Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

Baton Hadžiju izuzetno dobro informisan novinar iz Prištine izjavio je večeras da je za 27.02.2023 zakazano prihvatanje francusko-nemačkog predloga kao i implementacija ZSO. Rok za formiranje ZSO je kraj juna a sve ostalo iz sporazuma do kraja godine. Obe strane su se saglasile pa sad ako odustanu idu na giljotinu.

Link to comment
Share on other sites

Kako bese ono iz serije "Muzikanti" - Varvarinac, vrti, vrti, trtice te sve do smrti. E, to ce im svirati za proslavu. Svkma komplet. Nadam se da ce ER, koronarno i ovo za šlogirane odeljenje, dobiti jos jedno 7 do 8 smena tog dana. Jer muke su to, kad je neko ugnjeten tako sto je silom nateran da se ponasa normalno. Teske muke.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Perkos2 said:

Baton Hadžiju izuzetno dobro informisan novinar iz Prištine izjavio je večeras da je za 27.02.2023 zakazano prihvatanje francusko-nemačkog predloga kao i implementacija ZSO. Rok za formiranje ZSO je kraj juna a sve ostalo iz sporazuma do kraja godine. Obe strane su se saglasile pa sad ako odustanu idu na giljotinu.

Previse mi rano deluje sa nase strane. Ne ide neka kampanja anesteziranja nedamokosovo naroda. Sad bi mu lepo leglo da moze da podeli po jos 100 eura svima. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AgroLaki said:

Previse mi rano deluje sa nase strane. Ne ide neka kampanja anesteziranja nedamokosovo naroda. Sad bi mu lepo leglo da moze da podeli po jos 100 eura svima. 

Pa i ne daje on kosovo sad ni više ni manje nego što je davao još od 2013 godine. Pustiće par priča o zlatu i besplatnim šopinzima i svi zadovoljni. Hadžiju retko priča nešto neprovereno

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Perkos2 said:

Pa i ne daje on kosovo sad ni više ni manje nego što je davao još od 2013 godine. Pustiće par priča o zlatu i besplatnim šopinzima i svi zadovoljni. Hadžiju retko priča nešto neprovereno

 

Znam, ali iskreno sam ocekivao jacu kampanju omeksavanja tvrdokornih baba i ispijaca piva ispred prodavnica, posto su mu oni core glasaci. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, AgroLaki said:

 

Znam, ali iskreno sam ocekivao jacu kampanju omeksavanja tvrdokornih baba i ispijaca piva ispred prodavnica, posto su mu oni core glasaci. 

Ova taktika ćutanja je izgleda dala više efekta. Ne priča se o problemu, problema nema, javiće u nekom 20-tom minutu dnevnika da su prihvatili sporazum a ako neko podigne glas biće ućutkan bilo kojom metodom.

Link to comment
Share on other sites

Moja malenkost uopste ne vidi neku histeriju u narodu oko tog sporazuma, a ocekivao sam opstenarodnu histeriju epskih razmera, gde paljenje ambasada iz 2008. izgleda kao decja igra. Cak, nesto posle Nove godine I povlacenja barikada, kada sam bio u Kos Mitrovici, potpuno su me iznenadili ljudi koji su sa neverovatnom (za mene) mirnocom govorili da se vise ne moze uraditi, kao I da je jedino neposteno od Vucica sto javno ne kaze - jbg narode, to bi bilo to, pa da znaju sta da rade - kome se seli, da se seli, ko hoce da radi za kosovsku policiju I institucije, da pocne Itd.

@Perkos2 jel pominjao nesto Hadziju o aprilskim izborima? Hoce biti odlaganja do formiranja ZSO?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djura.net said:

Moja malenkost uopste ne vidi neku histeriju u narodu oko tog sporazuma, a ocekivao sam opstenarodnu histeriju epskih razmera, gde paljenje ambasada iz 2008. izgleda kao decja igra. Cak, nesto posle Nove godine I povlacenja barikada, kada sam bio u Kos Mitrovici, potpuno su me iznenadili ljudi koji su sa neverovatnom (za mene) mirnocom govorili da se vise ne moze uraditi, kao I da je jedino neposteno od Vucica sto javno ne kaze - jbg narode, to bi bilo to, pa da znaju sta da rade - kome se seli, da se seli, ko hoce da radi za kosovsku policiju I institucije, da pocne Itd.

@Perkos2 jel pominjao nesto Hadziju o aprilskim izborima? Hoce biti odlaganja do formiranja ZSO?

