Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

1 hour ago, Kronostime said:

A kup i kls su nam bitni zbog cega?

:default_coffee:

Zbog toga što je nacionalno prvenstvo važno svakom klubu u Evropi.

Do skoro je bilo jako važno i svakom našem, i Partizanu i Zvezdi.

Nekad jedan klub ima veći uticaj i moć u organizaciji, nekad drugi, pa se desi i po 10-ak titula za redom, za jedne ili druge, ali se i to okreće i menja. 

I, naravno, uvek nam se čini da je sve uglavnom ok kad osvaja naš klub, a da je katastrofa i nepravda kad osvaja drugi.

Sve to ne treba da nas spreči da svoje prvenstvo igramo, gledamo, podržavamo klubove, radujemo se i tugujemo. I nikako ne treba da potpadamo pod narativ da je domaće prvenstvo nebitno.

Prođe svako vreme, proćiće i Čovićevo, kao što su prošla i sva pre njega. A Zvezda i Partizan ostaju, kao nosioci srpske košarke, i ranije i sada.

  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MarioKempes said:

Zbog toga što je nacionalno prvenstvo važno svakom klubu u Evropi.

Do skoro je bilo jako važno i svakom našem, i Partizanu i Zvezdi.

Nekad jedan klub ima veći uticaj i moć u organizaciji, nekad drugi, pa se desi i po 10-ak titula za redom, za jedne ili druge, ali se i to okreće i menja. 

I, naravno, uvek nam se čini da je sve uglavnom ok kad osvaja naš klub, a da je katastrofa i nepravda kad osvaja drugi.

Sve to ne treba da nas spreči da svoje prvenstvo igramo, gledamo, podržavamo klubove, radujemo se i tugujemo. I nikako ne treba da potpadamo pod narativ da je domaće prvenstvo nebitno.

Prođe svako vreme, proćiće i Čovićevo, kao što su prošla i sva pre njega. A Zvezda i Partizan ostaju, kao nosioci srpske košarke, i ranije i sada.

Ovo ovde je suprotno od svega sto nacionalno prvenstvo i liga predstavljaju: pobednik se bira izmedju 2 kluba dok ostali tu statiraju i sluze da se da privid da liga i prvenstvo postoje.

:default_coffee:

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Kronostime said:

Ovo ovde je suprotno od svega sto nacionalno prvenstvo i liga predstavljaju: pobednik se bira izmedju 2 kluba dok ostali tu statiraju i sluze da se da privid da liga i prvenstvo postoje.

:default_coffee:

Kakvi smo mi takva nam je i liga. Kad sami budemo bolji, tolerantniji, dobronamerniji, sa manje sujete i isključivo ličnih interesa - velike su šanse da i liga bude bolja. A i mnoge druge stvari u društvu.

Do tada - to nam je što nam je. Jedino gore od igranja u takvoj ligi je - neigranje.

Nismo jedini u Evropi gde se pobednik bira između 2 kluba, dosta je takvih, pa suština nije u tome.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MarioKempes said:

Zbog toga što je nacionalno prvenstvo važno svakom klubu u Evropi.

Do skoro je bilo jako važno i svakom našem, i Partizanu i Zvezdi.

Nekad jedan klub ima veći uticaj i moć u organizaciji, nekad drugi, pa se desi i po 10-ak titula za redom, za jedne ili druge, ali se i to okreće i menja. 

I, naravno, uvek nam se čini da je sve uglavnom ok kad osvaja naš klub, a da je katastrofa i nepravda kad osvaja drugi.

Sve to ne treba da nas spreči da svoje prvenstvo igramo, gledamo, podržavamo klubove, radujemo se i tugujemo. I nikako ne treba da potpadamo pod narativ da je domaće prvenstvo nebitno.

Prođe svako vreme, proćiće i Čovićevo, kao što su prošla i sva pre njega. A Zvezda i Partizan ostaju, kao nosioci srpske košarke, i ranije i sada.

U pravu si ali ocigledno da necemo praviti ekipu da nam prioritet budu trofeji za koje se igra dva puta po nedelju dana godisnje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Mrk said:

U pravu si ali ocigledno da necemo praviti ekipu da nam prioritet budu trofeji za koje se igra dva puta po nedelju dana godisnje.

Nemam ništa protiv, to je pravo i izbor kluba, svako pravi tim kako želi i kako može.

Čovek je pitao zbog čega su važni kls i kup, pa sam mu na to odgovorio.

Ne bih dalje da opterećujem temu prelaznog roka ovim pisanjem.

