Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

27 minutes ago, Mama_mia said:

 

ali nekako neobjasnjivo osecas kao da znas da sam odgovorila tj. `skocila` zbog cede a ne zbog kostunice

 

 

Nije neobjasnjiv osecaj nego vrlo jasan zakljucak. 

U prilog tom zakljucku ide i to da u Vas odgovor gore niste ukljucili odgovor na pitanje kako je Kostunica umesan vise od Jovanovica koji je isao u kucu ubica Zorana Djindjica.

Dakle ako zelite da nastavimo ovaj razgovor on nikako ne bi smeo da ide u sirinu posto vrlo jasno objasnjavam svoj stav i postavljam vrlo jasna pitanja. 

 

Quote

ali dozivljavas potpuno drugacije i pobunjujes se kada ja to kazem...zasto?

 

Opet iz vrlo ociglednog razloga iz kog sam i nagazio Brankicu Stankovic,jer spominje samo jednu stranu i poprilicno jednostrano gleda na politicku pozadinu ubistva Zorana Djindjica.

edit: za mene cutanje Kostunice ne iskljucuje druge koji su cutali i pravili se blesavi. A Brankica Stankovic pa usudicu se da kazem i Vi,gledate na to tako. Kriv 

je Kostunjavi i niko drugi. Ima tu jos dosta njih a na prvom mestu Jovanovic koji se sastajao sa ubicama svog sefa. Sta je sa njima pricao i zasto je to radio nikada nije

objasnio, osim sto je priznao da je imao kontakte sa njima, koje su potvrdili i neki svedoci na sudjenju. 

 

p.s. prvi put djonom je isto bilo na temi korone,da ima tema gde se pise ono sto sam pisao, nekako smatram ne bas pristojim da me neko "temara" a da nije moderator. 

Edited by Tamburinjo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Pavaroti said:

@Tamburinjo Ceda je ogledalo promena. Lakom i arogantan da sve sjebe radi sitne licne koristi. Sad da ne ide u buvaru, mora da laje kako vozd kaze.

 

kontam da više nije pitanje buvare, nego da je propao finansijski kao Branko Kockica ili Bora Čorba, pa ono daj bato neki dinar  treba koJina da se vuče, da se skija po Pakistanima, letuje po Mikonosima, a dece puna kuća...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Protivnik sam cele te ekipe oko Djindjica sto je izmilela posle njegovog ubistva i pocela najstrasniju kampanju kako su oni nastavljaci njegove politike. 

Ceda je njihov kolovodja bio jako dugo, mada se otvoreno zalagao za nezavisno Kosovo za sta nikada nisam cuo Djindjica da se zalaze vec naprotiv. 

Ta masinerija vec 20 godina skoro, optuzuje Kostunicu za politicku pozadinu ubistva, zmureci nad Cedama, Bebama, Janjusevicima, Markovicima... Insajder je jedno 

od orudja gde nisu spomenuti u negativnom kontekstu, a prepodobna Brankica koja obozava da se poziva na sudske spise i poverljive dokumente (od koga 

li ih samo dobija pitam se) nije nikada spomenula svedocenja koja nisu isla u korist gore pomenutima niti je uzela za neobicnu cinjenicu da sef biroa za komunikacije

koji je sklonjen u drugi plan mesecima pre toga, bukvalno dva sata posle ubistva preuzima konce drzave dok donosi slike i imena ubica dok ga ministar pravde i policije gledaju ko ovce.

Jovanovic je preteca Andreja Vucica i onoga sto ovaj radi danas. Samo sto je drugi pametniji jedno 12 puta od lidera stranke sa dva glasa na svojoj izbornoj jedinici. 

Jos se pamti njegov performans kada je uhvacen da je presao van pesackog i sutra naterao radnike BG puta da tu nacrtaju zebru jer eto moze mu se... 

