Jump to content

VN MAĐARSKE - HUNGARORING - 19-21.7.2024


Recommended Posts

Slazem se ja da je Meklaren zasrao, ali nije Lando vozio neku spektakularnu trku pa da su mu sad oduzeli pobedu. Za 20 krugova je napravio 3 sekunde razlike, a i pitanje je koliko je Piastri forsirao s obzirom da mu je receno da ce da dobije poziciju nazad.

 

Jeste Piastri bio na svezijim gumama, ali samo 2 kruga.

 

Da su otisli u boks u obrnutom redosledu, tesko da bi Noris uopste dosao do Piastria do kraja trke, a cak i ako bi, nema sanse da bi ga pretekao bez neke vece greske Piastria, s obzirom da smo videli da i veca delta u gumama nije garantovala preticanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Pa ni bold nije tacan, jer je Piastri bio konstantno brzi, ne samo na kraju.

 

Aj da opet objasnim 🙂 . U trenutku kada su pričali o mogućim taktikama, Piastri nije imao dovoljnu prednost da pokrije eventualnost VSC. Dakle, nema veze što je bio konstantno brži, nije bio DOVOLJNO konstantno brži. O tome se radi.

1 minute ago, Malkolm Brogdon said:

Da su otisli u boks u obrnutom redosledu, tesko da bi Noris uopste dosao do Piastria do kraja trke

 

Da, ali bi to bio normalan tok stvari, uvek uvedeš prvo onog ko je prvi od dva vozača. Osim ako treba da pokrivaš trećeg nekog, a to ovde nije bio slučaj.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Juan Pablo Montoya said:

 

Aj da opet objasnim 🙂 . U trenutku kada su pričali o mogućim taktikama, Piastri nije imao dovoljnu prednost da pokrije eventualnost VSC. Dakle, nema veze što je bio konstantno brži, nije bio DOVOLJNO konstantno brži. O tome se radi.

Pa dobro, ali to nije do njega, s obzirom da je Noris bio isto toliko brzi u prvih 15 krugova, samo sto je bio par sekundi ispred sto je dovoljno da se pokrije VSC.

 

Opet je to Meklarenov zajeb, nije Piastri uradio nista pogresno niti je vozio sporo pa da nije pravio razliku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo i ja odgledah trku, ovo vracanje unazad mi daje luksuz da trke ne stizem gledati nedeljom. 

 

Iskreno ne razumem komentare za Maxa, covek je šampion ciji je bolid trenutno u lošoj formi..., pa nije on Baton da krstari pola sezone i da skuplja sitne poene da bi osvojio titulu na kraju. On je takav vozač koji grize na stazi i zato i jeste šampion i zato i ima toliko fanova. Isto kao što je to bio Luis kad se pojavio u Meklarenu i zaprepastio celu F1 javnost a ponajviše Alonsa.  

Ovo je klasičan trkački incident..., Max pokusao da pretekne, proklizao nabio se na točak, sreća po obojicu da nisu završili trku i to je to. 

Luis se odlično branio..., majstorski..., zbog ovoga se gledaju trke a ne zbog "krstarica" na gridu.

 

Da se ja pitam, a sreća pa se ne pitam, Lando više nebi vozio u Meklarenu i to od ponedeljka. On ce biti šampion samo ukoliko Meklaren napravi šampionski bolid kao što ga je imao RB, ili Mercedes ili Ferari nekad daaavnooo. Sve ostalo piši propalo. Ovoliko blamiranje samog tima preko radija oko podsecanja na sastanke i podrsku tima je ispalo totalno glupo. 

To sto Max, Lusi, Alonso, Sumaher..., nisu poštovali timske naredbe je suvisno komentarisati..., jer se Lando nikad neće moći porediti sa njima. Ti vozači su donosili prevagu timu u kljucnim momentima a Landu, Lekleru, Batonu, Kultardu i slicnima, prevagu na stazi donosi tim.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@lemiwilli Udario sam ti smajlija zbog ovog sa Maksom, što si napisao. Da ne pomisliš da je podsmeh, nego mi generalno smešno.

Ti si ovo protumačio kao trkački incident, što je ok, ali ovo bi bio trkački incident između nekog građanina, Maksa, i profesionalca, Luisa. Samo amater ili usijana glava može da proba ovo što je Maks probao, a to je da prkosi silama centrifuge. Probao je da se sa unutrašnje strane ubaci Luisu i onda dovoljno prikoči kako bi ostao i dalje sa unutrašnje strane krivine, i bolidom izblokira Luisa.

