Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

On 6/9/2024 at 4:53 PM, Perkos2 said:

Trpa se ovaj bogdanović za nekog ministra kod malog envera ali džaba mu dok je rašića neće evro dobiti.

 

Kažu oni dilberi iz "Slobodne Bosne" ...ugledni srpski znanstvenik :18:

Link to comment
Share on other sites

On 6/22/2024 at 3:33 PM, Constantin said:

I šta kažeš forumski druže...oni bi u UNESCO, al mi ne damo.

 

 

 

....ali, da li si video tek magnitudu sprskih zlocina??!?!?!?!?!?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11111111111111111111111

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, RatzenStadt said:

 

....ali, da li si video tek magnitudu sprskih zlocina??!?!?!?!?!?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11111111111111111111111

A šta su oni nama radili ?

Za bezbednost je sada zadužen NATO i ima čak i veću odgovornost od albanske zajednice?

Rat je završen pre 25 godina, aloooo....Od tada do danas, vreme treba da se troši na procesuiranje za učinjeno, a ne za osvetu.

Poprilično sam upoznat sa magnitudom srpskih zločina, ali i albanskih, počev od 1965. na ovamo.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Constantin said:

A šta su oni nama radili ?

 

Pa, kad si vec pitao, sta se desilo sa pricom oko "Zute kuce" i izvestajem Dika Martija?
To je vec koju nisam cuo godinama.

 

34 minutes ago, Constantin said:

A šta su oni nama radili ?

Za bezbednost je sada zadužen NATO i ima čak i veću odgovornost od albanske zajednice?

Rat je završen pre 25 godina, aloooo....Od tada do danas, vreme treba da se troši na procesuiranje za učinjeno, a ne za osvetu.

Poprilično sam upoznat sa magnitudom srpskih zločina, ali i albanskih, počev od 1965. na ovamo.

 

 

A moram ti reci, bas si boomerchina.

Iza formata mog prethodnog komentara je jasna zamisao da se izrugavam iznesenoj ideji. Posto ocigledno ne govoris '1337', necu obrazlati i dalje komplikovati stvari xD

 

34 minutes ago, Constantin said:

Za bezbednost je sada zadužen NATO i ima čak i veću odgovornost od albanske zajednice?

Rat je završen pre 25 godina, aloooo....Od tada do danas, vreme treba da se troši na procesuiranje za učinjeno, a ne za osvetu.

 

 

Jebiga. Ni Srbi, ni Albanci ocigledno nisu sposobno za medjusobno saradnju i postizanje bilateralnog dogovora koji ce pogodovati i jednoj i drugoj strani  glasacima vladajucih stranaka sa obe strane. Tih 25 protracenih godina ce se lagano protegnuti do 50 u zamrznutom konfliktu sa povremenim eskalacijama. Kormilo je u stranim silama, i dobro je da je tako (za sada) i od njih ponajvise zavisi normalizacija odnosa.

Moje smelo predvidjanje je da ponajvise zavisi od daljeg toga rata RU vs UA. Ako postane jasno da tog vodi do neumitne UA pobede, Vucic ce postati koopoerativniji, mozda i ponizniji. Od Kurtija nznm stv sta da ocekujem. Lik je nacionalista i ekstremista.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RatzenStadt said:

 

Pa, kad si vec pitao, sta se desilo sa pricom oko "Zute kuce" i izvestajem Dika Martija?
To je vec koju nisam cuo godinama.

 

Umesto mene, čovek koga volim da citiram. Da nije potpisan tekst, da sam ga ja preneo i potpisao, fasovao bi pljuvačinu, tipa "nedavač Kosova"...

https://www.danas.rs/kolumna/milan-st-protic/sta-bi-sa-zutom-kucom/

 

2 minutes ago, RatzenStadt said:

 

 

A moram ti reci, bas si boomerchina.