Do dana danasnjeg nije objasnio odakle mu pare sto je takodje zanimljiva cinjenica, Antoaneli Rihi je vrlo bezobrazno izbegao odgovor i reko da placa porez drzavi i da ko treba da zna zna, osim dzipa a koji je rekao da mu ga je poklonio prijatelj. 

 

Evo dok cekam da mi Mama Mia naivnom objasni kako je Kostunica povukao oroz dok ovi pojma nisu imali, samo se malo susretali sa ubicama... kravave ruke cista savest fazon. 

 

Onda neko meni dodje i kaze ti si Dejan Mihajlov ti branis Kostunicu... valjda napad na licemere i izdajnike Djindjica znaci da sam radikal dss dverjanin...

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2020 at 1:53 PM, Tamburinjo said:

 

Evo dok cekam da mi Mama Mia ........................

 

 

 

bezveze cekas jer nisi odgovorio na moje pitanje,

znaci moramo redom, tako da prvo to da resimo,

a pitanje je bilo oko djona, procitaj ponovo i citiraj to o cemu si pisao

 

sto se ostalog tice, mozda si stvarno sasvim nov ovde,

jer je moj odgovor, koji istini za volju nije samo i ekskluzivno moj oko kostunicine umesanosti poznat vise od decenije,

zato mi je uvek drago da mozemo opet i opet da se prisetimo te pasivno-agresivne uspavane lepotice iz katakombe

 

plus mi je drago kad vidim da je ceda uvek i na svakom mestu omrazeniji od svih zlih vucica i kostunica zajedno.

Da li je vecina u pravu? Sta kazu knjige?

 

Ali!

sve to pod uslovom da me citiras za ono sa djonom. 

 

Sto bi se reklo staro-beogradskim jezikom   -  quid pro quo

 

 

 

Edited by Mama_mia
i/e
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Mama_mia said:

 

bezveze cekas jer nisi odgovorio na moje pitanje,

znaci moramo redom, tako da prvo to da resimo,

a pitanje je bilo oko djona, procitaj ponovo i citiraj to o cemu si pisao

 

 

ako smo kod reda i sitnica nekako mi se cini da sam ja prvi pitao i da ovaj Vas nevest pokusaj sluzi za izbegavanje odgovora, ali evo 

citiracu opet sta napisah gore nije mi tesko. 

 

Quote

 

p.s. prvi put djonom je isto bilo na temi korone,da ima tema gde se pise ono sto sam pisao, nekako smatram ne bas pristojim da me neko "temara" a da nije moderator. 

 

 

 

Sada kada smo to resili nadam se da cu konacno dobiti odgovor na putanje kako je Kosutunica umesan u ubistvo a u ubistvo nije umesan Cedomir Jovanovic

koji je po izjavama svedoka a i po sopstvenom priznanju odlazio u kucu ubica Zorana Djindjica? 

 

 

Mislim da je pitanje jako prosto napisano i da moze da ga razluci i covek ne bas velkih kognitivnih sposobnosti. Dalje da ne bi opet gubili vreme na sirenje teme ili nepotrebno izbegavanje odgovora i pisanija, nije pitanje dal neko voli Cedu, dal se Kostunica povampirio, sta kaze vecina, nego STA KAZU CINJENICE. Po sopstvenom priznanju i po izjavam svedoka na sudjenju

za ubistvo Zorana Djindjica, Jovanovic se sastajao sa ubicama Zorana Djindjica. Kako po Vama to ne stavlja Jovanovica na listu osumnjicenih da je znao nesto vise

od onoga sto tvrdi o ubistvu svog neposrednog sefa u to vreme?