 

Osim što je to po zakonima fizike nemoguće, on svejedno ne bi imao dovoljnu brzinu na izlazu iz krivine i Luis bi ga obišao.

 

Ovo je klasično torpedovanje usijane glave. Njegova frustracija je bila jasna u komunikaciji sa timom kojem je na kraju dokurčilo pa su mu i uživo rekli da je detinjast.

 

Ovako bi neko dete igralo F1 igricu. Znači prvo isključiš damage u podešavanjima igre, ali samo za sebe. Onda se kao mazga zaletiš i ciljaš bolid ispred tebe koji bi bio oštećen a tebi ništa.

Sama činjenica da Max nije kažnjen za ovo je sramotna.

 

To što si napisao da je Max šampion a Lando neće biti zbog ponašanja je delimično tačno, mada nikad ne znaš šta nosi sutra, ali opet nije opravdanje. Ovo je sulud potez Maxa koji se zaleteo sa ogromne udaljenosti u odnosu na Luisa, onda promašio bar 50 metara tačku kočenja, onda, normalno proklizao i blokirao točkove. Čovek je ispao budala. Još nema ni dovoljno pristojnosti da barem ćuti nakon trke, neko i tu nešto kenja i proziva.

 

Kad bi ljudi ovako vozili formulu 1, svake godine bi bilo poginulih, sa sve savremenim sistemima zaštite. Meni je žao što sam podržavao Maxa protiv Luisa 2021. godine, jer mi je dosadila dominacija Mercedesa. Danas mogu sa sigurnošću da tvrdim da Luis jeste istinski šampion, a Max ne. Jer ne ceni se čovek kada je na vrhu, nego kako se ponaša kada padne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne razumem bas komentare da Norris nikada nece biti sampion. Zbog cega, zato sto je dopustio da razlika bude 76 bodova umesto 69? Pa ionako se zna da je Max sampion za ovu sezonu, ostalo je jos 11 trka, to je 6 poena po trci u proseku (i vise), nema sanse da to Lando stigne.

 

Ono sto treba da bude cilj je trka u konkurenciji konstruktora, za vozace je sve reseno. Mislim da je tu za McLaren vazno da imaju dva ravnopravna vozaca, a ne da Norris stalno osvaja 18 ili 15 poena, a Piastri 6,4 ili 2 (a to moze da se desi ako mu se stavi do znanja da je on McLarenov Perez, vidimo kako Perez vredno skuplja bodove za Red Bull).

 

Po meni je ono sto radi Red Bull jedan ekstrem, drugi vozac uopste nije ni bitan, idemo na sigurnost i na stvaranje hajpa u vezi prvog vozaca. Ferrari je tu malo na strani Leclerca i Mercedes malo vise forsira Hamiltona, dok McLaren zeli da ima dva ravnopravna vozaca. Uostalom, vidi se i po poenima, svi su tu negde. Zato ce i trka za najboljeg konstruktora biti jako zanimljiva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/24/2024 at 8:09 PM, goldberg said:

Ne razumem bas komentare da Norris nikada nece biti sampion.

 

Ljudi misle da je previše fin i neiskvaren da bi bio šampion. Što može biti tačno, ali to tek treba da se vidi, on ima relativno mali uzorak u kojem je u dobrom bolidu i sa izglednim šansama za pobedu.

Ovo je možda prva trka gde je McLaren zaista pobedio Red Bull na osnovu stvarnih performansi, Majami je donekle bio splet okolnosti.

 

Ja ne mislim da Lando nije šampionski materijal, ali se slažem sa ljudima koji su stava da F1 nije timski sport, to jest da vozači unutar tima ne mogu biti ravnopravni osim ako nije neka brutalna dominacija kao Mercedesa u sezoni Hamiltona i Rosberga ili zadnje dve Red Bulla. Jednostavno, zna se ko je prvi a ko drugi vozač.

 

Nadam se da će McLaren umeti da saopšti Oskaru da je drugi.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da McLarenu ove sezone itekako odgovara da ima dva ravnopravna vozaca i da su u trci za titulu u konkurenciji konstruktora upravo zato sto Perez osvaja suvise malo bodova, sto je posledica strategije RB da je Perez tu samo da se slika sa Maxom na podijumu. 

 

Isto vazi i za Ferrari i Mercedes, uostalom dovoljno je pogledati na listu pobednika u ovoj sezoni i videti 7 razlicitih imena, sto znaci da je RB bas u problemu. Prakticno svaku trku u poslednje vreme Max vozi protiv po 2 zuto-narandžasta, crvena i crno-zelena bolida, doprinos Pereza je minimalan, ako ga uopste i bude. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...