Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

11 minutes ago, Constantin said:

A Kinezi uvoze od nas, našu...:s_w:

preko preče naokolo bliže, možda bojkot uspeva negde u Drenici i Mališevu ali u Prištini i južnoj Mitrovici ima plazme sasvim dovoljno  

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Opet kurti briljira😝

Da bi pokazao svoju "korektnost" prema Srbima izašao je u javnost i na srpskom jeziku probao da prikupi jeftine poene veličajući pokojnog Olivera ali niti Srbi sa sevrqa zaboravljaju njegove prethodne izjave a bogami ni Albanci sa Kosova mu ne daju podršku za totalnu promenu stava  da je Oliver"zločinac" i najveći krivac što Kosovo odavno nije oslobođeno od Srba.

https://kossev.info/kurtijev-pomen-oliveru-naisao-na-lavinu-kritika-u-pr-uzdizes-na-pijedestal-zlocinca-sramota-zalim-sto-sam-glasala-za-tebe/

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Perkos2 said:

 krivac što Kosovo odavno nije oslobođeno od Srba.

 

Nije bitan "Oliver"...uglavnom svi smo mi  prema potrebi za njih "Oliver"...a ovo mu nekako dodje ipak suština u političkom miljeu kosovskih političara. Na početku sam, i ovde i u sebi. bio stava, da je kosovska nezavisnost faktičko stanje na terenu i da se treba pomiriti s tim i krenuti dalje. Pre svega prihvatiti tu činjenicu, kao i da svako ko je činio zločine treba da bude priveden i odgovara pred nadležnim institucijama, izviniti se Albancima za učinjeno, a pre svega tako što ćemo odgovorne privesti pravdi. To bi bio zalog za budućnost mirnog života Srba i suživota sa Albancima....Medjutim, činjenice na "terenu", a pre svega ponašanjem premao preostalim Srbima mi je promenilo mišljenje. Priznanje Kosova od strane Srbije je bilo praktično legalizovanje razbojničke kradje dela jedna države s tim da razbojnici ne zaslužuju nikakvu aboliciju, a samim tim i "priznanje". Kad bi se nešto suštinski promenilo, verovatno bih došao opet na "onaj početak" o nezavisnom Kosovu. S obzirom da deo medjaunarodne zajednice silom gura situaciju oko priznanja, van svih postulata medjunarodnog prava, Povelje UN i odluka i dogovora koje su sami kreirali, biće vrlo teško da Srbija istraje o očuvanju bar dela teritorije Kosova treba što skuplje "prodati kožu". Ne mislim ni na kakve ratne sukobe, taman posla. Postoji i relakiraniji način za rešenje statusa Kosova. Priznati odmah nezavisno Kosovo, bez ikakvih benefita, i preostalo stanovništvo sa Kosova zamoliti da se presele u Beograd na vodi, napraviti još par komada ukoliko bude potrebno, kompezovati im za ostavljenu imovinu i zaposliti da ljudi od čega imaju da prežive. Čisto da ih neka Oluja ne oduva....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Constantin said:

Nije bitan "Oliver"...uglavnom svi smo mi  prema potrebi za njih "Oliver"...a ovo mu nekako dodje ipak suština u političkom miljeu kosovskih političara. Na početku sam, i ovde i u sebi. bio stava, da je kosovska nezavisnost faktičko stanje na terenu i da se treba pomiriti s tim i krenuti dalje. Pre svega prihvatiti tu činjenicu, kao i da svako ko je činio zločine treba da bude priveden i odgovara pred nadležnim institucijama, izviniti se Albancima za učinjeno, a pre svega tako što ćemo odgovorne privesti pravdi. To bi bio zalog za budućnost mirnog života Srba i suživota sa Albancima....Medjutim, činjenice na "terenu", a pre svega ponašanjem premao preostalim Srbima mi je promenilo mišljenje. Priznanje Kosova od strane Srbije je bilo praktično legalizovanje razbojničke kradje dela jedna države s tim da razbojnici ne zaslužuju nikakvu aboliciju, a samim tim i "priznanje". Kad bi se nešto suštinski promenilo, verovatno bih došao opet na "onaj početak" o nezavisnom Kosovu. S obzirom da deo medjaunarodne zajednice silom gura situaciju oko priznanja, van svih postulata medjunarodnog prava, Povelje UN i odluka i dogovora koje su sami kreirali, biće vrlo teško da Srbija istraje o očuvanju bar dela teritorije Kosova treba što skuplje "prodati kožu". Ne mislim ni na kakve ratne sukobe, taman posla. Postoji i relakiraniji način za rešenje statusa Kosova. Priznati odmah nezavisno Kosovo, bez ikakvih benefita, i preostalo stanovništvo sa Kosova zamoliti da se presele u Beograd na vodi, napraviti još par komada ukoliko bude potrebno, kompezovati im za ostavljenu imovinu i zaposliti da ljudi od čega imaju da prežive. Čisto da ih neka Oluja ne oduva....