I pustite sada beogradski recnik, i nekakve uslove, i izbegavanje odgovora. Nije problem da napisete ok ja ga ne smatram odgovornim,  lazu mediji, nikada se nije video sa njima, ili morao je, sve je to odgovor koji uvazavam i odgovor koji uvazava mene kao sagovornika. Sve ostalo, a kao primer gore napisano, je izgebagavanje odgovora i nekakav neozbiljan pokusaj postavljanja sagovornika na svoje mesto tim recnikom sa boldovanim ALI, i pricama ja sam prvi pitao, kad mi odgovoris mozemo da nastavimo. U duhu dobre volje i nastavaka dijaloga presao sam ovaj put preko toga i opet odgovorio. Ne trazite samo citat jer ce to bas biti lejm, em je providno kao ponovni argument izbegavanja em ga ima na temi niko ga nije obrisao. 

Link to comment
Share on other sites

sta smo resili? Tamburinjo? sta?

 

trebalo je da citiras MOJ post za koji me optuzujes da te je lupio djonom

a ne da kvotujes samog sebe!

 

 dakle, moj post daj.

znaci post koji sam ja napisala a tebe uznemirio,

 

kako glasi taj prvi post?

 

sve zavisi od toga.

jer moras da me razumes, pazi dobro: ako te je jedan najobicniji post koji ces, ocekujem da citiras ovde, uznemirio toliko da si ga doziveo kao da te neko klepio djonom, sta ce tek biti ako napisem stagod o kostunici?

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bez uzbudjivanja molicu. Nista ne zavisi od tog posta.

Klasicno skretanje sa teme. Ovo je politika, ne moderatorska tema koji je post koga uznemirio. Takodje ovo nije nasa privatna prepiska koja Vama ocigledno sluzi za skretanje sa sustinskih stvari i razglabanje o nebitnim postovima.

 

Bio sam pristojan i odgovorio dva puta na Vase pitanje, zamolicu da i Vi budete isto tako ljubazni i odgovorite na moje. 

Ako moze. Ako ne, bez pisanja ovih arogantnih redova koji imaju samo jednu svrhu. Niko ne trazi da pisete o Kostunici nego o Cedi al ocigledno da je to bas tesko prevaliti preko tastature. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2020 at 1:31 AM, Tamburinjo said:

 

Gospodine ili gospodjo nisam zalazio na ove strane do pojave korone tako da ne znam kao ste ali vec drugi put krecete djonom, a to bas nije lepo,

 

 

 

Da li moze da se sazna sta je toliko tesko da pronadjes taj post za koji tvrdis da je na tebe krenuo djonom? Kopiraj ga.

 

Jer tvoj forumski kredibilitet od toga zavisi, a moj ne zavisi od odgovora nekome ko se bavi laznim tvrdnjama

(pun internet, stari, novi forum mojih misli o kostunici, a ti koji pokusavas da sakrijes svoju neistinitu tvrdnju,  kao glavom kroz zid od mene trazis ekskluzivni odgovor specijalno namenjen tebi)

 

....ne mozes nesto da tvrdis a posle da eskiviras, znaci potreban je samo taj mali dokaz da je na tebe moj post krenuo djonom, ne mozes sam da konstatujes da nesto nije lepo ako to nesto ne smes da postavis kao primer necega sto nije lepo.

 

Izvoli...

Link to comment
Share on other sites

Sad ste vec veoma bezobrani.

 

Cak tri puta sam Vam napisao da ne raspravljamo o mom postu, (za koji sam napisao i gde se nalazi i sta mu je sadrzina)

o mom utisku, o Vasem djonu, ali nedostatak argumenata u ovom pokusaju od diskusije, Vas tera na infantilne pokusaje izbegavanja odgovora i skretanje sa teme.

 

Kako na ovom forumu ima ljudi koje vredi citati i sa njima razmeniti misljenja ma koliko se ona u startu razlikovala od mog stanovista

svoje vreme biram da ne trosim na subjekte poput Vas, koji obitavaju diljem interneta sa ciljem guranja politickih dogmi, odbrane politickih 

ameba i paremecijujma sa sve izbegavanjem normalne diskusije i vadjenjem napisanog iz konteksta.

 

Hvala lepo i dovidjenja, next time budite toliko ljubazni da preskocite moj post ma koliko on bio van teme. 

