Jump to content

Recommended Posts

On 7/17/2024 at 4:18 PM, Howie Roseman said:

Spominjao se Ugarte, svakako bi trebao doći još jedan veznjak pored njega. Ja bih rizikovao sa Ruizom, mada i nije preveliki rizik kad ne bi koštao puno a više bi Mainoo igrao od njega. Meni bi sredina koju čine Bruno, Mount, Mainoo, Ruiz, Ugarte i neki klinac iz akademije (Collyer vjerovatno) bila sasvim ok za prvi prijelazni rok pod Ineosom, ne možemo očekivati da se 11 godina nemara i amaterizma poništi za jedno ljeto. 

 

Mora doći još jedan bek umjesto AWB-a, mora doći rezervni golman, mora doći startno desno krilo i bilo bi poželjno da dođe još jedan štoper pored Yora ali teško da će se to sve desiti u jednom roku.

Svakako, zato ja kazem, best case scenario je da imamo 2 pozicije gde nemamo valjanog backup-a, ili da na tim pozicijama i first team i backup su ta neka srednja nedovoljnost (meni je to i RB).

Ali kad kazem 2 pozicije, uslov je da nemamo 2 kratera u sredini. To je must.
Moglo se bez Zirkzee-a, moze se cak i bez nekog beka, ali bez nekog veznjaka smo ponovo busan brod, i sta god da uradimo/dovedemo, ponovo ce biti debakla...

Ja ne bih bio nezadovoljan sa sredinom: Ugarte/ili neki drugi DM, Mainoo, McTominay, Mount, Bruno, i jos jedan klinac.
Ne bih bio bas zadovoljan, ali ne bih bio bas nezadovljan. To je realnost... Ali u tom slucaju odbrana mora da bude dobro pokrivena.
 

23 hours ago, Miki28 Teoljub said:

WH zagrizao za AWB, oko 15 miliona £.

Hoce i McTominaya ali daju presmijesnu cifru od 17 milioma £. 

 

Uvaliti pod obavezno i Antony kao i Magiire-a, za ovog drugog se moze uzeti 30-40 miliona. Licha, Yoro i dolazi jos jedan CB uz pomoc Evansa i Shawa je sasvim ok za 2 pozicije CB. 

 

Veznjak je pod MUST. Tu se ne smije zaliti para. Sa vrhunskim veznjakom i Mainoo imamo ozb sredinu terena.

bold 1 - max jedan od pomenute cetvorice ce otici. Pre svega ne mozes toliko Engleza da rasporas zbog homegrown kvote igraca. Izbroj koliko ih imamo, a treba da ih imamo 8 u squad-u. I ovako cemo da se svedemo na to da registrujemo klince mladje od 21 za tu kvotu (a inace klince ne moras uopste da registruje, a mogu da ti igraju)

bold 2 - sta god da uradimo ovog prelaznog roka, kakav best case scenario da se desi, ne mozemo da imamo ozbiljnu sredinu terena.
Jbmlg, da import-ujes Kimmicha, Barellu, De Jonga, Vitinhu (dvojicu od njih 4) u ovaj tim, pa mozda tad. Em sve to mora da se uigra, em smo tanki, em nema neke komplementarnosti. Em imamo Bruna sa kojim se ne gradi nista "OZBILJNO"
 

22 hours ago, Pero said:

Moj savrseni scenario:

OUT: Maguire, Bayindir, AWB, Eriksen, Mejbri, Antony, Pellistri, Greenwood, Sancho i Casemiro su mi 50/50.

IN: Zirkzee, Yoro, De Ligt, Kadioglu, Ugarte ILI Zubimendi Ako prodamo Kasemira i Ambrabat opcija sa klupe.

Mani Amrabata molim te.

6 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

 

Fenomenalan posao. Uzima legendarni broj 15🔥

Lionel Richie met Sami Khedira

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Povezujemo se sa Rabiotom, doveo bih ga samo ako će imati maksimalno 200k sedmično i 5 miliona singing on fee, u suprotnom isto je kao da ga kupujemo a ne da dovodimo free agenta. 29 godina, maksimalno 3+1 ugovor se može tolerisati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, sasha arsenal said:

Ne znam kako su ga ispustili.Verovatno je mali tražio neki bolji ugovor.U svakom slučaju,šteta zbog izgubljenog talenta.