Oluja je u najavi zato i ne pomišlja da formira ZSO samo se čeka da Srbi nasednu na neku od provokacija i kurti bude "primoran" da upotrebi vojnu silu uz sardnju sa KFOR.

Slušao sam skoro na TV Klan kako Baton Hadziu objašnjava da treba mudro i strpljivo čekati srpsku grešku a najveća bi bila odbijanje Srba da se formira ZSO( kaže tako su Hrvati dobili zeleno svetlo za Oluju kad su Srbi iz Krajine odbili Z4). Izgleda da nisu rusi prvi izumili to zoglasno Z. 

Sad kad ih kao malo pritiska MZ da se požuri sa formiranjem iskusniji političari savetuju kurtija da obavezno ubaci i opštine koje trenutno imaju većinu Srba a nalaze se  južno od Ibra kako bi Srbi izgubili teritorijalnu homogenost a igralo bi se i na kartu večite srpske nesloge. Zato  Srbi moraju mudro bez ishitrenih poteza da poštuju "sporazume" a na terenu da ne dozvoljavaju provokacije i ono najvažnije da što pre povrate opštine pod svoje.    

 

    

Edited by Perkos2
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Perkos2 said:

Za čas kurti promeni retoriku pa ako mu donosi to koji poen svašta može da izjavi

ajde što svašta izjavi nego što voli i da pravi bedastoće i provocira drugu stranu, opao mu rejting posle pohvala na račun Olivera pa brže bolje da pokaže mišiće na tablicama

ossev.info/sole-o-km-tablicama-novi-koraci-pristine-nisu-dosledni-ni-slovu-ni-duhu-dogovora-iz-novembra/

Link to comment
Share on other sites

  

Quote

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je nakon sastanka sa predstavnicima EU, SAD, Francuske, Nemačke i Italije da će u narednim danima i nedeljama obaviti konsutlacije sa članovima vlade, parlamenta i svih značajnih društvenih grupa "da smo spremni da prihvatimo koncept i radimo na implementaciji predloženog sporazuma", ističući da je pokazao "svu brigu i rezervisanost po jednom važnom pitanju, o jednoj važnoj stvari".

„Naravno ne mogu da govorim o tome jer predlog nije javan“, rekao je Vučić nakon sastanka sa specijalnim predstavnikom EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslavom Lajčakom, specijalnim izaslanikom američkog Stejt departmenta za Zapadni Balkan Gabrijelom Eskobarom, spoljnopolitičkim savetnicima francuskog predsednika i nemačkog kancelara, Emanuelom Bonom i Jensom Pletnerom, i diplomatskim savetnikom premijerke Italije Frančeskom Talom.

https://n1info.rs/vesti/vucic-pokazao-sam-rezervisanost-po-jednom-pitnaju-ne-mogu-da-kazem-kom/

 

Quote

"Imali smo intenzivan, težak, ali i otvoren razgovor. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je demonstrirao odgovoran pristup i volju da donese teške odluke u interesu mira i evropske perspektive za Srbiju", poručio je specijalni predstavnik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak, nakon sastanka sa predsednikom Srbije i predstavnicima EU i SAD.

Lajčak je dodao da je implementacija Zajednice srpskih opština ključan element za stabilnost.