 

:lol_2:

 

2 minutes ago, RatzenStadt said:

Iza formata mog prethodnog komentara je jasna zamisao da se izrugavam iznesenoj ideji. Posto ocigledno ne govoris '1337', necu obrazlati i dalje komplikovati stvari xD

 

Mislim da te nisam razumeo, a pogotovu ovo "1337"....zamolio bih.

 

2 minutes ago, RatzenStadt said:

 

 

Jebiga. Ni Srbi, ni Albanci ocigledno nisu sposobno za medjusobno saradnju i postizanje bilateralnog dogovora koji ce pogodovati i jednoj i drugoj strani  glasacima vladajucih stranaka sa obe strane. Tih 25 protracenih godina ce se lagano protegnuti do 50 u zamrznutom konfliktu sa povremenim eskalacijama. Kormilo je u stranim silama, i dobro je da je tako (za sada) i od njih ponajvise zavisi normalizacija odnosa.

Moje smelo predvidjanje je da ponajvise zavisi od daljeg toga rata RU vs UA. Ako postane jasno da tog vodi do neumitne UA pobede, Vucic ce postati koopoerativniji, mozda i ponizniji. Od Kurtija nznm stv sta da ocekujem. Lik je nacionalista i ekstremista.

 

Ne znam koliko ima uticaja rat u UA, ali postoje neka obećanja koje je Vučić dao "nekima" u EU...on to na svoj način sprovodi i to traje i teče. Nema ništa uzvodno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Mislim da te nisam razumeo, a pogotovu ovo "1337"....zamolio bih.

 

Stavicu u spoiler kratko objasnjenje, kad si vec izrazio interesovanje za neologizme na drugoj temi:

 

Spoiler

1337, iliti Leet, iliti l33t (izvedeno od "Elite), je forma pisma, odnosno sistem modifikovanih slova nastao u doba omasovljivanja interneta, vrlo popularan tokom 2010-ih u gejmerskom svetu i meme kulturi.

 

Konkretno, u mojoj poruci, kada visestruke znake uzvika zavrsis sa kecevima, ismeva se i izrugava iznesena poruka, a ideja koja stoji iza toga je da sta god da je bilo izreceno je saopsteno sa takvom strascu i emocijom da je osoba koja kuca izgubila poslednji dodir sa mirnocom i realnim svetom, a sa tim i stisak na tasteru "LSHIFT" (mora da budu pritisnut da bi otkucao uzvicnik jelte...), pa planirani red eksklamacija u jednom trenutku bude zamenjem "kecevima", za sta naravno ignorantna i glupa osoba ne haje previse, i takva poruka zavrsi na tabli/bordu/upisu...
Generalno se koristi za indiciju sarkazma ili prenaglasene emotivne reakcije. 
Moze da se koristi u kombinaciji sa "alternatirajucim" (verzalom i malim) slovima, za pojacanu dozu sarkazma (mocking Spongebog)

 

Primer: 
Mek, jedno petstoti put: "U mom soliteru imas pet boljih riba od Ivane Milenkovic sa RTS-a"
Bilo ko: "U mOm SoLiTeRu ImAs PeT bOlJiH rIBa oD iVaNe MiLeNkoViC!!!!!!!!!!1111111111111"


 

1 hour ago, Constantin said:

Ne znam koliko ima uticaja rat u UA, ali postoje neka obećanja koje je Vučić dao "nekima" u EU...on to na svoj način sprovodi i to traje i teče. Nema ništa uzvodno.

 

 

To i jeste jedino logicno objasnjenje za podrsku koju dobija od lidera EU, kao i za zmurenje na jedno  oba oka na krsenje ljudskih prava i demokratskih principa koje cicVu sprovodi.

Povezanost sa UA vs RU ratom vidim u daljem slabljenju ruskog uticaja na Balkanu u slucaju poraza od UA, a veruem da su Rusi upleli svih 10 prstiju u sever Kosova.