Nije pominjao izbore na severu ali jeste one u SAD. Narodu je pun kofer svega a frku zna se ko podiže

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, djura.net said:

Moja malenkost uopste ne vidi neku histeriju u narodu oko tog sporazuma, a ocekivao sam opstenarodnu histeriju epskih razmera, gde paljenje ambasada iz 2008. izgleda kao decja igra. Cak, nesto posle Nove godine I povlacenja barikada, kada sam bio u Kos Mitrovici, potpuno su me iznenadili ljudi koji su sa neverovatnom (za mene) mirnocom govorili da se vise ne moze uraditi, kao I da je jedino neposteno od Vucica sto javno ne kaze - jbg narode, to bi bilo to, pa da znaju sta da rade - kome se seli, da se seli, ko hoce da radi za kosovsku policiju I institucije, da pocne Itd.

 

Da bi se napravio neki takav skup, potrebno je imati organizatora, a potrebna je i velika i ozbiljna logistika, a to košta. Osim toga, potrebno je i interesovanje za odlazak na skup. Potrebno je i imati slobodnog vremena za odlazak na skup.

 

Nacionalistička opozicija nema infrastrukturu, dovoljno znanja za tako nešto, a nema ni neke koristi. To što bi se okupilo ne znam koliko njih ne znači ništa. Dan, dva, tri na ulicama, zatim se mnogi zamore, dođe do osipanja i nikom ništa. To bi samo koštalo, a ne bi donelo nikakvu korist organizatoru. Vlast ionako ne dolazi na ulici, a od arlaukanja nema mnogo vajde. Osim toga, nezainteresovanost bi ih samo pokopala. Kada kažem nezainteresovanost, ne mislim na verbalnu podršku nekom cilju ili ideji, već na praktično delovanje.

 

Ako se osvrnemo oko sebe, lako se može reći da prosečnog građanina generalno zabole uvo za Kosovo, osim u kafani. Bilo da govorimo o kraju 20. veka, bilo o sadašnjosti, 'ljubav' prema Kosovu se uglavnom pokazivala arlaukanjem. Ljudi već dugo letuju u Grčkoj, Turskoj, Egiptu, Crnoj Gori, Hrvatskoj, ali i na drugim destinacijama. Isto tako, zimuju na Zlatiboru, Tari ili Kopaoniku. A gde je nestala tolika 'ljubav' prema Brezovici ili onim manastirima za kojima seku vene? Nijedna turistička agencija se nije 'leba najela prodajući aranžmane za Brezovicu niti ture do Dečana, Gračanice i sličnih mesta. Ovakve ture su sve ređe i ređe, a razlog za to je jednostavan - ne bi se napunio ni jedan ceo autobus. Čak i dok je SM bio na vlasti, ljudi su bili generalno nezainteresovani da tamo odu. A prava ljubav treba da se vidi i na delu: umesto da posećuju Gazimestan ili Brezovicu, ljudi se odlučuju za tamo neke Segedine, Parndorfe, Halkidikije, Kušadasije, Hurgade i tome slično.

 

Ako pogledamo profesionalne naciJonaliste, bilo da govorimo o strankama, bilo o naciJonalnim 'telektualcima, primetno je da se bore za Kosovo sa dorćolskih padina, dedinjskih brda, vračarskih stanova i drugih sličnih mesta. Niko od njih se nije tamo preselio ili zaposlio, već trabunjaju iz salona.

 

Pavijani koji sami sebe nazivaju navijačima iskazuju stav crtajući kojekakve murale, ali nije mi poznato da su pokušali da osnuju gerilsku grupu koja bi otišla tamo da rasteruje Tur... Š*ptare na buljuke, niti da bar tamo podiužu natalitet tako što će se razmnožavati.

 

Šta očekivati onda od prosečnog Pere Perića? Koliko mi se čini, krajnji domet je urlanje po kafani.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Moje misljenje za Srbe sa Kosova je da je trebalo pokusati dignuti glas da dobiju bezbedonosne garancije i operativnu ukljucenost stranih struktura da ce nasilje prema ne-Albancima biti kaznjavano. Insistiranje na nedamokosovo jescemokorenje je obicno inacenje bez prepoznavanja situacije, a prosle godine su mogli da svedoce kako se Putinova slamka spasa lomi ko grisina i da cekanje ''na nove spoljnopoliticke uslove i izmenu ravnoteze moci'' nece docekati. 

 

Tj. trebalo je cenjkati se da dobiju najvise moguce, a ne da covek bez dana radnog staza to radi za njih. 

