Jump to content

Nekvalitetno (nebezbedno) posuđe?


Sen

Recommended Posts

Nedavno sam kupio neku "inox" džezvu koja je veoma tanka i lagana (kao i cena... ~1000 din., kapacitet ~800 ml), ali mislim da nije bezbedna za korišćenje. Naime, kada sam je prvi put oprao, sundjer i pena su bili sivi, kao da je bilo neke srebrnkaste prašine... Al' ajd, možda je to "ok" prilikom prvog pranja jer nakon toga, kada sam isprao vodom sve i ponovo uzeo da je operem - više nije bilo tog "sivila".

Onda sam je napunio vodom, stavio na ringlu i pusto da proključa... Nakon što je voda proključala, sklonio sam je sa ringle i ostavio da se ohladi. Na kraju, prosuo sam tu vodu i belom salvetom obrisao unutrašnjost džezve (gde je bila voda). Ta salveta je, nakon brisanja, skoz bila "srebrna" :classic_huh:

Pretpostavljam da je nebezbedno koristiti tu džezvu??

Kupljena je u jednoj radnji za posuđe u Beogradu... ovo je ta džezva:

 

626105869_1l.JPG?1500030116

Edited by Senn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Senn said:

Pretpostavljam da je nebezbedno koristiti tu džezvu??

 

:thumbsup:

 

Jednom je meni u basti, iz trave izrasla gljiva koja je izgledala fantasticno. Mislim da je bio vrganj, bio sam 99% siguran da jeste ali mi onaj 1% nije dao mira i nisam je iskoristio. Najvjerovatnije se nista ne bi desilo da jesam ali je postojala mogucnost da me otruje i nije mi zao sto nisam probao. Preveliki je ulog, a povrat nikakav da se covjek kocka. :classic_smile:

Edited by Honey Badger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...