Link to comment
Share on other sites

Nema svrhe porediti takmicenje kao KLS sa bilo kojim nacionalnim prvenstvom. Za sve nas je ovde ABA nacionalno prvenstvo, iako je regionalnog karaktera, gde se igra liga pa se pobednik odlucuje kroz play off. Kada bi svi klubovi igrali ligaski deo KLS, onda bi imalo smisla pricati o nekakvom prvenstvu. Ovako, KLS od kupa Radivoja Koraca razlikuje to sto se igra na dve dobijene i umesto 8 klubova igraju 4. Posto je skoro nemoguce igrati i jedno i drugo prvenstvo paralelno i pri tome igrati i EL, ili ABA ili KLS je suvisna. Na zalost, koliko god da je ABA losa i neorganizovana, svetlosnu milju je po istom tom merilu ispred KLS.

Edited by TripleJ
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MarioKempes said:

Nemam ništa protiv, to je pravo i izbor kluba, svako pravi tim kako želi i kako može.

Čovek je pitao zbog čega su važni kls i kup, pa sam mu na to odgovorio.

Ne bih dalje da opterećujem temu prelaznog roka ovim pisanjem.

Da je kls vazna - morala bi prva 4 kluba da je igraju cele godine, a ne da se pojave polufinalu i finalu i odigraju izmedju sebe dok su ostali tu samo zbog privida lige.

:default_coffee:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kronostime said:

Da je kls vazna - morala bi prva 4 kluba da je igraju cele godine, a ne da se pojave polufinalu i finalu i odigraju izmedju sebe dok su ostali tu samo zbog privida lige.

:default_coffee:

 

Naravno da je KLS vazna (kao i Kup). Postoje objektivni razlozi zasto je takva kakva je (kratka), jer ne mozes da uguras vise utakmica u sezoni jer je evo i ABA postala duza ove godine. Druga stvar je nasta ta liga lici kad dodje i do tih nekoliko utakmica (mada ti to ne pominjes kao argument za nebitnost), a ja bih rekao da je upravo tu najveci problem ove lige a ne u njenom trajanju (jer, budimo realni, kao sto u ABA ligi KKP i KKCZ dodju do samog kraja, jos lakse bi to bilo u KLS). 

 

 

Kad bi vam/nam neko ponudio da ni jedan srpski tim ne igra ABA ligu vec KLS, sta bi ti rekao? 

 

 

Ja jesam za to, ali ne ovako kako to gledamo u ovih par utakmica godisnje, gde imamo samo 4 stranca (pa jos pobegnu ili se povrede), gde je sudjenje na dosta nizem nivou, a divljanje na tribinama i generalno ceo taj "folklor" toliko izrazen ne samo u hali vec i u medijima, saopstenjima, da to postaje katastrofalno po nasu kosarku. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Naravno da je KLS vazna (kao i Kup). Postoje objektivni razlozi zasto je takva kakva je (kratka), jer ne mozes da uguras vise utakmica u sezoni jer je evo i ABA postala duza ove godine. Druga stvar je nasta ta liga lici kad dodje i do tih nekoliko utakmica (mada ti to ne pominjes kao argument za nebitnost), a ja bih rekao da je upravo tu najveci problem ove lige a ne u njenom trajanju (jer, budimo realni, kao sto u ABA ligi KKP i KKCZ dodju do samog kraja, jos lakse bi to bilo u KLS). 

 

 

Kad bi vam/nam neko ponudio da ni jedan srpski tim ne igra ABA ligu vec KLS, sta bi ti rekao? 

 

 

Ja jesam za to, ali ne ovako kako to gledamo u ovih par utakmica godisnje, gde imamo samo 4 stranca (pa jos pobegnu ili se povrede), gde je sudjenje na dosta nizem nivou, a divljanje na tribinama i generalno ceo taj "folklor" toliko izrazen ne samo u hali vec i u medijima, saopstenjima, da to postaje katastrofalno po nasu kosarku. 

Liga je imala smisla dok su postojali i bili jaki Hemofarm, Radnicki KG, Beopetrol, pa i FMP i takmicili se za trofej.

Ovako je samo predstava sa sklanjalicom za ostale klubove da bi KKCZ i KKP patkometrisali svake godine istu pricu o rivalstvu.