S ljubavlju T. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

Bolje Tamburinjo da si odmah priznao da si napisao neistinu nego sto iz posta u post izmisljas razloge da tako nesto zaobidjes.

Mozda ne mozes da nadjes post? Ili mozda uvidjas da si napisao nesto sto ne stoji i sto je netacno?

 

Za iznetu neistinu u vezi sa mojim postom koji pominjes kao neki udar djonom po sebi -

   necu  te prijaviti iz sazaljenja prema podmetanju kukavicejeg jajeta iako to sto si na ovaj nacin,

ne bas hrabro se izvlaceci da izbegnes citiranje/kopiranje tog posta  koji si pokusao da podmetnes kao istinu,

nikako nije za zaljenje vec za prezir.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Eddard said:

Hmm... Dok god se njihova uloga u dešavanjima između 2000. i 2012. (a mislim pre svega na 2003.) do kraja ne razjasni, oni nisu politički pokojnici.

Bojim se da taj film necemo gledati...

Mozda nasi unuci jednog dana saznaju celu istinu....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Slazem se, pokusaj dijaloga sa Mama Miom neuspesan i barem je arhiviran doticni nik da znam da u buducnosti ne gubim vreme na pisanija a i citanija istog, tako da ispade nesto dobro i iz toga. 

 

Elem...

Nije problem sto su politicki mrtvi nego sto nisu tamo gde su im bili prijatelji zemunci nakon otmice Miskovica. Jedan bezbrizno provodi dane na svom imanju,  

drugi nam prodaje muda za bubrege vec 17 godina. Aj onog smusenog barem ne gledam, cak je i kritikovao zvalavog, dok ovaj sa skupim hobijima svakodnevno siluje zdrav razum gradjanima sa hvalospevima liku iz cijeg analnog otvora mu vire nogice. 

Posle ubistva Djindjica jedan je pohrlio da mu glavu natakne na kolac da pokaze da je pobedio i tako zauzeo premijersko mesto, drugi mu falsifikovao reci i samoproglasio se njegovim naslednikom dok je treci pod dejstvom alkohola jos tad poceo da sneva snove koji ce mu se ostvariti 10 godina kasnije. 

Svima im je zajednicko da nemaju obraza, al imaju para i da im dani prolaze na slobodi. 

Edited by Tamburinjo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vidi, jasno je da će 6. oktobra biti povučena jedna crta, na isti način na koji je povučena i 2000te. E sada, svako od nas pravi tu crtu prema sopstvenim viđenjima, shvatanjima i ubeđenjima. Ja sam potpuno svestan da bi se meni iznad te crte našla masa likova za koje bi se većini foruma dizala kosa na glavi, ali tako je sa manje više svakim. Ipak, uveren sam da se Žex i ekipa neće ponovo naći iznad crte, a nekakav mani pulite bi bio odličan početak...

Link to comment
Share on other sites

Taj 6 oktobar koji nikada nije osvanuo nas je i jedan od razloga koji nas je doveo dovde. Vrlo sam svestan da i ako se ikada dogodi preteknuce gomila likova

od kojih mi se dize kosa na glavi a oko pocinje da igra al nece svi. Ovako su pretekli 99% njih. Mnogo kume. 

 

Da je bilo tog 6 oktobra nikada zena na Branislava Ivkovica ne bi mogla da bude to sto je sada, i da kupuje stan od 150 kvadrata, nego bi lepo prodavala novine na kiosku

kao i njen muz u dve smene. Zeljko Mitrovic bi mogao da bude neki stolar u zatvoru sa svojim cimerom Vucelicem da nauce neki zanat, a Vulin bi bio samo luda koja bi sluzila za zabavljanje salonskih komunista po novinama i opskurnim emisijama.