 

Naravno ovo su puste zelje, znamo kako prolaze Srbi sa Kosova koji ne zele da prate politiku ''zvanicnog Beograda''.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AgroLaki said:

Moje misljenje za Srbe sa Kosova je da je trebalo pokusati dignuti glas da dobiju bezbedonosne garancije i operativnu ukljucenost stranih struktura da ce nasilje prema ne-Albancima biti kaznjavano. 

Upravo to + ZSO = dobitno rešenje, u ovom momentu najbolje.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, AgroLaki said:

Moje misljenje za Srbe sa Kosova je da je trebalo pokusati dignuti glas da dobiju bezbedonosne garancije i operativnu ukljucenost stranih struktura da ce nasilje prema ne-Albancima biti kaznjavano. Insistiranje na nedamokosovo jescemokorenje je obicno inacenje bez prepoznavanja situacije, a prosle godine su mogli da svedoce kako se Putinova slamka spasa lomi ko grisina i da cekanje ''na nove spoljnopoliticke uslove i izmenu ravnoteze moci'' nece docekati. 

 

Tj. trebalo je cenjkati se da dobiju najvise moguce, a ne da covek bez dana radnog staza to radi za njih. 

 

Naravno ovo su puste zelje, znamo kako prolaze Srbi sa Kosova koji ne zele da prate politiku ''zvanicnog Beograda''.

Ko uopšte pita Srbe sa Kosova sta bi hteli? Oni su tu da odrade sta im se naredi, pojedini da to lepo naplate i ajmo svi u šoping

Link to comment
Share on other sites

Pazi...6000 metaka...ja to za manje od sat vremena mogu da ispucam, ali je i tačno da je to municija RAP-ove omanjeg voda.

Cenim da su svi imali šta da izjave za televiziju i pokažu svetu da je njihova borba protiv srpskih Wagnerovca pravedna....

Ja kad vidim ovu predanost protiv organizovanog kriminala dodje mi da odustanem od ZSO.. jer..srpska manjina uživa najveće standarde u Evropi i to če da potvrdi svaki pošteni Srbin.

Sećaš se Pero, a [emoji847]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Constantin said:

Pazi...6000 metaka...ja to za manje od sat vremena mogu da ispucam, ali je i tačno da je to municija RAP-ove omanjeg voda.

Cenim da su svi imali šta da izjave za televiziju i pokažu svetu da je njihova borba protiv srpskih Wagnerovca pravedna....

Ja kad vidim ovu predanost protiv organizovanog kriminala dodje mi da odustanem od ZSO.. jer..srpska manjina uživa najveće standarde u Evropi i to če da potvrdi svaki pošteni Srbin.

Sećaš se Pero, a emoji847.png

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Biće tih "spektakularnih akcija" pred 27.02. na obe strane apsolutno sam siguran, ovaj naš preti otpriznavanjem a onaj malo manje naš da neće razgovarati o ZSO uopšte

Pritom u svojoj kući čiste svakog ko barem pokuša da pita "mora li to baš tako"  jedan ima Dijanu drugi ima Dejonu i jedna i druga "komesarka Mara" koja vrši idejnopolitičku čistke

Link to comment
Share on other sites

eto ga sad i ovaj janjić koji je sve samo nije ruski igrač na ovim prostorima, da li je stvarno zabrinut za srpsku zajednicu ili buši zarad treće strane pitanje je za milion dolara
 
https://kossev.info/janjic-vucic-ne-bi-trebalo-da-ide-u-brisel-ako-ne-bude-reci-o-zso/
Gubljenje vremena i predstava za auditorijum. Realno gledano, i nama i njima, treba samo poslati papir, pokazati gde treba da potpišu, a i ne moraju, a na kraju crnim masnim slovima, kao kad Djura piše o zapaljenom Opel Kadetu, napisati rok primene...i to je to. Objasniti Vučiću i Kurtiju, prosto, kao Vesić "...i to je tako".

Ne gubiti vreme sa dva umišljena umobolnuka, koji zamišljaju da su veliki državnici nekih bitnih država. Dva ektera (ha) zemlje i broj stanovnika kao omanji grad na Zapadu (ili selendra u Kini) i "ono" glumi nekakvu silu u regionu.

E sad...problem je što to zavisi od nekakvih Borelja, Omalene Berbok inteligentne kao toster i sličnih Fon Krampona i Fon der Lajna, koji takodje idu za mišljenje preko bare. Znači, pokucati na prava vrata i rešiti problem. Skratiti priču.

Dvajespet godina tapkamo u mestu i ne sprovodimo dogovoreno, jer to su oni "prethodni" dogovarali...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока


  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...