Totalno nepotrebna i ne vidim cime ucesce ABA klubova iz Srbije u istoj doprinosi njenom kvalitetu i renomeu.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Naravno da je KLS vazna (kao i Kup). Postoje objektivni razlozi zasto je takva kakva je (kratka), jer ne mozes da uguras vise utakmica u sezoni jer je evo i ABA postala duza ove godine. Druga stvar je nasta ta liga lici kad dodje i do tih nekoliko utakmica (mada ti to ne pominjes kao argument za nebitnost), a ja bih rekao da je upravo tu najveci problem ove lige a ne u njenom trajanju (jer, budimo realni, kao sto u ABA ligi KKP i KKCZ dodju do samog kraja, jos lakse bi to bilo u KLS). 

 

 

Kad bi vam/nam neko ponudio da ni jedan srpski tim ne igra ABA ligu vec KLS, sta bi ti rekao? 

 

 

Ja jesam za to, ali ne ovako kako to gledamo u ovih par utakmica godisnje, gde imamo samo 4 stranca (pa jos pobegnu ili se povrede), gde je sudjenje na dosta nizem nivou, a divljanje na tribinama i generalno ceo taj "folklor" toliko izrazen ne samo u hali vec i u medijima, saopstenjima, da to postaje katastrofalno po nasu kosarku. 

Ja ne mogu da se slozim sa tobom, iz prostog razlog sto je ti nazivas ligom, a ona to nije. Dva kluba ulaze u polufinale a prednost domaceg terena se odlucuje na osnovu plasmana u potpuno nezavisnoj ligi gde se igra sa timovima iz regiona. I tu je kraj svakoj prici o smislu.

KLS je obesmisljena kada se prohodnost u evropska takmicenja prenela na ABA ligu, sto znaci citavih 17 godina se igra nakon sto se sve zavrsi, najcesce zalazeci duboko u kraj juna ili pocetak jula.

Ono sto smo dodatno uspeli da uradimo u tih 17 godina je da obesmislimo i tu ABA ligu, gde se od 3 mesta u EL svela na to da ove godine nemamo ni wild card nego ko hoce da se klati mora da plati. I tako ce biti dok se Rusi ne vrate ili se neki od mocnih ekonomskih centara ne razvije iz potpuno anti kosarkaskog u pristojno podobno podrucje da zaigra EL i tu i ostane (poput Londona i Pariza). Posle toga nas nece hteti ni da platimo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kronostime said:

Liga je imala smisla dok su postojali i bili jaki Hemofarm, Radnicki KG, Beopetrol, pa i FMP i takmicili se za trofej.

Ovako je samo predstava sa sklanjalicom za ostale klubove da bi KKCZ i KKP patkometrisali svake godine istu pricu o rivalstvu.

Totalno nepotrebna i ne vidim cime ucesce ABA klubova iz Srbije u istoj doprinosi njenom kvalitetu i renomeu.

 

I dalje ti o necemu sto je manje bitno, odnosno sto bi prirodno doslo da se igra jaka srpska liga. Po mom misljenju, mnogo je bitnije da ta liga ima kredibilitet i snagu da spreci stvari koje su se desavale. 

 

I taj Hemofarm koji pominjes da se borio za trofeje secamo se kako je prolazio kad je igrao finala sa vama. S druge strane mi smo unistili FMP odnosno njegovu mogucnost borbe za trofeje (na jedan drugaciji nacin - napravili smo od njih kvazi B tim). Sve to nije dobro i nema nikakve veze sa formatom lige.   

 

15 minutes ago, TripleJ said:

Ja ne mogu da se slozim sa tobom, iz prostog razlog sto je ti nazivas ligom, a ona to nije. Dva kluba ulaze u polufinale a prednost domaceg terena se odlucuje na osnovu plasmana u potpuno nezavisnoj ligi gde se igra sa timovima iz regiona. I tu je kraj svakoj prici o smislu.

 

Druze, nisam ja to izmislio pa da mi prebacujes. Ako ti je to jedini razlog zasto se ne slazes sa mnom (a inace se slazem sa ovim sto si napisao), onda smo na dobrom putu 🙂 

 

17 minutes ago, TripleJ said:

KLS je obesmisljena kada se prohodnost u evropska takmicenja prenela na ABA ligu, sto znaci citavih 17 godina se igra nakon sto se sve zavrsi, najcesce zalazeci duboko u kraj juna ili pocetak jula.

Ono sto smo dodatno uspeli da uradimo u tih 17 godina je da obesmislimo i tu ABA ligu, gde se od 3 mesta u EL svela na to da ove godine nemamo ni wild card nego ko hoce da se klati mora da plati. I tako ce biti dok se Rusi ne vrate ili se neki od mocnih ekonomskih centara ne razvije iz potpuno anti kosarkaskog u pristojno podobno podrucje da zaigra EL i tu i ostane (poput Londona i Pariza). Posle toga nas nece hteti ni da platimo.