Link to comment
Share on other sites

Pa ima mnogo pomerajucih delova tu. Vucic je samo jedan sraf.
Cenis da je Vucic naredio onu blokadu puta koja je posla po zlu, pa se dvadesetak gerilaca posakrivalo u manastiru? Neveruem da je takva vrsta budale.

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, RatzenStadt said:

Pa ima mnogo pomerajucih delova tu. Vucic je samo jedan sraf.
Cenis da je Vucic naredio onu blokadu puta koja je posla po zlu, pa se dvadesetak gerilaca posakrivalo u manastiru? Neveruem da je takva vrsta budale.

I mnogo više od toga je njegova"zasluga" a kolika je budala verujem da će se izučavati pošto do sad takav primerak nije viđen u svetu.

Link to comment
Share on other sites

On 6/22/2024 at 6:33 AM, Constantin said:

I šta kažeš forumski druže...oni bi u UNESCO, al mi ne damo.

 

 

 

Ovo je uzasno divljastvo i za svaku je osudu. 

Clanstvo Kosova u UNESCO-u sigurno ne bi pogorsalo stanje, mada mislim da rusenje spomenika na novijim ili jos aktivnim grobljima nije u njihovoj nadleznosti.

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ters said:

Clanstvo Kosova u UNESCO-u sigurno ne bi pogorsalo stanje, mada mislim da rusenje spomenika na novijim ili jos aktivnim grobljima nije u njihovoj nadleznosti.

Nije, ali pokazuje MO...treba proterati sve, razrušiti im groblja, srušiti crkve. Onda te više ništa ne veže za to mesto.

Deo "delovanja"....

https://www.kosovo-online.com/vesti/drustvo/eparhija-rasko-prizrenska-u-pogromu-2004-oskrnavljeno-ili-potpuno-unisteno-35-crkava

 

Naravno, oni imaju "opravdanja" za učinjeno i kažu da je to odmazda za oštećene džamije tokom rata. Sad, koliko je to opravdanao, ne bih nešto ulazio u dublju polemiku, ali je činjenica da je VJ i Policija na tom području koristila džamije kao objekte za smeštaj svojih jedinica, što je samo po sebi ratni zločin, a i mnoge džamije su oštećene, što dejstvima po njima, što miniranjem.

 

Bilo je pokušaja, sa naše strane da prikažemo u javnosti kako je veliki broj verskih objekata oštećeno i uništeno dejstvom NATO avijacije, ali to nije odgovaralo isti. Bar ne onako kako su naši predstavili.

 

Svi se sećamo "17. marta" i video zapisa i fotografija koje smo dobili sa Kosova. Jesu li nešto obnovili ? Nisu...jeste država Srbija.

Da ne počinjem o svojatanju verskih objekata ............

 

Još su zeleni za UNESCO, a biće primljeni i pre nego što zasluže, u to nema sumnje.

Link to comment
Share on other sites

nema bolesnije priče nego "primite siledžiju u UNESCO pošto će onda imate manje motiva da siluje" 

naprotiv biće još bahatiji i silovaće sve redom ...  

 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, RatzenStadt said:

Pazi molim te, i Tutin potrazuju. E pa, imam tamo svoje parce zemlje, vekovima unazad u vlasnistvu moje loze, mog roda. Moci cu da ispunim zivotni san i postanem Albanac/Kosovar/Malisor/Sanxhakuar.

Na početku ovog tvog posta mislio sam da hoćeš da se kvalifikuješ kao NEDAVAЧ KOСOBA, a ti gledaš da ugrabiš priliku i unovčiš posedovni list...tja...:s_w:

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Constantin said:

Na početku ovog tvog posta mislio sam da hoćeš da se kvalifikuješ kao NEDAVAЧ KOСOBA, a ti gledaš da ugrabiš priliku i unovčiš posedovni list...tja...:s_w:

 

Samo ulazem u svoju buducnost koristeci prediktivnu moc, jer jedne vodi Vucic, a druge moderni Cercil. Jasno je predvideti ko ima svetliju buducnost.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...