Zasto do tog 6 oktobra nije doslo mozemo da raspravljamo, jedan od krivaca za to je Zoran Djindjic sto mu je iz mog ugla najveca zamerka u tom kratkom periodu vladavine. Cak i posle preuzimanja premijerskog mesta nije se nista uradilo po tom pitanju. Sklonjen je Sloba i par njih, dok je ogromna vecina prezivela, tihovala i docekala OPET svojih 5 minuta da jase. 

Ono sto cu sada reci je blasfemija ali da je "6 oktobar" nastupio i 2012 bili bi bolje drustvo makar za mrvicu. Pokazalo bi se da nije bas tako lako promeniti stranu i da moras da ispastas

za svoja dela. Ali se odlucilo na varijantu svi ste vi moja deca samo me hvalite i nece dlaka glave da vam fali, a mozda kane i koja kinta pride. 

 

Ceda, Beba, Seselj, vesic, Knezevic, ceo G17, DSS, Janjusevic, Risticevici i ostale radikalske budaletine, kao i mnogi drugi malo je ovde redova da ih sve nabrojim, su docekali sa smeskom ili laznom tugom ubistvo Djindjica. Sacica njih je imala toliko pristojnosti da kaze da je sa Djindjicem bila striktno u poslovnom odnosu, ovi ostali lesinari su ga razvlacili i razvlace ga, do dan danas, kao mrcinu na suncu pa kome ode veci kraj. Krokodilske suze su ronili. Često bismo se stidjeli i svojih najljepših postupaka kad bi ljudi mogli nazrijeti sve pobude zbog kojih smo ih počinili, kaze Niceov uzor. 

 

 

Od cele ove sklepane opozicije jedino sam Sergeja (arealno deluje da je on nekakav faktor... covek je... mislim znamo ko je i sta je) cuo da spominje lustraciju kao 

jednu od prvih stavki posle pada ove kamarile. 

Mislim ovo svi znamo, nista novo ne iznosim, trosim malo tastaturu dok cekam klopu da se skuva :-D 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Legenda opozicione scene, ne može da kaže da li je noć ili dan a da ne slaže :Hail:

 

https://www.raskrikavanje.rs/page.php?id=Nije-tacno-da-Italija-ima-manje-umrlih-nego-prethodnih-godina-643

 

Quote

Predsednik DJB-a Saša Radulović je 31. marta objavio na Tviteru da Italija za prva tri meseca ove godine ima manju smrtnost nego u istom periodu 2017, 2018. i 2019. „Kada zatvorite CELU državu u KUĆNI PRITVOR, onda se svih preko 100 virusa sezone prehlada i gripa manje širi, pa tada stariji ljudi koji su bolesni od raznih teških bolesti umiru manje“, navodi Radulović. Njegove tvrdnje, međutim, nisu tačne, pokazuju podaci koji su Raskrikavanju stigli od italijanskog Nacionalnog instituta za statistiku (Istat). Prema njima, umrlih u Italiji od početka godine je više nego ranije, a naročito u prve tri nedelje marta kada se taj broj udvostručio u odnosu na prve nedelje marta prethodnih godina.

 

Edited by NMX
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Svakoga dana u svakom pogledu...

Jos malo pa se Cedici ni nogice nece videti iz dupeta... 

 

Quote

"Sada vidimo da nekoga nervira kada se Vučić pojavi u Novom Pazaru i donese respiratore , napali su ga zbog toga.. a to je uvek klizav teren.. Zeleo je da pomogne i pokaže da Beograd vodi računa o svakom delu zemlje. On pokušava u svemu da bude pozitivan a zamislite u sta bi se život pretvorio kada bi čovek drugačije počeo da razmišlja", rekao je Jovanović.

 

Edited by Tamburinjo
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Tamburinjo said:

Svakoga dana u svakom pogledu...

Jos malo pa se Cedici ni nogice nece videti iz dupeta... 

 

 

 

Još malo? Ne vide se odavno. Ali kako nesrećnik reče onomad u Utisku nedelje: "Radim ono što moram"... Mukica...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...