I sa ovim se apsolutno slazem! 

 

 

Ali nikako ni ti ni Kronos niste odgovorili na sustinsko pitanje. 

50 minutes ago, Kooineeperk said:

Kad bi vam/nam neko ponudio da ni jedan srpski tim ne igra ABA ligu vec KLS, sta bi ti rekao? 

 

Ne moze samo da se kaze "e to ne valja, necemo tako", nego treba dati i neku ideju, neko potencijalno resenje.

 

Da ne pisemo sada o ovome u temi KKP prelazni rok, mozemo da nastavimo na KLS temi na primer, mada smo dosta o tome pricali i na ABA liga temi jer se i nje tice. 

 

Link to comment
Share on other sites

Nije ni ABA ni KLS jedina liga koja ne daje prohodnost u evropska takmicenja. Ja ni ne znam da li postoji jos neka koja daje prohodnost u EL, cini mi se da ne. Ali te lige i organizaciono i finansijski funkcionisu i imaju nekog smisla. Ovakva kakva je, KLS nema mnogo smisla. Sad su se pojavile jos neke ekipe koje daju utisak da bi ta nasa srpska bila jaca nego ABA, ali to ce da traje dok god se nenormalno i bez ikakvog smisla upumpavaju pare u nesto gde nigde ni d od domaceg ni m od mladog igraca nema koji bi davao neki razvoj. Koren problematike je sto iz naopakog i razbijenog drustva, nista normalno ni uredjeno ne moze da se izrodi. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, MC Thunder 2 said:

O domacoj ligi dovoljno govori to sto poredak u ABA odredjuje domaci teren u KLS.

Ma to sa domacim terenom obaska. Sad se gledaju neki centri Cacak (to jos i ima smisla), ali Fmp, Subotica, Vojvodina, a to je tolko prolazno i sa malo zavrnutom slavinom bi nestali sa mape. O mladjim kategorijama bi tek moglo da se prica na siroko, ali eto primera, sin Vojinovica komesara lige je u U18 (svi pricaju da se gura nenormalno), a mi pricamo o nekim mladim igracima, sansama... 

Link to comment
Share on other sites

Da pokusam da objasnim, a da ne ispadne da pametujem 😁

 

Takvi igraci kao sto su Hezonja, James, Boldvin ljudi vode ekipe i imaju 3 motiva zasto bi menjali klub

 

1. Pare

2. Minutaza

3. Trofeji

 

Pare su uslov svih uslova, ali npr Hezonja pored para je trazio da bude vodeci u ekipi ti  minute.

 

KKP ili KKCZ mogu da ispune dva od tri uslova ali ti ljudi su pobednici oni zele ispunjen treci uslov a to je da igraju u klubovima koji su legitimni pretedenti na titule u Evropi.

 

i dolazimo do kljycnog problema, Partizan na zalost to nije, sve i da je doveo nekog od njih to bi bila ekipa za max 7-8 mesto ako se posreci, plus davanje tolikih para njima bi znacio slabiji ostatak ekipe.

 

i onda razmisljas logicno, zasto hi jedan Hezonja ili Boldvin dosli u KKP da igraju i budu 7-8 na tabeli, kad mogu da dobijy sve i da igraju u pretedentima za titulu a to ce pre uvek biti Real, Barsa, Monako, Fener nego li mi…

 

eto ukratko

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Utisak dosadasnjeg dela ovog prelaznog roka je da se centralizuje kvalitet u 4-5 timova, dalje, da ce Baskonija a pre svega Makabi (ukoliko ne ubodu sa nekim nepoznatim Amerima) biti dosta slabiji. 

I da smo mi ovde svi u panici zato sto izgleda da necemo dovesti bar po imenu adekvatnu zamenu za Pantera i Zeka 🙂

Edited by TripleJ
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, goofy said:

 

U pravu si.

Mi ozbiljno pretendujemo da preotmemo komšijama 17-to mesto.

Ja ne znam kako ti vidis to? Doslo nam je par igraca i treba doci jos 10. Prosle godine se uhvatio jauk kako nam je kratka klupa i kako nema pravih zamjena za nosioce. 

 

Ja totalno podrzavam odlazak i Ledeja i Pantera i Nanule, jer su ovi igraci vec potrosili svoj mojo i zasitili se svega, pogotovo tenzija sa komsijama.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...