.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Jakovljevic said:

Jeste, ali to je zato sto je Zdravko imao podrsku crkve. Nakon posljednjih desavanja oko Temeljnog ugovora i Srebrenice, crkveni velikodostojnici su se ogradili od njega, a prosrpsko glasacko tijelo se razocaralo. Tako da vjerujem da se rejting Df-a znatno popravio. Zato i spominju nove izbore.

Dobro. Ako su tako uvjereni u svoj uspjeh neka idu na izbore. Samo što postoji rizik da se opet vrate u opoziciju. 

Link to comment
Share on other sites

Problem sa novom crnogorskom vladom je ono što je Bogišić pisao: što se grbo rodi, vrijeme ne ispravi. Umjesto da je ispoštovana volja birača i formirana politička vlada, srazmjerno broju osvojenih mandata svake koalicije, dobili smo eksperiment sa "ekspertskom" vladom, zbog ucjena URA-e. A onda je Abazović pogazio sopstvene principe i ušao u tu vladu kao jedini političar. Tako smo došli u paradoksalnu situaciju da URA sa 5% glasova vlada Crnom Gorom uz pomoć Zdravka i njegovih pajtosa, nazovi eksperata.

To bi donekle bilo ok da je Zdravko ispoštovao program koalicije čiji je bio nosilac i održao predizborna obećanja. Umjesto toga, on je, potpisivanjem postizbornog sporazuma, pogazio principe svoje koalicije i nezvanično prešao kod Demokrata. No, nije se na tome zadržao. Počeo je da se kočoperi i prema SPC koja ga je dovela na mjesto premijera. Nastavio je sa politikom prethodnog režima koja se sastoji u svadjanju sa Srbijom i ponižavanju crnogorskih Srba. 

A predizborna obećanja - ludom radovanje. Kriminalni aparat DPS-a nije ni pipnut. U institucijama su i dalje većinom DPS kadrovi. Ekonomska politika katastrofalna: najveći pad BDP-a u Evropi, 10 hiljada ljudi ostalo bez posla, nastavlja se sa za zaduživanjem kako bi se isplaćivale plate i penzije.

Ali bitno je da su pooštrili sankcije Rusiji od koje zavise u sektoru turizma.

 

Edited by Jakovljevic
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...