Pise Fab da ste nudili ozb ugovor ali ko zna sta je.

 

RVP regen, McL u nevjerici😀

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Pise Fab da ste nudili ozb ugovor ali ko zna sta je.

 

RVP regen, McL u nevjerici😀

Ma dečko shvatio da nema šanse da upadne u prvi tim Arsenala,dok je u Junajtedu tu moguće :classic_biggrin: .

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ako ga Siti nije jurio, nece on nista napraviti. Decko je fizicki bas ispred svog godista, Nketija je isto davao brdo golova u mladjim uzrastima recimo, ovaj bi trebalo da bude bolji ali jbg. Sanco - Siti prica verovatno i Junajted kao ishodiste i rezultat ce biti slican verovatno.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Yoro se već povrijedio, imaće ko da pravi društvo Mountu i Shawu sljedeće sezone.

 

Chido Obi Martin potpisao, znao sam za njega i prije nego što je potpisao za nas zbog nevjerovatne statistike, vidjećemo za neke 2-3 godine da li će doći do prvog tima ili je dominirao samo jer je fizički superiorniji od svojih vršnjaka, kao što je Moukoko bio pa sad stagnira.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Just now, Miki28 Teoljub said:

ETH ce biti bivsi tek u decembru tako da danasnji mec nema nikakvog uticaja za to te shodno tome, pobjeda!

 

Svakako ne ocekujem nista od ove sezone tako da cu se strpjeti da gledam celavog jos koji mjesec.

 

 

Jesi bas siguran da ce ga trpeti do Decmbra?

Msm po meni vam je kiks sto ste ga i ovo leto ostavili.I jos produzili ugovor...

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Don Dusko said:

Jesi bas siguran da ce ga trpeti do Decmbra?

Msm po meni vam je kiks sto ste ga i ovo leto ostavili.I jos produzili ugovor...

Kiks jeste ali produzili ugovor za +1, znaci 2025/26 mu istice po novom. Tu su jasno i celavom jasno stavili do znanja koliko nemaju vjere u njega nakon sto su na sva zvona pregovarali sa svim mogucim trenerima. 

 

Imam povjerenja u ovu upravu. Fudbalska uprava gdje su ovom odsjekli ruke i jasno mu stavili do znanja sta se ocekuje i kakav se fudbal ocekuje te ako tako ne bude, bye bye.

Edited by Miki28 Teoljub
typo
Link to comment
Share on other sites

Finansijski za sada odlični deal-ovi. Prodajom i odlascima (zbog plate) uštrdeli smo oko 90 milioma. Tačnije prodaja+ plate koje bi platili tim igračima ove sezone.

Sa druge strane, to sto smo platili za nove igrace i njihove plate za ovu godibu su 155 mil.

 

Ako uspemo da uvalimo Casemira i Sancha, to nam znacajno otvara manevar za potrosnju. Trenutno (sa dovedenim De Ligtom i Mazraouiem) imamo 250m jos do decembra 2025. Ako se ratosiljamo Sancha i Casemira to ide na 350 ili 450 (nisam bas najbolje razumeo taj deo u tekstu)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lindelof + Pellistri + Hanibal = 25-50 milke

 

Ova nova uprava nisu retardi da za svakog puknu 80 miliona.

 

Ako se uvali nekako Sancho za 40 miliona, trebalo bi da imamo jos 80-140 miliona da potrosimo (u zavisnosti da l prodamo Sancha), sa igracima koji zajedno nemaju vecu platu od 15 miliona godisnje.

 

Imamo:

- 2 golmana

- 5 štopera (bez Lindelofa)

- 3 leva beka za koje ne znamo sta ce da se desi (Shaw/Malacia, Amass)

- 2 desna beka

- 7 veznjaka sa za 3 pozicije (sa sve Casemirom, Eriksenom, Collyer)

- 4 krila + Samcho (ne racunam Pellistrija)

- 2 napadaca

 


Sa prodatim Sanchom mozemo da skrpimo tim takav da bez povreda izguramo sezonu.

Jedam veznjak i mozda neko cak i krilo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...