„Ubeđeni smo da je plan koji smo predstavili u septembru najbolji put za normalizaciju odnosa Srbije i Kosova i evroperspektivu regiona. Nastavljamo da radimo“, rekao je Lajčak.

https://n1info.rs/vesti/lajcak-vucic-demonstrirao-odgovoran-pristup-za-nas-je-zso-kljucni-element/

Link to comment
Share on other sites

escobar o zso

 

Quote

Jedna osoba i jedna stranka ne mogu da odustanu od sprovođenja pravno obavezujućih tačaka, to je fakat. Mi ćemo to uraditi, ja ću to uraditi tako što ću naći partnere, ima mnogo ljudi koji bi želeli da vide bolje odnose između Srba na severu i ostatka zemlje. Ovog meseca ćemo početi da pričamo sa ljudima koji imaju dobre ideje, mi zapravo razgovaramo o učionicama, sakupljanju otpada, službi hitne pomoći, ništa što bi trebalo da zaplaši. Razgovaramo o tome kako da sever Kosova napravimo funkcionalnijim i bolje povezanim sa vladom u Prištini. Mi ćemo to uraditi, a pitanje je u kom će trenutku Kosovo shvatiti da međunarodna zajednica očekuje i zahteva od njih da to urade.

 

 

ovo bi bio spas za kurtija i mogao bi i dalje da jase na populizmu, cak bi dobio jos glasaca narativom o zaveri amerikanaca, opozicije, ngo i medija

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, erwin said:

To je bilo za strance, od ponedeljka slede nacionalisticki ispadi I izjave, psovanje Kurtija, 'zapadnjaka' I domaceg olosa sa dna kace. a cim se malo vreme poboljsa I novi sukobi na terenu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, djura.net said:

To je bilo za strance, od ponedeljka slede nacionalisticki ispadi I izjave, psovanje Kurtija, 'zapadnjaka' I domaceg olosa sa dna kace. a cim se malo vreme poboljsa I novi sukobi na terenu.

Isprobava se teren raznim bedastoćama po pinku, kuriru pa ako proceni da je prošla priča eto krla i ostalih hijena da podrže mudru odluku AV, ako pak oseti nezadovoljstvo kod sirotinje raje malo će da zagalami"ne dam gazivode" ali i to će trajati dan-dva.

Link to comment
Share on other sites

Jedno malo pitanje. Je li Kurti ovdje toliko omrazen zbog toga sto mi djeluje pametnije od Vucica. Ja pogledao onaj interviju sa Tamarom Nikcevic ( na preporuku jednog forumasa) i otkrijem da je Kurti mnogo pametniji,kulturniji,skolovaniji od ovog iz Beograda. Je li vam krivo zbog toga. Ako jeste onda birajte sljedeci put nekog pametnijeg. Ovdje neki pisu Kurti nacionalista, ovo te ono. Pa jbt on brani svoj narod. I ovdje mu neki to zamjeraju. A gotovo niko ne pise o sranju koje sprema ovaj tzv pradsednik. Kad sam u nekom postu ranije spomenuo da vecina nema pojma sta se moze dogoditi u Srbiji , niko ne napisa neku rijec na tu temu. A radi se o tome da je Srbija na ivici nekog rata.Kojeg ,nemam pojma, ali nesto nije kako treba.Da malo pjednostavim. Da li je neko primjetio ili pisao o problemima u regionu. Samo jedna drzava je skoro u svim varijantama tih problema.Koja bi to zemlja bila. Inace je neki zovu zemlja stabilnosti na Balkanu. Ovo je napisano za one  koji pisu toliko lose o Kurtiju. Da dodam, nemam nikakve veze ni pod tackom raznom  sa Albancima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ova tema je o Kosovu i piše se eto da obavestim "koštunice" o svemu što se dešava i na Kosovu a dešava se puno toga gle iznenađenje za  i mimo AV koliko god se on trudio da bude uvek prvi i "garant mira i stabilnosti na balkanu"  Kurti pravi svoje pizdarije koje imaju uticaja na ceo region i o tome se naravno mora pisati koliko god AV bio uporan u svojim pizdarijama. Uostalom Kurtijeve pizdarije i provokacije primetili su u predstavnici Amerike, EU i Nemačke i javno ukazali na njih. Kome se dopadaju ti njegovi potezi eto može da se preseli kod njega možda dobije i mesto radikalke Rade samo mora da zna da od tog najdemokratskijeg režima by Kurti na hiljade kosovskih Albanaca svaki mesec beži glavom bez obzira. Očito ne vide baš taj njegov patritizam kao što to primećuje drug koča😄

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Šta je poenta ove izjave, jednog opskurnog lika, koji je na "Mitrovićevim dvorcu" dvorska budala ???
 

 


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

 

Možda cilja na Jorgovanku Tabaković ?

 

🙂

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Constantin said:

Šta je poenta ove izjave, ovog opskurnog lika, koji je na "Mitrovićevim dvorcu" dvorska budala ???

 



Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Napisah već da će krenuti probni baloni preko razne boranije pa šta rejting pokaže, ima AV te potrošne robe dovoljno za svaku rundu pregovora. Ova starleta je nebitan lik, zabrinulo bi nas da vojvotkinja ili neko iz prvog reda krene sa pljuvanjem.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, koca popovic said:

Jedno malo pitanje. Je li Kurti ovdje toliko omrazen zbog toga sto mi djeluje pametnije od Vucica. Ja pogledao onaj interviju sa Tamarom Nikcevic ( na preporuku jednog forumasa) i otkrijem da je Kurti mnogo pametniji,kulturniji,skolovaniji od ovog iz Beograda. Je li vam krivo zbog toga. Ako jeste onda birajte sljedeci put nekog pametnijeg. Ovdje neki pisu Kurti nacionalista, ovo te ono. Pa jbt on brani svoj narod. I ovdje mu neki to zamjeraju. A gotovo niko ne pise o sranju koje sprema ovaj tzv pradsednik. Kad sam u nekom postu ranije spomenuo da vecina nema pojma sta se moze dogoditi u Srbiji , niko ne napisa neku rijec na tu temu. A radi se o tome da je Srbija na ivici nekog rata.Kojeg ,nemam pojma, ali nesto nije kako treba.Da malo pjednostavim. Da li je neko primjetio ili pisao o problemima u regionu. Samo jedna drzava je skoro u svim varijantama tih problema.Koja bi to zemlja bila. Inace je neki zovu zemlja stabilnosti na Balkanu. Ovo je napisano za one  koji pisu toliko lose o Kurtiju. Da dodam, nemam nikakve veze ni pod tackom raznom  sa Albancima.

Kurti nije nacionalista, on je šovinista.

Žvalavi nije tzv. predsednik, već na izborimas izabran. Na žalost. Svakako nije tzv.

Daleko da je obrazovaniji od Vučića, a nije ni kulturniji. 

Gafove imaju obojica...Vučiću ništa nije trebala kvalifikacija da je Kurti terorista, ali ni Kurtiju da je Srbija nenormalna država.

Problemi u regionu ? Da li su prstom na Srbiju pokazivali Bugari, Rumuni, Madjari, Makedonci, Albanci ? Ne čine region samo Kosovo, CG i BiH.....

 

Link to comment
Share on other sites

Kompletna kurtijeva politika zasniva se da napakosti srpskoj strani raznim provokacijama i podmetanjem. Kad god ga pitaju za probleme na Kosovu a ima ih poprilično on zavapi" Srbi su krivi, Srbi su još gori", u zadnje vreme naravno koristi i Ruse pošto tu nema greške, pljunuti na njih je danas korisno ili u najmanju ruku ne šteti. Za to vreme pripadnik njegovih oružanih snaga puca na decu, ubijaju mu trudnice u bolnici, maltretiraju bolesnike po domovima za stare, strajkuju mu prosvetari i pravosuđe, silovanja devojčica i prostitucija čak i u glavnom gradu, ponovo se i krvna osveta vratila među stanovnike Kosova. Poplave mu bukvalno odnele Srbicu(Skenderaj) a on i dalje samo da je manje loš od AV.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...